RTV KLAN
RTV KLAN
  • 61 108
  • 1 087 401 709
  • Iscritto il giorno 25 feb 2011
KANALI ZYRTAR I TVKLAN (TELEVIZIONI KOMBETAR KLAN)
Official channel of TVKLAN Sh.a
Televizioni Kombetar Klan
Televizioni privat me i madh ne Shqiperi
Aleksander Moisiu Str. no.97
Tirana 1007, Albania
+35542347805/6/7
+35542347808

Video
Rama: Von der Leyen, strategji konkrete per celjen e negociatave
Rama: Von der Leyen, strategji konkrete per celjen e negociatave
21 ora fa
Mbrëmjen e së martës, Kryeministri Edi Rama u takua me Presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen. Takimi me zyrtaren e lartë të BE-së zgjati mbi dy orë, ndërsa kreu i qeverisë ka treguar sot përmes një videomesazhi se për çfarë u bisedua. Tema e parë mes kreut të ekzekutivit dhe Presidentes së KE-së ka qenë adresimi i problematikave pas tërmetit të 26 Nëntorit me në fokus Konferencën e Donatorëve. “Më vjen shumë mirë të ndaj me ju një ndjesi pozitive që kam nga vëmendja e veçantë dhe rëndësia që Presidentja e KE-së i ka kushtuar qysh ditën e parë të tërmetit në vijimësi të të gjitha aspekteve të këtyre problematikave. Takimi i mbrëmshëm ishte konfirmim i gatishmërisë së plotë dhe angazhimit konkret të saj për të mbështetur operacionin e rindërtimit serioziteti me të cilin po organizohet Konferenca e Donatorëve, pavarësisht se ne e dimë që shuma që do të mbushet në këtë konferencë nuk do t’i mbushë të gjithë nevojat, plani i Presidentes Von der Leyen shkon përtej konferencës. Edhe më tej do vazhdojmë të punojmë sëbashku”, tha Rama. Tema e dytë për diskutim mes Ramës dhe Von der Leyen ka qenë procesi i integrimit. Rama tha se, “Është e sigurtë se Presidentja e KE ka një strategji konkrete për objektivin e çeljes së negociatave. Është po kaq e sigurtë se përsëri sidoqoftë fati i vendimit mbi çeljen e negociatave, do të varet nga ecuria e debatit të brendshëm të BE-së mbi vetveten dhe të ardhmen e procesit të zgjerimit”. Sot në cilësinë e kryetarit të OSBE, kryeministri Rama do të pritet në një takim me Sekretarin e Përgjithshëm Stoltenberg si dhe me Këshillin e Atlantikut të Veriut./tvklan.al
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 28 Janar 2020, ora 23:30
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 28 Janar 2020, ora 23:30
Giorno fa
WEB: tvklan.al/ Facebook: facebook.com/tvklan
Opinion - Kokaine dhe pengje! (28 janar 2020)
Opinion - Kokaine dhe pengje! (28 janar 2020)
Giorno fa
www.tvklan.al Emision LIVE nga Blendi Fevziu në KLANHD & TVKLAN; Te ftuar: Artan Hoxha, Erzen Breçani, Klodi Lala, Ermal Vija
Opinion - Kobe Bryant! (28 janar 2020)
Opinion - Kobe Bryant! (28 janar 2020)
Giorno fa
www.tvklan.al Emision LIVE nga Blendi Fevziu në KLANHD & TVKLAN
5 te arrestuar per vrasjen e Jan Prenges
5 te arrestuar per vrasjen e Jan Prenges
Giorno fa
Ka shkuar në 5 numri i të arrestuarve për pengmarrjen e Jan Prengës. Burime nga policia thonë se në mbrëmje u arrestua në Kavajë një i afërm i familjes Hajri, katër anëtarët e cilës dyshohet se janë autorët e pengmarrjes dhe vrasjes së 49-vjeçarit. I prangosuri i fundit dyshohet se ka fshehur rrobat e viktimës duke penguar kështu zbardhjen e së vertetës. Të arrestuarit janë marrë disa herë në pyetje në drejtorinë e Policisë së Tiranës, por nuk kanë pranuar të flasin para hetuesve. “Në Shijak vijojnë kontrollet për gjetjen e trupit të 49-vjeçarit Jan Prenga. Pas meje është kompleksi ku mendohet se ai është dërguar i pajetë. Aty do të mbahej peng për shkak të një konflikti. Por ai ka ndërruar jetë nga plagët që ka marrë nga goditjet kur u rrëmbye në Kamëz, çka i ka prishur planet e pengmarrësve”. Policia tha se Jan Prenga humbi jetën gjatë kohës që pengmarrësit e tij do ta transportonin në resortin ‘Golden’ në Shijak, pasi e morën me forcë në rrugën ‘London’ në Kamëz. “Ngjarja ka ndodhur mesditën e 17 Janarit, ku dy persona, pasi e kanë dhunuar, e kanë futur në mjet dhe më pas e kanë transportuar drejt Shijakut”. Policia thotë se autorët e pengmarrjes dhe vrasjes janë Bajram Hajri dhe dy djemtë e tij Leonard Hajri dhe Elton Hajri, si dhe dhe Olsi Turja. Të katërt u arrestuan në një operacion të zhvilluar të hënën nga RENEA. Në kërkim është shpallur Altin Hajri, pronar i resortit, ku dyshohet se u mbajt trupi i viktimës, përpara se të zhdukej. Hetimet kanë zbardhur edhe shkaqet e rrëmbimit të Jan Prengës. Policia tha se ai ka ardhur si pasojë e një konflikti që një nga vëllezërit e viktimës ka pasur me organizatorët dhe rrëmbyesit, për shkak të disa konflikteve kriminale në Britaninë e Madhe. Në resortin “Golden” dhe disa hotele e banesa policia sekuestroi 2 pistoleta, municione, 4 automjete e disa sende të tjera. Autorët e ngjarjes do të përballen me drejtësinë për disa vepra të rënda penale, si “Rrëmbimi ose mbajtja peng e personit”, “Fshehja ose asgjësimi i kufomës”, “Moskallëzimi i krimit” apo “Veprime që pengojnë zbardhjen e të vërtetës”, të kryera në bashkëpunim dhe “Armëmbajtja pa leje.
Lekundjet e termetit, shikoni si reagojne te ftuarit ne “Opinion”
Lekundjet e termetit, shikoni si reagojne te ftuarit ne “Opinion”
Giorno fa
Një tërmet me magnitudë 4.9 ballë dhe thellësi 7 km, me epiqendër 3 kilometër në veri të fshatit Bubq, është regjistruar pak minuta më parë. Lëkundjet e forta kanë shkaktuar panik tek qytetarët. Edhe në studion e “Opinion”, lëkundjet kanë frikësuar të ftuarit. Ja si kanë reaguar ata në sekondat e tërmetit.
Sizmiologu Ormeni flet ne Opinion per termetin e fundit qe goditi Shqiperine
Sizmiologu Ormeni flet ne Opinion per termetin e fundit qe goditi Shqiperine
Giorno fa
Në një lidhje telefonike për emisionin “Opinion” në Tv Klan, sizmiologu Rrapo Ormëni ka folur për tërmetin që goditi Shqipërinë mbrëmjen e kësaj të marte. Sipas sizmologut, lëkundjet kanë qenë me magnitudë 4.9 të shkallës Rihter. Ormëni thotë se ky tërmet është në vijimësi të pasgoditjeve nga tërmeti i 26 Nëntorit 2019. “Ishte një tërmet me magnitudë 4.9 të shkallës Rihter në zonën ku ka rënë dhe tërmeti i 26 Nëntorit, i cili u shoqërua dhe me një pasgoditje tjetër me magnitudë 4.2 Rihter. 4.9 është lëkundje që ndihet, e atij niveli që kanë rënë edhe pas 26 Nëntorit. Kanë veçoritë e tyre, në momente të caktuara vjen tendenca në shuarje por do ketë dhe të tilla. Kuptohet që në asnjë rast nuk mund të parashikosh në mënyrë të saktë si është vijueshmëria. Në mënyrë statistikore, ato kanë ardhur duke u zvogëluar, por herë pas herë ka rënë dhe ndonjë me magnitudë më të madhe”, tha sizmologu Rrapo Ormëni.
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 28 Janar 2020, ora 19:30
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 28 Janar 2020, ora 19:30
Giorno fa
WEB: tvklan.al/ Facebook: facebook.com/tvklan
Stop - Qeparo/Jep lokalin me qira, por qiramarresit i falsifikojne kontraten! (28 janar 2020)
Stop - Qeparo/Jep lokalin me qira, por qiramarresit i falsifikojne kontraten! (28 janar 2020)
Giorno fa
stop.tvklan.al Nje emision satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. E hene - E premte ora 20:05 @ Tvklan & KlanHD;Ndalemi në Qeparo, ku Sofokli Qesari tregon, sesi dha lokalin e tij me qira për një vit. Por qiramarrësit falsifikojnë dokumentat dhe ia marrin për 5 vjet, duke mos paguar e duke i marrë edhe shtëpinë. “Stop” zbardh skemën, sesi është përvetësuar pasuria e familjes Qesari , përmes një kontrate kalimi pronësie të falsifikuar, me të cilën pretendohet, se familjaret ia kalojnë pasurinë vetëm një anëtari Sofokli Qesarit, që ishte mik me tre qiramarrësit.Duke e mashtruar ata i marrin firmën Sofokliut dhe tentojnë t’i përvetësojnë edhe shtëpinë.Kontrata e kalimit të pronësisë, që është bërë te noterja Perin Bodinaku, “ka ngritur nga varri” edhe nënën dhe vëllain e Sofokliut, të ndarë nga jeta.Duke u hequr si nipi i Sofokliut, gazetari takon noteren Bodinaku, e cila detyrohet të pranojë, se kontrata është nul e nuk ka fuqi ligjore, pasi dy të vdekurit nuk kanë patur mundësi të firmosin në vitin 2018.
Stop - Dhuna ndaj avokates Orgesa Sermani, reagimi i Dhomes se Avokatise! (28 janar 2020)
Stop - Dhuna ndaj avokates Orgesa Sermani, reagimi i Dhomes se Avokatise! (28 janar 2020)
Giorno fa
stop.tvklan.al Nje emision satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. E hene - E premte ora 20:05 @ Tvklan & KlanHD; Një ditë pasi emisioni Stop transmetoi skandalin e denoncuar nga avokatja Orgesa Serani, e cila dëshmoi, sesi u dhunua në ambientet e prokurorisë së Gjirokastrës nga Oficeri i Policisë Gjyqësore,Martin Pali, ka reaguar Dhoma e avokatisë.Në deklaratën për shtyp thuhet, se Dhoma e Avokatisë shpreh shqetësimin e thellë për dhunën e ushtruar në ambientet e zyrës së oficerit gjyqësor dhe korridoret e këtij institucioni.Dhoma e avokatëve kërkon një hetim të plotë dhe të pavarur brenda një kohe të shkurtër, lidhur me pretendimet dhe kallzimin e avokates Orgesa Serani, -nënvizohet në deklaratë.
Stop - Rama nga Berlini ne Bruksel/ Rai 3 shifra bombe per kanabisin shqiptar! (28 janar 2020)
Stop - Rama nga Berlini ne Bruksel/ Rai 3 shifra bombe per kanabisin shqiptar! (28 janar 2020)
Giorno fa
stop.tvklan.al Nje emision satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. E hene - E premte ora 20:05 @ Tvklan & KlanHD;Kryeministri Rama nga Berlini fluturoi drejt Brukselit, ku do të takohet me presidenten e KE-së dhe kreun e Nato-s, në cilësinë e kreut të OSBE-së.Para nisjes Rama publikoi në facebook-un e tij një thënie të shenjtë: kush ua kthen njësoj atyre, që i bëjnë keq, ai është njësoj si ata. Ndërsa kush nuk ua kthen të keqen njerëzve, që i bëjnë keq, ai është zotëria i tyre.Rai 3 ka transmetuar një kronikë për drogën në Shqipëri, ku thuhet, se së fundi kultivimi i bimëve narkotike është rritur me 1200%.Në Shqipëri ka hyrë farë e modifikuar vietnameze, që shton rendimentin.
Rudina - “She's The One”, projekti me I fundit muzikor I kengetares Ertila Koka! (28 janar
Rudina - “She's The One”, projekti me I fundit muzikor I kengetares Ertila Koka! (28 janar
Giorno fa
www.tvklan.al Emision info-argetues nga Rudina Magjistari ne KLANHD & TVKLAN
Rudina - Neritan Licaj, aktori qe interpreton ne rolin e diktatorit Enver Hoxha! (28 janar
Rudina - Neritan Licaj, aktori qe interpreton ne rolin e diktatorit Enver Hoxha! (28 janar
Giorno fa
www.tvklan.al Emision info-argetues nga Rudina Magjistari ne KLANHD & TVKLAN
Rudina - Bubble Spa, nje qender hidroterapie, masazhi dhe relaksi per bebe! (28 janar 2020)
Rudina - Bubble Spa, nje qender hidroterapie, masazhi dhe relaksi per bebe! (28 janar 2020)
Giorno fa
www.tvklan.al Emision info-argetues nga Rudina Magjistari ne KLANHD & TVKLAN
Koronavirusi, OBSH: Rrezik i larte global
Koronavirusi, OBSH: Rrezik i larte global
Giorno fa
Organizata Botërore e Shëndetësisë e ka kategorizuar koronavirusin kinez në kategorinë e viruseve me rrezikshmëri të lartë globale. Në raportin e publikuar së fundi, Organizmi Shëndetësor i Kombeve të Bashkuara thuhet se përveç Kinës që është vatra e tij, koronavirusi po përhapet me ritme të shpejta në gjithë globin, teksa ende nuk është gjetur kura për parandalimin e tij. Virusi është përhapur tashmë në 16 vende të botës, ku vendi më i fundit i përfshirë në këtë hartë është Gjermania me një rast të konfirmuar në Mynih. Pacienti ishte infektuar nga një turist nga Shangai, i cili po ashtu ka rezultuar pozitiv ndaj virusit. Në total janë 37 rastet e të prekurve nga koronavirusi jashtë Kinës, 36 prej të cilëve janë infektuar gjatë vizitave në Wuhan. Numri i të vdekurve në Kinë ka arritur në 107 dhe 4500 ai i të prekurve. Spitali i ri i dedikuar kurimit të pacientëve të koronavirusit me 1 mijë shtretër që ishte parashikuar të ngrihej për 1 javë tashmë është gati dhe ndodhet në një qytet rreth 70 km në lindje të Wuhanit. Kontrolle të forta po ushtrohen në aeroportet ndërkombëtare të shumë vendeve të botës që kanë linja ajrore me Kinën. Shtetet e Bashkuara po shqyrtojnë mundësinë e pezullimit të të gjithë fluturimeve me këtë vend. Shkencëtarët kinezë po punojnë me ritme të shpejta për zbulimin e kurës kundër koronavirusit që përhapet përmes kollës dhe tështimave. Ndërsa miliarderi amerikan Bill Gates ofroi 10 milionë Dollarë për kërkimet për kurën kundër këtij virusi. Tv Klan
Masa te rrepta per koronavirusin ne Serbi
Masa te rrepta per koronavirusin ne Serbi
Giorno fa
Ky është kalimi kufitar në mes të Bosnjës dhe Serbisë. Një grup turistësh ishte nisur për pushime, por tani udhëtimin e bëjnë në përcjellje për shkak se vijnë nga Wuhan, vendi që u shpall karantinë në Kinë. Xhiroja e tyre në Kroaci e Bosnje u ndoq nga autoritetet e tre vendeve, ndonëse pa shenja se mund të bartnin virusin vdekjeprurës. Ata tani kanë arritur për disa ditë në Serbi. “Në bazë të protokollit që kemi dhe nëse gjendet dikush i infektuar që vjen nga Wuhan, atëherë do të izolohet në hapësira të veçanta dhe masa të tjera”, thotë epidemiologu Vlladan Shaponiç. Kjo është festa e Vitit të Ri Kinez, me kalendarin lunear. Mijëra turist kinez kanë shtuar vizitat e tyre viteve të fundit në Ballkan pasi të paktën në Serbi, Bosnje dhe Shqipëri mund të udhëtojnë pa viza. Lehtësira kanë në vendet tjera nëse janë grup. Vetëm në Serbi nëntë muajt e parë të vitit që shkoi kanë zbarkuar 77 mijë turistë kinez. Autoritetet thonë se nuk ka rrezik, por apelojnë tek qytetarët të ndjekin organet zyrtare në rast se gjendja ndryshon. Por, turistët duket se janë mirë. “Së pari i këshillojmë qytetarët të mos krijojnë panik pasi nuk ka hapësirë për këtë. Qytetarët duhet të ndjekin ministrinë dhe institutet dhe qendrat e tjera shëndetësore. Nëse ka diçka, qytetarët do të informohen në kohë, por ne nuk presim ndonjë gjë alarmante”. Ishte dyshuar për një rast të një pacienti në Ballkan, por nuk kishte rezultuar i infektuar. Ministria serbe e Shëndetësisë ka thënë se masat janë marrë dhe deri më tani nuk ka raste pacientësh të infektuar. Tv Klan
Aktori shqiptar interpreton rolin e diktatorit Enver Hoxha
Aktori shqiptar interpreton rolin e diktatorit Enver Hoxha
Giorno fa
Një shfaqje teatrale do të ngjitet në skenën e Teatrit ArTurbina në 7 shkurt. “Galaksia” quhet shfaqja në qendër të së cilës qendron nje piktore e jazhtëzakonshme, Galaksia. Për të folur për këtë shfaqje i ftuar në programin “Rudina” në Tv Klan ishte aktori Neritan Liçaj. Ai ka folur për këtë shfaqje të veçantë, por edhe për një tjetër rol që do të luaj në filmin “Gjirokastra”, pikërisht rolin e diktatorit shqiptar, Enver Hoxhës. Neritan Liçaj “ringjall” Enver Hoxhën me në krah Nexhmijen, për herë të parë në një film artistik me titull “Gjirokastra”. Ka romancë dhe dramë, pasi filmi trajton temën e ashpërsisë me të cilën diktatura goditi familjet e krijuara mes martesave ruso-shqiptare. Prej 40 ditësh, qyteti i gurtë u kthye në sheshxhirim, ku artisti i famshëm rus, Juri Arabov, bashkëautor me shkrimtarin, Ismail Kadare realizuan skenarin që mban emrin e qytetit të tij lindjes. Ngjarjet e filmit lidhen me vuajtjet që kaluan me dhjetëra familje shqiptaro-ruse, pas prishjes së marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Bashkimit Sovjetik në vitin 1961. Filmi artistik shqiptaro-rus vjen nga bashkëpunimi i producentëve Loreta Mokini dhe Ella Arkangelskaia. Në qendër të historisë është një arkeolog shqiptar, që dashurohet me një nga vajzat ruse, që Kadareja në mënyrë simbolike i ka emërtuar “Sorkadhet e trembura”.
Titujt kryesore te edicionit qendror te lajmeve ne Tv Klan (28 Janar 2020)
Titujt kryesore te edicionit qendror te lajmeve ne Tv Klan (28 Janar 2020)
Giorno fa
#KlanLajme #28Janar2020 www.tvklan.al/lajme
SPAK nuk merr ne dore “dosjen 184”
SPAK nuk merr ne dore “dosjen 184”
Giorno fa
Vazhdon ping-pongu me hetimin e dosjes 184 për shitblerjen e votave në zgjedhjet e vitit 2016 në Dibër. Në Korrik të vitit të kaluar kjo çështje iu kalua Prokurorisë së Dibrës, pasi në atë kohë Krimet e Rënda argumentuan se nuk janë gjetur prova për ekzistencën e një grupi të strukturuar kriminal. Për çështje moskompetencë prokurori Klodian Braho e delegoi dosjen në Prokurorinë e Dibrës atje ku edhe dyshohet se ka ndodhur vepra penale. Transferimin e dosjes e miratoi edhe ish-kryeprokurorja e përkohshme Arta Marku. Pas shortit të hedhur në Shtator, dosja u mor në dorë nga prokurorët Rifat Kojku dhe Belina Zeneli, dhe hetimet vijuan për akuzën e korrupsionit në zgjedhje. Fillimisht Prokuroria e Dibrës zgjati me tre muaj hetimet, për t’ia deleguar më 22 Janar të këtij viti SPAK-ut. Por vetëm një javë pasi u shqyrtuan materialet në këtë Prokurori, çështja u rikthye sërish në Dibër dhe SPAK-u shpalli moskompetencë për çështjen, që u bë e njohur pas publikimit të disa përgjimeve nga gazeta gjermane BILD, ku degjoheshin funksionarë të lartë të Partisë Socialiste të cilët komunikonin me zyrtarë, biznesmenë dhe policinë lokale mbi rezultatin e zgjedhjeve. Por demokratët e kanë cilësuar politik dhe kundër interesave të Shqipërisë vendimin e marrë nga kreu i SPAK-ut, Arben Kraja. Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi në një reagim thotë se kthimi i dosjes në Prokurorinë e Dibrës varrosi hetimin e një krimi të dokumentuar zgjedhor, kusht i Bundestagut gjerman për hapjen e negociatave. Tv Klan
Akademia e Shkencave propozon Kadarene per Nobel
Akademia e Shkencave propozon Kadarene per Nobel
Giorno fa
Akademia e Shkencave ripropozoi Ismail Kadare si kandidat për çmimin Nobel. Një nismë në 84 vjetorin e lindjes së shkrimtarit shqiptar të njohur ndërkombëtarisht. Ismail Kadare ka qenë disa herë kandidat për këtë vlerësim të çmuar që ndahet çdo vit nga Akademia Suedeze. Për herë të parë ky çmim është dorëzuar në vitin 1901 duke marrë emrin Alfred Nobel, si vlerësim për kontributin në disa fusha të jetës. Kadare është nderuar gjatë karrierës së tij si shkrimtar me vlerësime të shumta, mes tyre Princi i Asturias, apo dhe Komandat i Legjionit të Nderit, në Francë. Ismail Kadare është autor i shumë veprave të përkthyera në disa gjuhë mes tyre “Gjenerali i ushtrisë së vdekur”, “Kështjella”, “Kronikë në gur”, “Dimri i madh”, “Ura me tri harqe” apo “Prilli i thyer”. Tv Klan
Frike mes 400 shqiptareve qe jetojne ne Kine
Frike mes 400 shqiptareve qe jetojne ne Kine
Giorno fa
Edona Dogjani e ka shtyrë kthimin e saj në Shangai, ku punon prej 3 vjetësh si mësuese anglishteje. Duhet të kthehej më 8 Shkurt, por për shkak të koronavirusit autoritetet e kanë njoftuar se shkolla do të qëndrojë e mbyllur. 400 shqiptarë jetojnë e punojnë në Kinë. 60 janë studentë, prezentë edhe në Vuhan, zonën ku shpërtheu virusi vdekjeprurës. Edona thotë se në Shangai thuhet se burimi i infeksionit është një laborator kimik në Vuhan dhe jo ushqimet. Edona ka udhëtuar më 20 Janar nga Shangai me tranzit nga Vjena, por thotë se nuk është kontrolluar nga autoritetet austriake, apo shqiptare, ndoshta për faktin se ata u vunë në alarm pak ditë më pas. Pavarësisht se nuk ka asnjë shenjë të virusit, i ka kryer analizat në një laborator privat. Instituti i Shëndetit Publik i ofron këto analiza falas dhe autoritetet shëndetësore kanë shtuar thirrjet për personat që vijnë nga jashtë, që t’i kontaktojnë menjëherë nëse venë re shqetësime. Ambasada jonë në Pekin njoftoi se asnjë prej 400 shqiptarëve nuk janë të prekur nga virusi. Tv Klan
112 pallate dhe 343 shtepi do te shemben
112 pallate dhe 343 shtepi do te shemben
Giorno fa
112 pallate dhe 343 shtëpi të dëmtuara rëndë nga tërmeti i 26 Nëntorit do të shemben. “Ky është një nga 112 pallatet për të cilat akt-ekspertiza e thelluar e Institutit të Ndërtimit ka nxjerrë rezultatin që do të shemben. Vetëm në Vorë do të shemben 19 pallate”. Përveç Vorës, vendimi për shembjen e pallateve dhe shtëpive private është mbyllur edhe për Kavajën, Shijakun, Lezhën. Deri tani në Durrës nuk do të shembet asnjë pallat, por do të riparohen 40 të tillë. Në Vorë, drejtuesit të Bashkisë thanë për Televizionin Klan se pas marrjes së akt-ekspertizave të thelluara do të mblidhet Këshilli Bashkiak për miratimin e shembjes së këtyre objekteve të rrezikshme për jetën e banorëve. Pallati është bosh. Të vetmit banorë që sheh janë ata që kontrollojnë banesën e tyre nga oborri i ndërtesës dhe dy tre biznese, që edhe ata do largohen. Brenda kësaj jave, Instituti i Ndërtimit mbyll akt-ekspertizat e thelluara nëse do të shemben apo riparohen për 316 objekte disa katëshe dhe 4075 shtëpi banimi. Nga akt-ekspertizat e thelluara rezulton se një pjesë e madhe e ndërtesave kanë pësuar dëmtime për shkak të vjetërsisë së tyre dhe cilësisë së punimeve. Por nuk mungojnë edhe ndërhyrjet në objekt, apo katet shtesë. Tv Klan
Ertila Koka: Mungesa e mamit ka qene shume e madhe
Ertila Koka: Mungesa e mamit ka qene shume e madhe
Giorno fa
Këngëtarja Ertila Koka këtë pasdite ishte e ftuar në programin “Rudina”, në Tv Klan ku foli për bashkëpunimin e saj më të ri me Adam Clay, por edhe detaje të tjera nga jeta e saj personale. Përveç jetës artistike, Ertila Koka është vënë shpesh në qendër të mediave për jetën e saj private. Para 3 vitesh, dasma e saj me arkitektin Edgar Cupi u komentua gjatë. Ata të dy jetojnë prej 3 vitesh në Milano. Ertila ka dhe 3 motra dhe marrëdhënia me to ka qenë shumë e afërt, pasi Ertila e vuan ende faktin që nëna e saj është ndarë nga jeta nga një sëmundje, kur ajo ishte vetëm 7 vjeç. Të gjithë që e njohin atë dhe nënën e saj, i thonë që i ngjan shumë asaj.
Kengetarja perlotet ne studio: E kam perjetuar shume keq, kam qare nje jave
Kengetarja perlotet ne studio: E kam perjetuar shume keq, kam qare nje jave
Giorno fa
Ertila Koka është një këngëtare, e cila ndonëse fillesat e saj i ka si soprano, nga publiku shqiptar identifikohet më së shumti me muzikën pop. Ajo ka mbaruar për Kanto në Akademinë e Arteve të Bukura dhe është diplomuar si soprano. Ndonëse i pëlqen muzika klasike, ajo iu përkushtua më tepër muzikës pop dhe asaj të lehtë. E ftuar pasditen e sotme në programin “Rudina”, në Tv Klan këngëtarja ka zbuluar më shumë për jetën e saj artistike por jo vetëm. Së fundmi, Ertila ka realizuar një projekt të ri muzikor, në bashkëpunim me këngëtarin ndërkombëtar, Adam Clay. Ai njihet për hitet e tij botërore “Babilonia”, Beautiful life”, “Touch the sky”. Ertila kishte menduar të viunte dhe ta promovonte këngën në muajin Nëntor tek emisioni “Rudina”, por nuk mundi edhe për shkak të tërmetit. Ajo e kishte përjetuar mjaft keq atë periudhë dhe madje edhe përlotet në studio kur e kujton.
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 28 Janar 2020, ora 15:30
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 28 Janar 2020, ora 15:30
Giorno fa
WEB: tvklan.al/ Facebook: facebook.com/tvklan Spiker: Anjola Hamzaj
Historia ime - Histori shokuese: 13 vjecarja e shkelqyer ne mesime jeton mes skamjes!
Historia ime - Histori shokuese: 13 vjecarja e shkelqyer ne mesime jeton mes skamjes!
Giorno fa
Nje talk-show nga Mirela Milori “Historia ime”, në Tv Klan solli ditën e sotme historinë e dhimbshme të një vajze 13-vjeçare. Edhe pse ende fëmijë, ajo ka përjetuar dhe vazhdon të përjetojë një fëmijëri tepër të vështirë. Intervista në studio me vogëlushen u zhvillua në prani të psikologes Erlinda dhe për mos zbuluar identitetin e saj, vajzës iu vendos emrin Ana. 13-vjeçarja ka rrëfyer se është rritur mes varfërisë dhe dhunës sepse babai i saj pinte së tepërmi dhe ushtronte dhunë ndaj mamasë së saj, motrës dhe vëllait. Në këto kushte, mamaja largohet nga shtëpia me 3 fëmijët e mitur dhe për një periudhë kohe enden rrugëve në Greqi. Për shkak se nuk mund të rriste të tre fëmijët, e ëma ua jep 2 fëmijët e rritur, dy familjeve që njihte, ndërsa Anën e mban vetë.
Maqedonia e Veriut, masa parandaluese per koronavirusin
Maqedonia e Veriut, masa parandaluese per koronavirusin
Giorno fa
Linjat ajrore nga Stambolli dhe Dubai kanë lidhje të drejtpërdrejta me Kinën dhe për këtë shkak Komisioni për Sëmundje Ngjitëse, që prej ditës së djeshme kishte vendosur që udhëtarët që vijnë nga andej, krahas matjes së temperaturës së trupit, të marrin informacione ku të kërkojnë ndihmë mjekësore. Por institucionet shëndetësore nuk arritën të bëhen gati. “Nuk mund të them se të gjithë udhëtarët janë kontrolluar për shkak se kur erdha nuk ishte në përdorim kamera dhe për një moment ajo u ristartua. Neve kur na thanë, erdhëm menjëherë, kurse si është koordinimi mes Ministrisë së Shëndetësisë dhe Qendrës për Shëndet Publik, mund të them vetëm se dje është mbajtur mbledhje në Komisionin për Sëmundje Ngjitëse, ku janë marrë disa vendime dhe sipas atyre po veprohet”. Sipas të dhënave të Ministrisë së Jashtme, mbi një mijë kinezë kanë vizituar Maqedoninë e Veriut. Në Kinë, nga ana tjetër ka rreth njëqind shtetas të vendit, por deri më tani nuk është regjistruar asnjë i infektuar. Nga MPJ-ja njoftojnë se qytetarët e Maqedonisë së Veriut, për informacione më të detajuara mund t’i drejtohen Ambasadës së Maqedonisë në Pekin. Tv Klan
Detaje te reja nga vdekja e Bryant
Detaje te reja nga vdekja e Bryant
Giorno fa
Për shkak të mjegullës së dendur piloti i helikopterit të Kobe Bryant kishte kërkuar ndihmën e kullës së kontrollit që ta ndihmonin duke i dhënë një linjë të sigurt fluturimi pasi do të ulej në kuotë dukë qenë se shikueshmëria ishte e dobët. Por nga kulla e kontrollit komunikohet që në lartësinë e kërkuar nga piloti ishte e pamundur të ndiqej nëpërmjet radarëve. Komunikimet ndërpriten dhe kjo korrespondon me momentin e përplasjes së helikopterit. Dëshmitarë në vendngjarje kanë telefonuar menjëherë policinë. Ekipet e kërkimit dhe rikuperimit janë duke punuar pa orar. Do të duhen të paktën 5 ditë pune që të mblidhen të gjithë elementët që mund të dëmtohen nga kushtet atmosferike. Do të duhen ditë përpara se të gjitha provat të mblidhen dhe javë para se të kuptohen shkaqet e përplasjes. Bryant e nisi fluturimin në orën 9:06 minuta bashkë me vajzën e tij dhe miq të tjerë për të shkuar në një turne basketbolli. Në orën 9:47 minuta një dëshmitar lajmëroi policinë. Fluturimet me helikopter të Bryant ishin të shpeshta pasi ai kishte dëshirë të shpenzonte sa më shumë kohë me familjen. Në bordin e helikopterit Sikorsky, gjendeshin John Altobelli, një trajner bejsbolli bashkë me gruan dhe vajzën e tij, që ishte shoqe skuadre me vajzën e Bryant, si dhe një tjetër shoqe bashkë me nënën e saj. Në Akademinë e Sportit Mamba, në pronësi të Kobe, tronditja vazhdon të jetë e pranishme. Tv Klan
Frikë mes 400 shqiptareve qe jetojne ne Kine
Frikë mes 400 shqiptareve qe jetojne ne Kine
Giorno fa
Edona Dogjani e ka shtyrë kthimin e saj në Shangai, ku punon prej 3 vjetësh si mësuese anglishteje. Duhet të kthehej më 8 Shkurt, por për shkak të koronavirusit autoritetet e kanë njoftuar se shkolla do të qëndrojë e mbyllur. 400 shqiptarë jetojnë e punojnë në Kinë. 60 janë studentë, prezentë edhe në Vuhan, zonën ku shpërtheu virusi vdekjeprurës. Edona thotë se në Shangai thuhet se burimi i infeksionit është një laborator kimik në Vuhan dhe jo ushqimet. Edona ka udhëtuar më 20 Janar nga Shangai me tranzit nga Vjena, por thotë se nuk është kontrolluar nga autoritetet austriake, apo shqiptare, ndoshta për faktin se ata u vunë në alarm pak ditë më pas. Pavarësisht se nuk ka asnjë shenjë të virusit, i ka kryer analizat në një laborator privat. Instituti i Shëndetit Publik i ofron këto analiza falas dhe autoritetet shëndetësore kanë shtuar thirrjet për personat që vijnë nga jashtë, që t’i kontaktojnë menjëherë nëse venë re shqetësime. Ambasada jonë në Pekin njoftoi se asnjë prej 400 shqiptarëve nuk janë të prekur nga virusi. Tv Klan
Eksod masiv nga Idlibi
Eksod masiv nga Idlibi
Giorno fa
Nuk ka të ndalur eksodi masiv nga Idlibi, ndër të paktët qytete që ende nuk janë rimarrë nën kontroll nga regjimi i Bashar al Asadit. Rreth 40 mijë civilë kanë marrë arratinë nga ky qytet për shkak të përplasjeve të armatosura mes grupeve rebele dhe forcave qeveritare, që kanë rrethuar qytetin prej më shumë se një viti. Në fillim të këtij viti, palët ranë dakord për një armëpushim pa afat që i hapte rrugë dialogut. Armëpushimi u ndërmjetësua nga Rusia dhe Turqia, por ushtria ruse vijon të ndihmojë forcat aleate të Bashar al Asadit në operacionet për rimarrjen nën kontroll të këtyre territoreve. Prej Nëntorit të vitit të kaluar mbi 500 mijë banorë kanë braktisur qytetin dhe po jetojnë në çadra në zonat rurale dhe fushat pranë kufirit me Turqinë. Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan i ka bërë vazhdimisht thirrje faktorit ndërkombëtar të përfshihet në zgjidhjen e krizës siriane, pasi në të kundërt do të hapë sërish dyert për refugjatët drejt Europës. Tv Klan
112 pallate dhe 343 shtepi do te shemben
112 pallate dhe 343 shtepi do te shemben
Giorno fa
112 pallate dhe 343 shtëpi të dëmtuara rëndë nga tërmeti i 26 Nëntorit do të shemben. “Ky është një nga 112 pallatet për të cilat akt-ekspertiza e thelluar e Institutit të Ndërtimit ka nxjerrë rezultatin që do të shemben. Vetëm në Vorë do të shemben 19 pallate”. Përveç Vorës, vendimi për shembjen e pallateve dhe shtëpive private është mbyllur edhe për Kavajën, Shijakun, Lezhën. Deri tani në Durrës nuk do të shembet asnjë pallat, por do të riparohen 40 të tillë. Në Vorë, drejtuesit të Bashkisë thanë për Televizionin Klan se pas marrjes së akt-ekspertizave të thelluara do të mblidhet Këshilli Bashkiak për miratimin e shembjes së këtyre objekteve të rrezikshme për jetën e banorëve. Pallati është bosh. Të vetmit banorë që sheh janë ata që kontrollojnë banesën e tyre nga oborri i ndërtesës dhe dy tre biznese, që edhe ata do largohen. Brenda kësaj jave, Instituti i Ndërtimit mbyll akt-ekspertizat e thelluara nëse do të shemben apo riparohen për 316 objekte disa katëshe dhe 4075 shtëpi banimi. Nga akt-ekspertizat e thelluara rezulton se një pjesë e madhe e ndërtesave kanë pësuar dëmtime për shkak të vjetërsisë së tyre dhe cilësisë së punimeve. Por nuk mungojnë edhe ndërhyrjet në objekt, apo katet shtesë. Tv Klan
SPAK nuk merr ne dore "Dosjen 184"
SPAK nuk merr ne dore "Dosjen 184"
Giorno fa
Vazhdon ping-pongu me hetimin e dosjes 184 për shitblerjen e votave në zgjedhjet e vitit 2016 në Dibër. Në Korrik të vitit të kaluar kjo çështje iu kalua Prokurorisë së Dibrës, pasi në atë kohë Krimet e Rënda e argumentuan se nuk janë gjetur prova për ekzistencën e një grupi të strukturuar kriminal. Për çështje moskompetencë prokurori Klodian Braho e delegoi dosjen në Prokurorinë e Dibrës, atje ku edhe dyshohet se ka ndodhur vepra penale. Transferimin e dosjes e miratoi edhe ish-Kryeprokurorja e Përgjithshme e përkohshme, Arta Marku. Pas shortit të hedhur në Shtator dosja u mor në dorë nga prokuroret Rifat Kojku dhe Belina Zeneli dhe hetimet do të vijonin për akuzën e korrupsionit në zgjedhje. Fillimisht Prokuroria e Dibrës zgjati me tre muaj hetimet, por nuk dihet nëse ka ndërmarrë veprime konkrete. Në 22 Janar të këtij viti dy prokurorët e Dibrës e deleguan dosjen në Prokurorinë Speciale kundër korrupsionit e njohur si SPAK. Por një javë pasi u shqyrtuan materialet në këtë prokurori çështja është rikthyer serish në Dibër. Edhe SPAK ka shpallur moskompetencë për këtë çështje. Dosja 184 u bë e njohur pas publikimit të disa përgjimeve nga gazeta gjermane BILD. Aty dëgjoheshin funksionarë të lartë të Partisë Socialiste, të cilët komunikojnë me zyrtarë, biznesmenë dhe policinë lokale mbi rezultatin e zgjedhjeve. Tv Klan
4 te arrestuar per vrasjen e Jan Prenges
4 te arrestuar per vrasjen e Jan Prenges
Giorno fa
Në Shijak vijojnë kontrollet për gjetjen e trupit të 49-vjeçarit Jan Prenga. Pas meje është kompleksi ku mendohet se ai është dërguar i pajetë. Aty do të mbahej peng për shkak të një konflikti. Por ai ka ndërruar jetë nga plagët që ka marrë, nga goditjet kur u rrëmbye në Kamëz, çka i ka prishur planet e pengmarrësve”. Policia tha Jan Prenga humbi jetën gjatë kohës që pengmarrësit e tij do ta transportonin në resortin Golden në Shijak, pasi e morën me forcë në rrugën London, në Kamëz. “Këtu është vendi ku është rrëmbyer 49-vjeçari Jan Prenga. Ngjarja ka ndodhur mesditën e 17 Janarit, ku dy persona, pasi e kanë dhunuar e kanë futur në mjet dhe më pas e kanë transportuar drejt Shijakut”. Policia thotë se autorët e pengmarrjes dhe vrasjes janë Bajram Hajri dhe dy djemtë e tij Leonard Hajri dhe Elton Hajri, si dhe dhe Olsi Turja. Të katërt u arrestuan në një operacion të zhvilluar të hënën nga RENEA. Në kërkim është shpallur Altin Hajri, pronar i resortit, ku dyshohet se u mbajt trupi i viktimës, përpara se të zhdukej. Hetimet kanë zbardhur edhe shkaqet e rrëmbimit të Jan Prengës. Policia tha se ai ka ardhur si pasojë e një konflikti që një nga vëllezërit e viktimës ka pasur me organizatorët dhe rrëmbyesit, për shkak të disa konflikteve kriminale në Britaninë e Madhe. Në resortin “Golden” dhe disa hotele e banesa policia sekuestroi 2 pistoleta, municione, 4 automjete e disa sende të tjera. Autorët e ngjarjes do të përballen me drejtësinë për disa vepra të rënda penale, si “Rrëmbimi ose mbajtja peng e personit”, “Fshehja ose asgjësimi i kufomës”, “Moskallëzimi i krimit” apo “Veprime që pengojnë zbardhjen e të vërtetës”, të kryera në bashkëpunim dhe “Armëmbajtja pa leje. Tv Klan
Koronavirusi shtrihet ne 16 vende te botes
Koronavirusi shtrihet ne 16 vende te botes
Giorno fa
Rrugët duhej të gëlonin nga njerëzit në këtë periudhë feste të vitit të ri kinez në Vuhanin e mbi 11 milionë banorëve. Por përhapja e koronavirusit dhe masat e ashpra kundër virusit të ndërmarra nga qeveria kineze e kanë shndërruar atë në një qytet të shkretuar. Në rrugë duken vetëm pak njerëz e makina, ndërsa sistemi i metrosë dhe qendrat e mëdha tregtare janë kyçur. Banorët shmangin në shumicën e kohës daljen në rrugë nga frika e infektimit nga virusi që prek rrugët e frymëmarrjes dhe transmetohet përmes kollës dhe teshtimave. Banorët e këtyre pallateve të lartë, për t’u dhënë kurajo njëri-tjetrin dalin nëpër dritare dhe bërtasin në kor “vazhdoni betejën” dhe këndojnë këngë patriotike. Numri i viktimave ka arritur në 106, 25 më shumë se një ditë më parë. Edhe në kryeqytetin Pekin është regjistruar pacienti i parë i vdekur. Dyfishi i të hënës është numri i personave të prekur, mbi 4 mijë. Ndërsa 7 mijë janë rastet e dyshuara. Shkollat, universitetet dhe shumë institucione publike do të qëndrojnë të mbyllura edhe pas mbarimit të festës. Shkencëtarët kineze po punojnë me ritme të shpejta për gjetjen e kurës kundër virusit. Tashmë janë 16 vende të botës me raste të konfirmuara të të prekurve. Tv Klan
Koronavirusi, monitorim pasagjereve ne Portin e Durresit
Koronavirusi, monitorim pasagjereve ne Portin e Durresit
Giorno fa
Pas Rinasit, edhe Porti i Durrësit ka shtuar monitorimin shëndetësor, si masë kundër përhapjes se koronavirusit. Pavarësisht se në vendin tonë nuk ka asnjë rast të dyshuar, institucionet po kryejnë monitorim të përditshëm të të gjithë pasagjerëve dhe personelit të anijeve tregtare që hyjnë nëpërmjet kësaj pike kufitare. Specialistet e Sektorit të Mbrojtjes së Shëndetit kanë në dispozicion edhe termometrat lazer për matjen e temperaturës në distancë. Përparësi gjatë kontrollit i jepet vendit të origjinës nga ku vijnë pasagjerët. Në port janë instaluar edhe pajisje të tjera të posaçme, si dhe janë hapur ambiente të veçanta për të realizuar kontrollet, me qëllim izolimin e menjëhershëm të personave të dyshuar me virusin vdekjeprurës. Edhe në pikat e tjera doganore janë shtuar kontrollet. Në Kapshticë po zbatojnë një plan të posaçëm kontrolli dhe verifikimi për personat që hyjnë në territorin shqiptar nga Greqia. Strukturat e policisë kufitare janë angazhuar me një grup mjekësh për të verifikuar çdo person që do sinjalizohet si i ardhur nga vendet aziatike. Tv Klan
Reportazhi i RAI 3 per drogen shkakton reagime ne Tirane
Reportazhi i RAI 3 per drogen shkakton reagime ne Tirane
Giorno fa
Ky reportazh i RAI 3, që pretendon se ka parë raporte të policisë, që flasin për rritje galopante të mbjelljes së trafikimit të kanabisit në vendin tonë, ka ngjallur dhe reagimet e politikës në Tiranë. Sipas demokratëve, ky reportazh rrëzon propagandën e qeverisë për suksesin në luftën ndaj kanabisit. Për selinë blu, krimi i organizuar dhe rrjetet e trafikut të drogës, jo vetëm nuk po luftohen, por po mbrohen nga vetë Kryeministri. Vetë Kryeministri Rama e quajti lajmin e kanalit televiziv italian si turp gazetaresk. “Lajmi i mbrëmshëm në RAI 3 mbi gjoja 12 fishimin e kultivimit të kanabisit në Shqipëri është një turp gazetaresk, pa asnjë lidhje me realitetin e monitoruar dhe certifikuar nga vetë Guardia di Finanza! Uroj që partnerët tanë të shkëlqyer ta thonë vetë pa humbur kohë të vërtetën!”. Tv Klan
Konflikti per varrezat, goditet me sepate kokes 50-vjecari
Konflikti per varrezat, goditet me sepate kokes 50-vjecari
Giorno fa
Një 50-vjeçar mbeti i vrarë pas një konflikti të ndodhur këtë të martë në Korçë. Dashnor Osmani u godit me sëpatë në kokë nga Zamir Topi, 42-vjeç, pas një sherri të çastit. Osmani ka ndërruar jetë në vend, si pasojë e goditjes. Policia e arrestoi autorin pak minuta pas ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e motivit të krimit. Topi dhe Osmani, të dy banues të fshatit Pocestë, dyshohet se kanë pasur një konflikt të vjetër, në lidhje me një vend në varrezat e këtij fshati. Tv Klan
Moderatorja dhe psikologia perloten ne studio
Moderatorja dhe psikologia perloten ne studio
Giorno fa
“Historia ime”, në Tv Klan ditën e sotme solli një histori të pazakontë të një 13- vjeçareje, e cila jeton në kushte të vështira së bashku me mamanë e saj, e cila është në një gjendje jo të mirë shëndetësore. Vogëlushja në studio ka treguar dhunën që babai i saj ushtronte vazhdimisht ndaj tyre, por edhe vëshirësitë që kanë kaluar kur u larguan nga shtëpia. Për një periudhë kohe, ajo dhe mamja e saj janë endur rrugëve pa ushqim dhe një strehë ku mund të qëndronin. Në studio, Ana me zërin që i dridhej kërkon që të ketë edhe ajo një familje, të mund të festojë si gjithë të tjerët, të mos ketë mungesa në ushqime apo veshje, por edhe të përfitojë pensionin e babit të saj që është ndarë nga jeta. “Historia ime” prej dy muajsh është duke ndjekur rastin e vogëlushes dhe i është drejtuar Institutit të Sigurimeve Shoqërore, në mënyrë që 13-vjeçarja të përfitojë pensionin e të atit. Gjithashtu “Fundjava Ndryshe” ka siguruar ushqim dhe gjërat e nevojshme për Anën dhe mamanë e saj.
E mitura tregon veshtiresite e medha: I gjuajti me grusht mamit, qaja dhe bertisja rruges
E mitura tregon veshtiresite e medha: I gjuajti me grusht mamit, qaja dhe bertisja rruges
Giorno fa
Një 13- vjeçare ka rrëfyer në emisionin “Historia ime”, në TV Klan vuajtjet dhe vështirësitë me të cilat është përballur çdo ditë. Ana ka treguar se ajo me motrën, vëllain dhe mamanë e saj janë larguar nga shtëpia ku jetonit me babain në Greqi sepse ai i dhunonte dhe pinte së tepërmi. Ajo atëherë ishte një vetëm 1 vjeç, por mamaja e saj i ka rrëfyer gjithçka. Në pamundësi për të rritur 3 fëmijët, 2 të rriturit i jep tek një familje, ndërsa Anën e merr me vete. E ëma pas ndarjes nga babai i saj bashkëjeton me një tjetër person dhe Ana atë e njihte si babin biologjik. Por pasi ai u nda nga jeta, për shkak të një infarkti, vogëlushja zbulon se babai i saj i vërtetë ishte dikush tjetër. Pas 8 vitesh, babai biologjik rikthehet sërish dhe kërkon të bashkohen, por mamaja e saj nuk pranon nga frika se mos ai do ushtronte sërish dhunë ndaj tyre. Ana tregon se babai e përndiqte dhe ajo kishte frikë të madhe prej tij. Pasi ai ndërron jetë, Ana me mamanë e saj kthehen në Shqipëri për të banuar në shtëpinë që i ati kishte këtu, por familja e tij nuk i pranon.
Aldo Morning Show - Emisioni dt. 28 janar 2020
Aldo Morning Show - Emisioni dt. 28 janar 2020
Giorno fa
www.tvklan.al Emision nga Aldon Lipe
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 28 Janar 2020, ora 12:00
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 28 Janar 2020, ora 12:00
Giorno fa
WEB: tvklan.al/ Facebook: facebook.com/tvklan Spiker: Redi Prifti
13-vjecarja: Babi na rrihte, une dhe mami flinim rrugeve
13-vjecarja: Babi na rrihte, une dhe mami flinim rrugeve
Giorno fa
“Historia ime”, në Tv Klan solli ditën e sotme historinë e dhimbshme të një vajze 13-vjeçare. Edhe pse ende fëmijë, ajo ka përjetuar dhe vazhdon të përjetojë një fëmijëri tepër të vështirë. Intervista në studio me vogëlushen u zhvillua në prani të psikologes Erlinda dhe për mos zbuluar identitetin e saj, vajzës iu vendos emrin Ana. 13-vjeçarja ka rrëfyer se është rritur mes varfërisë dhe dhunës sepse babai i saj pinte së tepërmi dhe ushtronte dhunë ndaj mamasë së saj, motrës dhe vëllait. Në këto kushte, mamaja e saj largohet nga shtëpia me 3 fëmijët e mitur dhe për një periudhë kohe enden rrugëve në Greqi. Për shkak se nuk mund të rriste të tre fëmijët, e ëma jep 2 fëmijët e rritur, dy familjeve që njihte, ndërsa Anën e mban vetë.
Salianji: Qeveria deshtoi ne plotesimin e nje kushti kryesor te Bundestagut
Salianji: Qeveria deshtoi ne plotesimin e nje kushti kryesor te Bundestagut
Giorno fa
Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, në një deklaratë për shtyp këtë të martë u shpreh se qeveria ka dështuar në plotësimin e një prej kushteve kryesore të Bundestagut për nisjen e negociatave, atë për luftën kundër krimit të organizuar. Pasi bëri publike një kronike të medias italiane Rai 3 mbi kanabisin, Salianji u shpreh se kjo vërteton se Shqipëria mbetet Kolumbia e Europës. “Dëshmia e sjellë nga Rai 3 dëshmon dështimin e Edi Ramës dhe Sandër Lleshajt në plotësimin e një prej kushteve kryesore të Bundestagut për nisjen e negociatave- luftën kundër krimit të organizuar. Në Shqipëri, krimi i organizuar jo vetëm nuk po luftohet, por, i mbrojtur nga partia në pushtet, është shndërruar në lojtar kryesor në trafikun ndërkombëtar të narkotikëve. Prej 6 vjetësh, nuk ka asnjë bos të krimit të organizuar në burg. Nuk ka asnjë bos të trafikut të drogës të arrestuar. Burgjet e Sandër Lleshajt kanë mbushur me opozitarë që protestojnë kundër qeverisë së lidhur me krimin dhe me të varfër që punojnë parcelat me kanabis”, tha Salianji. Ai u shpreh se Rama favorizon trafikantët e drogës për interesin e tij personal politik. Salianji deklaroi se lufta ndaj krimit është prioritet kryesor i PD-së./tvklan.al
Stop - Rama heq poturet ne Berlin! (27 janar 2020)
Stop - Rama heq poturet ne Berlin! (27 janar 2020)
Giorno fa
stop.tvklan.al Nje emision satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. E hene - E premte ora 20:05 @ Tvklan & KlanHD;
Stop - Ambasadorja amerikane e paduruar te njohe traditat tona! (27 janar 2020)
Stop - Ambasadorja amerikane e paduruar te njohe traditat tona! (27 janar 2020)
Giorno fa
stop.tvklan.al Nje emision satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. E hene - E premte ora 20:05 @ Tvklan & KlanHD;
Stop - Peqin/ punonjesit e bashkise tre muaj pa paga! (27 janar 2020)
Stop - Peqin/ punonjesit e bashkise tre muaj pa paga! (27 janar 2020)
Giorno fa
stop.tvklan.al Nje emision satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. E hene - E premte ora 20:05 @ Tvklan & KlanHD;
Stop - Gjirokaster/ OPGJ dhunon avokaten ne prokurori! (27 janar 2020)
Stop - Gjirokaster/ OPGJ dhunon avokaten ne prokurori! (27 janar 2020)
Giorno fa
stop.tvklan.al Nje emision satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. E hene - E premte ora 20:05 @ Tvklan & KlanHD;
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 28 Janar 2020, ora 09:00
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 28 Janar 2020, ora 09:00
Giorno fa
WEB: tvklan.al/ Facebook: facebook.com/tvklan Spiker: Brikena Prifti
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 27 Janar 2020, ora 23:30
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 27 Janar 2020, ora 23:30
2 giorni fa
WEB: tvklan.al/ Facebook: facebook.com/tvklan
Opinion - Virusi vdekjeprures kinez! (27 janar 2020)
Opinion - Virusi vdekjeprures kinez! (27 janar 2020)
2 giorni fa
www.tvklan.al Emision LIVE nga Blendi Fevziu në KLANHD & TVKLAN; Te ftuar: Najada Como, Lorenc Hashorva, Tritan Shehu , Brunilda Cami, Leonard Solis , Arben Picala, Barbara Doda
Opinion - Behgjet Pacolli! (27 janar 2020)
Opinion - Behgjet Pacolli! (27 janar 2020)
2 giorni fa
www.tvklan.al Emision LIVE nga Blendi Fevziu në KLANHD & TVKLAN; Te ftuar: Behgjet Pacolli
Behgjet Pacolli: Kam mbi 1 miliard euro pasuri, por politika me ka kushtuar shume, jam i zhgenjyer
Behgjet Pacolli: Kam mbi 1 miliard euro pasuri, por politika me ka kushtuar shume, jam i zhgenjyer
2 giorni fa
Zëvendës kryeministri dhe ministri i Jashtëm në largim i Kosovës Behgjet Pacolli, ishte këtë mbrëmje në “Opinion” në Tv Klan. Gjatë intervistës, gazetari Blendi Fevziu i bëri një pyetje pikante, lidhur me jetën e tij personale, dhe konkretisht për pasurinë por dhe raportin e parave me politikën. Ai u shpreh se është i zhgënjyer nga politika pasi nuk ka mundur që idetë e tij t’i realizojë, ndërsa tha se nga ana ekonomike, politika i ka kushtuar shumë dhe se ka dalë me humbje. Sa i takon pasurisë së tij, ai tha se ka më shumë se 1 miliard euro, por shtoi se jeton si të gjithë njerëzit e tjerë dhe se zerot në llogaritë bankare nuk e kanë ndryshuar atë si person. Blendi Fevziu: Ju ka zhgënjyer politika? Behgjet Pacolli: Absolutisht po, jam totalisht i zhgënjyer se nuk kam arrit asnjëherë të implementoj atë që kam pasur në mend. Blendi Fevziu: Të pasuron politika? Behgjet Pacolli: Jo, kam humbje. Nëse do duhet ta tërheq një vijë, shoh që politika më ka kushtuar shumë. Blendi Fevziu: Por kompanitë tuaja kanë punuar. Behgjet Pacolli: Po, por asnjëherë kompanitë e mia nuk kanë përfituar prej politikës. Blendi Fevziu: Sa pasuri ke? Behgjet Pacolli: Këtë pyetje ma kanë bërë shumë. Të punosh në mënyrë intensive si unë, jashtë, është e pamundur që të mos krijosh diçka. Kam krijuar së pari një kompani shumë prestigjioze, dhe ajo e ka vlerën e vet, dhe e prek më shumë se 80 mijë euro e sipër. Normalisht edhe për jetën time, familjarët, kam arrit të bëj diçka, dhe mundem të them, se është mbi 1 miliard e më tepër, por unë sot jetoj në kushte normale, si njerëzit e tjerë, jam i lumtur shumë që, besoj se asgjë nuk ka ndryshuar tek unë, as në gëzime, as në hidhërime. /tvklan.al
Mbyllet pa marreveshje takimi Kurti-Mustafa
Mbyllet pa marreveshje takimi Kurti-Mustafa
2 giorni fa
Pa marrëveshje ka përfunduar edhe takimi i së hënës ndërmjet udhëheqësve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe atyre të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ndonëse para takimit, kreu i LDK-së Isa Mustafa kishte shfaqur vullnetin për arritjen e kësaj marrëveshje. “Për atë po shkojmë, ne jemi të gatshëm të përfundojmë marrëveshjen”. Nënkryetarja e LVV-së, Albulena Haxhiu ka thënë se nuk është arritur marrëveshje por pajtueshmëri për të vazhduar takimet. Në një postim në Facebook, Lëvizja Vetëvendosje njofton se takimi i radhës do të mbahet nesër në të cilin do të jenë edhe ambasadorët e QUINT-it si dhe shefja e misionit të BE-së në Prishtinë. Kësaj radhe madje edhe mediat ishin lejuar që të qëndronin në hollin e Kuvendit ku edhe po mbahej takimi. Por me të përfunduar takimi, i pari ishte Mustafa që u largua fshehtas nga mediat por që u fotografua nga ekipi i Tv Klan, ndërsa Kurti më pas shfrytëzoi hyrjen tjetër të Kuvendit edhe ai duke u ikur mediave. Derisa mediat brenda hollit nuk janë lejuar që të dalin nga objekti i Kuvendit pa u larguar krerët e këtyre partive. Janë bërë dy muaj nga certifikimi i rezultateve e rreth 4 muaj nga mbajtja e zgjedhjeve në Kosovë, ndërsa Kosova ende është pa qeveri, i mandatuari për Kryeministër Albin Kurti ka afat deri më 4 Shkurt që të sigurojë shumicën parlamentare për të formuar qeverinë.
"Me termometer i kontrolloni”, specialisti tregon proceduren ne Rinas per zbulimin e koronavirusit
"Me termometer i kontrolloni”, specialisti tregon proceduren ne Rinas per zbulimin e koronavirusit
2 giorni fa
Koronavirus u ka marrë jetën deri më tani të paktën 80 personave dhe mbi 2000 kanë rezultuar të infektuar. Mbrëmjen e sotme në “Opinion” në Tv Klan, diskutimi është përqëndruar pikërisht në këtë virus vdekjeprurës që po shqetëson jo vetëm Kinën, si vend i origjinës, por të gjithë botën. Ndërkaq Shqipëria konsiderohet si një vend me risk shumë të ulët për këtë virus, dhe një ndër arsyet kryesore është se nuk ka linjë ajrore direkt me këtë shtet, çka eliminon përhapjen e virusit nga njeriu në njeri. Lorenc Hashorva, Shef i Njësisë Kufitare të inspektimit shëndetësor, i pyetur nga gazetari Blendi Fevziu se si kryet kontrolli në aeroportin e Rinasit për zbulimin e virusit, shpjegoi procedurën që ndiqet, në bazë të një pyetësori të lëshuar nga Organizata Botërore e Shëndetit. Blendi Fevziu: Si do ta dallosh, ka apo jo virus? Lorenc Hashorva: Shqipëria konsiderohet si një vend me risk të ulët. Blendi Fevziu: Ne marrim masat tona... Lorenc Hashorva: Ne marrim masat, dhe janë marrë masat deri tani... Blendi Fevziu: Si e dalloni? Erdha unë, hyra… Lorenc Hashorva: Ka protokolle të caktuara nga OBSH në bazë të riskut që ka çdo vend, i aktivizon, ne nuk dalim dot jashtë protokolleve. Blendi Fevziu: Unë pashë në aeroportin e Romës, kanë vendosur skaner termik, je i detyruar të kalosh. Lorenc Hashorva: Vinin nga flurim direkt nga Kina? Blendi Fevziu: Jo, kush kalonte... por çfarë garancie keni ju që nuk vijnë nga Kina? Lorenc Hashorva: Mënyra jonë e detektimit është e tillë, që në bazë të një pyetësori të OBSH që kemi, kontaktin e parë e bëjmë me Airlines dhe policinë kufitare, vetëm nga ata mund ta marrim listën e pasagjerëve. Blendi Fevziu: Pasagjerët që vijnë nga Kina, ose nga vendet e Azisë që janë prekur, çfarë bëni? Se mund të vijë dhe nga Franca... Lorenc Hashorva: Mund të vijë, megjithatë ju thatë që nuk pashë kontroll... në rregulloren ndërkombëtare të shëndetit, i jepet prevalencë udhëtimit të lirë të udhëtarëve, në momentin që ka ngjarje të shëndetit publik, ndërhyjmë ne. Blendi Fevziu: Me çfarë i kontrolloni Lorenc Hashorva: Në momentin e parë, kam një intervistim në bazë të një pyetësori të OBSH. E pyes vendin e origjinës, nga ka ardhur, sa ditë ka udhëtuar dhe nëse ka pasur shenja klinike. Blendi Fevziu: Po ata që vijnë në rrugë tokësore? Lorenc Hashorva: Po flasim për aeroportin e Rinasit... në momentin që mua më vjen lista e pasagjerëve dhe më thonë që dy tre persona kanë ardhur nga Kina, dhe aty lajmëron policinë kufitare, dhe kur ju paraqiteni tek sporteli më thërret policia, dhe unë i marr i intervistoj. Nëse në bazë të pyetësorit, nuk ka shenja klinike nuk është i rriskuar... Blendi Fevziu: Keni pajisje, apo me termometër? Lorenc Hashorva: Nëse në bazë të pyetësorit, unë dyshoj, kemi termometër me laser, jo me kamera termike, por me termometër me laser në distancë rreth 20 centimetra. /tvklan.al
Studentja shqiptare ne Kine: Ne qytetin ku shpertheu virusi ka shqiptare
Studentja shqiptare ne Kine: Ne qytetin ku shpertheu virusi ka shqiptare
2 giorni fa
Barbara Doda, një studente shqiptare në Kinë, ka folur në emisionin “Opinion” në Tv Klan për situatën e virusit coronavirus, që ka marrë më shumë se 80 jetë njerëzish. Ajo thotë se në Kinë ka rreth 400 shqiptarë të shpërndarë në provinca të ndryshme. Sipas Barbaras, asnjë prej shqiptarëve nuk është në rrezik, teksa thekson se situata me virusin nuk është aq alarmante sa paraqitet në media. Në qytetin kinez ku shpërtheu virusi, në Wuhan, momentalisht janë dy shqiptarë, nga katër që kanë qenë. Nga komunikimet që ka me ta, nuk janë të infektuar dhe po qëndrojnë në kampuset universitare. “Studentë ka 60, por shqiptarë që punojnë dhe studiojnë janë diku 400. Janë të shpërndarë në provinca të ndryshme. Komuniteti shqiptar është vërtetë shumë i bashkuar. Shqiptarët që janë atje janë mirë me shëndet. Nuk ka asnjë nga ata të prekur me coronavirus. Frika ekziston, por nuk është aq e fortë sa paraqitet në media, sidomos në Shqipëri. Në Wuhan ka shqiptarë, dy vajza janë për momentin atje. Një është në Shqipëri sepse ka ardhur. Ka ardhur më parë, por nuk besoj të jetë në rastet që përbëjnë rrezik. Ne kemi kontaktuar me ata, janë mirë. Madje njëra nga ato dha dhe një intervistë për median. Ndodhen në kampusin e shkollës”, tha studentja Barbara Doda.
Policia ne aksion per te disiplinuar shoferet qe “fluturojne” ne rruget e Shqiperise
Policia ne aksion per te disiplinuar shoferet qe “fluturojne” ne rruget e Shqiperise
2 giorni fa
Rruga nacionale Tiranë - Elbasan në jo pak raste ka parë aksidente fatale me pasojë vdekjen. Për të disiplinuar qarkullimin e automjeteve, në këtë segment rrugor ka vazhdimisht kontrolle me radarë. Mbrëmjen e 24 Janarit, ne kemi ndjekur nga afër punën e efektivëve të rrugores, të cilët gjatë gjithë natës kanë mbajtur nën monitorim të rreptë aksin Tiranë-Elbasan. U pozicionuam në mbikalimin e Mjull-Bathore, në një pikë të lartë, që të mundëson fushëpamje të plotë të autostradës. Përmes radarit, këta punonjës të Policisë Rrugore, verifikojnë shpejtësinë e të gjitha mjeteve që kalojnë në këtë rrugë. Për këdo që shkel rregullat e qarkullimit, nuk ka asnjë tolerim. Kontrolli i shpejtësisë së mjeteve bëhet përmes këtij radari. Në rastet e tejkalimit të shpejtësisë, këta punonjës policie sinjalizojnë patrullën, që qëndron 1 kilometër më larg, dhe bëjnë të mundur ndalimin e mjetit. Drejtuesit i komunikohet shkelja që ka kryer dhe i bëhet verifikimi i dokumentacionit. Ndërkohë, patrulla e radarit pret gjobën administrative dhe ia dorëzon shoferit, i cili është ndaluar nga patrulla e dytë e pozicionuar pranë rrethrrotullimit të TEG-ut. Teksa ora kalon, efektivët konstatojnë një automjet që qarkullon me shpejtësi të lartë. Radari regjistroi shpejtësinë 129 km/h, në një segment rrugor ku shpejtësia maksimale e lejuar është 90 km/h. Menjëherë lajmërohet patrulla e postbllokut pranë rrethrrotullimit të TEG-ut, për të bërë ndalimin e mjetit. Verifikimi i dokumentacionit, zbuloi të tjera shkelje. Drejtuesit të kësaj makine i kishte skaduar afati i vlefshmërisë së patentës, ndërkohë që ky mjet kishte edhe 17 gjoba të papaguara. Shoferit iu komunikua shkelja administrative dhe do të dalë përpara Komisionit të Policisë Rrugore. Specialisti i Policisë Rrugore Agim Muça, thotë se gjatë gjithë ditës, në këtë segment rrugor janë pezulluar 16 patenta, ndërkohë që monitorimi do të vijojë edhe përgjatë natës. “Në segmentin rrugor nga Tirana për në Elbasan, po monitorohet me radar me pika kontrolli, gjatë gjithë dotës dhe natës. Deri në këto momente që po flasim, janë pezulluar 16 leje drejtimi në vendin e quajtur Mjull-Bathore. Do të vazhdohet me këtë ritëm gjatë gjithë natës. Apelojmë të gjithë drejtuesit që të bëjnë kujdes me ecjen në këtë segment dhe të mos tejkalojnë normat e shpejtësisë”, shprehet Agim Muça, Specialist i Policisë Rrugore për Linjat. Rreth mesnatës së 24 Janarit, një tjetër automjet kapet nga radari duke udhëtuar me shpejtësi tepër të lartë. Me dyfishin e shpejtësisë së lejuar, urdhërohet menjëherë ndalimi i fuoristradës. Drejtuesit të mjetit i pezullohet menjëherë patenta dhe i verifikohet dokumentacioni. Mesa duket nuk është dakord me penalizimin. Megjithatë, çdo gjë kalon pa probleme. Monitorimi i rrugëve për drejtuesit që shkelin rregullat e qarkullimit, si për tejkalim shpejtësie apo për drejtimin e mjetit në efektin e alkoolit, ka vazhduar gjatë gjithë natës deri në orët e para të mëngjesit.
Rrefimi i bashkeshortit: Nuk me jepnin leje nga burgu nese Enkeleda nuk terhiqte kallezimin
Rrefimi i bashkeshortit: Nuk me jepnin leje nga burgu nese Enkeleda nuk terhiqte kallezimin
2 giorni fa
Elton Çapoku, bashkëshorti i Enkeleda Çapokut që u vra nga kunati i saj Erdeti, ka folur në një lidhje telefonike për emisionin “Uniko” nga Spartak Koka në Klan Plus. Eltoni fajëson instancat shtetëror që nuk morën masa të parandalonin vrasjen e gruas së tij, pasi Enkeleda kishte kallëzuar Erdetin. Nga burgu i Fierit ku vuan dënimin për një vepër penale prej pothuajse 7 vitesh, bashkëshorti i Enkeledës rrëfen se nuk kishte mundur të merrte leje për shkak të kallëzimit që Enkeleda kishte bërë ndaj vëllait të tij. Ai madje pohon se Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve nuk i kishte dhënë leje as të shkonte në varrimin e bashkëshortes, që mbeti e vrarë më 9 Janar në zonën e Paskuqanit. Elton Çapoku: Ky si shtet nuk mori masat që e la të lirë të vepronte siç deshi ai lloj monstre. Dhe e dyta, kur unë kam aplikuar për punë leje, ai i plotfuqishmi i zonës, prokuroria e të gjitha këto, nuk kanë marrë masa. Spartak Koka: Çfarë do të thotë nuk kanë marrë masa? Elton Çapoku: Nusja ime kishte bërë një urdhër-mbrojtje. Shteti nuk ka marrë masa fare, as që e ka thirrur ndonjëherë në polici. Spartak Koka: Emisioni Uniko ka arritur të sigurojë një dokument nga Policia e Shtetit, ndoshta për herë të parë pas gjithë këtyre ditëve, nga krimi makabër i ndodhur në shtëpinë tuaj, i cili tregon se Enkelejda është paraqitur në polici, është një kallëzim i bërë në datën 19 Shtator të vitit të kaluar, kur Enkeleda rrëfente përpara oficerëve të policisë gjyqësore të Komisariatit Nr.5 se kërcënohej, kanosej nga vëllai juaj. Por vepra penale është referuar për kanosje dhe jo për dhunë në familje, e cila do t’i garantonte bashkëshortes dhe vajzës tuaj një urdhër mbrojtje. Kjo është problematika përse nuk është dhënë. Cila ka qenë arsyeja përse është referuar gabimisht? Elton Çapoku: Këtë dua të di dhe unë. Spartak Koka: Cilat kanë qenë marrëdhëniet tuaja me Erdetin? Elton Çapoku: Me atë kohët e fundit nuk i kam pasur shumë mirë. Kishte filluar i bënte këto budallaqet nuses edhe vajzës, prandaj e kam marrë dhe në telefon i kam thënë largohu, mos të shkosh më aty. Unë kam 7 vjet këtu në burg. Mua më kanë marrë në qafë, më kanë prishur familjen, më prishi jetën. Edhe për varrim nuk më kanë çuar. Unë kam një vajzë 18 vjeç, kush do ma ushqejë mua vajzën? Spartak Koka: Nuk keni marrë pjesë në varrimin e gruas tuaj? Elton Çapoku: Jo nuk më ka nxjerrë drejtoria e Burgjeve. Kam 2 vjet e 3 muaj që kërkoj leje shpërblyese, kam bërë gjysmën e dënimit, më takon të dal me leje... Spartak Koka: Dhe sa ju ka mbetur pa shlyer nga dënimi? Elton Çapoku: Kam 2 vjet e 8 muaj. Spartak Koka: Na u tha nga Hajria që ju keni patur një telefonatë me bashkëshorten tuaj pasditen e datës 9 Janar, disa orë përpara se të ndodhte krimi, dhe i keni kërkuar që të tërhiqte kallëzimin sepse Erdeti mund të bëhej i rrezikshëm sërish ndaj vajzës dhe bashkëshortes tuaj. Elton Çapoku: Kam aplikuar për punën e lejes më 26 Dhjetor. Dhe më datën 6 Janar ka vajtur letra në komisariat. Edhe kam çuar këtë mikun nga Tepelena i kam thënë ik mu intereso se kam 2 vjet e kusur nuk po dal dot me leje. Në momentin që ka vajtur ai në Kamëz, ka takuar të plotfuqishmin e zonës, shefin e krimeve, dhe i ka thënë i ndërpritet leja. I ka thënë, ka një denoncim nga bashkëshortja e vetë për kunatin e vetë. Prandaj nuk del dot me leje, i ka thënë. Dhe në datën 9 që kam folur me nusen unë, i kam thënë nuk dal dot me leje nga ajo puna e denoncimit. Po u hoq denoncimi edhe mund të dal me leje. Ndryshe nuk dal dot me leje, i kam thënë. Dhe i plotfuqishmi i zonës duhet t’i marrë parasysh çdo gjë që ka thënë, që ka bërë.
Deshmia e kunates: Telefonata qe shqetesoi Enkeleda Çapokun para vrasjes
Deshmia e kunates: Telefonata qe shqetesoi Enkeleda Çapokun para vrasjes
2 giorni fa
Enkeleda Çapoku, e cila u vra nga kunati Erdet Çapoku mesnatën e 9 Janarit në zonën e Paskuqanit, ka zhvilluar një bisedë telefonike me bashkëshortin e saj disa orë përpara krimit të rëndë. Kunata e viktimës, Hajrie Fjolla, e cila ka qenë e ftuar në emisionin “Uniko” nga Spartak Koka në Klan Plus, ka rrëfyer se çfarë i kërkoi bashkëshorti Enkeledës. Ajo thotë se Eltoni kërkonte që Enkeleda të tërhiqte kallëzimin që kishte bërë ndaj vëllait të tij, Erdetit, pasi nuk merrte dot leje nga burgu. Hajrie Fjolla: Enkeleda hyri direkt tek shtëpia ime, nuk vajti te shtëpia e vetë. Nga ora 17:00-17:30, e mori bashkëshorti, Eltoni, në telefon, edhe i tha ‘Enkeleda të lutem shko tërhiq denoncimin se mos të bëjë gjë Erdeti ty edhe vajzës, se s’të mbroj dot se jam në burg’. Spartak Koka: Cilin denoncim të tërhiqte? Këtë të cilin ne përmendëm? Denoncimin që kishte bërë Enkeleda ndaj Erdetit? Hajrie Fjolla: Edhe tha pse ta tërheq denoncimin se kam frikë ta tërheq se më ndjek ngado. Edhe ai ‘tha të lutem se do t’i bëjë ndonjë gjë vajzës dhe nuk të mbroj dot’. Edhe ditën e hënë, unë bashkë me Enkeledën ishim në Komisariatin Nr.5 në Kamëz. Ai nuk priti që ne të shkonim të tërhiqnim denoncimin... Spartak Koka: Do iknit të hënën në Kamëz? Përse? Hajrie Fjolla: Që të tërhiqnim denoncimin. Nga frika që mos i bënte gjë vajzës dhe Enkeledës.
Vajza e Enkeleda Çapokut: Xhaxhai monster qe me vrau mamin, nuk pranonte lidhjen time me nje djale
Vajza e Enkeleda Çapokut: Xhaxhai monster qe me vrau mamin, nuk pranonte lidhjen time me nje djale
2 giorni fa
S. Çapoku, vajza e të ndjerës Enkeleda Çapoku që mbeti e vrarë nga kunati i saj Erdet Çapoku më 9 Janar 2020, ka treguar të tjera detaje për veprimet e xhaxhait të saj. Në një rrëfim ekskluziv për emisionin “Uniko” nga Spartak Koka në Klan Plus, 18-vjeçarja thotë se xhaxhai nuk pranonte as lidhjen e saj me një djalë. Ajo shprehet se Erdet Çapoku nuk ishte dakord për lidhjen e mbesës së saj, për të cilin thotë se nuk kishte pse t’i jepte llogari xhaxhait. Spartak Koka: Ju jeni 18 vjeç. Jeni e lidhur me një djalë. A e pranonte Erdeti këtë lidhjen tuaj? Dhe çfarë konflikti lindi në këtë pikë? S.Çapoku: Një lidhje tamam nuk mund të quhet sepse akoma nuk e kemi zyrtarizuar. Thjesht është një pëlqim. Mami i tha çunit që pa dalë burri nga burgu, nuk ka as fejesë as kafe. Spartak Koka: Erdeti si e priti? S.Çapoku: Nuk e di se si e mori vesh, por nuk ishte dakord. Thoshte që atë çunin nuk do e marrë. Spartak Koka: Përse e refuzonte? S.Çapoku: Nuk e di arsyen, sepse nuk e thoshte. Thoshte vetëm që atë djalin nuk do ta marri edhe nuk ishte dakord. Spartak Koka: Ty ta kishte thënë? Të kishte ndaluar? Kishe biseduar me xhaxhain për këtë pjesë? S. Çapoku: Jo nuk kam biseduar, sepse ai është personi i fundit fare që mund të pyetet, sepse unë kam prindër. Meqë tani mami im nuk jeton, kam babin, edhe babi pyetet dhe ka përgjegjësi mbi mua. Ai nuk ka fare asnjë lloj përgjegjësie mbi mua sepse ai është i vdekur për mua pasi ma masakroi mamin dhe ma vdiq në atë lloj mënyre. Ai nuk ekziston më fare për mua. Spartak Koka: Si i ke marrëdhëniet me babin? S.Çapoku: Me babin i kam marrëdhëniet shumë mirë, sillet shumë mirë me mua, shumë i dashur, më do dhe normalisht që e dua.
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 27 Janar 2020, ora 19:30
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 27 Janar 2020, ora 19:30
2 giorni fa
WEB: tvklan.al/ Facebook: facebook.com/tvklan
Xhaxhai i vrau te emen, 18-vjeçarja: Mami i dha leke polices qe ta mbronte
Xhaxhai i vrau te emen, 18-vjeçarja: Mami i dha leke polices qe ta mbronte
2 giorni fa
Vrasja e Paskuqanit mesnatën e 9 Janarit, tronditi mbarë opinionin publik. Enkeleda Çapoku u dhunua me sende të forta nga kunati i saj Erdet Çapoku, i cili tashmë ndodhet prapa hekurave. Vajza e viktimës, 18-vjeçarja S. Çapoku, në rrëfimin ekskluziv për emisionin “Uniko” nga Spartak Koka në Klan Plus, tregon se ajo dhe mamaja e saj e ndjerë kishin shkuar në Komisariatin Nr.5 të policisë në Kamëz për të denoncuar Erdet Çapokun. Gjatë intervistës, 18-vjeçarja thotë se e ëma e saj i kishte dhënë para në dorë oficeres së policisë gjyqësore në Komisariatin Nr.5, për ta mbrojtur nga kunati, pasi ndihej e kërcënuar prej tij. Enkeleda kërkonte mbrojtje për shkak se Erdeti e përndiqte dhe e kërcënonte. Për këtë arsye, ajo e kishte kallëzuar. Emisioni “Uniko” ka arritur të sigurojë kallëzimin që Enkeleda Çapoku kishte bërë ndaj kunatit. Ky kallëzim mban datën 19 Shtator 2019. Oficerët e policisë së Komisariatit Nr.5 në Kamëz e kishin referuar këtë denoncim për veprën penale të përndjekjes. S.Çapoku: Ai jetoi 1 muaj me ne, kishte ardhur nga Tepelena për të jetuar, ngaqë babi ishte në burg. Dhe për të ndihmuar babin me letrat, ai ndenji tek ne deri sa mami i dha një mundësi për të gjetur shtëpi me qira më vete. Mami e përzuri nga shtëpia sepse filluan konfliktet nga ana ekonomike. Filluan duke u zënë për anën financiare, plus që babi i tha dhe mamit që ta përzinte nga shtëpia. Sepse unë i thashë babit që nuk e dua në shtëpi. Doli në shtëpi më vete, ai filloi që të kishte konflikt edhe me mua, por edhe me mamin. Ishte një konflikt i fortë, i egër, na dilte në rrugë, na kërcënonte, na shantazhonte. Na thoshte ‘do ju vras’. Sepse ngaqë mami im e përzuri nga shtëpia dhe kishte shkuar në komisariat që të bënte denoncimin. Spartak Koka: Kur është bërë ky denoncim? Sepse në media dhe në komunikime që është bërë me policinë, është thënë nuk ka urdhër-mbrojtje. Ka patur një paraqitje pranë policisë, pastaj pajtim. Cila është e vërteta? S.Çapoku: Asnjëherë nuk ka pasur pajtim. Spartak Koka: Në polici ju keni bërë kallëzim? S.Çapoku: Po. Spartak Koka: Pra ju keni firmosur një kallëzim ndaj Erdetit? S.Çapoku: Po. Mami bëri denoncimin ngaqë ai e kërcënonte mamin. I kishte thënë mamit që do të fus plumbin. Spartak Koka: Përse? S.Çapoku: Arsyen e saktë nuk e di, por si duket ngaqë mami e ka përzënë nga shtëpia dhe mbante inat pse e përzuri. Mami nuk i foli fare sepse në ato momente erdhi furgoni dhe mami iku në punë. Spartak Koka: Policisë kur ju drejtuat? S.Çapoku: Nga ora 4 pasi mami im la punën, ne shkuam në komisariat. Edhe mami im bëri denoncimin. Spartak Koka: Bëhet fjalë për këtë denoncim të datës 19 Shtator 2019. Emisioni Uniko ka arritur të sigurojë një dokument nga Policia e Shtetit, i cili provon se Enkeleda Çapoku është drejtuar në Komisariatin Nr.5, aty ku ka bërë dhe një kallëzim, dhe teksti i kallëzimit dhe i referimit të materialeve në Prokurori është ky: “Më datën 19 Shtator 2019 u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për shtetasin Erdet Nitat Çapoku i datëlindjes 20.03.1985 banues në Tiranë me arsim 8 klasë, sepse më datë 18.09.2019 në orën 06:30 të mëngjesit në rrugën Demokracia në Paskuqan, për motive të dobëta ka kanosur me fjalën kunatën Enkeleda Haris Çapoku e datëlindjes 27.12.1980. Neni 84 i Kodit Penal’. Ju dha urdhër-mbrojtje? S.Çapoku: Po, na u dha urdhër-mbrojtje. Spartak Koka: Por zyrtarisht nga policia thuhet se nuk ka urdhër mbrojtje. Nga Gjykata thuhet që nuk ka urdhër-mbrojtje. S.Çapoku: Ka patur urdhër-mbrojtje, sepse unë dhe mami kemi deklaruar në komisariat. Madje mami i ka dhënë edhe para oficeres gjyqësore që ta mbronte. Spartak Koka: I ka dhënë para? S.Çapoku: Po! Kishim frikë të dilnim jashtë se mos na bënte ndonjë gjë. Kishim frikë që të shkonim në ndonjë vend sepse ai na përndiqte. Na bënte foto dhe ia çonte fotot babit në burg.
Stop - Peqin/ Punonjesit e bashkise tre muaj pa paga! (27 janar 2020)
Stop - Peqin/ Punonjesit e bashkise tre muaj pa paga! (27 janar 2020)
2 giorni fa
stop.tvklan.al Nje emision satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. E hene - E premte ora 20:05 @ Tvklan & KlanHD; I jemi drejtuar bashkisë së qytetit të Peqinit, pasi në emisionin "Stop" ka ardhur informacioni, që administrata e kësaj bashkie, nuk është paguar për muajt maj, qershor e korrik.Për të mësuar arsyen e kësaj vonese, pyesim nënkryetarin e bashkisë, Madrid Sula. Ai thotë, se kur administrata e re mori detyrën në gusht të 2019-ës, doli në terren për të mbledhur taksat dhe u premtoi punonjësve, që pagat e prapambetura t’i kalonte në projekt-buxhetin e 2020-ës.Drejtori i Financës në bashki, Lulzim Alushi, tregon, se ka nisur likujdimi me ndërmarrjet e varësise e më pas edhe me administratën e bashkisë.
U vra nga kunati, flet vajza e Enkeleda Çapokut: Si me vdiq mami ne krahet e mi
U vra nga kunati, flet vajza e Enkeleda Çapokut: Si me vdiq mami ne krahet e mi
2 giorni fa
Emisioni “Uniko” nga Spartak Koka në Klan Plus sjell ekskluzivisht rrëfimin e vajzës së Enkeleda Çapokut, 39-vjeçares që u vra nga kunati i saj më 9 Janar 2020 në zonën Paskuqanit. Vajza 18-vjeçare S. Çapoku tregon mes lotësh se si e ka përjetuar atë natë. Ajo tregon se ishte në gjumë kur xhaxhai i saj, Erdeti, hyri me forcë në banesën e tyre dhe goditi me sende të forta gjyshen duke e lënë pa ndjenja, e më pas të ëmën e saj. Sipas rrëfimit të vajzës, xhaxhai i saj godiste vazhdimisht Enkeledën me sende të forta dhe në fund i preu damarët, duke i shkaktuar vdekjen. 18-vjeçarja thotë se u zgjua nga gjumi pasi kishte përfunduar gjithçka, kur gjyshja u përmend dhe bërtiti për të kërkuar ndihmë. Menjëherë shkoi tek e ëma që ishte e gjakosur. Ky ishte dhe momenti kur Enkeleda dha shpirt në krahët e vajzës së saj. S.Çapoku: “Ndihem shumë e tronditur sepse akoma e kam ngjarjen përë syve edhe nuk më hiqet asnjë moment nga mendja. Atë ishim unë, mami dhe gjyshja në shtëpi. Unë ika e ë për të fjetur në dhomë. Ndërsa gjyshja dhe mami po rrinin në kuzhinë dhe po ngroheshin në gaz. Pas meje erdhi gjyshja për të fjetur, dhe pas gjyshes erdhi mami. Unë isha në gjumë edhe nuk kam dëgjuar asgjë çfarë ka ndodhur. Gjyshja kishte dëgjuar kur u hap dera me forcë edhe me dhunë. Pastaj gjyshja e kuptoi se kush ishte, edhe i thirri mamit. ‘Enkeleda, Erdeti hyri në shtëpi’. Unë nuk dëgjova asgjë ngaqë isha në gjumë, por ngaqë më tregoi gjyshja se çfarë ndodhi. Më pas erdhi drejt dhomës edhe goditi gjyshen në krah me levë. Pastaj gjyshja ra në tokë, ra pa ndjenja. Pastaj erdhi drejt mamit. Mami, si duket duhet të jetë përleshur me atë. Unë isha në të njëjtën dhomë me mamin, por nuk dëgjova asgjë, nga zhurmat apo nga të bërtiturat. Ai i ra mami prapa koke me levë, e goditi. Edhe pse e goditi aq rëndë me levë, mami prapë tentoi për t’u ngritur për të më shpëtuar mua. Unë u zgjova pasi dëgjova të bërtiturën e gjyshes dhe pas masakrës që ai monstra bëri me mamin tim. Kur ai i ra mamit prapa koke me levë, mami tentoi që të ngrihej prapë. Si duket, duhet të jetë ngritur për të ndezur dritën edhe i ra mamit me thikë tek damarët, tek indet kryesore, i preu damarët. I ra dhe në zemër. I kishte rënë 7 herë në zemër mamit. E kishte çarë në fytyrë mamin. Ai kishte ikur kur u zgjova sepse e kishte zën ë gjaku. E kishte zënë gjaku, sepse donte që të më godiste dhe mua. Por nuk arriti që ta bënte këtë gjë. Kur gjyshja u zgjua dhe ndezi dritën, pa mamin të shtrirë përtokë edhe ishte e masakruar, me plagë, edhe kishte derdhur shumë gjak. Dëgjova gjyshen që filloi duke bërtitur ‘më kanë vrarë vajzën, më ndihmoni’. Edhe unë u zgjova në ato momente, edhe dola në korridor, edhe pashë mamin që ishte e gjakosur. Edhe ishte e plagosur. Në ato momente iku poshtë në kat të parë për të thirrur dajat edhe për të kërkuar ndihmë ngaqë mami ishte shumë e plagosur. Unë shkova te mami edhe e kapa mamin. Mami, sado që ishte e plagosur, sado që ishte masakruar në atë lloj mënyre që bëri ai monstra, u tentua që të ngrihej në këmbë. Kur mami më pa që isha gjallë dhe nuk isha e plagosur, në ato momente mami im ra në krahët e mi. Në ato momente erdhi edhe daja im i vogël. Edhe kur më pa mua dhe dajën, aty mami im vdiq. I thashë vetëm ‘mami të lutem përmendu, mami të lutem’. Në ato momente, mami po jepte shpirt në krahët e mi”.
Stop - OPGJ dhunon avokaten ne prokurori, policia nuk merr pamjet! (27 janar 2020)
Stop - OPGJ dhunon avokaten ne prokurori, policia nuk merr pamjet! (27 janar 2020)
2 giorni fa
stop.tvklan.al Nje emision satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. E hene - E premte ora 20:05 @ Tvklan & KlanHD; Ndalemi në Gjirokastër, ku avokatja Orgesa Serani tregon, sesi u dhunua në ambientet e prokurorisë së Gjirokastrës nga një OPGJ, i quajtur Martin Pali.Ajo thotë, se ai shpesh është në gjendje të dehur në punë.Vetë Martin Pali e mohon të ketë ndodhur një incident i tillë, edhe pse avokatja u detyrua të merrte ndihmë mjekësore dhe injeksione. Por skandali po sfumohet nga Policia e Gjirokastrës, e cila nuk ka sekuestruar pamjet filmike të kamerës së korridorit hyrës te Prokurorisë, ku duket sesi OPGJ Martin Pali, ka nxjerrë zvarrë avokaten Orgesa Serani . Stop tregon vendodhjen e kamerës brenda në Prokurori dhe informon dhe SHCBA Gjirokastër, për të kontrolluar procedurën, që po ndjek Policia.Nga drejtuesi i saj na u tha, se policia duhet të ndjekë me rigorozitet procedurat dhe duhet të sekuestrojë pamjet filmike, për të zbardhur këtë skandal në institucionin e prokurorisë.
Stop - Ambasadorja amerikane e paduruar te na njohe! (27 janar 2020)
Stop - Ambasadorja amerikane e paduruar te na njohe! (27 janar 2020)
2 giorni fa
stop.tvklan.al Nje emision satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. E hene - E premte ora 20:05 @ Tvklan & KlanHD; Kryeministri Rama ishte sot në Berlin në një vizitë zyrtare, gjatë së cilës takoi kancelaren gjermane Angela Merkel. Edhe pse kishte thënë, se ai vishej me poture edhe në takimet me Merkel, Rama sot i kishte braktisur ato dhe u shfaq me kostum zyrtar.Sot ambasadorja e re amerikane Juri Kim, pasi dorëzoi letrat kredenciale në presidencë, mbajti dhe fjalën e parë publike. Ajo tha, se mezi pret, që të njihet me vendin dhe kulturën tonë.
Rudina - "Coronavirus"/ Virusi i rrezikshem ne Kine, qe po tremb boten! (27 janar 2020)
Rudina - "Coronavirus"/ Virusi i rrezikshem ne Kine, qe po tremb boten! (27 janar 2020)
2 giorni fa
www.tvklan.al Emision info-argetues nga Rudina Magjistari ne KLANHD & TVKLAN
Rudina - Ndahet nga jeta legjenda basketbollit, Kobe Bryant! (27 janar 2020)
Rudina - Ndahet nga jeta legjenda basketbollit, Kobe Bryant! (27 janar 2020)
2 giorni fa
www.tvklan.al Emision info-argetues nga Rudina Magjistari ne KLANHD & TVKLAN
Rudina - Dolly Parton: "Gjeji vetes një grua që mund t’i bëjë të gjitha”! (27 janar 2020)
Rudina - Dolly Parton: "Gjeji vetes një grua që mund t’i bëjë të gjitha”! (27 janar 2020)
2 giorni fa
www.tvklan.al Emision info-argetues nga Rudina Magjistari ne KLANHD & TVKLAN
Titujt kryesore te edicionit qendror informativ ne Tv Klan (27 Janar 2020)
Titujt kryesore te edicionit qendror informativ ne Tv Klan (27 Janar 2020)
2 giorni fa
#KlanLajme #27Janar2020 www.tvklan.al/lajme
Ankaraja: Mund te goditemi nga nje termet 7.5 Rihter
Ankaraja: Mund te goditemi nga nje termet 7.5 Rihter
2 giorni fa
Në Elazig, ekipet e kërkim shpëtimit vijojnë operacionet në përpjekje për të gjetur të mbijetuar. Numri i viktimave ka arritur në 41. Nën rrënojat e objekteve të shembur besohet se ka të tjerë. Por teksa përballet me pasojat e këtij tërmeti me magnitudë 6.8, autoritetet turke thonë se po përgatiten për një tjetër tërmet edhe më të madh, 7.5 në shkallën Rihter. Ekspertët thonë se epiqendra do të jetë Stambolli, me 16 milionë banorë. Ministri i Brendshëm, Sulejman Sojlu thotë se këtë paralajmërim, qeveria turke e ka marrë seriozisht. "Në Stamboll presim një tjetër tërmet me magnitudë 7.5. Po punojmë seriozisht për një skenar të mundshëm të tërmetit". Shqetësimin e ngriti gjatë një interviste për mediat turke në fundjavë, kreu i Dhomës së Inxhinierëve Gjeologë të rajonit të Marmarasë Jugore, Engin Er. Sipas tij, tërmeti do të jetë aq i fuqishëm sa lëkundjet do të ndihen deri në Austri dhe Itali. Vala e tij përfshin edhe Ballkanin. Ndër qytetet që do të goditen më fort do të jenë Stambolli dhe Bursa. Inxhinieri thotë se pllaka tektonike e Anadollit, mbi të cilën shtrihet pjesa më e madhe e territoreve aziatike të Turqisë, ka grumbulluar energji të madhe. Pjesa më e rrezikuar, siç e tregon edhe ai në hartë është linja veriore e kësaj pllake, që prodhon tërmete të magnitudave 7.2 të shkallës Rihter. Tërmeti i fundit i fuqishëm që ka goditur Bursën ishte ai i 165 viteve më parë, që shkatërroi pjesën më të madhe të qytetit.
RENEA arreston 2 persona ne Shijak
RENEA arreston 2 persona ne Shijak
2 giorni fa
Forcat Speciale RENEA kanë arrestuar dy persona në lidhje me pengmarrjen e Jak Prengës. Aksioni nisi në orët e para të mëngjesit dhe u përqëndrua në Shijak, pranë një kompleksi. Uniformat blu dyshojnë se në këtë zonë mbahet peng 49-vjeçari, i cili u rrëmbye më 17 Janar në Kamëz, për fatin e të cilit nuk dihet asgjë. Dëshmitarët i kanë thënë policisë se dy persona, ende të pa identifikuar, pasi janë konfliktuar me Prengën, e morën peng me një makinë tip ‘Range Rover’. Më pas mjeti, që dyshohet se u përdor nga autorët, u gjet i djegur në Shkallnur të Durrësit. Burime pranë policisë bëjnë me dije se Prenga mund të jetë marrë peng për prishjen e pazareve të paligjshme. Gjatë kontrolleve në Shijak është gjetur edhe një armë zjarri pa leje, ndërkohë që Policia e Shtetit nuk ka dhënë ende të dhëna zyrtare për rezultatet e këtij aksioni.
Rama: Merkel, pozitive per paketen “Anti-KÇK”
Rama: Merkel, pozitive per paketen “Anti-KÇK”
2 giorni fa
Pas takimit me Kancelaren gjermane Angela Merkel, Kryeministri Rama ka treguar mesazhet e vizitës të tij në Gjermani për qytetarët përmes një video të shpërndarë në Facebook. Kreu i qeverisë tha se Kancelarja është shprehur pozitivisht për nismën e qeverisë lidhur me ligjin special kundër krimit të organizuar të cilën e quan si paketa “KÇK”. Rama u shpreh se amendimet do t’i shkojnë për konsultim dhe ekspertëve të huaj. “Pastrimi i drejtësisë nga të korruptuarit dhe krijimi i SPAK-ut për Kancelaren janë rezultate kuptimplota që japin shpresë. Ajo u shpreh shumë pozitivisht për ligjin special kundër krimit të organizuar dhe amendamentet speciale anti-KÇK që do të hyjnë në fuqi ditët e ardhshme pas konsultimeve përfundimtare me ekspertët ndërkombëtarë”. Rama është i bindur se një kërkesë e hershme e vendit tonë për të njohur lejet e drejtimit të automjeteve në Gjermani këtë herë do të realizohet, pasi tashmë sipas tij “ka një mik të fortë”, duke nënkuptuar Kancelaren Angela Merkel. “Shumë shpejt do të vijë një grup nga Ministria e Transporteve gjermane për të bërë përputhjen e dokumentacionit. Këtë herë them se është e realizueshme sepse kam një mik të fortë”. Për shefin e qeverisë shqiptare, vizita e tij në Gjermani ishte e suksesshme jo vetëm për ndihmën që ky vend do të japë në konferencën e donatorëve për ndihmat pas tërmetit, por edhe në kahun e hapjes së negociatave me Bashkimin Europian, dhe marrjen e fondeve shtesë nga programet e BE-së për rindërtimin e ekonomisë në sektorët e prekur nga tërmeti.
Sfida qe rrembeu vemendjen: Gjeji vetes nje grua qe mund t’i beje te gjitha
Sfida qe rrembeu vemendjen: Gjeji vetes nje grua qe mund t’i beje te gjitha
2 giorni fa
Emisioni “Rudina”, në Tv Klan e vendosi sot vëmendjen tek sfida e cila ka rrëmbyer vëmendjen e të gjithëve. Bëhet fjalë për sfidën “Dolly Parton Challenge’, ku personazhe të njohur të ekranit kanë realizuar kolazhe fotosh. Sfidën e ka nisur legjenda e televizionit amerikan Dolly Parton, e cila ka postuar një grup fotosh të sajat dhe ka realizuar kolazhin tashmë të famshëm, me citimin: “Get you a woman who can do it all”, që do të thotë “Gjeji vetes një grua që mund t’i bëjë të gjitha”. Ajo ishte e para që nisi këtë trend të ri, ku gratë e projektojnë veten ne versione të ndryshme në varësi të rrjeteve sociale. ‘Dolly Parton Challenge’ nisi afërsisht përpara 1 jave dhe aktualisht ka më shumë se 80 mijë postime nën hashtagun e saj në ‘Instagram’. Nisur nga ky challenge apo sfidë në studio është diskutuar tema e feminizmit. A mund t’i bëjë një grua të gjitha? A është më shoqëria jonë aq maskiliste sa dikur? Si janë raportet sot mes një burri dhe një gruaje? Dhe cili është roli i saj në shoqërinë moderne? Për të diskutuar për këto çështje të ftuar në studio ishin: konsulentja Jerina Lalaj, gazetarja Zhaklin Lekatari, aktivistja e shoqërisë civile Sevim Arbana dhe aktorja Ema Andrea.
Virusi kinez, studiuesi: Është zbuluar medikamenti, po përdoret tek mjekët
Virusi kinez, studiuesi: Është zbuluar medikamenti, po përdoret tek mjekët
2 giorni fa
Pasditen e sotme në programin “Rudina”, në Tv Klan është diskutuar për një temë aktuale që ka shqetësuar botën. Bëhet fjalë për virusin vdekjeprurës Coronavirus. Kina është izoluar për shkak të tij, i cili po përhapet me shpejtësi dhe aktualisht ka dhjetëra mijëra të infektuar në shtetin aziatik, por jo vetëm. Për të ndaluar përhapjen e tij, qeveria kineze ka ndaluar udhëtimet nga Wuhan dhe nga 19 qytete të tjerë, duke izoluar kështu plot rreth 56 milionë shtetas. Deri tani ka më shumë se 2700 raste të konfirmuara dhe numri i personave që kanë ndërruar jetë ka shkuar në 81. Rastet e para me virusin në fjalë u vunë re në Kinë, por deri tani raste të konfirmuara ka edhe në Tajlandë, Japoni, SHBA, Australi, Francë. Simptomat janë: Ethe, kollë dhe vështirësi në frymëmarrje. Nuk ka ende një vaksinë për coronavirusin e ri që është përhapur momentalisht, pasi është ende i panjohur nga shkencëtarët. Për të marrë më tepër informacion, në emision është realizuar një lidhje e drejtpërdrejtë me studiuesin dhe njohësin e kulturës dhe shoqërisë kineze Iljaz Spahiu.
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 27 Janar 2020, ora 15:30
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 27 Janar 2020, ora 15:30
2 giorni fa
WEB: tvklan.al/ Facebook: facebook.com/tvklan Spiker: Anjola Hamzaj
Moti sot dhe neser ne Tv Klan (27 Janar 2020)
Moti sot dhe neser ne Tv Klan (27 Janar 2020)
2 giorni fa
Moti sot dhe parashikimi i tij per neser nga Meteoalb nen prezantimin e Alba Hoxha. www.tvklan.al
Zhbogar: Me shume bashkepunim per reformat
Zhbogar: Me shume bashkepunim per reformat
2 giorni fa
Më shumë bashkëpunim mes qeverisë dhe opozitës, sugjeron Ambasadori i BE-së Samuel Zhbogar, me qëllim që të fillojnë negociatat aderuese me BE-në. Zhbogar në Komisionin Parlamentar për Sistem Politik, bëri thirrje që Kuvendi të fokusohet në Ligjin për Prokurori Publike, në Kodin Zgjedhor, por edhe në procesin për pajtim politik “Zhan Mone”, që të zvogëlohen tensionet politike para zgjedhjeve. “Lidhur me zgjedhjet, në fakt shtyllën e tretë, presim zgjedhje të lira e demokratike. Njëkohësisht duhet të themi se fushata zgjedhore edhe pse nuk ka filluar zyrtarisht. Tashmë ajo ka filluar qysh në Tetor, kur u publikua rezultati i datës së negociatave dhe me rritjen e fushatës rriten tensionet politike që reflektohen në gjithë shoqërinë”. Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Miloshoski, premtimet për negociata të BE-së, janë të shkallës së dytë për Brukselin. Siç tha, prioritet për unionin është buxheti, e jo zgjerimi. “Çdoherë gjenden justifikime të mira që kjo temë të zhvendoset për një semestër tjetër. Kështu ka qenë gjatë 16 viteve të kaluara, nga Samiti në Selanik. Ne jemi të kënaqur nga deklaratat pozitive dhe qëllimet e Komisionerit të ri për Zgjerim, por më duhet të them se ka një dallim të madh mes entuziazmit fillestar të Komisionerit të ri dhe vizionit strategjik, ose qëllimeve kombëtare të liderëve të vendeve anëtare të BE-së”. Në Komisionin Parlamentar, Ambasadorja e Kroacisë në Shkup, Nives Tiganj, ka përmendur prioritetet e kryesimit kroat me BE-në, ku krahas kornizës financiare dhe BREXIT-it, lartë në axhendë do të jetë edhe procesi i zgjerimit drejt Ballkanit Perëndimor. Tv Klan
Marreveshje per hekurudhen mes Kosoves dhe Serbise
Marreveshje per hekurudhen mes Kosoves dhe Serbise
2 giorni fa
Pas marrëveshjes për linjën ajrore Prishtinë-Beograd po negociohet marrëveshja tjetër, ajo për linjën hekurudhore. Kryesuesi i ekipit të Kosovës, Xhemë Veseli, ka thënë se kanë pasur negociata të mira dhe është shprehur optimist se ditëve në vazhdim do të përmbyllet me sukses edhe kjo marrëveshje. Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj këtë nuk e quan dialog. Ndërsa thotë se aktualisht është një infrastrukturë hekurudhore shumë e dobët dhe joadekuate. Ambasadori Grenell gjatë vizitës së tij në Kosovë dhe në Serbi, javën e kaluar, paralajmëroi arritjen e marrëveshjes edhe për hekurudha. Linja hekurudhore Prishtinë-Beograd nuk funksionon që nga lufta e fundit në Kosovë, në vitin 1999, ndërsa ajo Mitrovicë e Veriut-Serbi administrohet nga Serbia. Tv Klan
Gjykata denon me 1 vit burg turkun Selami Simsek
Gjykata denon me 1 vit burg turkun Selami Simsek
2 giorni fa
Gjykata e Tiranës ka dënuar me 1 vit heqje lirie turkun Selami Simsek. 39-vjeçari u arrestua në Korrik të vitit të kaluar në Aeroportin e Rinasit, pasi tentoi të udhëtonte drejt Kanadasë me vizë të falsifikuar. Togat e zeza e shpallën fajtor të riun për akuzën e falsifikimit të dokumenteve, duke pranuar kërkesën e prokurorisë. Pretenca e prokurorisë është kundërshtuar nga avokati, me argumentin se klienti tij ka qenë bashkëpunues, si dhe koha prej 6 muajsh që ai ka qëndruar në paraburgim është e mjaftueshme si masë dënimi. Nga ana tjetër, Simsek do të përballët sërish me drejtësinë shqiptare, pasi ka kërkuar azil politik në vendin tonë, me argumentin se i rrezikohet jeta nëse ekstradohet drejt Turqisë. Simsek pretendon se përndiqet nga shtetit turk, duke qenë se ai është pjesë e lëvizjes Gylen, e shpallur terroriste nga qeveria turke. Selami Simsek u arrestua në Korrik të vitit të kaluar sëbashku me mikun e tij, Harun Çelik. Ky i fundit u deportua në 1 Janar të këtij viti nga policia shqiptare menjëherë pasi mbaroi dënimin në vendin tonë për falsifikim të dokumenteve. Tv Klan
Forcat RENEA kerkime ne Shijak
Forcat RENEA kerkime ne Shijak
2 giorni fa
Forcat Speciale RENEA kanë zhvilluar një operacion në qytetin e Shijakut, ku dyshohet se mbahet peng një 49-vjeçar i rrëmbyer pak ditë më parë në Kamëz. Policia ka rrethuar kompleksin “Golden” dhe ka kryer kontrolle të shumta, por deri tani nuk ka bërë të mundur gjetjen dhe lirimin e 49-vjeçarit Jak Prenga. Ky i fundit mor peng në Kamëz më datë 17 Janar, nga 2 persona ende të pa identifikuar, të cilët lëviznin me një makinë Range Rover. Më pas mjeti që dyshohet se u përdor nga autorët u gjet i djegur në Shkallnur të Durrësit. Burime pranë policisë bëjnë me dije se Prenga mund të jetë marrë peng për prishjen e pazareve të drogës. Deri tani policia ka shoqëruar një person, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije, ndërsa gjatë kontrolleve është gjetur edhe një armë zjarri pa leje. Operacioni ka nisur prej orëve të para të mëngjesit të së hënës, por forcat speciale nuk kanë mundur të bien në gjurmët e 49-vjeçarit Prenga. Tv Klan
Ankaraja: Mund te goditemi nga nje termet 7 5 Rihter
Ankaraja: Mund te goditemi nga nje termet 7 5 Rihter
2 giorni fa
Në Elazig, ekipet e kërkim shpëtimit vijojnë operacionet në përpjekje për të gjetur të mbijetuar. Numri i viktimave ka arritur në 39. Nën rrënojat e objekteve të shembur besohet se ka të tjerë. Por teksa përballet me pasojat e këtij tërmeti me magnitudë 6.8, autoritetet turke thonë se po përgatiten për një tjetër tërmet edhe më të madh, 7.5 në shkallën Rihter. Ekspertët thonë se epiqendra do të jetë Stambolli, me 16 milionë banorë. Ministri i Brendshëm, Sulejman Sojlu thotë se këtë paralajmërim, qeveria turke e ka marrë seriozisht. “Në Stamboll presim një tjetër tërmet me magnitudë 7.5. Po punojmë seriozisht për një skenar të mundshëm të tërmetit”. Shqetësimin e ngriti gjatë një interviste për mediat turke në fundjavë, kreu i Dhomës së Inxhinierëve Gjeologë të rajonit të Marmarasë Jugore, Engin Er. Sipas tij, tërmeti do të jetë aq i fuqishëm sa lëkundjet do të ndihen deri në Austri dhe Itali. Vala e tij përfshin edhe Ballkanin. Ndër qytetet që do të goditen më fort do të jenë Stambolli dhe Bursa. Inxhinieri thotë se pllaka tektonike e Anadollit, mbi të cilën shtrihet pjesa më e madhe e territoreve aziatike të Turqisë, ka grumbulluar energji të madhe. Pjesa më e rrezikuar, siç e tregon edhe ai në hartë është linja veriore e kësaj pllake, që prodhon tërmete të magnitudave 7.2 të shkallës Rihter. Tërmeti i fundit i fuqishëm që ka goditur Bursën ishte ai i 165 viteve më parë, që shkatërroi pjesën më të madhe të qytetit. Tv Klan
Mblidhet Task Forca per koronavirusin
Mblidhet Task Forca per koronavirusin
2 giorni fa
Shqipëria ende konsiderohet si vend me rrezikshmëri të ulët për përhapjen e koronavirusit, e megjithatë Ministria e Shëndetësisë është vënë në gatishmëri. “Shqipëria mbetet vend me rrezikshmëri të ulët, ndërsa vendet e Evropës janë me rrezikshmëri të moderuar. Instituti i Shëndetit Publik dhe strukturat e tjera të shëndetësisë kanë përforcuar survejancën e infeksioneve të rënda respiratore, akute në bashkëpunim me të gjitha spitalet e vendit”. Edhe pse Shqipëria nuk ka asnjë rast të dyshuar, Spitali Infektiv është gati për të menaxhuar çdo situatë. Veç strukturave shëndetësore në gatishmëri është edhe policia, në të gjitha pikat e hyrjes në kufi. Njësitë e inspektimit shëndetësor në të gjitha pikat kufitare janë të pajisura me të gjitha mjetet për identifikimin e rasteve të dyshuar. Ata kanë në dispozicion edhe termometrat me lazer, për matjet e temperaturës në distancë nëse do të jetë e nevojshme. Tv Klan
Gjykata pushon hetimet per ish-deputetin socialist Arben Cuko
Gjykata pushon hetimet per ish-deputetin socialist Arben Cuko
2 giorni fa
Gjykata e Tiranës ka pushuar hetimet për ish-deputetin socialist Arben Çuka, i cili u arrestua në Tetor të 2018-s, pas operacionit Volvo-4. Çuko u hetua fillimisht nga Prokuroria e Krimeve të Rënda me akuzën e korrupsionit dhe grupit të strukturuar kriminal për dosjen e famshme 339, ku shfaqej në përgjimet e grupit të Avdylajve. Sipas prokurorisë, në kohën që ai mbante postin e Drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve dyshohet se morri para për transferimin e një të dënuari nga një burg në një tjetër. Për shkak se këto akuza nuk u provuan, dosja në ngarkim të Çukos u transferuar në Gjykatën Penale të Tiranës, vetëm me akuzën e mos kallëzimit të krimit. Paraditen e së hënës, gjyqtari Sokol Tona, në seancën paraprake vendosi të pushojë hetimet për Çukon, me argumentin se prokuroria nuk ka asnjë provë që të implikonte ish-deputetin socialist. Arben Çuku u hetua fillimisht me masën e arrestit shtëpiak dhe detyrim paraqitje, por pas vendimit të Gjykatës së Tiranës, nuk rëndon asnjë akuzë ndaj tij. Tv Klan
Yuri Kim: Do vazhdojme te jemi krah per krah me ju
Yuri Kim: Do vazhdojme te jemi krah per krah me ju
2 giorni fa
Në të parën dalje publike pasi paraqiti mëngjesin e kësaj të hëne kredencialet e saj tek Presidenti i Republikës, Ambasadorja e re amerikane në Tiranë, Yuri Kim zgjodhi të thotë shqip se SHBA do të vazhdojnë të mbështesin vendin tonë, siç kanë bërë në 100 vite. “Ne do të vazhdojmë të jemi me ju krah për krah”. Kim shprehu padurimin për të nisur nga puna me drejtuesit e shtetit shqiptar për të luftuar në mënyrë të veçantë korrupsionin, por dhe për të çuar me tej reformën në sistemin e drejtësisë. “Pres me kënaqësi të punoj më udhëheqësit e Shqipërisë ndërsa ata ndërmarrin hapa të vështirë, por absolutisht të nevojshëm për të zbatuar reformën në drejtësi, për të ndjekur penalisht krimin e organizuar dhe për të larguar korrupsionin nga sistemi shqiptar. Jam besimplotë që teksa drejtësia të hedh rrënjë më shumë investitorë të tërhiqen drejt Shqipërisë, për më shumë vende pune e mundësi. Nuk ka dyshime se SHBA e vlerëson Shqipërinë si aleatë partnere e mike të vërtetë. Jemi krah jush sot për të mbështetur të ardhmen tuaj si një vend demokrat i begatë”. Diplomatja e re e SHBA bëri një historik të marrëdhënieve dy palëshe që nisën me mbrojtjen që i bëri Presidenti Wilson sovranitetit të vendit tonë në 1920. Yuri Kim do të drejtojë Ambasadën Amerikane në Tiranë për 3 vitet e ardhshme. Pas përfundimit të mandatit të Donald Lu në Korrik të 2018, kjo seli diplomatike u drejtua nga e ngarkuara me punë Leyla Moses-Ones, për shkak se Senati rrëzoi kandidaturën e Katherin Ann Kavalec. Tv Klan
Titujt kryesore te edicionit informativ te ores 15:30 ne Tv Klan (27 Janar 2020)
Titujt kryesore te edicionit informativ te ores 15:30 ne Tv Klan (27 Janar 2020)
2 giorni fa
#KlanLajme #27Janar2020 www.tvklan.al/lajme
Historia ime - Amos Dojaka tregon se si shqiptaret shpetuan familjen e tij gjate holokaustit!
Historia ime - Amos Dojaka tregon se si shqiptaret shpetuan familjen e tij gjate holokaustit!
2 giorni fa
Nje talk-show nga Mirela Milori 27 Janari shënohet në kalendar si Dita Ndërkombëtare e Holokaustit, një nga masakrat më të mëdha në historinë e njerëzimit. Kjo datë e përcaktuar nga Asambleja e Përgjithshme e OKB-së, në nderim të viktimave të Holokaustit, përkon me përvjetorin e çlirimit të kampeve të vdekjes, Auschwitz-Birkenau nga forcat sovjetike në vitin 1945. Sot në programin “Historia ime” në Tv Klan ishte i ftuar Amos Dojaka, i cili është pasardhës i një familjeje hebraike. Në studio, ai ka rrëfyer se gjyshja e tij ishte nga Çekosllovakia dhe dy muaj para Luftës së Dytë Botërore, ajo u vendos në Shqipëri me burrin e saj. Gjithë familja e saj u zhduk në kampin famëkeq të Auschwitz dhe vetëm gjyshja e tij arriti të mbijetonte sepse u strehua në Shqipëri.
Dakordesohet kalendari i punes per Reformen Zgjedhore
Dakordesohet kalendari i punes per Reformen Zgjedhore
2 giorni fa
15 Marsi duket një afat ambicioz për të përmbyllur Reformën Zgjedhore nëse palët do të kenë vullnet për t’u dakordësuar për 13 çështje të aspekteve elektorale. Sinjalet pozitive u dhanë në takimin e organizuar me praninë e faktorit ndërkombëtar, ku nuk mungoi ambasadori britanik, që lehtësoi uljen e maxhorancës dhe opozitës në tryezën e Reformës Zgjedhore. Duke nisur nga 10 Shkurti, tryeza e reformës do të duhet të adresojë një numër të madh çështjesh që kanë të bëjnë me parandalimin dhe goditjen e krimeve zgjedhore, masat kundër shitblerjes së votës, apo dhe ndarjes së politikës nga krimi. Pas takimit bashkëkryetari i Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri u shpreh i hapur për çdo propozim të opozitës në forcim të legjislacionit. “Nëse opozita ka pretendime për forcimin legjislacionit penal, ka çështje të tjera të aspektit organizativ apo propozon skema që mund të jenë më efikase në parandalimin e shkeljeve zgjedhore, le të vijnë me propozime konkrete. Ne do t’i shqyrtojmë dhe patjetër nëse janë në përputhje me rekomandimet e ODIHR-it do të bëhen pjesë e legjislacionit zgjedhor.” Dokumenti i dakordësuar nga tryeza e Reformës Zgjedhore, sipas Oerd Bylykbashit, përfshin shqetësimet e ngritura nga opozita, e cila ka gati edhe propozimet konkrete. “Ku do të përfshihen, çështja e shitblerjes së votës, ndarjes së politikës nga krimi, probleme të rënda zgjedhore që ndryshojnë dhe manipulojnë votën e shqiptarëve; çështja e sistemit zgjedhor. Të gjitha masa që kanë si emërues të përbashkët, elementin e vullnetit politik për të ndarë shtetin nga politika, shtetin nga partitë politike. Një angazhim dhe një standard i OSBE-së pa të cilin çdo kornizë ligjore pëson fatin e ndryshimeve që janë bërë deri më sot. Ky është thelbësor në procesin që po nisim që nga sot. Bashkëkryetarja e Komisionit të Reformës Zgjedhore, Rudina Hajdari, nuk përjashtoi që nga tryezë të dilet edhe me ndryshime kushtetuese. “Nëse është e nevojshme do ketë ndryshime edhe në Kushtetutë, jo vetëm në Kodin Zgjedhor.” Pjesë e diskutimeve të tryezës së Reformës Zgjedhore do të jetë edhe përfshirja e teknologjisë në zgjedhje, votimi i emigrantëve, si dhe çështja e sistemit zgjedhor. Tv Klan
Merkel-Rama: Negociatat te hapen ne Mars
Merkel-Rama: Negociatat te hapen ne Mars
2 giorni fa
Pas marrëveshjes për linjën ajrore Prishtinë-Beograd po negociohet marrëveshja tjetër, ajo për linjën hekurudhore. Kryesuesi i ekipit të Kosovës, Xhemë Veseli, ka thënë se kanë pasur negociata të mira dhe është shprehur optimist se ditëve në vazhdim do të përmbyllet me sukses edhe kjo marrëveshje. Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj këtë nuk e quan dialog. Ndërsa thotë se aktualisht është një infrastrukturë hekurudhore shumë e dobët dhe joadekuate. Ambasadori Grenell gjatë vizitës së tij në Kosovë dhe në Serbi, javën e kaluar, paralajmëroi arritjen e marrëveshjes edhe për hekurudha. Linja hekurudhore Prishtinë-Beograd nuk funksionon që nga lufta e fundit në Kosovë, në vitin 1999, ndërsa ajo Mitrovicë e Veriut-Serbi administrohet nga Serbia. Tv Klan
Hetimet per aksidentin e Kobe Bryant
Hetimet per aksidentin e Kobe Bryant
2 giorni fa
Teksa pritet të nisin hetimet për përplasjen e helikopterit që i mori jetën ish-basketbollisti Kobe Bryant dhe vajzës së tij Gianna, 13 vjec, si dhe 7 personave të tjerë, autoritetet thonë se do të duhen muaj për të arritur në një përfundim të saktë. Tani për tani mendohet se shkaku kryesor ka qenë mjegulla e dendur që kishte rrethuar zonën mëngjesin e së dielës. Mediat amerikane kanë publikuar edhe pjesë nga komunikimi i pilotit të helikopterit me dy kulla kontrolli, të cilat i japin udhëzime mbi linjën që duhet të ndiqte për të patur një trajektore të qartë udhëtimi. Qindra mijëra tifozë janë mbledhur në sheshe për të kujtuar kampionin e basketbollit. Edhe komuniteti i këtij sporti është në zi. Homazhe po mbahet në të gjitha arenat e basketbollit në Shtetet e Bashkuara. Në Madison Square Garden, arena ku Kobe realizoi rekordin prej 61 pikësh në një ndeshje, u ndriçua me ngjyrat e Los Angeles Lakers. Të gjithë mbajtën 24 sekonda heshtje, sa numri që Kobe mbante në fanellë. New York Nicks dhe Brooklyn Nets bënë nga një faull gjithashtu prej 24 sekondash. Kobe Bryant është ndoshta arsyeja e rënies së shkëlqimit të Shaquille O’Neil, por ky i fundit nuk heziton ta quajë atë vëlla, duke shprehur dhimbjen më të thellë për ndarjen e tij nga jeta. 41-vjeçari Kobe Bryant do të mbetet një prej lojtarëve më të mëdhenj në NBA. Ai ka marrë pjesë 18 herë në ekipin All Star, në karrierën e tij 20-vjeçare me Los Angeles Lakers. Është i katërti në listën e shënuesve më të mirë në kampionatin amerikan të basketbollit. Pasi la sportin, ekipi i Los Angeles Lakers tërhoqi fanellat me numër 8 dhe 24 të mbajtura prej tij, në shenjë nderimi se një lojtar i tillë do të mbetet i papërsëritshëm. Ai është i vetmi basketbollist në këtë skuadër që mori një nderim të tillë. Kobe Bryant ka fituar edhe një çmim Oskar për një filmin me metrazh të shkurtër me titull “i dashur basketboll”, frymëzuar nga letra e tij e lamtumirës ndaj sportit. Tv Klan
Letra per familjen Qoqja: Ndihmoje sepse po ta kapin e zhdukin
Letra per familjen Qoqja: Ndihmoje sepse po ta kapin e zhdukin
2 giorni fa
Emisioni “Historia ime” në Tv Klan, ditën e sotme e vendosi fokusin tek një nga masakrat më të mëdha të njerëzimit. 27 Janari shënohet në kalendar si Dita Ndërkombëtare e Holokaustit. Roli i Shqipërisë për të shpëtuar hebrenjtë nga tmerret e holokaustit është i ditur botërisht. Shqipëria është një prej vendeve të rralla në botë, ku gjatë Luftës së Dytë Botërore u strehuan e gjetën shpëtim, jo vetëm hebrenjtë që jetonin në Shqipëri, por edhe disa mijëra hebrenj të vendeve të Ballkanit dhe të Europës Qendrore.‪ Me një humanizëm tejet bujar, gati deri në heroizëm shumë familje shqiptare strehuan në shtëpitë e tyre hebrenjtë, duke i fshehur dhe duke mos i dorëzuar kurrë. Një prej tyre është familja Qoqja, e cila ka ndihmuar dhe strehuar në shtëpinë e saj një hebre me emrin Avram. Fatos Qoqja ka treguar në studio se babai i tij ka rrezikuar jetën e gjithë familjes për të ndihmuar dhe strehuar hebreun e ardhur nga Janina e Greqisë.
"E gjithe familja e saj u zhduk, vetem gjyshja shpetoi sepse u strehua ne Shqiperi"
"E gjithe familja e saj u zhduk, vetem gjyshja shpetoi sepse u strehua ne Shqiperi"
2 giorni fa
27 Janari shënohet në kalendar si Dita Ndërkombëtare e Holokaustit, një nga masakrat më të mëdha në historinë e njerëzimit. Kjo datë e përcaktuar nga Asambleja e Përgjithshme e OKB-së, në nderim të viktimave të Holokaustit, përkon me përvjetorin e çlirimit të kampeve të vdekjes, Auschvitz-Birkenau nga forcat sovjetike në vitin 1945. Sot në programin “Historia ime” në Tv Klan ishte i ftuar Amos Dojaka, i cili është pasardhës i një familjeje hebraike. Në studio, ai ka rrëfyer se gjyshja e tij ishte nga Çekosllovakia dhe dy muaj para Luftës së dytë Botërore, ajo u vendos në Shqipëri me burrin e saj. Gjithë familja e saj u zhduk në kampin famëkeq të Auschvitz dhe vetëm gjyshja e tij arriti të mbijetonte sepse u strehua në Shqipëri.
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 27 Janar 2020, ora 12:00
Edicioni i Lajmeve Tv Klan 27 Janar 2020, ora 12:00
2 giorni fa
WEB: tvklan.al/ Facebook: facebook.com/tvklan Spiker: Redi Prifti
Hetimet per aksidentin e Kobe Bryant
Hetimet per aksidentin e Kobe Bryant
2 giorni fa
Teksa pritet të nisin hetimet për përplasjen e helikopterit që i mori jetën ish-basketbollisti Kobe Bryant dhe vajzës së tij Gianna, 13 vjec, si dhe 7 personave të tjerë, autoritetet thonë se do të duhen muaj për të arritur në një përfundim të saktë. Tani për tani mendohet se shkaku kryesor ka qenë mjegulla e dendur që kishte rrethuar zonën mëngjesin e së dielës. Mediat amerikane kanë publikuar edhe pjesë nga komunikimi i pilotit të helikopterit me dy kulla kontrolli, të cilat i japin udhëzime mbi linjën që duhet të ndiqte për të patur një trajektore të qartë udhëtimi. Qindra mijëra tifozë janë mbledhur në sheshe për të kujtuar kampionin e basketbollit. Edhe komuniteti i këtij sporti është në zi. Homazhe po mbahet në të gjitha arenat e basketbollit në Shtetet e Bashkuara. Tv Klan
lesi cane
lesi cane - 11 ore fa
ne shqiperi te kesh 10 universitete nuk gjen pun te gjith ata qe drejtojne jan te koruptuar dhe pa shkoll pos pate mik nuk gjen pun prandai shqiperia nuk ecen perpara
Rudina Kasa
Rudina Kasa - 11 ore fa
Sa prekese
Genti Grishi
Genti Grishi - 11 ore fa
Qoje ne shpi klodin na merziti
Safije Abduli
Safije Abduli - 11 ore fa
Takshim ber serbije madhe
ThisIsTheTruth
ThisIsTheTruth - 12 ore fa
Arjan eshte dasht te me ftosh dhe mua ne emision. Do te jepja kontributin tim te madh mbi islamin dhe katolicizmin.
Bujar Koshena
Bujar Koshena - 12 ore fa
Vetem Rama mendon se droga do shvillonte ekonomine shqiptare
lule lulee
lule lulee - 12 ore fa
Kjo flet vetem me te qeshur sa kot
noemi balla
noemi balla - 12 ore fa
Te qr o morracak
ton junior
ton junior - 12 ore fa
Politik mafia rama,
Dalip Ndreu
Dalip Ndreu - 13 ore fa
Ooo Blendi Satrapi,sa më shumë që ti nxjerrë dhe fabrikon fakte që i pavdekshmi Enver Hoxha,izoloj ,burgosi,internoj dhe vrau me gjygj e pa gjygj njerzi të „pafajshëm“ qa më tepër rritët dhe kërkohet personaliteti i ati luani shqiptar!!! Prandaj , me zemër e shpirtë malsori themi; Oooo Enver Hoxha lavdi të qoftë prore vështirë e ke patur me këto shtazë me pamje njerzore!!!
Alfert Cola
Alfert Cola - 13 ore fa
Policija e kavajes duhet tju kerkoje ndjese puplike ketyre djemve, te shoqeruar me pagese monetare.dhe njekohesisht edhe ambasada norvegjeze ne shqiperi duhet tju kerkoje falje puplike,pasi i ka shtetasit e saja dhe mban pergjegjesi. Imagjino sikur keto te ishin perdhunuar vertet! Ambasada norvegjeze do kish bere namin. Prandaj qe ambasada ne ket rast mban pergjegjesi,pasi shtetasit e saj,kane dhunuar pronen private,dhe familjaret e ketij lokali. Dhe policija jone ehste per ti hedhur ne kanal te gjithe.kjo eshte policija e ufos.
Sara Caushi
Sara Caushi - 13 ore fa
Suksese Spartak! Profesional dhe i drejteperdrejte.
Only Albania
Only Albania - 13 ore fa
Bravo
evi evi
evi evi - 13 ore fa
Kjo klodi ste le radhe te flasesh
Kozeta M
Kozeta M - 13 ore fa
Normale do e hidhnin virusin ne kine popullsia kineze ka arit aty ku njeri ecen mbi tjetrin si do zvogelsohet popullsia
Bes Korg
Bes Korg - 13 ore fa
Sa letra do levizni kur te Beni teater ne Belgium dhe Holland
Don Dony
Don Dony - 13 ore fa
Edhe ne Finlande u kap kontenier me droge i ardhur nga amerika latina. Surpriz surpriz , porosites shqiptare edhe ne moshe te re, nen 30 vjeç
zero absolut
zero absolut - 13 ore fa
injoranca shqipetare nuk ka kutpuar asgje reth emisonit qe njerzit jane te lire dhe xhaja te shikoj shpine e vet,,,,t gjith e kane mendje te thonjte e goces
Elton Nasto
Elton Nasto - 14 ore fa
Ça mashkulli i lig kti duhet tja presësh mishin copa copa
Benni Love
Benni Love - 14 ore fa
Njeri i menqur ne pun! Por jo per vetveten ne jeten private. Te ka habitur BOTA, PARAJA, Shoqria jo e vertet Dhe interesi qe don me shum dhe me shum te pafund te Botes . Paske hy aq fell qe ti si psycholog te shkosh te nje psycholog te shikoj ty per jeten sexuale. Ne mendimin tim je njeri Gay qe ke probleme psyqike sexuale. Rrespekt per punen! ( biznes )
Jur Pasha
Jur Pasha - 14 ore fa
Jesha ca merr ket shurr mor burr sna la karja me degju moj llapaqirse kari
Castriot1
Castriot1 - 14 ore fa
Tani&Klodi&Bledi Patriote te vertete Qendra Edvin Drogaxhiu.
Cool Smiti
Cool Smiti - 14 ore fa
Shqipnia = SINALOA KARTEL Oj shqipni e mjera shqipni kush tka qitë me krye n'hi Kurë zoti i shtepisë është edvin kristaq KOKAINA
Trendafil I kuq
Trendafil I kuq - 14 ore fa
Mos luani ashtu neper emisione me dhimbjen e njerzeve , lereni të qetësohet nga tragjedia 🧐😕
Leo me
Leo me - 14 ore fa
Fevzo na knoqa serisht me kete film fantastik me mafioza. Bukur! Vazhdoni keshtu o trima kriminela se na knoqet. Kam kihe qe e kam heq Netflix-in. Kursejme edhe na nji lek keshtu... Vetem nje lutje o Fevzo djali: "Mos e fto me ne studio ate larasken qe ste le rradhe me fol!!!!!! Te luuuuuuuuuteeeeem
Lek Toma
Lek Toma - 15 ore fa
Po' tashe nuk gjejne tjeter mnyr per te Rrezuar Zotin Rama e Bejne propogande fallse .ju u shoke ndimoni mafijen ju me Dhembe showit qe u itereson lajmi i Rrem e me kyt hanno buk.se keni serjozisht Beni si sigurimin i Enver hoxhes ku vetem gjyse ore i jepte kohe Banditve se ne ate kohe nuk behen shove per iteres .se ne kohe te Enverit pulicis ishte polici me shkolle Jo si sot policia ajo e pa' shkolle qe futi sali Berisha ne polici ! Zoti Rama ku Ka ti marre pulicine e paster i infektoje Shqyperin politika kriminale e sali berishes qe crrethoje popullin Duke i hequr punen .
edmond Xhauri
edmond Xhauri - 15 ore fa
Hajde kryeminister hajde
Lek Toma
Lek Toma - 15 ore fa
Po' Duhet ta kuptoni ju ne Tere Boten Droga ka Rrugen e krimit .se nuk kuptoni cfare ndolle me keta sherbetoret e droges te gjithe zhduken dal nga Dale .nuk Dihet pse nuk kuptojn se kushe Bje ne puse mbytet.
Zejnep Kerellaj
Zejnep Kerellaj - 15 ore fa
Hana mas pari ka nevoj per nji shpi te ja rregollono
Lek Toma
Lek Toma - 15 ore fa
PSE policia shkoje ne Drejtim te Dursit se Duhet ta kishe kapur po' nuk u itereson .ju u itereson lajmet kundra Zotit Rama hahaha gjithe shqyptaria u kupto .
Lek Toma
Lek Toma - 15 ore fa
Po' gjithmon kur filloje me dhan lajne te cdo lloje para votime PERDORIN Frymen politike Drogen se nuk kane tjer se si tu kapen kryeminstrit ! Qe Rregullin sigurin e mban pulicis e shtetit e komanduar nga shefi i pulics GJIThE Shqyperis ku do marre Masa
d r
d r - 15 ore fa
Kesi emisione kesi modele duhet te jipen per xhdo dit ne televizion per te mar modelin populli e jo per di a vrajti e prejti e dhunoj e perdhunoj ,edhe te rit e marin modelin e keç o njerz
Lek Toma
Lek Toma - 15 ore fa
Po ju mos keni frike se Italia Ka dite per dit japonia dit per dit dhe nuk bejn panik
Djana Lleshi
Djana Lleshi - 15 ore fa
Kjo gazetare asht e mir per gojore se mja fut ne goj nuk ka munsi me fol kurva seksit
laura Teramo
laura Teramo - 15 ore fa
Pike e zeze me mallin tend gjen belane! Ato duhen fut 20 vjet burg po kush i fut dhe kur arrestohen kriminelet dalin pas 1 muaji
Gjerj Ndoj
Gjerj Ndoj - 15 ore fa
Atan hoxha klodjana lala jan mete mirt te shqiperis
gurgac
gurgac - 15 ore fa
Kjo Klodi flet e flet e flet dhe nuk thote asgje me shume se sa dime te gjithe
Tim Gilmond
Tim Gilmond - 15 ore fa
Po kshtu hihet ne Europe
Sunflower 15
Sunflower 15 - 16 ore fa
Ma nuk eshte italiano ne shqipni ,Kinder krimit te organezuar?????
Sunflower 15
Sunflower 15 - 16 ore fa
Italiano ,ti shiko nga Roma e poshte !!!!!
mandrin vuthaj
mandrin vuthaj - 16 ore fa
Ju I rruani pillin afganistanit.
Aleksandra Xhetani
Aleksandra Xhetani - 16 ore fa
Minister i lsi a nuk e kuptoni cpo thot. Hoxha
Teater Fier
Teater Fier - 16 ore fa
Nje spektakel ultra mizerabel,porkeri,banalitet!E shkerdhyet varietetin!Materjale pa koke e pa bishte!Te vjen krupe kur shikon Julian Deden qe me grimasa kerkon te vjeli duartrokitje!
Zorzutti Valentino
Zorzutti Valentino - 16 ore fa
O te preki frmijen timmm ska doktor qe e mer ne dor
Erian Beats
Erian Beats - 16 ore fa
Pse Nuk ve reklama Kur nderpet Kjo Lala 😂
Ferdinant Shametaj
Ferdinant Shametaj - 16 ore fa
Bravo na gjalle terenovelat indiane 🙄
Genti Como
Genti Como - 17 ore fa
As mish as peshk. Duket lehtesisht i manipulueshem. Sidomos nen komanden e Rames. Asgje per ceshtjen e kufijve. Bravo Blendi!
Paul Balili
Paul Balili - 17 ore fa
Semiram Luzi, e bija e Epir dhe Drita Luzit shkerdhehet dhe mbetet me bare me dashnorin e saja ZEZAK (qe e ka bere edhe me shtepi nga nje kredi e mare te Duca) dhe behet me kopil mulat nderkohe qe ish e martuar (dy femije te mbrekullushem) me burre nga nje familje e nderur. Familja Luzi e ka ne gjak tradhetine seksuale, prodhim te bollshem te kopilave (nje te saja dhe 3 te vellait Enrik Luzi ose Fdil Krasniqi “ku njihet ne France”), ginjeshtren, mashtrimin dhe injorancen. Jane njerez primitive. "Mos i hidh perla derrit!”
Lg Gl
Lg Gl - 18 ore fa
Sa vajze e mire Do ishte fate po ta kisha afer sepse jetoj jashte Shqoperise ta doja si nje vajze timen dhe deri ne vdekje do ti perkudhtohesha me shpirte me cdo gje. Fo te idhte kenaqesi dhe privilegje per mua ta kisha ne shtepi
Indri Mezini
Indri Mezini - 18 ore fa
Ore kjo llapaqënija mbase gazetare e mir,,po 180 km në orë kur flet na hoqi trurin,,aty në sken aman thuaji dikush merr frym kur flet se e ka bythën si fytyra e fytyrën si byth na hoqi trurin prrrppprrrrrrrpppprrrrrrrrrrrrrrrrr
Alex Novak
Alex Novak - 18 ore fa
Idiote Doda boll na e ngrite ne piedestal Kinen o injorante se qenke lolo fare. Njerez qe hane gjarperinj dhe minj. Na tregon per perceptime. Shko moj debile fol per temen e sotme. Leri ikjet dhe migrimimet.
usa massachuset
usa massachuset - 18 ore fa
Jodiz Mitra ha ha
Eddie Meco
Eddie Meco - 18 ore fa
Cdo 5 min reklam YouTubi me videot tuaja o burr, na cau trapin
No Reason
No Reason - 18 ore fa
Shqiperia iken per lesh kari nga termetet para se te vij corona
Alchemy -kun
Alchemy -kun - 18 ore fa
lum ai qe i fut k.. ksaj kevines!! ja shtoft zoti 100 here
Parents Tablet
Parents Tablet - 19 ore fa
Po pse nurihan meta seiti Notre ishte kur I rembeu lokalin ne tiran qe e buri zyre avokati Bashke me burin e saj drogaxhiun qe shet drog ne lokalet e tiranes
Parents Tablet
Parents Tablet - 19 ore fa
Aman o stopi se shpresa e njerezve qe kerkojn drejtesi jeni vetem ju une e kam gjetur njeher drejtesin keni zvendesuar zyrat ne koh te enverit
Parents Tablet
Parents Tablet - 19 ore fa
Qenka fiks fare si rasti I nje gruje ne tiran qe nurihan seiti meta I mori lokalin me qera dhe kur e pa pronaren te dobet ja mori lokalin pa asnje lek Ja cfar pritet nga kete plera qe tani punnojn ne qeveri e drogaxhiut e prit te bejndrejtesi keta hajduta e kriminela
Edi Vore
Edi Vore - 19 ore fa
Po po te iki dhe te rrini ju by.....t aty kshu doni ju qe njerezit me te ikin ptu fare e poshter
ALL IN
ALL IN - 19 ore fa
Follow
Basim Islami
Basim Islami - 19 ore fa
Po ca esht kjo llapaqene a mos esht grupi jot ato tjert ce fliske vetem per grupin hajrit
Parents Tablet
Parents Tablet - 19 ore fa
Pse edin cfar e dini normal jo ai nuk vete per ndihma per shqiptaret se ate pun e Ben me telefon por kush ka nevoj per euro u con euro kush ka nevoj per drog con drog kush ka nevoj per bythe con po bythe ne Europe practice populli I di e I kupton por nuk eshte asgje ne dor te fukarajt
Parents Tablet
Parents Tablet - 19 ore fa
Keshtu eshte kur shqiperin e dasher e drejtojne rrugacet qe si element perberes jan hajdut dhe shites shites drogash
Besnik Berisha
Besnik Berisha - 19 ore fa
Po e dalloni klodi nderhyn gjithkund don te jet mbi gjith aty qe Jen. Vreni kur flet Hoxha si qesh klodi nga inati pse ai po jep disa informata me shum.
ILLYRIAN SON
ILLYRIAN SON - 19 ore fa
Jak prenga o qeros jo jani
Mario Rossi
Mario Rossi - 20 ore fa
Ma debile femer se kjo lala.si pushon buca.ska njeri ti flasi ksaj llares
Artor Fonfria-Pereda
Artor Fonfria-Pereda - 20 ore fa
Na meezitet bythen me kete Kobe Bryant!!Thua se ka vdekur Zoti!!!Beni ndonje Opinion per gjendjen e Mjeruar te Qytetareve Shqiptar.Krime çdo dite,ne mes te Qyteteve.Pengmarrje me pasoje vdekjen!E gjitha te zetat.Mjaft me Kobe Bryant!!!U prefte ne paqe,por mjaft!!!!!!
fatmir qyteza
fatmir qyteza - 20 ore fa
QUHEN TASQEBABE
fatmir qyteza
fatmir qyteza - 20 ore fa
FASULET ME KARIN E FRROKUT
fatmir qyteza
fatmir qyteza - 20 ore fa
TE QIFSHIN GJITHE MEKANIKET E TIRANES
Aldo aldo
Aldo aldo - 20 ore fa
Sa vari karin asht kjo lala.po si moj idiote pune e mire e policise ai ka vdek.
Franci Neziri
Franci Neziri - 20 ore fa
Mvje keq per ket, se ky ska pas faj por vllai vet, kshu osht kur bo gol
ilir vesho
ilir vesho - 20 ore fa
o klodi pse e ke zakon tua nderpresesh fjalen njerezve ti nuk e kupton qe i ngre nervat njerezve qe shikojne ti nuk ke aspak concern per shqetesimin qe shkakton ne show
capital J
capital J - 20 ore fa
Po kjo kuçedra si pushon haleja
Lg Gl
Lg Gl - 20 ore fa
Ju lutemi publikoni nje adrese se si munde ta ndihmojme me leke me komunikim direkte ne telefone Ah ku shtete shqipetare u shofte qe nuk i bjen ndermende per Anen dhe shume e shume Ana te tjera
albi hoxha
albi hoxha - 20 ore fa
Kan harruar shqiptaret qe drita filluan te ken ne 2005 kur erdhi ne pushtet pd.
Edi Dautaj
Edi Dautaj - 20 ore fa
Juli eshte aktori me I miti
driton ramadani
driton ramadani - 20 ore fa
Kjo osht Palestina jo Israeli
Kodi Pagan Shqiptare
Kodi Pagan Shqiptare - 21 ora fa
Berisha shkatërroj Komunizmin - Rama shkatërroj Demokracinë
Flamur Xhaja
Flamur Xhaja - 21 ora fa
O Blend pash zotin mos e fto mo ktë klodianën ne emision,se na bajati fare shum llafazane e pa edukat fare🤮🤧
eglen xhamxhiu
eglen xhamxhiu - 21 ora fa
kenget greke jan shume te bukra o cani po ky ska kushedi donje ze qe ja vlen
OG Aurel
OG Aurel - 21 ora fa
Ngushllime🙏🏻 💔🤯😭
Lek Toma
Lek Toma - 21 ora fa
O Zot si per 20 vite ZOTI Rama Ka ren shum
Zykjana Fasko
Zykjana Fasko - 21 ora fa
Si berbardha duket,shum e bukur!
serxho 007
serxho 007 - 21 ora fa
Pist shum e vertet un jetoj ne London edhe e di qe vllai vet ka vjedh 200kg kokain.
armando veli
armando veli - 21 ora fa
Lot fare por seshte se e kan kap te gjithe .. kur i thote kejvina me se mund tju ndihmoj.. ja kthen bosi me dicka qe rimon me ndihmoj dmth eja ma merr ne goj 😂😂😂😂
Miri Miri
Miri Miri - 21 ora fa
Prosituta me liqence!!! Ohhh zot o zot sa mbrapa esht shqiperia
Lek Toma
Lek Toma - 21 ora fa
Diktatori Hoxha hahaha kush mund te Arrije ne Bote qe i perafersohet Enver Hoxha Number Uan per historin shwyptare ne Bote. As Nje veprim pa' i ngritje Bustin nuk do lejojn te lihet as film as teater .do i bejm thirrje ministris se kultures Shqyptare te mos te ket as nje shfqeje as nje xhest pa' ju Ngrtur Busti.
ALBANIA19 ALBANIA19
ALBANIA19 ALBANIA19 - 21 ora fa
ropt mesueses dhe atyre qe tallen me ty zoti i vraft ata qe tallen me ty
Eno Koci
Eno Koci - 21 ora fa
kishte pire nje cik shefi
flutura hasani
flutura hasani - 21 ora fa
Humbi guan para nje viti, dhe ti humbe burrin qe ta ngushelloje Frrokun. Femrat se ty nk meritojn meshkuj si Aleksi. Por ati hallall qumeshti i nenes qe rri heshtur jo per resp ndaj ty, por edukaten qe ati i kan dhen. Jam femer nk paragjykoj, nk jam dakort per dhunen as nese nje mardhenje nk shkon mir per shum motive te tjera, por ama te shitesh veten per nje biznes , shpresoj qe pas disa vitesh mos te na dalesh duke treguar qe dhe frroku nk bente si burre. Dhe mos u prek nga fjalet e asnje komentuesi, se ty ska asgje qe te prek ne seder. Je thjesht nje tru peshk.
Lek Toma
Lek Toma - 21 ora fa
Po' Shqyptaret Kan themeluar Romen e vencien Jan shqyptaret kreatorat e italis
orjan mollanji
orjan mollanji - 21 ora fa
Keta socialistet na kane care koken pse nuk e pranoni qe keni nje shtet burdelle e beni ca ju doje topi e ket popull nuk e ndihmoni fare ca shteti ini ju qe po ja u merni shpirtin cdo shqiptari Sali ishe je e do ngelesh njish le te flase Keshtu e ai gjeja e gjate ate nonen
Lek Toma
Lek Toma - 21 ora fa
As Nje film nuk behet per figure e Enver Hoxhaes pa' i ngrtur Busti ne mes te tiranes .kjo ashte Rregulle Nderkomtare ne gjithe Boten .perpara duhet njohu se ishte Udheqes i Republikes popullore socialiste te shqyperis.pastaj jepet liria e nje filmi apo teatri .se vihet ne skene para se te nihet .nese vihet ne file a po' teater ,Mundet te merrni nje Gjobe Me gjykaten Botrore DRIti umani te gjithe Ruzullit toksor.per hitleri u ben filma u ben teatral por perpara Kan Ndertuar Busta .Se veproni ne Erresir do Denohini me gjobe shum te Madhe .
lala lali
lala lali - 21 ora fa
Rama greku shko ne gre icij bono krieminister jo ne troje shiptare edhe kape serbin per kari
Try to not laught
Try to not laught - 21 ora fa
O ti Arber mduket paske Kompani per ndertimin e ktyre shtepive qe thu ti Po ku ka si shpia me tulla e beton o bos Pse me demtu natyren duke prer dru per t ndertuar nje shtepi Boll jan prer druret per ngrohje e sene tjera tani dhe per shtepi.
Taulant Qorri
Taulant Qorri - 21 ora fa
Ky zoteria ka then nje fjal me vend pasuria me e madhe esht shoqeria Edhe miqesija e Jo paraja. Kurse ne shikojm ca morracaker qe kan ber 5lek e duken si bosa is vetem servilat Edhe inatcinjt nuk e pelqejn kte burr. RESPECTE Zoteri Bexhet Pacolli 👍👍👍
alb 77
alb 77 - 22 ore fa
Sali Berisha mbushi barkun shqiptarëve me buk!! Skishim as makarona ne shtëpi ore ne kohen e komunizmit! Futi Shqipërin ne NATO ! Liberalizimin e vizave! Por ka bërë edhe shum gabime.
shimpanzee_
shimpanzee_ - 22 ore fa
Po ikin Kroatet qe janë ne Evropë po ikin Serbet Greket dhe Spanjollet e portugezet nuk ikin vetem Shqiptaret .
klajaj ahahahwhw
klajaj ahahahwhw - 22 ore fa
pun kurvash 🤮🤮