Balkanweb Com
Balkanweb Com
  • 26 093
  • 123 088 410
  • Iscritto il giorno 29 mag 2013
BalkanWeb, që nga krijimi i saj në shkurt të vitit 2000, është faqja kryesore e lajmeve për Shqipërinë, e cila i përcjell lajmet me foto dhe video në kohë reale. Mbulon me lajme të gjithë shqipërinë dhe rajonin, ajo i përfshin të gjitha kategoritë: shqipëri, politik, kosovë, sociale, ekonomi, sport, kronika, lajme me orë, periferi, rajon, bota, analiza, intervista, kulturë, teknologji, informatikë, sondazhe, forum, blog, diskutime, horoskop, parashikimi i motit, balkanweb tv, fotogaleri etj.
English versions: Balkanweb, is the first interactive site about balkan region. It gives news, and other information about tender, investments, documents, organization, internet, news and press, media and reports for all the countries of the region

Video
Eksperti i ekonomisë: Ja kur do japin para për rindërtimin BE, BB, FMN dhe BERZH
Eksperti i ekonomisë: Ja kur do japin para për rindërtimin BE, BB, FMN dhe BERZH
23 ore fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
'Konsumoni', ekspertët qetësojnë qytetarët: Në Durrës qarkullimi i mallrave do të jetë më i madh
'Konsumoni', ekspertët qetësojnë qytetarët: Në Durrës qarkullimi i mallrave do të jetë më i madh
23 ore fa
Inxhinierë dhe ekonomistë kanë biseduar në emisionin “Real Story”, në “News24”, mbi efektet që ka lënë tërmeti i 26 nëntorit në qytetin e Durrësit. Ata shprehen se qyteti i Durrësit do të kthehet shumë shpejt në një kantier të madh ndërtimi, ndërsa theksuan faktin pozitiv se qytetarët do jetojnë më mirë.
"Durrësi është i mrekullueshëm"! Ekspertët: Ja mesazhi që duhet të përcjellim
"Durrësi është i mrekullueshëm"! Ekspertët: Ja mesazhi që duhet të përcjellim
23 ore fa
Inxhinierë dhe ekonomistë diskutuan mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, në News24, mbi dëmet e mëdha të shkaktuara nga tërmeti katastrofik i 26 nëntorit. Përtej dëmeve, ekspertët thanë se gjëja kryesore që duhet bërë është të reklamohet Durrësi turistik dhe të krijohet bindja që është i sigurt për sezonin turistik që vjen.
“Tërmeti nivel katastrofik”, inxhinieri: Shumica e banesave që do shemben të ndërtuar para 60 vitesh
“Tërmeti nivel katastrofik”, inxhinieri: Shumica e banesave që do shemben të ndërtuar para 60 vitesh
23 ore fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Fatos Lubonja i ashpër me kryeministrin: Rama vepron si “One Man Show”.
Fatos Lubonja i ashpër me kryeministrin: Rama vepron si “One Man Show”.
23 ore fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Rama: Brenda janarit nxjerrim raportin e plotë të dëmeve të tërmetit,ligji i posaçëm për rindërtimin
Rama: Brenda janarit nxjerrim raportin e plotë të dëmeve të tërmetit,ligji i posaçëm për rindërtimin
23 ore fa
Kryeministri Edi Rama mblodhi këtë pasdite Komitetin Kombëtar të Rindërtimit, ku tha se brenda 16 dhjetorit do të jetë gati raporti paraprak i dëmeve të tërmetit katastrofik të 26 nëntorit. Në këtë mbledhje të dytë të Komitetit, kreu i qeverisë deklaroi se raportet post-katastrofë kërkojnë kohë, por brenda janarit 2020 do të jetë gati raporti i plotë i dëmeve për t’iu hapur rrugë donacioneve për rindërtimin e banesave të shkatërruara.
Rama dhe Veliaj ndezin dritat festive në Tiranë: Shqipëria sot është më e fortë
Rama dhe Veliaj ndezin dritat festive në Tiranë: Shqipëria sot është më e fortë
23 ore fa
Pas dy javëve sfiduese, në Tiranë kanë mbërritur zyrtarisht festat e fundvitit. Në një ceremoni të organizuar mes dhjetëra qytetarëve, mes të cilëve edhe fëmijë, Kryeministri Edi Rama dhe Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, ndezën dritat e pemës së madhe për Festat e Fundvitit, në sheshin “Skënderbej”. Atmosfera filloi me një koncert të korit të fëmijëve nën drejtimin e artistes Suzana Turku që ishin kujdesur për të krijuar një atmosferë festive duke përzgjedhur një repertor të pasur.
Vrasja në Kavajë te pallati i Marsida Qatjas, policia rrethon zonën
Vrasja në Kavajë te pallati i Marsida Qatjas, policia rrethon zonën
23 ore fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Eksperti rumun flet për pasojat e tërmetit: Çarje si këtu s’kam parë askund
Eksperti rumun flet për pasojat e tërmetit: Çarje si këtu s’kam parë askund
23 ore fa
Inxhinieri i strukturave nga Rumania Cezar Aanicai në një intervistë në rubrikën “Opinion” në “News 24” deklaroi se situata pas tërmetit në Shqipëri i duket e rëndë. Aanicai u shpreh se çarje të mureve në ndërtesa si në Shqipëri nuk ka parë askund.
Aksident në Shkodër, përplasen dy mjete, 1 i vdekur dhe një i plagosur
Aksident në Shkodër, përplasen dy mjete, 1 i vdekur dhe një i plagosur
23 ore fa
Një aksident rrugor me pasojë vdekjen e një personi dhe plagosjen e një tjetri ka ndodhur pak minuta më parë në aksin Shkodër-Oblikë. Sipas policisë, në aksident janë përfshirë dy motoçikleta, ndërsa drejtuesi i njërës prej tyre, ndodhet aktualisht në gjendje të rëndë në spitalin rajonal të Shkodrës.
Tym i zi dhe flakë në Fier, shkrumbohet plotësisht “Benz-i”
Tym i zi dhe flakë në Fier, shkrumbohet plotësisht “Benz-i”
23 ore fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Rama dhe Veliaj i dorëzojnë çelësat e banesës së re familjes Toshi të prekur nga tërmeti
Rama dhe Veliaj i dorëzojnë çelësat e banesës së re familjes Toshi të prekur nga tërmeti
23 ore fa
Një tjetër shtëpi e dëmtuar nga tërmeti i 21 shtatorit është rindërtuar tërësisht duke shënuar një premtim të mbajtur se familjet e prekura Vitin e Ri do e festonin në banesën e tyre të re. Kryeministri Edi Rama dhe Kryetari i Bashkisë së Erion Veliaj i dorëzuan ditën e sotme çelësat e shtëpisë tërësisht të re kryefamiljarit, Osman Toshi, i cili bashkë me familjen e tij në fillim të viteve ’90 u zhvendos nga Kukësi për në Tiranë për një jetë më të mirë. Tashmë familja pesë anëtarëshe ka lanë pas vuajtjet në banesën e vjetër 100-vjeçare duke u sistemuar në banesën e re me katër dhoma. Por krahas rindërtimit të banesës, Bashkia e Tiranës mori përsipër edhe mobilimin e plotë të saj duke filluar që nga mobiljet, pajisjet elektroshtëpiake etj.
Pamje të frikshme/ Pallati shpallet i pabanueshme, protestojnë banorët e një pallati në Durrës
Pamje të frikshme/ Pallati shpallet i pabanueshme, protestojnë banorët e një pallati në Durrës
23 ore fa
Këto janë pamjet e frikshme që vijnë nga një pallat në lagjen nr.11 në Durrës, ku dëmet nga tërmeti i 26 nëntorit shihen me sy të lirë. Mure të shkatërruara, suva të çara, janë ato çka la pas ky tërmet me magnitudë 6.4 të shkallës rihter, ndërsa bashkia ka vendosur edhe shiritin e kuq. Banorët e 6-katësh i ndërtuar me kontribut vullnetare në 1986-ën raportojnë për ‘BalkanWeb’ se pas ekspertimit pallat u shpall i pabanueshëm dhe se do të shembet.
Dëmet nga tërmeti/ Margariti: Kombinati e “5 Maji” zonat më të prekura në Tiranë, si do të bëhet...
Dëmet nga tërmeti/ Margariti: Kombinati e “5 Maji” zonat më të prekura në Tiranë, si do të bëhet...
23 ore fa
Ministrja e Kulturës dhe njëkohësisht koordinatore e Rindërtimit për zonat e prekura nga tërmeti Elva Margariti e ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” foli për dëmet e shkaktuara nga tërmeti i datës 26 nëntor. Margariti u shpreh se në Tiranë zonat më të dëmtuara janë “5 Maji” dhe Kombinati, ndërsa ka shtuar se është duke u punuar intensivisht për të kryer përmirësime e rregullime në to.
Komisioneri për Zgjerimin në BE Oliver Varhelyi:Të korrigjojmë gabimin e tetorit
Komisioneri për Zgjerimin në BE Oliver Varhelyi:Të korrigjojmë gabimin e tetorit
23 ore fa
“Të korrigjojmë gabimin e tetorit dhe në pranverë të 2020 të hapen negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut”. Kështu ka deklaruar Komisioneri për Zgjerimin në BE Oliver Varhelyi. Gjatë fjalës së tij Varhelyi tha se sot ka pasur një mëngjes pune me ministrin e Jashtëm të Shqipërisë Gent Cakaj dhe atë të Maqedonisë së Veriut. “Ky është takimi parë i këshillit të ministrave të jashtëm ku marr pjesë në postin e komisionerit për zgjerim. Jam shumë i lumtur për detyrën që më është dhënë. Diskutuam gjatë mëngjesit me ministrin e jashtëm në detyrë të Shqipërisë dhe ministrin e jashtëm të Maqedonisë së Veriut. Ishte një diskutim mjaft ikurajues. Duhet të ecim përpara dhe të korrigjojmë gabimin që u bë në tetor dhe të arrijmë të nisim negociatat e pranimit me të dyja vendet pranverën e ardhshme.”, pohoi komisioneri Varhelyi.
“Burri u arrestua se keqtrajtoi vajzën 2-muajshe”, drama e nënës së dy fëmijëve azilante në Francë
“Burri u arrestua se keqtrajtoi vajzën 2-muajshe”, drama e nënës së dy fëmijëve azilante në Francë
23 ore fa
Një histori e dhimbshme është bërë sot pjesë e emisionit “Me Zemër të Hapur”, ku një nënë e re është në ankth për të ardhmen e dy vajzave të saj të mitura. Gjithçka nisi kur familja Uka do të emigronte në drejtim të Francës për të kërkuar azil. Matilda Uka, nëna e dy vajzave, njëra 1 vjeçe dhe tjetra 5 vjeçe, në një lidhje me skype nga Franca tregoi historinë e saj të jetës, ndërsa pohoi se ishte martuar me shkuesi në moshën 17-vjeçare me një burrë që vuante nga epilepsia. Ajo këtë gjë e merr vesh më vonë dhe kjo do të shkaktojë probleme me ardhjen në jetë të fëmijëve. Matilda tregon se burri ndonjëherë nuk i kontrollonte dot veprimet. Dhe një ditë teksa vajza e vogël dy muajshe po qante, babai e shkund deri sa e vogla sëmurët. Më tej Matilda tha se pas kontrolleve të shumta, mjekët i thanë se vajza ka hemorragji në kokë. Në këtë situatë, Matilda tregon se nga një veprim i pakontrolluar nga babai ka sjellë këtë gjendje të vajzës, ndërsa mjekët kanë sinjalizuar autoritetet.
Tërmeti, rriten çmimet e qirasë së apartamenteve, Agjentët imobiliarë: Çmimet janë rritur me 10-15 %
Tërmeti, rriten çmimet e qirasë së apartamenteve, Agjentët imobiliarë: Çmimet janë rritur me 10-15 %
23 ore fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Tërmeti u shkatërroi banesat, gratë marrin surprizën e jetës live, shoqata u dhuron shtëpi
Tërmeti u shkatërroi banesat, gratë marrin surprizën e jetës live, shoqata u dhuron shtëpi
23 ore fa
Pavarësisht se kaluan momentet më të vështira, pasi banesat e tyre u shkatërrua nga tërmeti i 26 nëntorit, një lajm i mirë vjen për Kujtime Seferin dhe Nazmije Qosjen. Dy gratë që u bënë javën e kaluar protagoniste të emisionit ‘Me zemër të hapur’ në ‘News24’ ku apelonin për ndihmë për strehim, sot fati u ka buzëqeshur. Teksa ishin në studion e emisionit, Shoqata e Forumit të Femrave Shqiptare i është përgjigjur thirrjes së këtyre dy grave të varfra dhe të dëshpëruara. Dy përfaqësueset e kësaj shoqate, njëra administratore me qendër në Kosovë dhe tjetra në Belgjikë, i komunikuan grave në studio se do të merrnin përsipër shpenzimet që dy familjet të bëheshin me shtëpi.
Profesorët e sizmiologjisë ofruan hartë të re sizmike në 2013,Meta: Koha për të dëgjuar shkencëtarët
Profesorët e sizmiologjisë ofruan hartë të re sizmike në 2013,Meta: Koha për të dëgjuar shkencëtarët
23 ore fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
U rrëzua në greminë në Theth, kjo është gjendja e efektivit të RENEA-s. Thirrje për ndihmë
U rrëzua në greminë në Theth, kjo është gjendja e efektivit të RENEA-s. Thirrje për ndihmë
23 ore fa
Thirrje për ndihmë vijnë nga Thethi i Dukagjinit, atje ku efektivi i RENEA-s Bledar Beluli po lufton me jetën, pasi përfundoi në një greminë. Pamjet që shihni vijnë nga vend i ngjarjes, ku shfaqet efektivi i plagosur bashkë me disa banorë të zonës që i kanë ardhur për ndihmë.
Aksident në rrugën Sarandë-Gjirokastër, hunb jetën një 75-vjeçar, pamje nga vendi i ngjarjes
Aksident në rrugën Sarandë-Gjirokastër, hunb jetën një 75-vjeçar, pamje nga vendi i ngjarjes
23 ore fa
Një aksident me pasojë vdekje eshte regjistruar në rrugën nacionale Sarandë- Gjirokastër. Ngjarja ndodhi në vendin e quajtur Vrion.Gazetarja Shpresa Dine raporon për 'BalkanWeb' se viktima është identifikuar me emrin Kosta Kaça, rreth 75 vjeç. Aktualisht policia ndodhet në vendin e ngjarjes, ndërsa po heton në liodhje me zbardhjen e ngjarjes së rëndë.
Veliera e turistit italian kishte ngecur në Zvërnec, shpëtohet nga banorët vendas
Veliera e turistit italian kishte ngecur në Zvërnec, shpëtohet nga banorët vendas
23 ore fa
Një velierë ishte bllokuar prej katër ditësh në det në Zvërnec të Vlorës. Pas përpjekjeve të shumta të banorëve vendas, veliera u nxorr nga deti. Në pamjet ekskluzive të siguruara nga gazetari Enrik Mehmeti për “Balkanweb” shihet sesi nxirret veliera. Mjeti lundrues ishte në pronësi të një italiani. Ai u nxor nga deti me ndihmën e banorëve vendas, të cilët bënë të mundur shpëtimin e italianit.
Tërmeti, vijon shembja e godinës nr.15 në QS, Bashkia i vendos shiritin e kuq
Tërmeti, vijon shembja e godinës nr.15 në QS, Bashkia i vendos shiritin e kuq
23 ore fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
“Këta janë njësha”, Rama me ekspertët izraelitë në banesat e dëmtuara nga tërmeti në Durrës
“Këta janë njësha”, Rama me ekspertët izraelitë në banesat e dëmtuara nga tërmeti në Durrës
23 ore fa
Kreu i Qeverisë, Edi Rama ishte ditën e sotme në Durrës, ku pa nga afër, bashkë me inxhinierët që kanë ardhur nga Izraeli, disa godina të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Inxhinieri izraelit i ka treguar pajisjen kryeministrit Rama, me të cilët shikohet nëse pallatet kanë dëmtime me strukturën, apo ka vetëm dëmtime me muret. Në një prej pallateve, kryeministri takuar banorët, ku inxhinieri izraelit ka theksuar se nuk ka asgjë shqetësuese me banesën e tyre, pasi ajo ka pësuar vetëm dëme materiale. Inxhinierët izraelitë kanë theksuar se edhe pse në pamje të parë një godinë mund të duket si e marrë fund, duhet të shihet struktura.
Tërmeti/ Psikologia: Trauma mund të zgjasë deri 4 javë, si të veprojmë me fëmijët
Tërmeti/ Psikologia: Trauma mund të zgjasë deri 4 javë, si të veprojmë me fëmijët
23 ore fa
Psikologia Artemis Shehu në një intervistë në rubrikën “Opinion” në “News 24” tha se trauma pas-tërmet mund të zgjasë deri në katër javë. “Çdo stimul që ka të bëjë me tërmetet, ka pasoja ende, për shkak se trauma vazhdon. Mund të hasim në pjesës të traumës edhe tani. Ka edhe kategori që kanë një traumë më të madhe dhe atyre iu duhen deri 4 javë që të kthehen në normalitet.”, tha Shehu. Psikologia tregoi edhe si të veprojmë me fëmijët dhe cila është kategoria e të miturve që preket më tepër nga ankthi.
“Strukturat nuk kanë pësuar dëme”, Fakultetet në Tiranë rinisin nesër mësimin pas tërmetit
“Strukturat nuk kanë pësuar dëme”, Fakultetet në Tiranë rinisin nesër mësimin pas tërmetit
23 ore fa
Fakultet në Tiranë do të nisin nesër procesin mësimor, të ndërprerë pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit. Për t’i paraprirë rinisjes së mësimit, pas situatës së rëndë në vend, katër dekanë të Fakulteteve të Universitetit të Tiranës shprehën solidaritet me të prekurit nga tërmeti, ndërsa gargantuan studentët se godinat nuk kanë pësuar dëme në strukuturë si pasojë e lëkundjeve të forta të tërmeti. Dekani i Fakultetit Ekonomik, Dhori Kule tha se do të janë 60 studentë ekselëntë në fushën e menaxhimit të riskut që do të jenë në dispozicion të strukturave të shtetit që po merren me menaxhimin e kësaj situate. “Përditë stafet pedagogjike komunikojnë na pyesin, janë solidarizuar me situatën që ka Shqipëria, përcjellin dhje ata dhimbjen dhe kontributin për këtë situatë. Nga data 28 deri më datë 6 dhjetor, thuajse përditë kanë shkuar në zonat e prekura nga tërmeti, në vendqëndrimet e të strehurave dhe kanë kontribuar për të zbutur këtë tragjedi të madhe.
Ambasadori izraelit në Tiranë, pranë zonave të dëmtuara: Pas inspektimeve të demeve nis faza tjetër
Ambasadori izraelit në Tiranë, pranë zonave të dëmtuara: Pas inspektimeve të demeve nis faza tjetër
23 ore fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
“Rama erdhi tek shkolla e ne s’na pa”, Basha në kampin e Manzës: Në këto çadra as qeni s'rri
“Rama erdhi tek shkolla e ne s’na pa”, Basha në kampin e Manzës: Në këto çadra as qeni s'rri
23 ore fa
Pasi vizitoi më 3 dhjetor kampin e Manzës, ku janë vendosur banorët e prekur nga tërmeti, kryetari I PD-së Lulzim Basha është rikthyer sërish në këtë vend sot. Teksa ka dëgjuar shqetësimet dhe ankesat e banorëve, Basha bëri thirrje që qeveria të ndërhyjë për t’u gjetur një zgjidhje për këta qytetarë, të cilët më parë jetonin me qira. Banorët tregojnë të revoltuar se disa i kanë larguar nga çadra, ndërsa për ta nuk kanë asnjë kujdes, ndërsa u duhet të jetojnë mes ujit dhe baltës nëpër çadra.
Nis sot mësimi në zonat e prekura nga tërmeti. Kyçen 30 shkolla, 15 mijë nxënës transferohen
Nis sot mësimi në zonat e prekura nga tërmeti. Kyçen 30 shkolla, 15 mijë nxënës transferohen
Giorno fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Ekspertët izraelitë inspektojnë Kryegjyshatën Botërore të Bektashinjve: Jemi me popullin shqiptar
Ekspertët izraelitë inspektojnë Kryegjyshatën Botërore të Bektashinjve: Jemi me popullin shqiptar
Giorno fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Dëmet e tërmetit te selia e Kryegjyshatës së bektashinjve, ekspertët izraelitë: Ndërtesa e sigurt
Dëmet e tërmetit te selia e Kryegjyshatës së bektashinjve, ekspertët izraelitë: Ndërtesa e sigurt
Giorno fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Veliaj: Akti patriotik që mund të bëjë çdokush tani është punësimi i të rinjve dhe të rejave
Veliaj: Akti patriotik që mund të bëjë çdokush tani është punësimi i të rinjve dhe të rejave
Giorno fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Mbledhje urgjente në Durrës, miratohet lista me 660 familjet që përfitojnë qiranë
Mbledhje urgjente në Durrës, miratohet lista me 660 familjet që përfitojnë qiranë
Giorno fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
"Të dhënat tona janë tronditëse", Rama konferencë me donatorët pas takimit me Erdogan: Na ndihmoni
"Të dhënat tona janë tronditëse", Rama konferencë me donatorët pas takimit me Erdogan: Na ndihmoni
Giorno fa
Kryeministri Edi Rama po zhvillon një konferencë me donatorët në Turqi, pas takimit me Presidentin Recep Tayyip Erdogan. Në fjalën e tij, Rama e ka vënë theksin te tërmeti tragjik i 26 nëntorit në Shqipëri që la pas pasoja katastrofike. Duke theksuar faktin se të gjithë janë solidarizuar me Shqipërinë në këto momente dramatike, kreu i qeverisë shqiptare deklaroi se i gjithë ky solidaritet është larg së qeni mjaftueshëm për atë që ka nevojë vendi për të kapërcyer tragjedinë.
U shkatërrua nga tërmeti, shembet me fadroma godina nr.15 në Qytet Studenti
U shkatërrua nga tërmeti, shembet me fadroma godina nr.15 në Qytet Studenti
Giorno fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Parashikimi i motit, 8 dhjetor 2019
Parashikimi i motit, 8 dhjetor 2019
Giorno fa
Parashikimi i motit për ditën e sotme dhe atër ditët në vazhdim
Zjarr i madh në një banesë në Fier, digjet furgoni dhe 1000 dengje bari, shpëtojnë familjarët
Zjarr i madh në një banesë në Fier, digjet furgoni dhe 1000 dengje bari, shpëtojnë familjarët
Giorno fa
Per me shume video dhe lajme klikoni Një banesë është përfshirë nga flakët në fshatin Suk 1 të Fierit. Gazetari Ervis Kuçi raporton për “BalkanWeb” se banesa është në pronësi të shtetasit Enver Hatija, ndërsa nga zjarri janë ndjekur rreth 1000 dengje bari dhe një furgon me karroceri. Në vendngjarje kanë shkuar menjëherë forcat zjarrfikëse të Roskovecit dhe Patosit, si dhe kryebashkiaku i Roskovecit. Ende nuk dihen shkaqet e rënies së flakëve, ndërsa mësohet se fatmirësisht nuk ka të lënduar, por vetëm dëme të konsiderueshme materiale.
Premtoi ndërtimin e 500 shtëpive pas tërmetit tragjik, Rama takon Erdoganin në Stamboll
Premtoi ndërtimin e 500 shtëpive pas tërmetit tragjik, Rama takon Erdoganin në Stamboll
Giorno fa
Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar sot drejt Turqisë, ku ka takuar Presidentin Recep Tayyip Erdogan. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Rama, i cili ka publikuar në “Facebook” një video, që tregon momentin e takimit me Erdogan. Ky takim vjen pas tërmetit katastrofik të 26 nëntorit, që gjunjëzoi Shqipërinë, duke lënë 51 të vdekur, qindra të plagosur dhe mijëra ndërtesa të shkatërruara. Menjëherë pas tërmetit tragjik, Presidenti i Turqisë, Erdogan, ishte ndër të parët që u solidarizua me popullin shqiptar, ndërsa premtoi edhe ndërtimin e 500 shtëpive të reja për të prekurit.
“Merrni në dorë fatin e atdheut”, Meta publikon videon
“Merrni në dorë fatin e atdheut”, Meta publikon videon
2 giorni fa
Presidenti Ilir Meta kujton përmes një postimi në “Facebook” 29-vjetorin e Lëvizjes Studentore, që ia doli të rrëzojë regjimin komunist. Në mesazhin e tij, Meta e përqendron të gjithë vëmendjen te tërmeti tragjik i 26 nëntorit, teksa shkruan se mijëra të rinj e të reja të organizuar vullnetarisht brenda dhe jashtë vendit po udhëheqin kauzën e solidaritetit për banorët e prekur rëndë nga tërmeti. Teksa sot shënohet pikërisht 8 dhjetori, Kreu i Shtetit iu kujton këtyre të rinjve marshimin studentor të 29 viteve më parë, duke iu bërë thirrje të marrin në dorë fatin e atdheut.
Tërmeti i 21 shtatorit, Luan Bregasi bën me shtëpi të re familjen Lami në Kashar
Tërmeti i 21 shtatorit, Luan Bregasi bën me shtëpi të re familjen Lami në Kashar
2 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Jetë “të shembura” nga tërmeti, “News24” në fshatrat e Durrësit, banorët apelojnë për ndihmë
Jetë “të shembura” nga tërmeti, “News24” në fshatrat e Durrësit, banorët apelojnë për ndihmë
2 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Arkitekti i “Air Albania Stadium”: Shqipëria e ndërtoi në 3 vite, Italia të marrë shembull!
Arkitekti i “Air Albania Stadium”: Shqipëria e ndërtoi në 3 vite, Italia të marrë shembull!
2 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Tërmeti i 21 shtatorit, dy familje bëhen me shtëpi të re, Luan Bregasi një prej kontribuesve
Tërmeti i 21 shtatorit, dy familje bëhen me shtëpi të re, Luan Bregasi një prej kontribuesve
2 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
“Dëmet me qindra mijëra euro” Basha takon në Durrës bizneset e prekura nga tërmeti
“Dëmet me qindra mijëra euro” Basha takon në Durrës bizneset e prekura nga tërmeti
2 giorni fa
Në Durrës janë me qindra bizneset që janë dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit. Dëmet janë ë jo vetëm në godina, por edhe në forca pune, që janë larguar nga Durrësi, duke shkaktuar rënien e prodhimit për prorositë e marra. Ky është shqetësimi kryesor që i ngritën disa prej bizneseve kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë takimeve të sotme në zonën e Durrësit.
“10 pyetje për Ramën”, Vasili: Tërmeti nxori në shesh se qeveria nuk përballet me hallet e njerëzve
“10 pyetje për Ramën”, Vasili: Tërmeti nxori në shesh se qeveria nuk përballet me hallet e njerëzve
2 giorni fa
Nënkryetarit të LSI, Petrit Vasili, me një deklaratë për mediat ka kritikuar qeverinë e kryeministrit Edi Rama. Duke folur për gjendjen e fatkeqësisë natyrore, Vasili thotë se tërmeti i 21 shtatorit dhe i nëntorit nxorën në pah se shqiptarët tashmë kanë një qeveri, e cila nuk përballet dhe nuk zgjidhë hallet e tyre, por plani kryesor i saj është sjellja arrogante dhe propaganda.
“Dëmet me qindra mijëra euro” Basha takon në Durrës bizneset e prekura nga tërmeti
“Dëmet me qindra mijëra euro” Basha takon në Durrës bizneset e prekura nga tërmeti
2 giorni fa
Në Durrës janë me qindra bizneset që janë dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit. Dëmet janë ë jo vetëm në godina, por edhe në forca pune, që janë larguar nga Durrësi, duke shkaktuar rënien e prodhimit për prorositë e marra. Ky është shqetësimi kryesor që i ngritën disa prej bizneseve kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë takimeve të sotme në zonën e Durrësit. Neve, më tepër na janë dëmrtuar shtëpitë e punëtorëve, që me forcat tona, i kemi stabilizuar deri diku. Nuk po stabilizojmë ata që na kanë ikur nëpr rrethe”- i tha kryetarit Basha pronari i një mobilerie në Durrës, i cili shtoi se vazhdon të paguajë njësoj të gjithë punëtorët dhe sigurimet shoqërore, pavarësisht se kjo është një kosto e madhe për të.
“Më vunë pistoletën në kokë”, zbardhet dëshmia e maqedonasit që u mor peng në Tiranë
“Më vunë pistoletën në kokë”, zbardhet dëshmia e maqedonasit që u mor peng në Tiranë
2 giorni fa
Detaje të reja dalin në dritë nga pengmarrja e 23-vjeçarit maqedonas Davor Velefski, ngjarje për të cilën pas hekurave shkuan dy persona. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për ‘BalkanWeb’ se 23-vjeçari ka qenë pranë gjykatës kur forcërisht është futur në makine nga Albert Xhoka dhe Sokol Masha. Ai ka thënë para uniformave blu se i kanë vënë pistoletën në kokë dhe i kanë kërkuar 250 mijë euro.
“Shkelësit do mbajnë përgjegjësi”, Kryeprokurori Cela nis detyrën nga Durrësi
“Shkelësit do mbajnë përgjegjësi”, Kryeprokurori Cela nis detyrën nga Durrësi
2 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Iu sekuestrua pasuria me vlerë 500 mijë euro, 72-vjeçari nga Vlora i dënuar për drogë: S’kam makina
Iu sekuestrua pasuria me vlerë 500 mijë euro, 72-vjeçari nga Vlora i dënuar për drogë: S’kam makina
2 giorni fa
Një ditë pasi policia i sekuestroi një pasuri me vlerë 500 mijë euro, që dyshohet se janë krijuar nga pastrimi i parave nga të ardhura kriminale, 72-vjeçari Luan Beshaj hedh poshtë akuzat e ngritura ndaj tij. Policia njoftoi se ne pasuritë e sekuestruara janë 2 apartamente banimi në Vlorë dhe Orikum, 1 pemishte në Radhimë, 2 automjete dhe 2 llogari bankare. Në një prononcim për gazetarin e ‘News24’ dhe ‘BalkanWeb’ Enrik Mehmeti Beshaj thotë se nuk ka në pronësi asnjë automjet.
Përkujtohet masakra e Hotit, prokurori shqiptaro-amerikan: Jam pasardhës i një prej viktimave
Përkujtohet masakra e Hotit, prokurori shqiptaro-amerikan: Jam pasardhës i një prej viktimave
2 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Shkollat jashtë funksionit nga tërmetet, LSI i drejton 11 pyetje MASR: Duhet transparencë
Shkollat jashtë funksionit nga tërmetet, LSI i drejton 11 pyetje MASR: Duhet transparencë
2 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
“Shkelësit do mbajnë përgjegjësi”, Kryeprokurori Çela nis detyrën nga Durrësi
“Shkelësit do mbajnë përgjegjësi”, Kryeprokurori Çela nis detyrën nga Durrësi
2 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Balla me ambasadorin Perpelea në terren,15 inxhinierë rumunë inspektojnë pallatet në Durrës e Kavajë
Balla me ambasadorin Perpelea në terren,15 inxhinierë rumunë inspektojnë pallatet në Durrës e Kavajë
2 giorni fa
Kryetari i grupit parlamentar Taulant Balla se bashku me Ambasadorin Rumun në Tiranë, Mircea Perpelea dhe me 15 inxhinierët rumune po inspektojnë nga afër pallatet e dëmtuara nga tërmeti. Pasi inxhinierët kanë inspektuar nga afër disa pallate ne zonën e plazhit, për te përcaktuar dhe dhënë vlerësimin mbi gjendjen e godinave, ata i janë drejtuar Kavajës. Deri me tani në Kavajë është inspektuar një pallat, ndërsa do te vijohet me te tjerë.
“Ka ardhur dhe Luli tek lagjja”, Rama: Çdo bënte Basha më shumë në këtë situata!
“Ka ardhur dhe Luli tek lagjja”, Rama: Çdo bënte Basha më shumë në këtë situata!
2 giorni fa
Kryeministri Edi Rama ka inspektuar nga afër Porto Romanon, ku pritet që të ndërtohet një park i madh, ndërkohë që aty po shkarkohen edhe inertet e mbledhura nga tërmeti.
Ambulanca me të sëmurin brenda përplaset me trajlerin në Berat, 3 të plagosur
Ambulanca me të sëmurin brenda përplaset me trajlerin në Berat, 3 të plagosur
2 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
“E kanë tmerr, nuk kthehen atje”, Rama: S’kemi çfarë të ndërtojmë në Thumanë
“E kanë tmerr, nuk kthehen atje”, Rama: S’kemi çfarë të ndërtojmë në Thumanë
2 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
I shpëtuan tërmetit tragjik, Rama surprizon dy fëmijët e vegjël. Realizojnë takimin e ëndrrave
I shpëtuan tërmetit tragjik, Rama surprizon dy fëmijët e vegjël. Realizojnë takimin e ëndrrave
3 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
"Tërmeti nuk zgjati 30 sekonda, por 54", Berisha publikon videon e frikshme nga Durrësi
"Tërmeti nuk zgjati 30 sekonda, por 54", Berisha publikon videon e frikshme nga Durrësi
3 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Tërmeti/ Artistët këngë me poezinë e Çun Lajçit, Edmond Zhulali
Tërmeti/ Artistët këngë me poezinë e Çun Lajçit, Edmond Zhulali
3 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Historia therëse e të moshuarës, humbi burrin e dy fëmijët, tërmeti e la dhe pa strehë
Historia therëse e të moshuarës, humbi burrin e dy fëmijët, tërmeti e la dhe pa strehë
3 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Nisma e artistëve për të prekurit nga tërmeti,Arif Vladi: Do ndihmojmë familjen Lala, Cara dhe Abazi
Nisma e artistëve për të prekurit nga tërmeti,Arif Vladi: Do ndihmojmë familjen Lala, Cara dhe Abazi
3 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Tërmeti/ Nga Inva Mula e Irma Libohova, 50 artistë mbrëmje bamirësi ditën e dielë
Tërmeti/ Nga Inva Mula e Irma Libohova, 50 artistë mbrëmje bamirësi ditën e dielë
3 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Ardi Veliu: Policët mblodhën mbi 104 milionë lekë për të prekurit
Ardi Veliu: Policët mblodhën mbi 104 milionë lekë për të prekurit
3 giorni fa
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, tha se Policia e Shtetit vijon të punojë me orare të zgjatura, ndonëse ka kaluar më shumë se një javë nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit. Në një konferencë për media, Veliu falënderoi të gjitha forcat e policisë, që sipas tij, rrezikuan jetën e tyre për të shpëtuar jetë njerëzish nën rrënoja, prej ku arritën të nxirrnin 39, ndërsa më vonë, në bashkëpunim dhe me ekipet që erdhën nga jashtë, shpëtuan të tjerë persona.
Nënkryetari i Bashkisë Tiranë: Bonusi i qirasë për familjet e prekura nga tërmeti kalon që të hënën
Nënkryetari i Bashkisë Tiranë: Bonusi i qirasë për familjet e prekura nga tërmeti kalon që të hënën
3 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Basha komenton vendimin e qeverisë për dëmshpërblimin 2 mln lekë: Është i pamjaftueshëm
Basha komenton vendimin e qeverisë për dëmshpërblimin 2 mln lekë: Është i pamjaftueshëm
3 giorni fa
Kryedemokrati Lulzim Basha e ka cilësuar pamjaftueshëm dëmshpërblimin me 2 milionë lekë për familjet e prekura nga tërmeti në zonat rurale për ngritjen e banesave të tyre. Basha ka qenë në Durrës ku ka parë nga afër situatën 11 ditë pas tërmetit dhe ka përmendur sërish planin me tre pika dhe një nga kërkesat për anulimin e 150 mln dollarëve për 10 oligarkë.
Frika nga tërmetet, këshilla e psikiatres: Truri organi më i dëmtuar, kthejuni hobeve
Frika nga tërmetet, këshilla e psikiatres: Truri organi më i dëmtuar, kthejuni hobeve
3 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Godinat 15 dhe 18 në Qytetin Studenti shpallen të pabanueshme. Nis largimi i banorëve...
Godinat 15 dhe 18 në Qytetin Studenti shpallen të pabanueshme. Nis largimi i banorëve...
3 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Vasili kërkesë qeverisë: Hartoni një plan sanitar, zonat e prekura nga tërmeti...
Vasili kërkesë qeverisë: Hartoni një plan sanitar, zonat e prekura nga tërmeti...
3 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Safet Gjici thumbon Tiranën: Ia kemi marrë dorën, Kukësi është rikthyer frikshëm
Safet Gjici thumbon Tiranën: Ia kemi marrë dorën, Kukësi është rikthyer frikshëm
3 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
“Erdhën me një këpucë”, Shefi i Prestige Resort: Kemi ndenjur me banorët ditë e natë
“Erdhën me një këpucë”, Shefi i Prestige Resort: Kemi ndenjur me banorët ditë e natë
3 giorni fa
Plot 130 qytetarë që kanë mbetur jashtë për shkak të tërmetit të 26 nëntorit janë strehuar prej ditësh në Prestige Resort ku pak nga pak po harrojnë traumën e asaj nate dhe po u shërbehet me të gjitha mundësitë për t’u ndjerë më mirë edhe se në shtëpitë e tyre. Sot në emisionin “Me zemër të hapur”, erdhën rrëfimet e familjes Thartori. Dy bashkëshortët Ramazan dhe Bajame treguan gjithçka kanë përjetuar që nga 26 nëntori deri tek akomodimi në “Prestige Resort”. Për të folur për këtë eksperiencë që do të mbahet mend nga të gjithë, ka ardhur në studio edhe zëri i shefit të logjistikës në “Prestige Resort”, Olsi Zyka. Ai tregoi se që në momentin e parë kanë qëndruar pranë banorëve 24 orë, për t’iu siguruar çdo gjë që iu nevojitej.
“U puqën muret”, familja në“Prestige Resort”tregon tmerrin natën e tërmetit
“U puqën muret”, familja në“Prestige Resort”tregon tmerrin natën e tërmetit
3 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
U dëmtua nga tërmeti, Meta në Kalanë e Krujës: Masa të menjëhershme për t’u riparuar
U dëmtua nga tërmeti, Meta në Kalanë e Krujës: Masa të menjëhershme për t’u riparuar
3 giorni fa
Presidenti Ilir Meta ishte sot në Krujë, ku inspektoi kalanë muret e së cilës u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit. Përmes një postimi në facebook, Meta shkruan se Kulla e Kambanës dhe Teqeja e Dollmës, dy nga monumentet unike dhe mjaft të rëndësishme të Kalasë, kanë pësuar dëmtime shumë të rënda, ndërsa kërkoi marrjen e masave të menjëhershme për riparimin. “Vizitova sot Kalanë e Krujës, kurorën e krenarisë së trashëgimisë tonë kombëtare, të dëmtuar nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit.
Basha me banorët e pallatit 12 katësh në Durrës: Rruga më e mirë rritja e numrit të inxhinierëve
Basha me banorët e pallatit 12 katësh në Durrës: Rruga më e mirë rritja e numrit të inxhinierëve
3 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Rama në Bratislavë për Presidencën e OSBE, korrigjon fjalimin, e porosit këshilltarët
Rama në Bratislavë për Presidencën e OSBE, korrigjon fjalimin, e porosit këshilltarët
3 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
“Të vlerësojnë dëmet, t’ju japin lekët në dorë” propozimi i Bashës me banorët në Borizanë
“Të vlerësojnë dëmet, t’ju japin lekët në dorë” propozimi i Bashës me banorët në Borizanë
3 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Ministeriali në Bratislavë, Cakaj: Shqipëria merr zyrtarisht Kryesinë e OSBE-së
Ministeriali në Bratislavë, Cakaj: Shqipëria merr zyrtarisht Kryesinë e OSBE-së
3 giorni fa
Sot Shqipëria merr stafetën e drejtimit të Organizatës së OSBE-së. Lajmin e ka bërë me dije Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj nëpërmjet një postimi në facebook ku shkruan se “sot në Ministerialin e OSBE-së në Bratislavë Shqipëria zyrtarisht merr Kryesinë e OSBE-së.” Cakaj, ndodhet në Bratislavë ku po zhvillohet dita e dytë e takimit të Ministrave të Jashtëm të OSBE-së. Këtij takimi Ministror sot i është bashkuar edhe Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. "Pas një lobimi të fuqishëm dhe pas një pune kapitale përgatitore nga diplomacia shqiptare, një punë e përkrahur edhe nga aktorë të rëndësishëm evropianë, si në rrafshin politik e programatik ashtu dhe në rrafshin organizativ e logjistik, Shqipëria sot është krejtësisht e gatshme për të udhëhequr një Kryesi të besueshme, bashkëpunuese dhe efektive".
Dëmet nga tërmeti, kryeprokurori i ri Olsian Çela bën premtimin e parë: Njerëzit presin që...
Dëmet nga tërmeti, kryeprokurori i ri Olsian Çela bën premtimin e parë: Njerëzit presin që...
3 giorni fa
Një ditë pas betimit nga Kuvendi i Shqipërisë, Olsian Çela ka marrë sot detyrën e Prokurorit të Përgjithshëm. Në fjalimin e tij të parë si kryeprokuror, Çela pohoi se qëllim i këtij institucioni duhet të jetë rritja e besimit të qytetareve. Teksa falënderoi për punën përgjatë këtyre dy vitet të paraardhëses së tij Arta Marku, Olsian Çela tha se ish-kryeprokurorja punoi në një faze shumë të vështirë tranzicioni që po kalonte vendi. Mes të tjerash, Çela u ndal edhe tek situata në vend pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit, ndërsa beri edhe premtimin e tij te pare, duke shtuar se; qytetarët presin që drejtësia të vihet në vend.
Rama porosit: Më 19 dhjetor të miratojmë ligjin e posaçëm për rindërtimin. Klauzolë për shpifjen
Rama porosit: Më 19 dhjetor të miratojmë ligjin e posaçëm për rindërtimin. Klauzolë për shpifjen
4 giorni fa
Kryeministri Edi Rama ka kërkuar nga Ministrja e Drejtësisë dhe komisioni i Ligjeve brenda datës 19 dhjetor ligjin e posaçëm për rindërtimin pas tërmetit të fortë që goditi vendin më 26 nëntor, duke lënë 51 viktima, qindra të plagosur dhe mijëra të pastrehë. Në mbledhjen e sotme të qeverisë, Rama tha se do të udhëtojë sot drejt Bratislavës për marrjen e Presidencës së OSBE-së dhe nesër do të jetë në Turqi për konferencën e organizuar nga Presidenti i Turqisë Erdogan me donatorët për Shqipërinë. Fillimisht ai kërkuar informacion për nevojat për çadra për qytetarët që janë ende të strehuara në to. Ministri Blendi Çuçi informoi se janë 7400 persona në çadra, nga këto rreth 30% kanë nevojë për zëvendësim.
Tërmeti/ Rama: S’kemi fuqi punëtore për kantieret, do kërkojmë nga jashtë
Tërmeti/ Rama: S’kemi fuqi punëtore për kantieret, do kërkojmë nga jashtë
4 giorni fa
Për të nëntën ditë radhazi kryeministri Edi Rama ka mbledhur kabinetin qeveritar, pasi vendi po përballet me dëmet e shkaktuara nga tërmeti i fuqishëm që mori pas 51 jetë njerëzish dhe la mbi 700 të plagosur. Gjatë fjalës së tij kreu i qeverisë tha se pasi të mbyllet procesi i pastrimit, do të nisë puna për ndërtimin e lagjeve të reja të banimit për banorët e prekur, ndërsa vuri theksin tek një problem që lidhet me mungesën e fuqisë punëtore. Ai tha se në këto kushte, pasi duhen mijëra punëtorë kantineri, do të duhet të bëjnë kërkesa nga jashtë. Mes të tjerash Rama tregoi edhe disa opsione, ku mund të ndërtohen lagjet e reja, si në Kombinat, 5 Maji, apo dhe në ish-Uzinë e Auto-traktorëve.
E pabesueshme, por e vërtetë! Fëmijët e fshatit në Klos shkojnë në shkollë me kamion kromi
E pabesueshme, por e vërtetë! Fëmijët e fshatit në Klos shkojnë në shkollë me kamion kromi
4 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Rindërtimi i Qytezave, Lubonja: Rama me siguri mendon ndërtesa të larta
Rindërtimi i Qytezave, Lubonja: Rama me siguri mendon ndërtesa të larta
4 giorni fa
Analisti Fatos Lubonja i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se me rindërtimin e qytezave, Rama me siguri që mendon të ngrejë ndërtesa sa më të larta. Lubonja u shpreh se Plani i Rindërtimit duhet parë me rigorozitet, ndërsa shtoi se do të ishte mirë të zgjidhet një projekt që ka kosto sa më të ulët.
Vangjush Dako shfaqet pranë Edi Ramës në rrugët e Durrësit, ja biseda e shkurtër mes tyre
Vangjush Dako shfaqet pranë Edi Ramës në rrugët e Durrësit, ja biseda e shkurtër mes tyre
4 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
“U zbulua një…” Arjan Vasjari: Shqipëria ka pësuar një frakturë të madhe demografike
“U zbulua një…” Arjan Vasjari: Shqipëria ka pësuar një frakturë të madhe demografike
4 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Tërmeti, Vasjari: A është normale që kemi 51 të vdekur e asnjë përgjegjës?
Tërmeti, Vasjari: A është normale që kemi 51 të vdekur e asnjë përgjegjës?
4 giorni fa
Analisti Arjan Vasjari i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24”tha se nuk i duket normale që të ndodhë një tragjedi me 51 të vdekur dhe në fund mos të ketë asnjë përgjegjës. Vasjari theksoi se qeveria ka evidentuar raste, ka vepruar në mënyrë administrative, por nuk ka nxjerrë dikë përgjegjës që të ketë edhe përgjegjës para ligjit.
Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme
Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme
4 giorni fa
Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se është për të vajtuar që kryeministri i vendit Edi Rama qesh edhe në një situatë tragjike si kjo e tërmetit.
Lubonja: Harta e Enver Hoxhës tregonte ku binin tërmetet dhe sa ballë”
Lubonja: Harta e Enver Hoxhës tregonte ku binin tërmetet dhe sa ballë”
4 giorni fa
Analisti Fatos Lubonja tha në emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, në News24, se në vendin tonë kanë ndodhur dy tërmete, ai natyror, që shkaktoi dëme të mëdha dhe vrau njerëz, dhe tërmeti ndaj besimit që duhet të kemi tek institucionet dhe shteti. Sipas tij, tërmeti ka rrëzuar shumë keq godinat e shtetit, ndërsa shtoi se mund të ishin evituar plotësisht vdekjet.
Kuvendi zgjedh kryeprokurorin e ri, ja kush e zëvendëson Arta Markun
Kuvendi zgjedh kryeprokurorin e ri, ja kush e zëvendëson Arta Markun
4 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Tërmeti/ Si do shpenzohet buxheti? Bledi Çuçi tregon detaje:
Tërmeti/ Si do shpenzohet buxheti? Bledi Çuçi tregon detaje:
4 giorni fa
Ministri fuqiplotë Bledi Çuçi, i cili është caktuar nga kryeministri për të përballuar situatën e emergjencë së fatkeqësisë natyrore pas tërmeti të 26 nëntorit ka folur në një lidhje “live” nga Durrësit me emision “Real Story” të gazetarit Sokol Balla. Ai pohoi se çdo gjë është nën kontroll dhe strukturat po menaxhojnë siç duhet të gjitha detyrat, që kanë dalë në pah pas fatkeqësisë natyrore.
“Histori tragjike pa fitimtarë”, Vasjari akuza të forta: Tërmeti zbuloi kapitalizmin tonë të trukuar
“Histori tragjike pa fitimtarë”, Vasjari akuza të forta: Tërmeti zbuloi kapitalizmin tonë të trukuar
4 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
“Tani këtu e kam merakun...”, Rama pret inxhinieren Luljeta Bozo
“Tani këtu e kam merakun...”, Rama pret inxhinieren Luljeta Bozo
4 giorni fa
Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka pritur sot në një takim eksperten Luljeta Bozon, e cila tha se edhe pse nuk i pëlqen të dalë në televizor, ajo e ka bërë këtë me qëllim për të qetësuar njerëzit pas dramës së 26 nëntorit.
Strehimi i banorëve në Tiranë/ Rama jep shifrat : 554 familje s’mund të kthehen në banesa,
Strehimi i banorëve në Tiranë/ Rama jep shifrat : 554 familje s’mund të kthehen në banesa,
4 giorni fa
Kryeministri i vendit, Edi Rama, ishte i pranishëm sot në mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Tiranës, ndërsa tha se qeveria në koordinim të ngushtë më bashkinë ka vendosur që të mbështesë financiarisht familjet e prekura nga tërmeti. Ai tha se janë 554 familje që sot nuk mund të kthehen në shtëpitë e tyre, ndërsa shtoi faktin se ato do të marrin trajtim financiar për qira në shifrën 100%. Mes tjerash, Edi Rama nënvizoi faktin se është gati edhe skema e riparimeve për godinat e padëmtuara në strukturë nga tërmeti i 26 nëntorit.
Pasi dhuroi 1 milion euro, Pacolli bën premtimin e madh në Krujë: Do ndërtoj një pallat për 3 muaj!
Pasi dhuroi 1 milion euro, Pacolli bën premtimin e madh në Krujë: Do ndërtoj një pallat për 3 muaj!
4 giorni fa
Kryeministri Edi Rama ishte mbrëmjen e sotme në Krujë dhe Thumanë, ku vizitoi familjet e prekura nga tërmeti katastrofik i 26 nëntorit. Gjatë kësaj vizite, Rama shoqërohej nga zv.kryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, dhe deputetja Eglantina Gjermeni. Në takim Pacolli, i cili ka dhuruar 1 milion euro për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri, bëri një tjetër premtim për këta banorë, që ishin ndër më të prekurit nga tërmeti, teksa tha se do të ndërtojë vetë banesa për ata që mbetën pa çati në kokë.
Aksident në aksin Shkodër - Koplik, plagosen 4 persona, 1 në gjendje të rëndë
Aksident në aksin Shkodër – Koplik, plagosen 4 persona, 1 në gjendje të rëndë
4 giorni fa
Një aksident rrugor ka ndodhur këtë të enjte në aksin rrugor Shkodër - Koplik. Si rrjedhojë e aksident, janë plagosur 4 persona. Të plagosurit janë dërguar për kurim në Spitalin Rajonal të Shkodrës.
Kreu i ekspertëve izraelitë: Inspektuam 35 godina në Durrës, ikim vetëm kur të rikthehet normaliteti
Kreu i ekspertëve izraelitë: Inspektuam 35 godina në Durrës, ikim vetëm kur të rikthehet normaliteti
4 giorni fa
Per me shume video dhe lajme klikoni www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
Tërmeti/ “Nuk duhet të shpëtojë asnjë”! Edi Rama  vë në shënjestër abuzuesit
Tërmeti/ “Nuk duhet të shpëtojë asnjë”! Edi Rama vë në shënjestër abuzuesit
4 giorni fa
Kryeministri i vendit, Edi Rama, vijon inspektimet në zonat e prekura nga tërmeti. Këtë mbrëmje, Rama së bashku me ministrin fuqiplotë për përballimin e emergjencës, Bledi Çuçin, panë nga afër procesin e pastrimit të inerteve të banesave dhe pallateve në Durrës, të cilat u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit.
Tërmeti, zv.ministrja e Brendshme bën bilancin: Kemi inspektuar mbi 4000 objekte
Tërmeti, zv.ministrja e Brendshme bën bilancin: Kemi inspektuar mbi 4000 objekte
4 giorni fa
Zëvendës ministrja e Brendshme Rovena Voda në një deklaratë për mediat ka bërë bilancin e ndërtesave të inspektuara nga ekspertët. Voda tha se janë mbi 4000 banesa të inspektuara në Durrës, Thumanë, Shijak etj. Ajo shtoi se në vendin tonë për situatën kanë mbërritur ekspertë të huaj, ndërsa shtoi se forcat policore janë në shërbim të qytetarëve, për të siguruar mbarëvajtjen.
"Pyesni serbët, nëse...", Macron sërish kundër integrimit të Shqipërisë
"Pyesni serbët, nëse...", Macron sërish kundër integrimit të Shqipërisë
4 giorni fa
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka ritheksuar se është kundër hapjes së negociatave me vendet kandidate, para se të reformohet procesi i negociatave në tërësi. Sipas tij, aktualisht ky proces është burokratik, konfuz dhe i paqartë. “Pyesni serbët nëse jeta e tyre është përmirësuar që prej hapjes së kapitujve të rinj të negociatave. Do të thosha jo. Franca nuk ishte vendi i vetëm i BE-së që kundërshtoi hapjen e negociatave me Shkupin dhe Tiranën.
Shorti për anëtarët e KED, Meta: Tani, e rëndësishme mbetet veprimtaria plotësisht transparente
Shorti për anëtarët e KED, Meta: Tani, e rëndësishme mbetet veprimtaria plotësisht transparente
4 giorni fa
Presidenti Ilir Meta ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me shortin e hedhur pak më parë për anëtarët e KED. “Pas një shorti tepër TRANSPARENT, tani më e rëndësishme mbetet veprimtaria plotësisht TRANSPARENTE dhe në respekt të ligjit e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED) për vitin e ardhshëm.” shkruan Meta në postimin e tij.
Nga pezullimi i Malajt te kritikat për qeverinë, Mustafaj ‘skanon’ zhvillimet politike
Nga pezullimi i Malajt te kritikat për qeverinë, Mustafaj ‘skanon’ zhvillimet politike
4 giorni fa
Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Besnik Mustafaj, ka analizuar në detaje situatën politike, por edhe përpjekjet reale që po bën sot qeveria për përballimin e situatës pas tërmeti shkatërrimtar të 26 nëntorit, ku 51 persona humbën jetën dhe qindra të tjerë mbetën të plagosur dhe pa strehë mbi kokë.
Denaj-Degës së Thesarit: Faturat e njësive të qeverisjes të paguhen deri më 15 dhjetor
Denaj-Degës së Thesarit: Faturat e njësive të qeverisjes të paguhen deri më 15 dhjetor
4 giorni fa
Tërmeti i datës 26 Nëntor ka detyruar ministrinë e financave ti dërgoj një udhëzim degës së thesarit në lidhje me sigurimin e fondeve të nevojshme për gjëndjen e emergjencës. Në letrën e siguruar nga "BalkanWeb" ministrja e financave Anila Denaj ndalon procedurat e reja të prokurimit me fondet publike dhe nenshkrimin e kontratave te reja përvec fondeve të emergjencës.
Ja momenti kur FA hedh në erë ndërtesën gjigante në Shkozet, u dëmtua nga tërmeti
Ja momenti kur FA hedh në erë ndërtesën gjigante në Shkozet, u dëmtua nga tërmeti
4 giorni fa
Forcat e Armatosura, në bashkëpunim me IKMT, vijojnë punën për shembjen e të gjitha ndërtesave të shkatërruara nga tërmeti katastrofik i 26 nëntorit. Pasditen e sotme, FA ka shembur në mënyrë të kontrolluar një objekt 4-katësh në Shkozet. Në videon që sjell Ministria e Mbrojtjes shihet momenti kur ndërtesa gjigante hidhet në erë, duke “pushtuar” nga tymi gjithë zonën.
Nina Nina
Nina Nina - 17 minuti fa
Ti e denoncove pse genjen matilda po genjen qeltas
Vera Kurti
Vera Kurti - 43 minuti fa
Be sat mundesh , se populli i shef te gjitha !!! Sat kesh munci , zoti esht i madh ! Jemi me ty ! 👍🇦🇱
Vera Kurti
Vera Kurti - 46 minuti fa
Rama , ty te do populli dhe jemi shum !!!!! ☀👍 🎆
Vera Kurti
Vera Kurti - 48 minuti fa
Vetem ti 🙋
Haxhi Aliaj
Haxhi Aliaj - 55 minuti fa
Kurre njerz nuk bahen shqipriese valla jo
Lefi Sallata
Lefi Sallata - 58 minuti fa
Sa bukur e tha.. Te ecesh ne bore me sandale dhe qeleshe
Xhezmi Elmazi
Xhezmi Elmazi - Ora fa
Zoti mose ta hupt per ket mund qe e bejni
Sinan Kolloni
Sinan Kolloni - Ora fa
Dursin duet rrrafshuare dhe mbjelle bari ,lule,dhe, peme.
Jim Morrison
Jim Morrison - Ora fa
Ciles parti i perket ky zoteria? Nje fjalim kaq i gjate pa shenime.. bravo!
Lym zalla
Lym zalla - Ora fa
o fatos ke maru o rrot kari
shqiponja
shqiponja - 2 ore fa
batutat e Duçes . Duçe ta bën mu.
Musa Fredi
Musa Fredi - 2 ore fa
Hik or mashtrues . Po te pakten respekte per te vdekurve. Leket e kesaje feste duhet derdheshin ne fondet e te demtuarve. O ropqir muti . O rrace e qelbur. Jeni si pinoqeti . O legena.
ilir shabani
ilir shabani - 2 ore fa
NI POPULL QE SDI TA FALENDEROJ NJERIUN - AI POPULL NUK DIN TA FALENDEROJ AS - ZOTIN - E AS VETEN - TEPER SHUM QE PO NA MBAN KJO TOKE. NE NUK dim ta DALLOJM MIKUN nga ARMIKUN
Engel Styla
Engel Styla - 2 ore fa
Keta 20 vjecaret izraelit jan inxhinier 😂😂 nga keta njeri do jet inxhinier te tjeret sipas mendimit tim jan vetem Agjent per kete pune jan njishat me te miret ne te gjithe Boten.. Por kan nji te keqe vrasin mysliman dhe per te mos i ikur pasuria martohen me kushurinjt e pare te vet..
ilir shabani
ilir shabani - 2 ore fa
SHUM KEQ PER NE QE NUK DIM TA DALLOJM - MIKUN nga ARMIKUN - NGA KY BURRRRR ( erdoganin ) DHE NGA POPULLIT TURK QFAR TE KEQE PATEM Oooo HIENA Oooo LEGENA - Ooooo popull QORAP - JU TE MIRDITËS a e mbani mend Tek hidrocentrali qfar bët me flamurin Turk ????? Si dhe ne - TIRAN - per at pllakën 1 metër katror qe u mblodhet si GRAT te gjith HIENAT e katundit - EVROPA UL BISHTIN NDERSA TURQIA E SHTRIN DOREN PER POPULLIN Shqipetar -
Elona Lena
Elona Lena - 2 ore fa
Po amon o burr ca je tu bo ti pash zotin si kryetar shteti me shum po bojn fondacionet amon o burr se na hape barkun po vazhdo ndertoju shtepite a ke zot a ca ke se thane feminet nga i ftohti neper cadra o c te them un ty
edi ed
edi ed - 2 ore fa
Dikush te me ndricoje ... c’pune ka Kryeministri me dritat e Pemes se krishtelindjeve te kryeqytetit?! Nuk mund t’ja le kete kenaqesi eunukut te tije ne krye te Tiranes?!
AlbPjer1
AlbPjer1 - 2 ore fa
vazhdoni ju vazhdoni te degjoni zera te tille si ky "doktor allamudhi" sepse ne "rruge te duhur" jemi drejt "zhvillimit dhe perparesise", "paqes dhe bashkimit", "dashurise per njeri-tjetrin", sepse nuk ka se kush te na e tregoje vetem ky Fatos Kortolla
Marjus Fasko
Marjus Fasko - 2 ore fa
Eto
shqiponja
shqiponja - 3 ore fa
i di komandanti por nuk është i aftë të bëj as gjë !.
Jag Jag
Jag Jag - 3 ore fa
😂😂😂😂 kar pa brir
Leotina
Leotina - 3 ore fa
Mashtrus
Brahim Shabani
Brahim Shabani - 3 ore fa
Njehere nje koment me vende ne nje kohe te keqe qe ska ku shkone me keq. Te Lumte! Tani Kombi gjitheandej eshte bere nje, bejeni edhe politiken per kombin dhe tokat tona ILIRE.
Marsela Hasani
Marsela Hasani - 3 ore fa
Qyq qyq nuk thojne shyqyr na ruajti Zoti nga termeti .Shkojne e vriten vet ...A o popull mos shkoni deri ne vrasje te njeri tjetrit,lerini prinderit e familjen tju gezojne e te jetojne ne Paqe 😔🙏🙏
Ilir Domi
Ilir Domi - 3 ore fa
Ore ca esht ky laerti artist o politikan apo rruspia e rames
Sangio Bodini
Sangio Bodini - 4 ore fa
a mor edo ca populli jemi
leone leone
leone leone - 4 ore fa
O Ramë poshtërsira, mos na përkul, tek pushtsit 500, vjeçarë, me Erdogan ,diktatorit , që po bën gjenocid në Kurdistan
Moza Hila
Moza Hila - 4 ore fa
Te bekofte i madhi zote o Edi Rama
Safet Veizaj
Safet Veizaj - 4 ore fa
Ik legen ti je me ramen te jep rama miljona qe te besh ,gjoja opozit ne syte e botes,turp te keni...largohuni nga ai parlament lereni ramen vet...
Roma Fiore
Roma Fiore - 4 ore fa
Po' su la faj Zoti Rama u ka faje 1991 -1997 qe Shin si pula tokat shqyptare Duke mbushur xhepat sala me shoke dhe populli PUNOJE pa' kriter pa' planimetri pa' rregulle ska faje Rama
thanasis
thanasis - 4 ore fa
Shum e vertet te ashper keni qen vetem me te doptit, ishalla vendoset drejtesia per te gjith nje lloi.
Roma Fiore
Roma Fiore - 4 ore fa
Ju nuk fitoni as nuk preparino kurre gjynahet e Rames qe ja beni pa' Drejtesisht u niente kokes
Roma Fiore
Roma Fiore - 4 ore fa
Ti ben politike te terorit ndajs shwyptareve te ndershem e ti nuk ke puls me ndimuar popullin
Erlisa Berisha
Erlisa Berisha - 4 ore fa
Bravo jeni qift I mrekullushem ju uroj lumturi gjat gjith jetes suksese
Roma Fiore
Roma Fiore - 4 ore fa
Rilindi sali Berisha Drogen krimin e shkatruan shqyperin
Roma Fiore
Roma Fiore - 4 ore fa
Jane pergjegjezit komunat nuk Duhet marre me larg se Kane faj afersia se nga thumana ne tirane ashte large .per l'energia e Ndertimit Jane pergjegjezit 1991-1997 ku dhien territorio shqyptare kriminelet sala me shoke modhes i hyri krimbi e molla pas vdekjes Enver Hoxhaes shwyperia u kethye ne anarshi vrasie e tyrp
Fatmir Luca
Fatmir Luca - 4 ore fa
Sa gjynah perkthesi
Frange Kola
Frange Kola - 4 ore fa
O zot i madh ku jan ndimat si qan kjo vajze e vogel 😢😢😢😢
Mira
Mira - 4 ore fa
Arber Hajdari bravo 🙏❤ Mos u merr me ato qe ke ne studio
Chloe Tahiraj
Chloe Tahiraj - 4 ore fa
A ka shpetu ky djali😭😭😭😭😭😭
Hajdar Blloshmi
Hajdar Blloshmi - 4 ore fa
Y
Vera Kurti
Vera Kurti - 5 ore fa
O Edo , kurajo 👍
Aranit Bala
Aranit Bala - 5 ore fa
Kisha deshire te ishte me i ashper dhe me i prere ne komunikim, jo gjithe kohes ë..ë...ë...ë..si i pasigurt. Nejse te gjithe ne sherbim te pushtetit te Rames jane besoj. Vk me pak fjale..ë...ë...
ARDI Live
ARDI Live - 5 ore fa
Ju qifsha allaun ne bythe
Arber 1111
Arber 1111 - 5 ore fa
jan perdor per pun te pista kan trasportuar mut hahhahh
Mino Kadriuu
Mino Kadriuu - 5 ore fa
Gjeja me e bukur qe mund te bej njeri nuk te ka ndryshu fama respekt kampion
denisdrennan
denisdrennan - 5 ore fa
Shteti nuk eshte aty tu ndertoje shtepi falas njerezve. Mund ti ndihmoje perkohesisht me ndihme emergjence, por qytetaret jan pergjegjes vet per pronen e tyre. Shteti nuk mund ti marre para nje kamarieri ne Vlore qe ska shpi fare dhe tu ndertoje shtepi ketyre qe i ndertuan pa leje, ne toke te zaptuar dhe nuk i suguruan.
victor victor
victor victor - 6 ore fa
Eeeeehhhh GOMAR mjer ai popull se tek kush po kerkojn derman .
Stela Hilliker
Stela Hilliker - 6 ore fa
God bless you Izrael pipell
Ilir Maqedonci
Ilir Maqedonci - 6 ore fa
Djemet e fisit kolaveri i kan ren shum me qaf Dialit Daci kan qen shum pisa kolavert ai veten e vet ka mbrojt dhe mir u ka ber dy duar per nje kok jan
Elton Hysa
Elton Hysa - 7 ore fa
Ju jeni moter qira
kader Lushaj
kader Lushaj - 7 ore fa
far gjak leshit po hin me vjedh edhe gjak..
Ali Baba
Ali Baba - 7 ore fa
Po ti e dike te verteten. Pse se man amanetin pra. Se keme dhan llogari
STRUGANI MOTORISTAT E STRUGES
STRUGANI MOTORISTAT E STRUGES - 7 ore fa
Si ka mundesi per 3 muaj jan djeg shum makina. Keta makina jan perdor per pun te pista prandaj i djegin.
Asllan Alla
Asllan Alla - 7 ore fa
O Katunar
Merfi Oxa
Merfi Oxa - 8 ore fa
Ku ke fe dhe profet ti mor zorraxhi po ishalla te ndihmojne ato bosat e li djes me ndonje lek per popullin Shqipetar se te jete per ty ahaaaa.
Afrim Imeri
Afrim Imeri - 8 ore fa
I lyve shkallet e pallatit erion😂😂😂
Lirica Adamo
Lirica Adamo - 9 ore fa
po PSE moj zonje kur e PE qe ishte i semure PSE bere dy femije apo ju pelqen kur jini fajtore vetem ju grate beni fajtore burat
nero
nero - 9 ore fa
Po qa kan dasht kta jahudi te flliqt, ne Shqipri kta ku ka musliman ja shtin flaken.
Mejrem Ademaj
Mejrem Ademaj - 9 ore fa
Allhu. Ju. Rujet. Ooje. Bose. Po. Zoti. Si. Te. Paska. Fale. Zoje. Koke. Ober. Allhu. Ju. Rujet☝️👃🥂❤loqke. Koki. Ju. Tujet. Zoti
nero
nero - 9 ore fa
O I keqi I shqiptaris o qeni I flliqur po goj te madhe ke o edi mrapsht.
Meti Selmani
Meti Selmani - 9 ore fa
Kret rend familjen ta qifsha qka ki gjall eqka kan me lind kurvat eshpis robt ti qifsha kush karin je ti me ja thy telefonin e njerit e kurvat e shpis ti qifsha bre sta qiva at non kurv met lind en durrs e met nxjerr copa e grima po ata njerz pa fajshem qe vdiqen bre u qa mki nxee familjen ta qifash peder i karit.
Keyboard Mouse
Keyboard Mouse - 9 ore fa
Izrali nuk ka ndihmuar ndonje shtet por ka shkaterruar e korruptuar shume shtete te botes dhe mos prisni ndihme nga izraeli sepse jane djalli dhe ju e dine se cfar ju jepe djalli.nuki kuptohen kembet atyre tymi i dele mbas 20 viteve .
Gazmir Gazmir
Gazmir Gazmir - 9 ore fa
Sa njerz koti jeni aman.. po ca ka noizy me e sha me ato fjale more goj flliqt?? As ne kto raste sen rrini pa sha 🤫🤐🤐🤐
Bale Hsdzcö9o123rqltkx
Bale Hsdzcö9o123rqltkx - 9 ore fa
E pyet per ke te shkoj mendja . Po kta te ngratit as nuk kan gren e as nuk kan ber pushim duke u munduar te shpetojn jet Zoti ju bekoft zjarrfiksit shqipetar
Dhurata Vecani
Dhurata Vecani - 10 ore fa
Po ju ku ishit dhe nuk i degjuat apo nuk ju interesonte se me sa dime ne populli i shkrete ju keni qene gjithmone ne pushtet perse na i thua sot
Ilir Sharra
Ilir Sharra - 10 ore fa
Zoti bekofte izraelin God bless Israel
Artin Arti
Artin Arti - 11 ore fa
PO FAZLLICI KU I KA TOKAT....
Bale Hsdzcö9o123rqltkx
Bale Hsdzcö9o123rqltkx - 11 ore fa
Te shpeshtosh nje jete si te shpetosh ter boten. Zoti ju shperbleft 😥😥
Fatmir Zeqiri
Fatmir Zeqiri - 11 ore fa
Ju lumtë ori studente ! Me të vërtetë, këto janë kërkesa me vend, të cilat një burrë shteti, do të duhej patjetër ti plotësojë për rininë studentore të vendit, sepse ata janë e ardhmja e këtij vendi.
b4Binzi KING
b4Binzi KING - 11 ore fa
Tash prej kti termeti njerezit u mushen me mend se ka 1 zot.
ShabanMurati
ShabanMurati - 11 ore fa
Po flet ky bashkpunetori I Enver Hoxhes
ARTUR DORZI
ARTUR DORZI - 12 ore fa
Sot ne kemi nje problem si popull Ne duhet te ndergjegjesohemi sepse nuk e dime akoma c po bejme .Megjithate jam optimist se ka prape njerez si Lubonja Balla e shume te tjere qe po japin shume per te nxjerrur keto njerez ne drite
Leda Manoli
Leda Manoli - 12 ore fa
O zot i madh gjetet kishe ku te faleni.
Hasan Hasan
Hasan Hasan - 13 ore fa
TI JE QEHN BIRQEHNI BOH POLITIK PROPAGAND PSE OR GOMAR BEHJN DALLIM SI PER 2 JAV U RREGULLOKAN JA TA KISHTE LOHN TY RRADHEN TE VISHE SDO BOHET COP TI JE ARMIKU I PARE I POPULLIT.PLEHR
Hasan Hasan
Hasan Hasan - 13 ore fa
SKA VEND BE BOTE TI DISTEMOJ NJETZIT AQ SHPEJT ME QIRA APO SHPIJA KA MUNGES SHPIJASH.DHE GJERMNIA AUSTRIA FRANCA MORI AZILANTAT 2016 SKISHTE KAPACITET TI FUSTE NEPER SHPIJA PO FLENIN NEPER CADRA PALESTRA FRANC POSHT URES KUR ERDHI FLUKSI JO SHQIORIA ESJTE FLLUCK SAPUNI PARA ATYRE SHTETEVE
Eyes Chico
Eyes Chico - 13 ore fa
Tha banori ktu nuk rri as qeni o gazetar robqimaaa ska faj rama qe ju thot kazan.
Hasan Hasan
Hasan Hasan - 13 ore fa
PO RA TERMETI PO FATKEQSISHT ASNJI NGA AGALLARET NUK U PREK VETEM POPULLI SHKRET.SI ANKOHEN KETA SHKRETET KE UJKU QE KA GLLABERUAR PASURIN E POPULLIT
Hasan Hasan
Hasan Hasan - 13 ore fa
PO MIRE JU HANKOENI PSE DEL RAMA TV PSE IK TE NJERZIT . AMAN TI MOS FOL KUR KE KAQ KEQARDHJE JEOI PALLATIN TEND .BEJ DICKA PO VETEM LLAGIN E MIRE GURAT TRAJSE
Henry richard
Henry richard - 13 ore fa
JENI MLEDHUR TE NJEJTIT LLAFAZANE QE JU TE PARET TALLENI ME SHQIPETARET CFARE DORE DO TI JAPIN NJERI TJETRIT ?????? KETU BEHET FJALE PER CRIME KÜNDER NJEREZIMIT,,,,,,,,,,,, VRASJE , VJEDHJE NE MILIARDA EURO ,,, SHITJE TE CESHTJES SHQIPETARE CORRUPTION NE SHKALLEN ME TE LARTE ,,,, ASNJE PARA DREJTESISE NGA PRESIDENTI E DERI POSHTE I SHERBEJNE CRIMIT TE ORGANIZUAR KOMBETAR E NDERKOMBETAR
Zyber Nergjoni
Zyber Nergjoni - 14 ore fa
Or majmun
Artan Prendi
Artan Prendi - 14 ore fa
Sa trash Jena ne Shqiptaret qe merrena me kshu fundrrinash
Fredi Proga
Fredi Proga - 15 ore fa
Mece nje injorant totale nje turp per kete emision qe nxjerr keta lloje bastardesh ne tv . Nje ofendim i mathe qe populli shqiptare te degjoje kete bastarde
altin allkushi
altin allkushi - 15 ore fa
Jepini nje os kar ta ndaj me te gjith ata qe zuri ne goj.
ARB ALB
ARB ALB - 16 ore fa
I paska qef katet e larta ky sbam dakort tja shembin se mezi i ka ber po ti ti hulin deri ne 7 kate
Eldison Xaka
Eldison Xaka - 16 ore fa
Bo noj pallat aty Luli se ke $$ plot ose ... get
Marinela Banka
Marinela Banka - 17 ore fa
Lavdia qoft e jotja jesus amen
Marinela Banka
Marinela Banka - 17 ore fa
Jesusi po mendon per kto njeres
Allah loves you
Allah loves you - 17 ore fa
Po bre... a u mbrojti rakia që e venduat në shtator nga tërmeti në nëntor?!!!! Eh
bbezati
bbezati - 18 ore fa
Vetëm këtë neandertalin acarues nuk e quan dot gazetar. Kemi ardhur tek kjo video për të dëgjuar ekspertin e inxhinierise. Zoteria ka dyzet vjet inxhinier. Kur të mbarosh fakultetin e inxhinierise atëherë foli edhe ti.
Grey CPG
Grey CPG - 18 ore fa
the deep feeling we have for the ''Armenian '' people... wtf A ja ka idene tpakten ca lloj shfaqje teatrale esht tu bo ky gari? Mir qe e rregullon aj tjetri ahhahha
Leo Leo
Leo Leo - 19 ore fa
Po ti me qe je inxhinier mos u fut se me ke do shkoj rama,se ti tani nga inxhinier na dole edhe gjitholog sikud i di te gjith gjerat.jep ndonje koker leku per vellezrit tend mo pleher e mos akuzo
ILLYRIAN SON
ILLYRIAN SON - 21 ora fa
Hajt se edhe ti do futedh ne te njejtin sistem me te tjeret... Vetem AMERIKA E SHPETON SHQIPERIN E MJER
lili shyta
lili shyta - 21 ora fa
Ky tullaci me mjeker eshte kot fare: thote qe” Rama shkon piknik ne shtepit ku ra termeti. Nqs nuk do shkonte do e akuzonte se nuk çan koke. Çfare analistesh me kapacitet te klases pare fillore.
Toni Shehu
Toni Shehu - 21 ora fa
O ju qifsha trut pa izraelin bota nuk hec perpara Palestina ska akoma drita arabet jan trima me njeri tjetrin vriten per 2 pare
lili shyta
lili shyta - 21 ora fa
Luli eshte pjese e Qeverise dhe qeveria eshte e popullit. Problemi I termetit nuk eshte vetem I kryeministrit por per gjithe qeverine, pamvaresisht menyren qe ka kryeministri. Problemi eshte i shqiptareve, dhe jo vetem ngarkesa te pervallohet nga kryeministri. Asnje pjesetar i qeverise e ka te ndaluar te kontriboje.
Elliot saga
Elliot saga - 22 ore fa
Ky qeka vari karin
Andi Cena
Andi Cena - 22 ore fa
Ik mer ju qifsha robt keni fut burg me mijra te pafajshem edhe asgje skon marr
petrit Hasaj
petrit Hasaj - 22 ore fa
Buffon sei un pezzo di 💩💩💩💩💩💩
Gezime Badallaj
Gezime Badallaj - 22 ore fa
O zot sa varfri po jan mbledh pare ishalla ju ndimojn🙏🏼🙏🏼