Top Channel Albania
Top Channel Albania
  • 102 827
  • 1 457 480 424
  • Iscritto il giorno 23 giu 2011
Top Channel është një televizion kombëtar i pavarur, sinjali i të cilit shtrihet në të gjithë territorin e vendit. Top Channel është i pranishëm me sinjalin e tij në të gjithë Europën, përmes platformës Digitalb si edhe në Amerikën Veriore permes 2 platformave IPTV, TVALB dhe Shqip TV.
Top Channel u themelua nga Presidenti i ndjerë i Top Media, zoti Dritan Hoxha në 30 korrik 2001, duke patur që në fillim të tij, një objektiv të qartë, për të qenë televizioni i të gjithë shqiptarëve përmes trekëndëshit: informim, argëtim, edukim. Një synim që Top Channel është përpjekur ta realizojë ditë pas dite, me profesionalizëm dhe cilësi, çka ka bërë që televizioni të konsiderohet nga të gjithë tashmë si media më e madhe, më e rëndësishme dhe me e ndjekur në vend dhe në hapësirën mbarëshqiptare. Nisur nga cilësia e lartë e programeve informative, argëtuese dhe edukuese, shumë shpejt nga data e krijimit të tij Top Channel fitoi betejën me konkurrencën duke thithur audiencën shqiptare. Që në viti

Video
Si do bëhet Rindërtimi i banesave? Abilekaj dhe Shkreli debatojnë ashpër në Open
Si do bëhet Rindërtimi i banesave? Abilekaj dhe Shkreli debatojnë ashpër në Open
2 giorni fa
“Open”, emisioni kryesor politik në Top Channel në sezonin e dytë. Arena e debateve televizive për çështjet më të rëndësishme të politikës dhe aktualitetit, intervistat me përfaqësuesit kryesor të shtetit dhe jo vetëm dhe trajtimin e çdo cështjeje tjetër sensitive për shoqërinë tonë. Çdo ngjarje e madhe politike, por edhe problematikat e aktualitetit apo tematikat e rëndësishme sociale marrin vëmendjen maksimale nga stafi “Open” për tu përcjellë më pas tek publiku në mënyrën më profesionale të mundshme. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Open #TopChannel
Banori në Open: Erdhën ekspertët, thanë që shtepia është e pabanueshme por nuk më dhanë dokumentet
Banori në Open: Erdhën ekspertët, thanë që shtepia është e pabanueshme por nuk më dhanë dokumentet
2 giorni fa
“Open”, emisioni kryesor politik në Top Channel në sezonin e dytë. Arena e debateve televizive për çështjet më të rëndësishme të politikës dhe aktualitetit, intervistat me përfaqësuesit kryesor të shtetit dhe jo vetëm dhe trajtimin e çdo cështjeje tjetër sensitive për shoqërinë tonë. Çdo ngjarje e madhe politike, por edhe problematikat e aktualitetit apo tematikat e rëndësishme sociale marrin vëmendjen maksimale nga stafi “Open” për tu përcjellë më pas tek publiku në mënyrën më profesionale të mundshme. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Open #TopChannel
Banorët ankohen ndaj Bashkisë, Artan Shkreli merr ne tel live Kryetarin e Bashkisë së Durrësit
Banorët ankohen ndaj Bashkisë, Artan Shkreli merr ne tel live Kryetarin e Bashkisë së Durrësit
2 giorni fa
“Open”, emisioni kryesor politik në Top Channel në sezonin e dytë. Arena e debateve televizive për çështjet më të rëndësishme të politikës dhe aktualitetit, intervistat me përfaqësuesit kryesor të shtetit dhe jo vetëm dhe trajtimin e çdo cështjeje tjetër sensitive për shoqërinë tonë. Çdo ngjarje e madhe politike, por edhe problematikat e aktualitetit apo tematikat e rëndësishme sociale marrin vëmendjen maksimale nga stafi “Open” për tu përcjellë më pas tek publiku në mënyrën më profesionale të mundshme. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Open #TopChannel
Flasin banorët në Durrës: Jemi me qera dhe Bashkia nuk ka dhënë bonusin e qerasë
Flasin banorët në Durrës: Jemi me qera dhe Bashkia nuk ka dhënë bonusin e qerasë
2 giorni fa
“Open”, emisioni kryesor politik në Top Channel në sezonin e dytë. Arena e debateve televizive për çështjet më të rëndësishme të politikës dhe aktualitetit, intervistat me përfaqësuesit kryesor të shtetit dhe jo vetëm dhe trajtimin e çdo cështjeje tjetër sensitive për shoqërinë tonë. Çdo ngjarje e madhe politike, por edhe problematikat e aktualitetit apo tematikat e rëndësishme sociale marrin vëmendjen maksimale nga stafi “Open” për tu përcjellë më pas tek publiku në mënyrën më profesionale të mundshme. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Open #TopChannel
Kikia pyet Shkrelin: Si i nxirrni bilancet kur njerëzve tani i kërkuat që të regjistrohen on-line?
Kikia pyet Shkrelin: Si i nxirrni bilancet kur njerëzve tani i kërkuat që të regjistrohen on-line?
2 giorni fa
“Open”, emisioni kryesor politik në Top Channel në sezonin e dytë. Arena e debateve televizive për çështjet më të rëndësishme të politikës dhe aktualitetit, intervistat me përfaqësuesit kryesor të shtetit dhe jo vetëm dhe trajtimin e çdo cështjeje tjetër sensitive për shoqërinë tonë. Çdo ngjarje e madhe politike, por edhe problematikat e aktualitetit apo tematikat e rëndësishme sociale marrin vëmendjen maksimale nga stafi “Open” për tu përcjellë më pas tek publiku në mënyrën më profesionale të mundshme. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Open #TopChannel
"1 Miliard euro", Artan Shkreli: Shifra që dha Rama nuk është zyrtare
"1 Miliard euro", Artan Shkreli: Shifra që dha Rama nuk është zyrtare
2 giorni fa
“Open”, emisioni kryesor politik në Top Channel në sezonin e dytë. Arena e debateve televizive për çështjet më të rëndësishme të politikës dhe aktualitetit, intervistat me përfaqësuesit kryesor të shtetit dhe jo vetëm dhe trajtimin e çdo cështjeje tjetër sensitive për shoqërinë tonë. Çdo ngjarje e madhe politike, por edhe problematikat e aktualitetit apo tematikat e rëndësishme sociale marrin vëmendjen maksimale nga stafi “Open” për tu përcjellë më pas tek publiku në mënyrën më profesionale të mundshme. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Open #TopChannel
Aksident në Vlorë, përfshihen tre makina. 3 të plagosur
Aksident në Vlorë, përfshihen tre makina. 3 të plagosur
2 giorni fa
Një aksident ka ndodhur në Vlorë ku janë përfshirë tre automjete. Nga ky aksident kanë mbetur të plagosur tre persona, ku bëhet me dije se nuk ka pasur asnjëri rrezik jete. Policia dhe zjarrëfikset kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe njëri nga makinat ka është me impiant gazi. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Vlore#Aksident#TopChannel
Rama takon Merkel/ Kancelarja: Do jemi në konferencën e donatorëve për Shqipërinë
Rama takon Merkel/ Kancelarja: Do jemi në konferencën e donatorëve për Shqipërinë
2 giorni fa
Gazetari i Top Channel Muhamed Veliu ka qenë në një lidhje të drejtpërdrejtë nga Berlini në edicionin e lajmeve të orës 19:30. Ai ka folur për zhvillimet më të fundit në lidhje me konferencën e ambasadorëve. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Berlin#TopChannel
A ka lidhje tërmeti që goditi Turqinë me tërmetin që goditi Shqipërinë? Flet sizmologu
A ka lidhje tërmeti që goditi Turqinë me tërmetin që goditi Shqipërinë? Flet sizmologu
2 giorni fa
“Open”, emisioni kryesor politik në Top Channel në sezonin e dytë. Arena e debateve televizive për çështjet më të rëndësishme të politikës dhe aktualitetit, intervistat me përfaqësuesit kryesor të shtetit dhe jo vetëm dhe trajtimin e çdo cështjeje tjetër sensitive për shoqërinë tonë. Çdo ngjarje e madhe politike, por edhe problematikat e aktualitetit apo tematikat e rëndësishme sociale marrin vëmendjen maksimale nga stafi “Open” për tu përcjellë më pas tek publiku në mënyrën më profesionale të mundshme. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Open #TopChannel
A e parashikoi sizmologu Grek tërmetin? Llambro Duni: Ai nuk tha vendin dhe kohën
A e parashikoi sizmologu Grek tërmetin? Llambro Duni: Ai nuk tha vendin dhe kohën
2 giorni fa
“Open”, emisioni kryesor politik në Top Channel në sezonin e dytë. Arena e debateve televizive për çështjet më të rëndësishme të politikës dhe aktualitetit, intervistat me përfaqësuesit kryesor të shtetit dhe jo vetëm dhe trajtimin e çdo cështjeje tjetër sensitive për shoqërinë tonë. Çdo ngjarje e madhe politike, por edhe problematikat e aktualitetit apo tematikat e rëndësishme sociale marrin vëmendjen maksimale nga stafi “Open” për tu përcjellë më pas tek publiku në mënyrën më profesionale të mundshme. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Open #TopChannel
Fiks Fare, Deputeti: "Arrestohet Koço Devolen në gjendje të dehur në timon", 27 Janar 2020, Pjesa 3
Fiks Fare, Deputeti: "Arrestohet Koço Devolen në gjendje të dehur në timon", 27 Janar 2020, Pjesa 3
2 giorni fa
"Fiks fare" është nje program i gazetarisë investigative i cili transmetohet per publikun e gjerë nga e hëna në të premte në orën 20:10 në Top Channel. Një emision kritik dhe problemor, i cili nëpërmjet humorit dhe satirës denoncon dukuri negative të jetës sonë si korrupsioni, vjedhjet, shkeljen e ligjeve nga ana e zyrtarëve, shkeljen e të drejtave të njeriut etj. "Fiks Fare" nisi transmetimin në 19 dhjetor 2002. është i pari emision me thyerje tabuje në praktikën gazetareske. "Fiks Fare" u krijua si një domosdoshmëri e mungesës së emisioneve të këtij lloji në mediat tona, për të kontribuar sadopak në zgjedhjen e halleve dhe problemeve që përballon vendi në ketë tranzicion të gjatë. "Fiks fare" ka ngritur dhe realizuar probleme të mëdha, të cilat kanë ndikuar jo vetëm në opinionin publik shqiptar, por edhe në sektore të caktuar, duke I vënë në lëvizje dhe duke dhënë zgjidhje. "Fiks fare" sot funksionon si një institucion ku njerëzit denoncojnë të gjitha padrejtesitë që u bëhen dhe ku rrefejnë problemet e tyre. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #FiksFare #TopChannel
Përkujtohet holokausti/ 75 vjet nga lirimi i kampit të Aushvicit
Përkujtohet holokausti/ 75 vjet nga lirimi i kampit të Aushvicit
2 giorni fa
Sot është dita që përkujtohet Holokausti. Në edicionin qëndron të lajmeve ka qenë një e ftuar speciale. Direkt nga Tel Avivi ka folur një nga pasardhëset e një prej familjeve hebreje që ka jetuar në Shqipëri gjatë peridhuës së errët. Ajo është Felicita Jakoel e cila jeton në Izrael dhe është kryetarja e shoqatës së miqësisë Izrael-Shqipëri. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Shoah #FelicitaJakoel #TopChannel
Fiks Fare, Skandal në Kamëz/ Seks dhe drogë në derën e shkollës, 27 Janar 2020, Pjesa 2
Fiks Fare, Skandal në Kamëz/ Seks dhe drogë në derën e shkollës, 27 Janar 2020, Pjesa 2
2 giorni fa
"Fiks fare" është nje program i gazetarisë investigative i cili transmetohet per publikun e gjerë nga e hëna në të premte në orën 20:10 në Top Channel. Një emision kritik dhe problemor, i cili nëpërmjet humorit dhe satirës denoncon dukuri negative të jetës sonë si korrupsioni, vjedhjet, shkeljen e ligjeve nga ana e zyrtarëve, shkeljen e të drejtave të njeriut etj. "Fiks Fare" nisi transmetimin në 19 dhjetor 2002. është i pari emision me thyerje tabuje në praktikën gazetareske. "Fiks Fare" u krijua si një domosdoshmëri e mungesës së emisioneve të këtij lloji në mediat tona, për të kontribuar sadopak në zgjedhjen e halleve dhe problemeve që përballon vendi në ketë tranzicion të gjatë. "Fiks fare" ka ngritur dhe realizuar probleme të mëdha, të cilat kanë ndikuar jo vetëm në opinionin publik shqiptar, por edhe në sektore të caktuar, duke I vënë në lëvizje dhe duke dhënë zgjidhje. "Fiks fare" sot funksionon si një institucion ku njerëzit denoncojnë të gjitha padrejtesitë që u bëhen dhe ku rrefejnë problemet e tyre. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #FiksFare #TopChannel
Edicioni Informativ, 27 Janar 2020, Ora 19:30 - Top Channel Albania - News - Lajme
Edicioni Informativ, 27 Janar 2020, Ora 19:30 - Top Channel Albania - News - Lajme
2 giorni fa
Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #EdicioniInformativ#TopChannel
Fiks Fare/ Monitorime/ Deputeti: "Arrestohet Koço Devolen në gjendje të dehur në timon"
Fiks Fare/ Monitorime/ Deputeti: "Arrestohet Koço Devolen në gjendje të dehur në timon"
2 giorni fa
Deputeti Lefter Maliqi akuzon pilicinë shqiptare për veprime të padrejta duke arrestuar Koço Devolen se ishte duke i dhënë makinës në gjendje të dehur. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #FiksFare #TopChannel
Fiks Fare/ Nxënësit shesin hashash në shkollë, e fshehin në mes të librave
Fiks Fare/ Nxënësit shesin hashash në shkollë, e fshehin në mes të librave
2 giorni fa
Brenda dhe afër gjimnazit, krahas lokaleve dhe hoteleve që ushtrojnë prostitucion, shitet lirshëm edhe lëndë narkotike. Patrulla e policisë që qëndron para gjimnazit është vetëm për sherret mes të rinjve, ndërkohë brenda saj nxënësit shesin hashash brenda kavanozave që mos të vijë erë. "Fiks fare" është nje program i gazetarisë investigative i cili transmetohet per publikun e gjerë nga e hëna në të premte në orën 20:10 në Top Channel. Një emision kritik dhe problemor, i cili nëpërmjet humorit dhe satirës denoncon dukuri negative të jetës sonë si korrupsioni, vjedhjet, shkeljen e ligjeve nga ana e zyrtarëve, shkeljen e të drejtave të njeriut etj. "Fiks Fare" nisi transmetimin në 19 dhjetor 2002. është i pari emision me thyerje tabuje në praktikën gazetareske. "Fiks Fare" u krijua si një domosdoshmëri e mungesës së emisioneve të këtij lloji në mediat tona, për të kontribuar sadopak në zgjedhjen e halleve dhe problemeve që përballon vendi në ketë tranzicion të gjatë. "Fiks fare" ka ngritur dhe realizuar probleme të mëdha, të cilat kanë ndikuar jo vetëm në opinionin publik shqiptar, por edhe në sektore të caktuar, duke I vënë në lëvizje dhe duke dhënë zgjidhje. "Fiks fare" sot funksionon si një institucion ku njerëzit denoncojnë të gjitha padrejtesitë që u bëhen dhe ku rrefejnë problemet e tyre. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #FiksFare #TopChannel
Fiks Fare, Meta “i dorëzon” kredencialet ambasadores amerikane, 27 Janar 2020, Pjesa 1
Fiks Fare, Meta “i dorëzon” kredencialet ambasadores amerikane, 27 Janar 2020, Pjesa 1
2 giorni fa
"Fiks fare" është nje program i gazetarisë investigative i cili transmetohet per publikun e gjerë nga e hëna në të premte në orën 20:10 në Top Channel. Një emision kritik dhe problemor, i cili nëpërmjet humorit dhe satirës denoncon dukuri negative të jetës sonë si korrupsioni, vjedhjet, shkeljen e ligjeve nga ana e zyrtarëve, shkeljen e të drejtave të njeriut etj. "Fiks Fare" nisi transmetimin në 19 dhjetor 2002. është i pari emision me thyerje tabuje në praktikën gazetareske. "Fiks Fare" u krijua si një domosdoshmëri e mungesës së emisioneve të këtij lloji në mediat tona, për të kontribuar sadopak në zgjedhjen e halleve dhe problemeve që përballon vendi në ketë tranzicion të gjatë. "Fiks fare" ka ngritur dhe realizuar probleme të mëdha, të cilat kanë ndikuar jo vetëm në opinionin publik shqiptar, por edhe në sektore të caktuar, duke I vënë në lëvizje dhe duke dhënë zgjidhje. "Fiks fare" sot funksionon si një institucion ku njerëzit denoncojnë të gjitha padrejtesitë që u bëhen dhe ku rrefejnë problemet e tyre. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #FiksFare #TopChannel
Fiks Fare/ Prostituta mëson nxënësit e shkollës të bëjnë seks: Për dy orë i mësoj...
Fiks Fare/ Prostituta mëson nxënësit e shkollës të bëjnë seks: Për dy orë i mësoj...
2 giorni fa
Për dy ditë, bashkëpunëtori i "Fiks Fare" faktoi disa lokale dhe hotele afër gjimnazit. Në zonë kishte dhjetëra prostituta, ndërkohë që me një kod, kamarieret dhe banakieret, të ofronin këto favore. Një nga prostitutat i thotë bashkëpunëtorit se shkon edhe me të mitur, madje edhe i mëson... "Fiks fare" është nje program i gazetarisë investigative i cili transmetohet per publikun e gjerë nga e hëna në të premte në orën 20:10 në Top Channel. Një emision kritik dhe problemor, i cili nëpërmjet humorit dhe satirës denoncon dukuri negative të jetës sonë si korrupsioni, vjedhjet, shkeljen e ligjeve nga ana e zyrtarëve, shkeljen e të drejtave të njeriut etj. "Fiks Fare" nisi transmetimin në 19 dhjetor 2002. është i pari emision me thyerje tabuje në praktikën gazetareske. "Fiks Fare" u krijua si një domosdoshmëri e mungesës së emisioneve të këtij lloji në mediat tona, për të kontribuar sadopak në zgjedhjen e halleve dhe problemeve që përballon vendi në ketë tranzicion të gjatë. "Fiks fare" ka ngritur dhe realizuar probleme të mëdha, të cilat kanë ndikuar jo vetëm në opinionin publik shqiptar, por edhe në sektore të caktuar, duke I vënë në lëvizje dhe duke dhënë zgjidhje. "Fiks fare" sot funksionon si një institucion ku njerëzit denoncojnë të gjitha padrejtesitë që u bëhen dhe ku rrefejnë problemet e tyre. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #FiksFare #TopChannel
Fiks Fare/ "Dua një respekt", kodet për favore seksuale afër gjimnazeve në Kamëz
Fiks Fare/ "Dua një respekt", kodet për favore seksuale afër gjimnazeve në Kamëz
2 giorni fa
Një ish-nxënës i gjimnazit "Ibrahim Rugova" në Kamëz denoncon se në lokalet afër kësaj shkolle ushtrohet prostitucion. Sipas tij, në këto lokale shkojnë edhe nxënës të shkollës, ndërsa lokalet kamuflohen me pleq. "Fiks fare" është nje program i gazetarisë investigative i cili transmetohet per publikun e gjerë nga e hëna në të premte në orën 20:10 në Top Channel. Një emision kritik dhe problemor, i cili nëpërmjet humorit dhe satirës denoncon dukuri negative të jetës sonë si korrupsioni, vjedhjet, shkeljen e ligjeve nga ana e zyrtarëve, shkeljen e të drejtave të njeriut etj. "Fiks Fare" nisi transmetimin në 19 dhjetor 2002. është i pari emision me thyerje tabuje në praktikën gazetareske. "Fiks Fare" u krijua si një domosdoshmëri e mungesës së emisioneve të këtij lloji në mediat tona, për të kontribuar sadopak në zgjedhjen e halleve dhe problemeve që përballon vendi në ketë tranzicion të gjatë. "Fiks fare" ka ngritur dhe realizuar probleme të mëdha, të cilat kanë ndikuar jo vetëm në opinionin publik shqiptar, por edhe në sektore të caktuar, duke I vënë në lëvizje dhe duke dhënë zgjidhje. "Fiks fare" sot funksionon si një institucion ku njerëzit denoncojnë të gjitha padrejtesitë që u bëhen dhe ku rrefejnë problemet e tyre. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #FiksFare #TopChannel
Fiks Fare/ "Dorëzohet" Meta, SHBA partner strategjik i pazëvendësueshëm
Fiks Fare/ "Dorëzohet" Meta, SHBA partner strategjik i pazëvendësueshëm
2 giorni fa
"Fiks fare" është nje program i gazetarisë investigative i cili transmetohet per publikun e gjerë nga e hëna në të premte në orën 20:10 në Top Channel. Një emision kritik dhe problemor, i cili nëpërmjet humorit dhe satirës denoncon dukuri negative të jetës sonë si korrupsioni, vjedhjet, shkeljen e ligjeve nga ana e zyrtarëve, shkeljen e të drejtave të njeriut etj. "Fiks Fare" nisi transmetimin në 19 dhjetor 2002. është i pari emision me thyerje tabuje në praktikën gazetareske. "Fiks Fare" u krijua si një domosdoshmëri e mungesës së emisioneve të këtij lloji në mediat tona, për të kontribuar sadopak në zgjedhjen e halleve dhe problemeve që përballon vendi në ketë tranzicion të gjatë. "Fiks fare" ka ngritur dhe realizuar probleme të mëdha, të cilat kanë ndikuar jo vetëm në opinionin publik shqiptar, por edhe në sektore të caktuar, duke I vënë në lëvizje dhe duke dhënë zgjidhje. "Fiks fare" sot funksionon si një institucion ku njerëzit denoncojnë të gjitha padrejtesitë që u bëhen dhe ku rrefejnë problemet e tyre. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #FiksFare #TopChannel
Tragjedia Bryant/ A kishte faj piloti?
Tragjedia Bryant/ A kishte faj piloti?
2 giorni fa
Piloti i helikopterit që transportonte Kobe Bryant, vajzën e tij dhe 6 pasagjerë të tjerë të dielën u paralajmërua se ai ishte “shumë i ulët” vetëm pak momente përpara se mjeti të rrëzohej duke i marrë jetën të gjithë personave në bord. Regjistrimi audio mes pilotit dhe kontrollorët të trafikut ajror, i siguruar nga The Sun zbulon se këta të fundit po përpiqeshin të drejtonin helikopterin, por humbën kontaktin me të në momentet përpara aksidentit fatal. Legjenda e Los Angeles Lakers po udhëtonte me vajzën 13-vjeçare Gianna; trajnerin e bejzbollit John Altobelli, gruan e tij Keri dhe vajzën e tyre Alyssa; një prej trajnerëve në akademinë e të rinjve Kobe, Christina Mauser, ndërsa më vonë u zbulua dhe identiteti i dy pasagjereve të tjera, Sarah dhe Payton Chester. Piloti është identifikuar si Ara Zobayan. Dukshmëria në zonën ku ndodhi aksidenti të dielën ishte shumë e ulët për shkak të një mjegulle të dendur në jug të Kalifornisë, e cila kishte dëgjuar deri dhe policinë e Los Angelesin ta linte flotën e saj ajrore në tokë. Piloti dëgjohet të flasë me kontrollorët e trafikut ajror në lidhje me këtë në audio, dhe ata i thanë: “Jeni shumë i ulët,” pilotit pak para rrëzimit. Kjo nuk do të thotë që helikopteri në të vërtetë ishte shumë i ulët ose afër tokës, sepse në fakt ishte në ngjitje në kohën e këtij paralajmërimi, thotë the Sun. Por “shumë ulët” nënkupton se një kontrollues i trafikut ajror nuk është më në gjendje të sigurojë udhëzime sepse nuk mund të lexojë s`i duhet radarin. Të dhënat e fluturimit treguan se në minutën e fundit përpara përplasjes fatale, helikopteri kishte kthyer drejtimin. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Bryant#TopChannel
Rishfaqet ISIS/ Kërcënon të sulmojë Izraelin
Rishfaqet ISIS/ Kërcënon të sulmojë Izraelin
2 giorni fa
I ashtuquajturi Shtet Islamik (ISIS) është rikthyer dhe kërcënon se do ta shndërrojë Izraelin në shënjestrën kryesore të sulmeve të tij. Grupi i dhunshëm xhihadist publikoi online një mesazh audio ku pretendohet se është regjistruar zëri i zëdhënësit të tij, Abu Hamza al-Quraishi. “Sytë e ushtarëve të kalifatit janë ende në Jerusalem”, tha al-Quraishi në mesazhin 37 minutësh. “Në ditët në vazhdim, dashtë Zoti, do të shihni se çfarë ju dëmton dhe çfarë do t’ju bëjë t’i harroni tmerret që keni përjetuar”, tha zëdhënësi. Sipas al-Quraishi, lideri i ri i grupit është i vendosur që t`i çojë drejt një faze të re vëllezërit muxhahedinë në të gjithë provincat e bashkë me ta, dhe myslimanët në mbarë botën. Në ditën e përkujtimit të Holokaustit, ai paralajmëroi se fokusi i ri i ISIS, do të jenë hebrenjtë, të cilëve do t`u merret mbrapsht ajo që sipas zëdhënësit, ata kanë vjedhur nga myslimanët. Shteti Islamik shpalli në vitin 2014 të ashtuquajturin kalifat në disa territore të Sirisë dhe Irakut, ku kontrollonte gjithçka - duke nisur që nga monedha e deri tek programet mësimore. Pas operacioneve ndërkombëtare ushtarake, kalifati u shemb vitin e kaluar dhe grupi u shpërbë, ndërsa goditjen më të fortë e mori me vrasjen e ish liderit të tij, Abu Bakr Al Baghdadi, pas një sulmi të forcave amerikane në Siri. Megjithatë, ekspertët nuk e kanë përjashtuar asnjëherë mundësinë që Shteti Islamik të rigrupohet. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Izrael#ISIS#TopChannel
Pas Grenellit, Borell/ Kryediplomati i BE, në Prishtinë e Beograd
Pas Grenellit, Borell/ Kryediplomati i BE, në Prishtinë e Beograd
2 giorni fa
Përfaqësuesi i lartë i BE-së për politikë të jashtme dhe sigurinë Josep Borrell, do vizitojë në fund të kësaj jave Kosovën dhe Serbinë. Ndalesa e tij e parë e tij, ashtu sic ndodhi dhe me të dërguarin e posçamë të SHBA-së për dialogun, do të jetë Prishtina. Sipas zëdhënësit të Borellit, Peter Stano, kjo vizitë është shenjë e përkushtimit të shefit të diplomacisë së bllokut europian ndaj dialogut dhe normalizimit të marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë. Borrell të hënë ka ndaluar në Berlin për takime me zyrtarë gjermanë, e në axhendën e tij përfshihen dhe bisedime me Richard Grenell. Stano sqaroi se gjatë ndalesës së Borellit në Prishtinë dhe Beograd do të shqyrtohen mundësitë e rifillimit të dialogut të ndërprerë nëntorin e vitit 2018, kur Kosova vendosi taksën 100 për qind ndaj produkteve nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina. Beogradi e shndërroi shpejt taksën në argumentin e tij më të fortë për të mos u rikthyer në tryezën e bisedimeve. Stano i hodhi poshtë pretendimet se BE-ja është mënjanuar nga nga procesi i normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, duke thënë se ajo vazhdon të mbetet aktive në këtë drejtim. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Borell#BE#TopChannel
Ekspozita e Hasan Nallbanit/ Vjen në 85 vjetorin e lindjes së piktorit
Ekspozita e Hasan Nallbanit/ Vjen në 85 vjetorin e lindjes së piktorit
2 giorni fa
Mjeshtri i Madh, piktori Hasan Nallbani na sjell në 85 vjetorin e lindjes së tij këtë ekspozitë, ku shpërfaq disa nga punët e tij kryesisht me portrete njerëzish që përfaqësojnë gjithçka. Që nga mërzitja, rebelimi, trishtimi, buzëqeshja, gëzimi, sepse edhe vetë jeta është një ndërthurje e të gjitha këtyre. Megjithatë e përbashkëta e të gjithave sipas artistit është shqetësimi në portretet e tyre. Hasan Nallabni: Është marrëdhënia e përditshme me njerëzit, me jetën, me ata që të rrethojnë, të shoqërojnë. Me ata që ti i ke në kontakte miqësore dhe njerëz të urbanizmit. Të qytetit, jetës. Çfarë transmetojnë këto figura? Çfarë më përcjellin mua? Çfarë imazhi më japin edhe në aspektin ndjesor si ndihem..? Prandaj edhe ekspozita quhet “Jetët e të tjerëve” Ai i sheh këto jetë si një vëzhgues i padukshëm. , pa i gjykuar. Thjesht zmadhon përmasat e këtyre fytyrave për ti bërë më të dukshme ndjesitë e tyre. Hasan Nallbani: Janë të përcjella nëpërmjet një qëllimi. Si do t’i përcjellësh? Ti japësh edhe në aspektin gazmor. Sepse jeta ka edhe aspekte të tilla. Varet në cilin këndvështrim dëshiron t’i shohësh. Kemi dhe një nudo këtu, që duket sikur vëzhgon apo edhe e vëzhgojnë? Hasan Nallbani: Në këtë dopio rol është ajo. Edhe e vëzhgojnë, por edhe i vëzhgon. Nga turma ajo është një individ. Figura e gruas ka qenë gjithmonë në qendër të krijimtarisë së Nallbanit. AI është një piktor që ka krijuar në dy kohë, ndërsa “Jetët e të tjerëve” ka punë kryesisht të tre viteve të fundit. Ekspozita është kuruar nga Ajola Xoxa dhe Vladimir Myrtezai dhe qëndron e hapur në Galerinë Fab. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Ekspozite#Kulture#TopChannel
Kalendari i reformës zgjedhore/ Përfaqësuesit politik dhe ekspertët vendosin afatet deri në 15 mars
Kalendari i reformës zgjedhore/ Përfaqësuesit politik dhe ekspertët vendosin afatet deri në 15 mars
2 giorni fa
Për të përmbushur afatin përfundimtar të 15 marsit, ditë kur reforma zgjedhore do duhet te kalojë në Parlament përfaqësuesit politik me ekpspertët përkatës miratuan një kalendar pune të detajuar duke mos lënë jashtë asnjë propozim të bere nga partitë politike. Brenda 10 shkurtit duhet te marrë zgjidhje fenomeni i shitblerjes së votës, krimeve zgjedhore dhe abuzimit me burimet shtetërore. “Ne ja kemi bërë të qartë opozitës dhe kjo u diskutua edhe në grupin e punës, që për këto çështje që ata i mendojnë shumë specifike le të vijnë me propozimet e tyre. Pra, nëse opozita ka pretendime për forcimin legjislacionit penal, ka çështje të tjera të aspektit organizativ apo propozon skema që mund të jenë më efikase në parandalimin e shkeljeve zgjedhore, le të vijnë me propozime konkrete”, deklaroi bashkëkryetari socialist i komisionit për reformën zgjedhore, Damian Gjiknuri. “Opozita është e angazhuar maksimalisht për të ecur me shpejtësi me drafte, me propozime konkrete, duke marrë në konsideratë punën që është bërë gjatë gjithë kësaj periudhe në Komisionin e Reformës Zgjedhore që në kohën kur opozita ishte palë e atij Komisioni. Ajo që ka rëndësi të thuhet është se dokumenti i sotëm përfshin të gjitha çështjet që kemi ngritur politikisht në Këshillin Politik”, theksoi Oerd Bylykbashi, negociatori i PD-së për reformën zgjedhore. Përfshirja e teknologjisë elektronike në zgjedhje dhe financimit të partive , nuk ka mbetur jashtë kalendarit të punës, ndërsa fillimi i marsit i dedikohet ndryshimit të sistemit dhe votës së emigrantëve. Nuk përjashtohet as prekja e Kushtetutës. “Nuk do jetë reformë sipërfaqësore. 15 marsi datë është ambicioze dhe shumë e pamundur, por ekspertët do ulen do punojnë paraprakisht, nëse është e nevojshme do ketë ndryshime edhe në kushtetute, jo vetëm ne Kodin Zgjedhor”, u shpreh Rudina Hajdari, bashkëkryetare e komisionit për reformën zgjedhore. Draftet për të cilat do ketë dakortësi do i dërgohen për opinion paraprak ekspertëve të ODHIR, ndërsa procesi do të vijojë të jetë nën vëzhgimin e ndërkombëtarëve mes tyre ambasadori britanik Dunkan Noman, ndikues I forte për rikthimin e dialogut politik. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #ReformaZgjedhore#TopChannel
Inxhinieri iranian në gjykatë/ Arrestimi i tij 5 muaj më parë u mbajt në sekret të plotë
Inxhinieri iranian në gjykatë/ Arrestimi i tij 5 muaj më parë u mbajt në sekret të plotë
2 giorni fa
Këtë të martë në gjykatën e Tiranës pritet të mbahet seanca paraprake ndaj shtetasit Iranian Mahdi Hasani 24 vjeç, i arrestuar gati pesë muaj më pare në Shqipëri, por që prangosja e tij u mbajt sekret për shkak të një seeree dyshimesh për të cilat antiterrori dhe prokuroria kanë kryer veprime hetimore. Mahdi Hasani u pa për një kohë të gjatë i dyshimtë nga autoritetet shqiptare përsa kohë atij ju gjet me vete një aparat celular. Ekspertët e kriminalistikës kanë tentuar ta çkodojnë dhe ta hapin aparatin celular, në mënyrë që të konstatojnë dhe të gjejnë gjurmë domethënëse në funksion të hetimeve. Por diçka e tillë ka rezultuar e pamundur, përsa kohë telefoni i Mehdi Hasanit me profesion inxhinier, nuk është bërë e mundur që të çkodohet. Gjatë pesë muajve antiterrori ka tentuar të sigurojë informacione shtesë për 42 vjeçarin, ndërkohë që prokuroria e Tiranës, është e bindur tashme se në mungesë të provave dhe të indicieve që do hidhnin dyshime ndaj, ai për momentin duhet të gjykohet vetëm për veprën e falsifikimit të dokumentave. Mahdi Hasani u kap teksa tentoi të kalojë peermes areoportit të Rinasit me një pasaportë me gjeneralite te e vjedhura të një shtetasi francez. Në këtë pasaportë inxhinieri Iranian kishte vendosur identitetin e shtetasit francez Martin Mark David duke zëvendësuar fotografinë me të dhënat e tij. Gjatë kësaj kohe drejtësia ka tentuar që ta bindë Mahdi Hasanin që të flasë të arrestuarin i cili ka thënë vetë me dy fjali“jam i penduar dhe do flas në një moment tjetër”. Por heshtja e tij po zgjat që prej muajit tetor 2019, dhe për këtë shkak prokurorët sygjerojnë se është gjykata që duhet të vendosë, nëse duhet apo jo të vazhdojnë më tej hetimet, apo Mahdi Hasan duhet të përfundojë i pandehur si falsifikator. Në realitet, antiterrori dhe Policia e Shtetit , ka kaluar prej kohësh në gadishmëri, ndërsa ka rritur vigjilencën për çdo qytetar nga vendet e Lindjes së Mesme, që e përdor sëpaku Shqipërinë si një vend kalimi drejt vendeve të Evropës, sëpaku ashtu sikurse tentoi të vepronte edhe shtetasi iranian që nga burimet mësohet se synonte Mbretërinë e Bashkuar. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Arrest#TopChannel
Lobimi rus/ Pushimi i çeshtjes së Bashës, prokuroria apelon
Lobimi rus/ Pushimi i çeshtjes së Bashës, prokuroria apelon
2 giorni fa
Prokuroria ka apeluar çështjen e Bashës për lobimin rus, të cilin Gjykata vendosi që ta pushojë për mungesë provash. Prokuroria e Tiranës kundërshton pushimin e hetimeve për Bashën dhe 2 zyrtarët e PD. Ajo i ka kërkua Gjykatës së Apelit të kthehen aktet. Çështja u pushua nga gjyqtari Lazër Sallaku. Në 41 faqe vendim thuhej se nuk ekzistonin fakte penale. Sipas hetimit ka rezultuar se PD-ja s’ka pasur kontratë lobimi me kompaninë “Biniada Trade”. Nisur nga ç’deklaron gjykata, kontrata e Nick Muzin me “BiniadaTrade” s’ka lidhje me ndonjë parti. “Nuk ka asnjë aktmarrëveshje mes Muzin dhe Partisë Demokratike. Nuk ka prova që Muzin ka marrë 500 mijë dollarë nga PD dhe 150 mijë dollarë Biniada Trade”, shprehej gjykata në vendim. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Basha#TopChannel
81 të vdekur/ Koronavirusi, dyshohet që në kinë të jenë 100 mijë persona të prekur
81 të vdekur/ Koronavirusi, dyshohet që në kinë të jenë 100 mijë persona të prekur
2 giorni fa
Autoritetet kineze kanë thënë se aftësia e shpërndarjes së një koronavirusi është duke u rritur, teksa është raportuar që 81 persona kanë vdekur dhe më shumë se 3000 persona janë infektuar në Kinë. Autoritetet kanë vendosur madje të zgjasin pushimet për festën e vitit të ri hënor, për shkak të situatës. Të hënën, kryeministri kinez, Li Keqiang, vizitoi Vuhanin, kryeqytetin e provincës Hubei dhe qendrën e epidemisë. Ministri kinez i shëndetësisë tha ndërkohë se vendi është duke hyrë në “fazë kritike” pasi “duket se aftësia e shpërndarjes së virusit po rritet”. Ai edhe ka nënvizuar se kufizimet në udhëtim dhe ndalesa tjera duhet të sjellin rezultat “me shpejtësi të madhe”. Deklaratat e tij vijnë ndërsa drejtori përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë ka thënë se është duke udhëtuar drejt Pekinit për të biseduar me zyrtarët kinezë dhe ekspertë të shëndetësisë rreth shpërndarjes së koronavirusit. Rreth 960 ekipe mjekësore janë dërguar nga shtatë provinca në Vuhan, qytet në të cilin ka shpërthyer fillimisht virusi. Kryetari i këtij qyteti ka thënë se pret që pret të paraqiten edhe 1,000 pacientë të rinj. Deri më tani të gjitha vdekjet janë regjistruar në Kinë, ndonëse është duke u rritur numri i të prekurve nga ky virus në Tajlandë, Australi, Shtetet e Bashkuara, Kanada dhe Francë. Shumica e viktimave janë raportuar në pacientë mbi 50 vjeç, kanë thënë zyrtarët. I njohur si 2019-nCoV, virusi është thënë se është një lloj i koronavirusit që më parë nuk është identifikuar në njerëz. Ky virus përcillet me temperaturë dhe koll, që mund të kthehet në pneumoni dhe të jetë fatale për njeriun. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Kina#Virus#TopChannel
Takimi me Ramën/ Merkel: Tërmeti goditje e rëndë për Shqipërinë, ju ndihmojmë
Takimi me Ramën/ Merkel: Tërmeti goditje e rëndë për Shqipërinë, ju ndihmojmë
2 giorni fa
Kancelarja Angela Merkel i ka shprehur kryeministrit Edi Rama gjatë vizitës në Berlin angazhimin e Gjermanisë për konferencën e donatorëve në Bruksel ku do të mblidhen fonde për rindërtim pas tërmetit të 26 nëntorit. Merkel:Për mua është një nevojë e veçantë që përballë tërmetit të 26 nëntorit në Shqipëri ku shumë njerëz humbën strehën dhe pati një numër të lartë viktimash të organizohet konferenca e donatorëve dhe Gjermania do të marrë pjesë aty. Bashkëpunimi dhe ndihma në rajon ishin impresionuese megjithatë tërmeti ishte goditje e rëndë për Shqipërinë. Për Shqipërinë deklaroi kryeministri Rama, rindërtimi do të jetë i pamundur të përballohet vetëm. Jam shumë mirënjohës që ju gjetët kohën për këtë takim, ku kam ardhur enkas për të diskutuar në radhë të parë, për Konferencën e Donatorëve dhe nevojën e madhe që Shqipëria ka për të gjetur mbështetjen e të gjithë miqve dhe partnerëve në procesin e vështirë të rindërtimit, i cili, duke u bazuar në raportin e dëmeve, hartuar në bashkëpunim me Bashkimin Europian, Shtetet e Bashkuara dhe Bankën Botërore, përmban një shumë që është përtej të gjitha mundësive tona për ta përballuar të vetëm. Dua t’ju falënderoj me mirënjohje për solidaritetin e treguar që në sekondat e para dhe për interesimin tuaj, ashtu sikundër dhe për përfshirjen e të gjitha strukturave të ndihmës së parë edhe nga Gjermania, si dhe nga vendet e rajonit e më gjerë, një ndihmë që ka qenë jashtëzakonisht lehtësuese për popullin shqiptar. Po ashtu, më vjen shumë mirë që mund të diskutojmë edhe për perspektivën e integrimit europian të Shqipërisë, si dhe për bashkëpunimin rajonal ku roli i Gjermanisë dhe roli juaj personalisht ka qenë i jashtëzakonshëm në hapjen e një kapitulli të ri bashkëpunimi me Procesin e Berlinit, që ka nevojë për t’u çuar më tutje. Në fund dëshiroj edhe njëherë të shpreh të gjithë konsideratën për mënyrën se si ka nisur puna e Komisionit Europian dhe të them që është shumë e rëndësishme ajo që ju nënvizuat, një dimension më i qartë edhe gjeopolitik, përveçse dimensionit tradicional teknik të Komisionit. Do të jetë një ndihmë e madhe për ne dhe për të gjithë rajonin. Pjesë e deklaratës së kancelares Merkel ishte edhe reforma në drejtësi për të cilën pati një kërkesë konkrete. Merkel: Më lejoni të them se janë arritur shumë gjëra në lidhje me reformën në drejtësi. Kjo duhet të vazhdojë që reforma në drejtësi të përmbyllet, është e një rëndësie të veçante për të ardhmen e Shqipërisë. Mbledhjes së këshillit të ministrave të BE në Zagreq që do të mbahet në mars kancelarja Merkel i ka paraprirë me një qëndrim tejet pozitiv për çeljen e negociatave. Merkel: Në emër të qeverisë gjermane dua të them se ne i përmbahemi perspektivës europiane të Shqipërisë dhe për Ballkanin perëndimor. Ne duam që këto shtete të përafrohen me BE dhe që para se gjithash në Këshill në Mars të nisin negociatat për anëtarësim me Shqipërinë dhe Maqedonisë së Veriut. Të dy vendet kanë arritje të mëdha, edhe në këshillin e fundit ne folëm për ketë dhe shpresojmë që në Mars të marrim rezultatet që dëshirojmë”, Edhe njëherë tjetër kancelarja Merkel mbështeti çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e veriut por a ka mundur ajo të ndryshojë qëndrimin e president të Francës Emanuel Macron? Kjo do të mësohet në takimin e krerëve të BE në Zagreb. Muhamed Veliu Top Channel Berlin Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Berlin#TopChannel
Lajme WEB - Ora 19:00 - 27 Janar 2020
Lajme WEB – Ora 19:00 – 27 Janar 2020
2 giorni fa
Lajme web eshte një edicion i shkurtër informativ 60 sekonda në faqen zyrtare top-channel.tv, rrjetet sociale si Instagram dhe Facebook dhe në kanalin e ITmind, Top Channel Albania ,me zhvillimet e fundit në vend, rajon, botë, sport e me gjerë. Lajme Web vjen në tre fasho kohe çdo ditë nga e hëna në të premte 13:00/16:00 dhe 19:00. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #LajmeWeb #TopChannel
Ftesë në 5, Meshkujt me muskuj VS me bark, cilët preferojnë vajzat sot? 27 Janar 2020, Pjesa 1
Ftesë në 5, Meshkujt me muskuj VS me bark, cilët preferojnë vajzat sot? 27 Janar 2020, Pjesa 1
2 giorni fa
Tema: Meshkujt me muskuj VS me bark, çfarë preferojnë vajzat? Studimi na tregon se shijet e tyre po shkojnë nga djemtë shpatullgjerë e të palestruar tek ata disa kilogramë më shumë. Te ftuar: Sibora Bitri, Daljana Sejdia, Alban Musa, Skerdilajd Faria Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #FteseNe5 #TopChannel
Ftesë në 5, Vajzat apo djemtë, kush duhet të duket më bukur në një çift? 27 Janar 2020, Pjesa 2
Ftesë në 5, Vajzat apo djemtë, kush duhet të duket më bukur në një çift? 27 Janar 2020, Pjesa 2
2 giorni fa
Tema: Paraqitja e gruas, burrit apo të të dyve ka më shumë rëndësi në një marrëdhënie dhe sa ndikon pesha tek gjithësecili? Ja si përgjigjen Skerdi Faria, Sibora Bitri, Daljana Sejdia e Alban Musa. Te ftuar: Sibora Bitri, Daljana Sejdia, Alban Musa, Skerdilajd Faria Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #FteseNe5 #TopChannel
Ftesë në 5, Mbi 500 ekzemplarë në 47 vite, shtëpia thesar e Bajram Hoxhaj, 27 Janar 2020, Pjesa 3
Ftesë në 5, Mbi 500 ekzemplarë në 47 vite, shtëpia thesar e Bajram Hoxhaj, 27 Janar 2020, Pjesa 3
2 giorni fa
Tema: Bajram Hoxhaj, inxhinieri i minierave i cili prej 47 vitesh ka mbledhur më shumë se 500 ekzemplare të fosileve e mineraleve na tregon pasionin e tij të madh të grumbullimit të tyre nga çdo cep i Shqipërisë e më gjerë. Te ftuar: Bajram Hoxhaj Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #FteseNe5 #TopChannel
Vdekja e dy foshnjeve në Berat, nëna tregon me lot në sy momentin kur i ka gjetur pa jetë
Vdekja e dy foshnjeve në Berat, nëna tregon me lot në sy momentin kur i ka gjetur pa jetë
2 giorni fa
Eduart dhe Merushe Agalliu,në skamje të plotë,tregojnë momentet kur vdiqën fëmijët dhe dhomën në të cilën ata ndodheshin. Prindërit:-“Fëmijët nuk vuanin nga anjë sëmundje”. Një ditë pas ngjarjes tragjike të vdekjes së papritur të dy foshnjeve 5-muajshe, ngjarje kjo që tronditi qytetin e Beratit,prindërit e foshnjeve rrëfejnë momentet e fundit të jetës së bebeve dhe si rrodhën ngjarjet mëngjesin e djeshëm. Eduart dhe Merushe Agalliu tregojnë se mëngjesi i djeshëm ishte si çdo mëngjes tjetër, ku pasi i kishin ushqyer fëmijët me qumësht kutie siç bënin gjithmonë, i kishin vendosur në krevatin e tyre për të fjetur. Pasi ata kishin pirë kafen e mëngjesit që nuk kishte zgjatur më shumë se 20-minuta, nëna Merushja kishte shkuar në dhomën ku ndodheshin fëmijët dhe kur i kishte prekur kishte vënë re se ata ishin të dy të ftohtë. Në këtë moment, ku fëmijët nuk reagonin aspak ajo së bashku me bashkëshortin e saj, Eduartin, kanë filluar të bërtasin nëpër shtëpi pasi nuk kishin kuptuar se çfarë kishte ndodhur me bebet dhe përse ata nuk merrnin frymë. Menjëherë prindërit kanë njoftuar ambulancën por fëmijët ishin të vdekur që në shtëpi dhe pas mbërritjes në spital, i kishin çuar në morg. Prindërit tregojnë se, janë në pritje të përgjigjeve të analizave për të marrë vesh shkakun e vërtetë të vdekjes së fëmijëve. Ndërkohë që nëna e foshnjeve tregon momentet kur ka ndodhur ngjarja dhe krevatin ku ishin duke fjetur dy foshjet R.Agalliu dhe R.Agalliu dhe deklaron se, fëmijët e saj nuk vuanin nga asnjë sëmundje, përveçse kishin lindur pak të vegjël në peshë, babai Eduart Agalliu rrëfen mes lotësh edhe gjendjen e vështirë ekonomike në të cilët jeton familja e tij. Eduarti pohon se, në familjen e tij i vetmi që punonte ishte ai pasi nusja nuk mund të punonte se duhet të kujdesej për binjakët dhe dy fëmijët e tjerë, 5 dhe 6-vjeç. Eduarti pohon se, ai punon në të zezë, vetëm 5-ditë në muaj dhe të ardhurat që ai siguron janë 50 mijë lekë (të vjetra). “Me këto pak lekë është e pamundur të ushqej familjen, por skam çfarë të bëj tjetër. Më kanë ndihmuar me qumësht dhe ushqime disa shoqata, por edhe me këto nuk kemi mundur dot të ushqehemi si gjithë të tjerët”,-shprehet ai. Eduarti kërkon nga shteti zbardhjen e të vërtetës në lidhje me shkaqet e vdekjes së dy fëmijëve të tij binjakë 5-muajsh, ndërkohë që tregon se fëmijët i sollën nga morgu në shtëpi dhe më pas i varrosën në orën 17:00 pasdite,p asi nuk përballonin dot gjendjen e rënduar të dy fëmijëve të tjerë kur panë në mes të shtëpisë dy arkmortet me vëllezërit e vdekur. Edhe për dy gjyshërit e binjakëve 5-muajsh që gjetën vdekjen mëngjesin e djeshëm në krevatin e tyre, vdekja është e pashpjegueshme. Ahmet dhhe Merushe Agalliu pohojnë se,fëmijët nuk ishin afër sobës në momentin kur ndërruan jetë por në krevatin e tyre në dhomën e gjumit. Gjyshja shpjegon momentet e tmerrshme kur panë se fëmijët ishin pa shenja jete dhe dyshon se,vdekja e papritur mund të ketë ardhur nga ndonjë temperaturë e fshehur ose mund të jenë prekur nga “sëmundja e fëmijëve”. Gjyshi, Ahmeti,mes lotëve rrëfen gjendjen e vështirë ekonomike në të cilën jeton djali i tij së bashku me familjen dhe kërkon ndihmë nga shteti për ti gjetur një punë djalit të tij,që ushqen i vetëm familjen në të zezë. Ai pohon se,kanë vajtur disa herë në bashki për të kërkuar ndihmë ekonomike por nuk ju është dhënë. Një tjetër dëshmitare e ngjarjes së rëndë ka qenë edhe halla e fëmijëve, Aldeta Muçogllava. Ajo tregon mes lotësh momentin kur kuptuan se fëmijët nuk merrnin më frymë dhe pohon se,ata nuk vuanin nga asnjë sëmundje dhe nuk kishin shkuar asnjëherë në spital për vizita. Dy foshnjat binjake 5-muajshe gjetën vdekjen papritur mëngjesin e ditës së dielë në banesën e tyre në periferi të qytetit të Beratit,në lagjen “Uznovë”. Pas mbërritjes në spital pa shenja jete ata u dërguan në morg ku ju nënshtruar autopsisë mjeko-ligjore, nga e cila nuk ka rezultuar të ketë pasur helmim apo shenja dhune në trupin e fëmijëve. Analizat janë dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Tiranë,nga e cila pritet brenda një afati kohor prej 2-javësh përgjigjja që do të konfirmojë edhe shkaqet e vdekjes së fëmijëve 5-muajsh. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Berat#TopChannel
Babai tregon sesi femija duke luajtur me shkrepse dogji shtëpine dhe u karbonizua - Shqipëria Live
Babai tregon sesi femija duke luajtur me shkrepse dogji shtëpine dhe u karbonizua - Shqipëria Live
2 giorni fa
Çdo ditë në një transmetim live do të vinë ngjarje të aktualitet, fenomene histori njerëzore, por edhe ngjarje të bujshme, ku program do të thellohet në to për të sjellë ekskluzive protagonistët e tyre. Lidhje direkte nga e gjithë Shqipëria. Dinamika e jetës shqiptare do të jetë çdo ditë në ekranin e Top Channel. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #ShqiperiaLive#TopChannel
Shtëpia mu dogj me gjithçka kisha grumblluar për 50 vite punë - Shqipëria Live, 27 Janar 2020
Shtëpia mu dogj me gjithçka kisha grumblluar për 50 vite punë - Shqipëria Live, 27 Janar 2020
2 giorni fa
Çdo ditë në një transmetim live do të vinë ngjarje të aktualitet, fenomene histori njerëzore, por edhe ngjarje të bujshme, ku program do të thellohet në to për të sjellë ekskluzive protagonistët e tyre. Lidhje direkte nga e gjithë Shqipëria. Dinamika e jetës shqiptare do të jetë çdo ditë në ekranin e Top Channel. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #ShqiperiaLive#TopChannel
Meshkujt me bark kanë më shumë “takat” për seks?! Flet “doktori i vipave”
Meshkujt me bark kanë më shumë “takat” për seks?! Flet “doktori i vipave”
2 giorni fa
Skerdi Faria, Alban Musa, Sibora Bitri dhe Daljana Sejdia ishin pjesë e diskutimit të sotëm në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, nga ku u komentua nëj studim, sipas të cilit, meshkujt e shëndoshë preferohen më shumë nga femrat. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #FteseNe5 #TopChannel
Një pllakë që shpjegon tërmetet në vendin tonë. Ja si e komenton inxhinieri i minierave!
Një pllakë që shpjegon tërmetet në vendin tonë. Ja si e komenton inxhinieri i minierave!
2 giorni fa
Bajram Hoxhaj, inxhinieri i minierave që ka arritur të mbledhë ekzemplarë të rralla të fosileve dhe mineraleve, ishte i ftuar ditën e sotme në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #FteseNe5 #TopChannel
Mbyllet Bypass-i Fierit/ ‘Stop’ deri në mbarim të punimeve
Mbyllet Bypass-i Fierit/ ‘Stop’ deri në mbarim të punimeve
2 giorni fa
Autoriteti rrugor shqiptar ka mbyllur përkohësisht bajpasin ëe Fierit deri sat ë përfundojnë krejtësisht punimet për ndërtimin e tij. Sipas njoftimit të ARRSH është rënë dakord edhe me firmën ndërtuese që ky aks, i cili ishte i hapur pjesërisht të mbyllet për trafikun me qëllim që punimet të avancojnë dhe vepra të dorëzohet deri në 1 maj të 2020. Kalimi I mjeteve do të bëhet në aksin e vjetër, ndërsa ARRSH thotë se progresi I punimeve ka qenë I ulët për shkak të trafikut. Kjo gjë ka kërkuar kosto shtesë dhe siguria në rrugë nuk është ende e plotë me gjendjen aktuale. Hapja e pjesshme e bajpasit të Fierit u bë verën e kaluar pak ditë para zgjedhjeve lokale të 30-qershorit. Në përdorim u vendos njëra prej korsive për të lehtësuar trafikun e mjeteve të 30-qershorit. Në përdorim u vendos njëra prej korsive për të lehtësuar trafikun e mjeteve drejt plazheve të jugut, ndërkohë që nga Ministria e Infrastrukturës që ka deklaruar se deri në 28 nëntor të 2019 punimet do të kishin përfunduar, ndërsa aksi do të ishte I kalueshëm për të gjitha mjetet. Bypass-i i Fierit, ka një gjatësi prej afro 22 kilometrash, ndersa punimet për ndërtimin e tij jane zvarritur prej disa vitesh. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Fier#Bypass#TopChannel
Anita Haradinaj: Ju rrëfej, pse po vij kaq shpesh në Tiranë
Anita Haradinaj: Ju rrëfej, pse po vij kaq shpesh në Tiranë
2 giorni fa
Gazetarja dhe bashkëshortja e kryeministrit të Kosovës, Anita Haradinaj, ka zbuluar përmes një interviste në programin “Wake UP”, arsyen e vizitave të saj të shpeshta së fundmi në Tiranë. Nga e Premtja e shkuar, shikuesit e Top Channel e kanë ndjekur znj. Haradinaj në panelin e jurisë së Top Talent, e cila ka qenë edhe arsyeja e vërtetë e ardhjes së saj në Tiranë, për të zgjedhur më të talentuarit. Gazetarja ka shpjeguar se për të është një përgjegjësi e madhe të jetë pjesë e Top Talent, edhe për faktin se është nënë dhe përballë konkurrentëve të vegjël, përpiqet të jetë më racionale. “Jam e entuziazmuar, e befasuar dhe më kënaq fakti që ka fëmijë që janë profesionistë nënë balet dhe muzikë, shumë të talentuar, aq sa të habisin me potencialin e tyre. “Unë si nënë nuk i them dot jo fëmijëve, por jam treguar të jem më dorëlëshuar. Nuk mbaj qëndrim si engjelli i panelit, por përpiqem të jem më e kujdesshme” - u shpreh Haradinaj” Për pjesën tjetër të Jurisë së Top Talent, gazetarja është shprehur se ndihesh shumë mirë, sidomos pas episodit të parë kur është njohur edhe me pikëpamjet e tyre, ajo tani ndihet shumë mirë. “Edhe pse unë kam punuar në televizion, në një program si Top Talent ku ka shumë rëndësi ambjenti dhe audienca, përpos kufizimeve si zonjë e Kryeministrit të Kosovës, tani po përpiqem të ndihem më vetvetja dhe të tregoj natyrshmëri”. Gjatë intervistës znj. Haradinaj ka folur edhe për raportin e saj me bashkëshortin dhe familjen, pasionet e saj si dhe profesionin e gazetares, nga I cili nuk është shkëputur për asnjë cast. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #AnitaHaradinaj#TopChannel
Top Talk: "Provokon" Ministrja e Shëndetësisë; Opozita të vijë për Check Up
Top Talk: "Provokon" Ministrja e Shëndetësisë; Opozita të vijë për Check Up
2 giorni fa
Prezente në Top Talk Ministrja e Shëndetësisë ndërsa e cilësoi histori suksesi Check Up-in shëndetësor për popullatën, sfidoi me ironi opozitën duke i kërkuar të shkojë për te bërë analizat. Ministrja foli edhe për hemorragjinë e bluzave të bardha drejt shteteve të tjera dhe situatën e rrezikshmërinë që ka për Shqipërinë Coronavirusi i fundit që vjen nga Kina. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #TopTalk #TopChannel
Rama takon Merkel/ Kancelarja: Do jemi në konferencën e donatorëve për Shqipërinë
Rama takon Merkel/ Kancelarja: Do jemi në konferencën e donatorëve për Shqipërinë
2 giorni fa
Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #EdiRama#AngelaMerkel#TopChannel
Qeveria turke: Presim termet 7,5 në Stamboll
Qeveria turke: Presim termet 7,5 në Stamboll
2 giorni fa
Qeveria turke po përgatitet seriozisht për tu përballur me një tërmet të fuqishëm në Stamboll. Deklarata e ministrit të brendshëm Sulejman Soylu për CNN turk ishte frikësuese: Ne presim që Stambollin ta godasë një tërmet i magnitudës 7.5 sipas shkallës rihter. Po punojmë seriozisht për gjasat e një skenari të tillë”, tha Soylu i cituar njëkohësisht edhe nga Al Jazeera. Komentet e tij vijnë pas tërmetit 6,8 që tronditi provincat juglindore Elazig and Malatya. Ministri kujtoi lëkundjen 5.8 tremor të tokës në Stamboll në muajin shtator e tha se që prej atëherë, ekzekutivi ka marrë parasysh paralajmërimet për rrezikun e një tërmeti tjetër akoma më të fuqishëm në qytetin më të madh të vendit, njëkohësisht zemrën ekonomike të tij. sipas Soylu, agjencitë qeveritare kanë koordinuar takime të rregullta ndërmjet 28 grupeve të punë të ngritura me qëllimin të përgatiten për sizmën prej 7.5. Ky është një studim mjaft kompleks, dhe përfshin masa që lidhen deri dhe me mbrojtjen e thesareve kombëtare në pallatin Topkapi Palace e deri tek nevojat e qytetarëve për tu grumbulluar në vende të caktuar, ka qenë komenti i tij. Fatkeqësia e se premtes shkatërroi të paktën 38 të vdekur, 34 në Elazig dhe katër në Malatya, e më shumë se 1600 të plagosur. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #SulejmanSoylu#EarthquakeTurkey#TopChannel
Edicioni Informativ, 27 Janar 2020, Ora 15:00 - Top Channel Albania - News - Lajme
Edicioni Informativ, 27 Janar 2020, Ora 15:00 - Top Channel Albania - News - Lajme
2 giorni fa
Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #EdicioniInformativ#TopChannel
Kosovë/ Vendi pa qeveri, po dëmton bizneset
Kosovë/ Vendi pa qeveri, po dëmton bizneset
2 giorni fa
Kosova është ende pa qeveri, edhe pse kanë kaluar tashmë thuajse katër muaj nga zgjedhjet e parakohshme. E kjo vonesë, sipas odës ekonomike të Kosovës, po shkakton shumë dëme tek bizneset. “Sa i përket vonesave dua ta ritheksojë edhe një herë faktin që kemi vetëm efekte që lidhen me buxhetin apo me mundësin që të ketë vonesa në miratimin e buxhetit, mirëpo kemi dëme shumë më të mëdha në vet përformancën e bizneseve që vërehen në muajt e fundit në indikatorin e matjes së këtyre bizneseve që i kemi rezultatet e para dhe nuk janë mjaft inkurajuese për tre mujorin e fundit të vitit 2019, gjë që ka ndikuar në uljen e konfidencës së bizneseve”. Sipas kryetarit të odës ekonomike të Kosovës, Berat Rukici gjatë vitit 2013, kjo odë kishte filluar një dialog teknik me Odën Ekonomike të Serbisë. Tema kryesore të diskutuara kanë qenë eliminimi i barrierave në përgjithësi, barrierave teknike që ekzistojnë dhe barrierave tjera që pamundësojnë lëvizjen e lirë të mallrave, por edhe të njerëzve me Serbinë. Por për shkak të zhvillimeve që pasuan nuk ka patur progres që nga ajo kohë. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Kosovo#Business#TopChannel
Në një fshat hungarez ndodhet libri më i madh në botë!
Në një fshat hungarez ndodhet libri më i madh në botë!
2 giorni fa
Szinpetri është një fshat i vogël në Hungarinë veriore me më pak se 300 banorë, por është edhe shtëpia e librit më të madh në botë, të bërë me dorë sigurisht. Libri gjigant është bërë me teknikat tradicionale të lidhjes së librit, por në përmasa shumë më të mëdha sigurisht, dhe është krijuar nga një 71 vjeçar, Bela Varga. “Ishte e pamundur ta bëja më të madh”, tha Varga. “Ndaj dimensionet e librit janë 4.18 m me 3.77 m” tregon ai. Libri ka 346 faqe, peshon 1420 kg dhe flet për florën dhe faunën, shpellat dhe arkitekturën e rajonit. Është unik jo vetëm për shkak të përmasave por edhe për teknikën: ai është bërë me kode të hershme, me pllaka druri nga Suedia dhe me kopertinë lëkure nga 13 dema argjentinas - shton Varga. Lidhje të posaçme janë përdorur dhe duhen gjashtë persona, dhe një makinë, për të kthyer një fletë. Dhe varga, ka marrë edhe një dhuratë speciale nga kryeministri i Bhutanit: një bisht bizoni. “Në tempujt e butanit, qimet e bishtit të bizonit përdoren për të pastruar librat budistë, sipas të dhënave ai tërheq pluhurin. Dhe unë e pastroj librin e madh pikërisht me këtë bisht. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #BelaVarga#Hungary#TopChannel
Dokumentari “Us Kids”, dedikuar të mbijetuarve të Parklandit
Dokumentari “Us Kids”, dedikuar të mbijetuarve të Parklandit
2 giorni fa
“US KIDS”, i shfaqur premierë në festivalin e filmit Sundance në Utah, është një dokumentar që ndjek të mbijetuarit e sulmit të 2018 në gjimnazin e Parklandit, aktivizimin e tyre politik si edhe pasqyron shpresat e një kombi me rini të traumatizuar. Regjisori Kim A Snyder, thotë se bëhet fjalë për një film që sheh nga e ardhmja. Njerëzit, thotë ai, duhet të flasin në mënyrë që dhuna me armë zjarri të vendoset në krye të agjendës së politikës në këtë vend, sepse është e papërballueshme, është një krizë e shëndetit publik.   “Gjithçka tregohet përmes këndvështrimit të të rinjve dhe mund të mësosh shumë për zemërimin, frustrimin, traumën dhe transformimin por edhe për vendosmërinë dhe shpresën”. Vetë protagonistët, kanë qenë shumë të traumatizuar pas ngjarjes së 14 shkurtit 2018, kur një person i armatosur hapi zjarr me një pushjë gjysmë automatike në shkollën Marjory Stoneman Douglas, në Parkland të Floridës duke i marrë jetën 17 personave dhe duke lënduar 17 të tjerë. Regjisori Snyder, i ka ndjekur ata në të gjithë vendin, përgjatë verës së shkuar. Nisur nga ajo që kanë përjetuar, të rinjtë u angazhuan në një fushatë kundër armëve dhe zëri i tyre është dëgjuar fort. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #USKIDS#Parkland#TopChannel
Marrëveshjet me Serbinë, Haradinaj: Nuk i bëjnë dëm Kosovës
Marrëveshjet me Serbinë, Haradinaj: Nuk i bëjnë dëm Kosovës
2 giorni fa
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj tha sot se marrëveshja për hekurudhat me Serbinë, nuk i bën asnjë dëm Kosovës. Pas homazheve tek obelisku i hebrenjve, në ditën ndërkombëtare të përkujtimit të holokaustit, ai u ndal tek rrethanat politike. “Ne kemi hekurudha të dobëta që lidhen me Serbinë, pra janë në gjendje të mjerueshme. Jemi në proces të rinovimit në tërësi të rikthimit të hekurudhave është një projekt i madh me BE-në. Një marrëveshje me Serbinë nuk i bën asnjë dëme Kosovës për qarkullim hekurudhor:. I pyetur nëse marrëveshja për hapjen e linjës ajrore dhe ajo për hekurudhat kanë rifilluar dialogun me Serbinë, Haradinaj tha se nuk mund të flasë për dialog, por sidoqoftë, ato janë të mirëpritura për qarkullim të njerëzve, por pa largim të taksës. “S’kam të drejtë për ta definuar si një dialog, por fakti që po ndodhin disa marrëveshje që kanë një karakter qarkullimin e njerëzve. Pasi për shkak të taksës i mallrave është më i vështirësuar. E mirëpresim, e kemi kërkuar edhe në të kaluarën, një dialog pa kushte, pa u larguar taksa”. Ndërkaq për mundësitë e një qeverie teknike, Haradinaj tha se duhet pritur si do të veprojë mandatari për kryeministër. “Mendoj që janë të parakohshme këto spekulime. Ne kemi mandatar, fituese të zgjedhjeve. Duhet të presim si duhet të veprojnë ata”. Ministri në largim i Infrastrukturës dhe Transportit në Qeverinë e Kosovës, Pal Lekaj ka përzgjedhur ndërkohë emrat që do të drejtojnë negociatat për linjën hekurudhore me Serbinë. Grupet e punës nga Kosova dhe Serbia, janë takuar sot në Berlin, për të diskutuar me të dërguarin e posaçëm të SHBA, Richard Grenell. Përveç linjës hekurudhore, më 20 janar 2020, delegacionet nga Prishtina dhe Beogradi, me ndërmjetësimin e diplomatëve amerikanë, kanë nënshkruar një letër të interesit për hapjen e linjës ajrore mes Prishtinës dhe Beogradit që do të operohet nga kompania gjermane, Lufthansa. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #RamushHaradinaj#Kosovo#TopChannel
Lajme WEB - Ora 16:00 - 27 Janar 2020
Lajme WEB – Ora 16:00 – 27 Janar 2020
2 giorni fa
Lajme web eshte një edicion i shkurtër informativ 60 sekonda në faqen zyrtare top-channel.tv, rrjetet sociale si Instagram dhe Facebook dhe në kanalin e ITmind, Top Channel Albania ,me zhvillimet e fundit në vend, rajon, botë, sport e me gjerë. Lajme Web vjen në tre fasho kohe çdo ditë nga e hëna në të premte 13:00/16:00 dhe 19:00. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #LajmeWeb #TopChannel
“I përkushtuar të arrij një marrëveshje për bashkëqeverisje”/ Lideri I LDK-së, takim me Kurtin
“I përkushtuar të arrij një marrëveshje për bashkëqeverisje”/ Lideri I LDK-së, takim me Kurtin
2 giorni fa
Lideri i LDK-së Isa Mustafa thotë se ai beson që do të ketë një takim me kryetarin e LVV-së Albin Kurtin, por ende nuk është caktuar koha e mbajtjes. Mustafa tha para mbledhjes së kryesisë së LDK-së, se ai mbetet i përkushtuar të arrijë një marrëveshje për bashkëqeverisje, pasi nuk mund të vazhdohet më kështu. “Ju njoftojmë para se të merremi vesh me Vetëvendosjen. Ka mbetur për t’u caktuar. Më merr mendja që po. Gjithmonë po bëjmë përpjekje. Unë jam i përkushtuar për atë, sepse s’ka kuptim më që endja kjo të vazhdohet. Kështu që do të bëjmë përpjekje ta kryejmë”. Në mesnatë ka skaduar ultimatumi i kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa për Lëvizjen Vetëvendosje lidhur me arritjen e koalicionit qeverisës, pas më shumë se tre muaj negociatash të pasuksesshme. Të dyja partitë kanë pasur bisedime, pas zgjedhjeve të 6 tetorit, por nuk kanë arritur deri më tani marrëveshje, pavarësisht deklarimeve të të dyja palëve për përafrim qëndrimesh. Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë pasur përplasje rreth ndarjes së posteve, përfshirë atë të kryeparlamentarit dhe presidentit. Në ofertën e fundit publike, LDK i kërkoi Vetëvendosjes të heqë dorë nga kryeparlamentari në vitin e parë të bashkëqeverisjes. Pas një viti, kur LDK-ja të marrë postin e presidentit, kjo parti ka thënë se do ta kthente pozitën e kryeparlamentarit te VV. Por, kjo e ka fundit e ka quajtur të papranueshme kërkesën e LDK-së. Në seancën konstituive të 26 dhjetorit, Glauk Konjufca u zgjodh kryetar i Kuvendit të Kosovës. Presidenti Thaçi ka mandatuar Albin Kurtin, kreun e Lëvizjes Vetëvendosje për formimin e Qeverisë së re të vendit, ndonëse ky i fundit nuk i erdhi në zyrë ashtu sikurse ai e kishte ftuar. 4 shkurti është afati i fundit për formimin e Qeverisë së re të Kosovës. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #IsaMustafa#AlbinKurti#TopChannel
Cilësia e ujit, mënyra më praktike për filtrimin e tij - Shqipëria Live, 27 Janar 2020
Cilësia e ujit, mënyra më praktike për filtrimin e tij - Shqipëria Live, 27 Janar 2020
2 giorni fa
Çdo ditë në një transmetim live do të vinë ngjarje të aktualitet, fenomene histori njerëzore, por edhe ngjarje të bujshme, ku program do të thellohet në to për të sjellë ekskluzive protagonistët e tyre. Lidhje direkte nga e gjithë Shqipëria. Dinamika e jetës shqiptare do të jetë çdo ditë në ekranin e Top Channel. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #ShqiperiaLive#TopChannel
Graciano rrëfen momentet kur shtëpia u mbyt nga flakët - Shqipëria Live, 27 Janar 2020
Graciano rrëfen momentet kur shtëpia u mbyt nga flakët - Shqipëria Live, 27 Janar 2020
2 giorni fa
Çdo ditë në një transmetim live do të vinë ngjarje të aktualitet, fenomene histori njerëzore, por edhe ngjarje të bujshme, ku program do të thellohet në to për të sjellë ekskluzive protagonistët e tyre. Lidhje direkte nga e gjithë Shqipëria. Dinamika e jetës shqiptare do të jetë çdo ditë në ekranin e Top Channel. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #ShqiperiaLive#TopChannel
Babai tregon momentet e tmerrit kur gjeti djalin 2 vjeçar pa jetë - Shqipëria Live, 27 Janar 2020
Babai tregon momentet e tmerrit kur gjeti djalin 2 vjeçar pa jetë - Shqipëria Live, 27 Janar 2020
2 giorni fa
Çdo ditë në një transmetim live do të vinë ngjarje të aktualitet, fenomene histori njerëzore, por edhe ngjarje të bujshme, ku program do të thellohet në to për të sjellë ekskluzive protagonistët e tyre. Lidhje direkte nga e gjithë Shqipëria. Dinamika e jetës shqiptare do të jetë çdo ditë në ekranin e Top Channel. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #ShqiperiaLive#TopChannel
Tërmeti në Turqi, të mbijetuarit strehohen në trena
Tërmeti në Turqi, të mbijetuarit strehohen në trena
2 giorni fa
Të mbijetuarit e tërmetit vdekjeprurës që u regjistrua në Elazig, në Turqinë lindore, janë strehuar në dy trena të parkuar në stacionin e trenave të qytetit. Shumë prej tyre nuk mund të kthehen në shtëpi, sepse ato kanë pësuar dëme të konsiderueshme, ose për shkak të frikës nga pas lëkundjet, që nuk ndalen. “Fillimisht mendova se do të qëndronim në stacion. Më pas na thanë se do sillnin një tren në stacion në të cilin ne do të mund të flinim dhe të qëndronim ngrohtë. Fillimisht u habitëm. Sot shkuam në shtëpi të shihnim dëmet, ishin të mëdha, ndaj do të vazhdojmë të qëndrojmë këtu”. “Jemi organizuar në këtë mënyrë: e kemi lënë vagonin e kabinave të gjumit për fëmijët. Ne qëndrojmë në vagonin tjetër. Nuk mund të shtrihemi por sidoqoftë, mund të flemë në karrige”. Janë 10 vagonë që përdoren gjatë ditës dhe deri në 20 në mbrëmje, në varësi të nevojave. Por ashtu pritet të vijnë edhe 10 vagonë të tjerë nga Ankarata. Të dielën, u shuan shpresat për gjetjen e të mbijetuarve të tjerë nën rrënoja me bilancin e viktimave që ka shkuar në 36. Rreth 4 mijë punonjës të skuadrave të shpëtimit, u angazhuan në rrënoja, në temperatura të acarta, por pa rezultat. 1607 vetë janë lënduar nga tërmeti, me 104 prej tyre në spitale. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Earthquake#Turkey#TopChannel
Durrës/ Ankesa për riparimin e dëmeve. Banorët e zonës së plazhit kërkojnë ndihmë
Durrës/ Ankesa për riparimin e dëmeve. Banorët e zonës së plazhit kërkojnë ndihmë
2 giorni fa
Procesi i rindërtimit pas tërmetit të 26 nëntorit, po përballet me probleme të shumta mes qytetarëve të dëmtuar, kompanive të ndërtimit dhe pushtetit vendor. Media shihet si e vetmja mundësi për të ngritur zërin dhe kërkuar të drejtën e tyre, teksa burokracitë dhe vonesat në vendimmarrjen për godinat e tyre, apo marrjen e bonusit po krijojnë konflikte të reja, siç po ndodh edhe me banorët e këtyre pallateve në zonën e plazhit, një nga më të dëmtuarat nga tërmeti. “Mosmarrëveshje mes banorëve, pronarëve të pallateve dhe ekspertëve që kanë ardhur. Në bashki më thonë që duhet të bëj pashaportizimin në Durrës që të përfitoj bonus… Unë taksat i paguaj të gjitha, ndaj kërkoj që të riparohet dyqani. Kam dhe shtëpinë në kat të tetë dhe ka hyrë uji brenda. Pallati që në fillim është bërë i shtrembët. Tërmeti e shkatërroi fare”. “Bonus nuk ka marrë asnjë deri më sot. Shtëpia ime është e dërrmuar komplet. Unë e pastrehë dhe pa bonus, ndërsa qeveria thotë se shtëpia ime është e rregullt. Askush s’ka shfaqur interes. Pallati bie copa-copa”. Banorët presin një ekspertizë të re dhe të thelluar, ndërsa nuk kanë gjetur ende një sistemim për strehimin e tyre. Madje disa janë futur sërish në apartamentet e pabanueshme. “Na kanë thënë se do të vijmë t’i shohim tani, po nuk ka ardhur asnjë. Ngelëm rrugëve”. “Na çuan në hotel dhe na përzunë nga hotelet”. “Kemi vajtur te shtëpitë e prishura, pasi nuk kemi lekët e bonusit. Vetëm mediat kanë ardhur. Askush tjetër. Të gjithë po kthehemi në shtëpitë e prishura”. “Gjithçka është shkatërruar dhe te pallati im dhe askush nuk ka ardhur. Jemi të interesuar për shtëpitë tona”. Edhe pse në Durrës, pas këshillimit me prokurorët italianë, kanë nisur të inspektohen sërish nga prokuroria 244 godina të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit, në qytet dhe zonat e tjera periferike të tij qytetarët e tij nuk janë në dijeni se çfarë po bëhet me banesat e tyre dhe a janë në listën e objekteve që do të inspektohen përsëri për të shuar përplasjet që kanë krijuar gjetjet e ekspertëve dhe akt ekspertizat që kundërshtojnë njëra-tjetrën. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #EarthquakeAlbania#Durres#TopChannel
97-vjetori i Shërbimit Pyjor Shqiptar,  vullnetarë i bashkohen aksionit për mbjelljen e 1000 pemëve
97-vjetori i Shërbimit Pyjor Shqiptar, vullnetarë i bashkohen aksionit për mbjelljen e 1000 pemëve
2 giorni fa
Me rastin e 97-vjetorit të themelimit të institucionit të Shërbimit Pyjor Shqiptar, nxënëstë shkollës së Lalmit, vullnetarë të “Qendrës Rajonale Rinore Tiranë”, punonjëstë Bashkisë së Tiranës, si dhe banorë të zonës, mbollën sot 1000 fidanë të rinj në Parkun e Liqenit të Vaqarrit. Aksionit iu bashkua edhe kryetari i Bashkisë sëTiranës, Erion Veliaj, i cili theksoi se përvjetori i krijimit të ShërbimitPyjor është tregues i vëmendjes që ka pasur Tirana ndaj pemëve, që në fillimete saj si kryeqytet. “Iu bashkovaskuadrave të Vaqarrit, sidomos shkollës së Lalmit, që kishte vendosur tëfestonte 97-vjetorin e Shërbimit Pyjor. Tirana mbush 100 vjeç, Shërbimi Pyjor97 vjeç; do të thotë se në fillimet e kryeqytetit dhe të shtetit tonë kemipasur një vëmendje ndaj natyrës, ndaj së bukurës, një vëmendje ndaj paqes memjedisin. Qartazi nuk e ruajtëm këtë. E filluam kryeqytetin dhe shërbimin pyjorpara 97 dhe 100 vjetëve, por dashurinë për natyrën nuk e mbajtëm”, tha Veliaj. Ai u shpreh se çdobrez ka detyrimin që të kujdeset për t’i lënë gjeneratës së ardhshme një pajësa më të mirë. “Sa gëzohem kur i shoh fëmijët sot që po na ndihmojnë tëmbjellim kodrën e Lalmit, e cila që siç duket ka pasur erozion, toka karrëshqitur prej faktit që u prenë pemët. Nëse nuk kemi kuptuar formulën që çdobrez ka për detyrë t’i lërë një faturë sa më të ulët dhe një pajë sa më të mirëdhe të shtrenjtë brezit tjetër, do të thotë s’kemi bërë asgjë. Ndaj, jam këtupër ta inkurajuar këtë sipërmarrje për të mbjellë pemë. Më vjen mirë që sotmbjellim disa mijëra fidanë pishash, në një vend ku komuniteti në vitet ’90 ipreu dhe - siç e shikoni - ka marrë me vete një pjesë të madhe të kodrës, dukeiu afruar shtëpive, për të rikuperuar atë që mundemi. Shpresoj që 97 apo 100vitet e ardhshme të Shërbimit Pyjor t’i gjejë ata me aleatë në gjithëpopullatën”, theksoi Veliaj. Kryebashkiakushtoi se mbjellja e pemëve nuk duhet të jetë monopol vetëm i institucioneveshtetërore dhe ftoi qytetarët e bizneset që t’i bashkohen kësaj nisme, duke kontribuarpër një mjedis më të pastër dhe më të gjelbëruar. “Shërbimi Pyjor nuk mund tëketë monopolin e gjelbërimit apo të mbjelljeve, nëse secili prej nesh nuk ekupton që ky është misioni ynë i përbashkët. Ndaj, mezi pres që djemtë dhevajzat që më ftuan sot për të festuar në këtë ditë me mbjellje pemësh, të jenëata që do të jenë aleatët kryesorë të një shërbimi pyjor, i cili gjen njëmbështetje në popullatë si kurrë më përpara këto 100 vjet. Dua t’i ftoj të gjithëqytetarët e Tiranës, stina e mbjelljeve është tani, nga tani deri në fund tëmarsit-fillim prilli, pra koha më shi, sa na lag e na bën qull, aq është edhemomenti ideal se ka ardhur stina e mbjelljeve”, deklaroi Veliaj. Ai nënvizoi seasnjëherë nuk është vonë për të bërë paqe me natyrën, dhe për t’iu rikthyerasaj tradite që themeloi Shërbimin Pyjor 97 vite më parë. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #ErionVeliaj#Vaqarr#TopChannel
Flet Rama për Top Channel: Me Merkel plan të përbashkët veprimi në shtimin e donatorëve
Flet Rama për Top Channel: Me Merkel plan të përbashkët veprimi në shtimin e donatorëve
2 giorni fa
Pas takimit me kancelaren Angela Merkel kryeministri Edi Rama dha një intervistë për të dërguarin e Top Channel në Berlin Muhamed Veliu. Kancelarja Merkel në deklaratën e saj tha se Gjermania do të marrë pjesë në konferencën e donatorëve, përtej kësaj, në takimin që patët çfarë angazhimi tjetër mori kancelarja? Kancelarja është një person shumë i dhënë pas shifrave dhe jam i mbresuar nga hollësitë që ajo dinte rreth invetarit të dëmeve. Është tërësisht e angazhuar ta mbështesë konferencën e donatorëve jo thjesht si pjesëmarrës. Dakortësuam bashkë një plan veprimi për të kontaktuar jo vetëm brënda por edhe jashtë BE me të tjera shtete që mund të japin një kontribut për këtë proces. Sapo thatë që kancelarja është e mirëinformuar sa i përket shifrave, a pati ndonjë shifër konkrete për ndihmën e Gjermanisë ndaj Shqipërisë? Jo nuk pati, nuk folëm ekzaktësisht për këtë sepse ky është një proces shumë i lidhur me raportin final të hartuar në bashkëpunim me ekspertët e BE dhe bankës botërore që bëhet zyrtar më datë 4 shkurt dhe nga ana tjetër është një proces që askush nuk i nxjerr kartat i pari pasi kërkon të shohë të tjerët. Edhe njëherë tjetër në pamë mbështetjen e kancelares për sa i përket çeljes së negociatave, çfarë tjetër iu tha ajo duke marrë parasysh faktin që ishte Macron ai që nuk dha dritën jeshile herën e kaluar? Kancelarja shumë e vendosur për të mbështetur procesin e negociatave me BE. Folëm me detaje për operacionin kundra krimit të organizuar dhe ligjin special që tanimë ka marrë formë përfundimtare falë bashkëpunimit të ngushtë me ekspertët e euralius dhe opdatit. Kryeministër në deklaratën për media kancelari e përmendi rajonin. Gjatë takimit që ju patët a folët edhe për Shengenin Balkanik? Natyrisht kancelaria është tejet mbështetëse për këtë proces. Madje ne diskutuam dhe ky proces do të gjejë një mbështetje gjithmonë dhe më të madhe. Konsiderohet një nisëm shumë domethënëse dhe fakti që kjo nisëm u ndërmor nga nga tre vende por jo si një nisëm ekskluzive por një nisëm gjithpërfshirëse ku të gjitha vendet janë të ftuara dhe fakti që në fund të ditës kjo nisëm nuk është asgjë tjetër veçse jetësimi i nismave të dakortësuara gjatë procesit të Berlinit e bën kancelarin shumë të inkurajuar dhe shumë të interesuar për procesin. Përfshirë dhe faktin që ajo e kupton shumë mirë dhe e di shumë mirë se çfarë hapi i jashtëzakonshëm është bërë në raport me Serbinë duke e bindur Serbinë që të heqë dorë nga vetoja ose nga refuzimi për të lejuar dhe lëvizjen e lirë të njerëzve që do të thotë: Lëvizja e lirë e njerëzve mes Shqipërisë dhe Kosovës. Gjë që për fat të keq në Prishtinë nuk duan ta kuptojnë dhe kujtojnë se duke e kthyer këtë në një debat se kush është tradhtari dhe kush është patrioti po i bëjnë ndonjë nder apo të mirë Kosovës. Jo e vërteta është që po e dëmtojnë Kosovën, po e largojnë atë nga miqtë dhe partnerët e mëdhenj të saj dhe po ja ulin në mënyrë krejt të padrejtë reputacionin e madh që Kosova fitoi pas marrjes së të drejtës për të qenë një shtet i lirë dhe sovran. Kështu ne do të vazhdojmë me procesin dhe patjetër që nxitja e gjithanshme edhe nga BE edhe nga gjermania nga SHBA pa diskutim do të jetë që procesi të ecë më tutje. Dhe e fundit fare sigurisht që ka një të dhënë domethënëse të ditëve të fundit që është shtysa e fortë e ambasadorit Grenell duke i detyruar palët dhe madje KFOR të ulet në tavolinë me Beogradin për të nënshkruar linjën e lëvizjes në linjën ajrore Prishtinë -Beograd dhe më pas në hekurudha që u përshëndet me të drejtë nga ata të cilët ndërkohë nuk lenë baltë pa hedhur mbi një proces që e kam nxitur unë dhe që shkon në të njëjtin drejtim. Dhe kjo është diçka që përfitoj nga rasti ta them edhe pse nuk ishte pjesë e drejtpërdrejt e diskutimeve të kancelares që është për të ardhur keq madje për të qenë të dëshpëruar me këtë dyfytyrësi që nga një anë shfaq buzëqeshjen të zgjatur servile dhe nga ana tjetër shfaq dhëmbët kërcënues të një politike provinciale që për disa vota dhe për një popullaritet të përkohshëm është gati të hedhë baltë dhe të krijojë hendek me vendin si motër, si vëlla pjesë e të njëjtit komb. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #EdiRama#AngelaMerkel#TopChannel
Shqipëria ka risk të ulët/ Ngrihet task-forca për virusin që ka prekur Kinën
Shqipëria ka risk të ulët/ Ngrihet task-forca për virusin që ka prekur Kinën
2 giorni fa
Edhe pse OBSH nuk ka shpallur ende emergjencë ndërkombëtare dhe Shqipëria ka një risk të ulët për të prekurit nga koronavirusit. Ministria e Shëndetësisë ka mbledhur task-forcën për të marrë masat dhe për të rritur gatishmërinë në të gjitha strukturat e saj, Ndonëse ka një menaxhim ndërkombëtar për koronavirusin, Shqipëria është në fazën e shpërndarjes së informacionit tek mjekët dhe në popullatë për të ruajtur kushtet higjenosanitare. Ministrja e Shëndetësisë tha se disponojmë një survejencë të mirë dhe se laboratori ynë në ISHP është i certifikuar dhe mund të vendosim diagnozën nëse do të kemi raste të prekura. Ndërkohë në aeroporte dhe portet e vendit janë trajnuar mjekët për skanimin e udhëtarëve. Ekipi i mjekëve sinjalizon ekipin e linjës ajrore apo detare se në bord ka ose jo shtetas që vijnë nga Kina e më pas ata i nënshtrohen menjëherë skrinimit. Ndërkohë ekspertët e shëndetit theksojnë se ende nuk ka sinjalizime nga OBSH nëse rriskojmë nga marrëdhënia tregtare. Për momentin thuhet se është rritur transmetimi i virusit nga njeriu tek njeriu Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #CoronaVirus#OBSH#TopChannel
Flet Yuri Kim për herë të parë si ambasadore, mesazhi në shqip: Ne jemi ende me ju, krahë për krahë
Flet Yuri Kim për herë të parë si ambasadore, mesazhi në shqip: Ne jemi ende me ju, krahë për krahë
2 giorni fa
Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim mbajti fjalën e parë publike në marrjen e detyrës së saj. Madje ambasadorja dha dhe një mesazh shqip: Ne jemi ende me ju krahë për krahë. Fjala e plotë “Jemi miq, jemi aleatë dhe jemi partner. Siç thashë gjatë seancës time dëgjimore në senat pak miq e kanë përqafuar Amerikën. Jam e nderuar të jem këtu para ndërtesës së Ambasadës së SHBA-së Kjo ndërtesë e bukur qendron si një testament për forcën e qëndrueshme të marrëdhënieve amerikano-shqiptare. Miqesia jonë nuk u ndërtua në një ditë po rrënjët e saj janë të thella. 100 vjet më parë presidenti Withdrow ngriti zërin për Shpipërinë kur askush nuk e bëri. Presidenti amerikan e përdori fuqinë e SHBA për të mbështetur një Shqipëri të pavarur. Kundër çdo gjase priti një përfaqësues në SHBA dhe priti që Pas luftës së dytë botërore dy qeveritë tonë morën rrugë të ndryshme. Edhe kur qeveritë nuk e njihnin njëra tjetrin popujt tanë vazhduan ta mbështesin njëri tjetrin. Qendruam të lidhur dhe flisni me njëri tjetrin midis zërit të Amerikës. Kemi qendruar krahë jush që atëherë dhe tani përpjekjet tuaja për tu anëtarësuar në BE. Sot qëndrojmë pranë jush në mbështetje të ardhmes së Shqipërisë. E dimë se ka punë të vështirë përpara po dimë se puna e vështirë është më e lehtë kur ke miq dhe aleatë afër teje. SHBA janë të përkushtuara të ndihmojnë Shqipërinë të bëhet aleate më e fortë. SHBA janë të përkushtuara të ndihmojnë SHqipërinë të përforcojë kandidaturën e saj për në BE. Pres me kënaqësi të punoj me udhëheqësit e Shqipërisë. Jam besimplotë teksa drejtësia të hedh rrënjë në Shqipëri më tepër investitorë do të vijnë në Shqipëri në mënyrë që të krijohen më tepër mundësi punësimi. Të mos ketë dyshime që SHBA e vlerëson Shqipërinë si aleate dhe mike të vërtetë. Ashtu siç qëndruam në 1920, 1991, 1999, 2009,do e mbështesim vendin tuaj. Ju përshëndes dhe ju them “Ne jemi ende me ju krahë për krahë”, tha ambasadorja. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #YuriKim#Ambassador#TopChannel
Pedagogia që la Shqipërinë, nuk gjeta veten dhe u largova - Shqipëria Live, 27 Janar 2020
Pedagogia që la Shqipërinë, nuk gjeta veten dhe u largova - Shqipëria Live, 27 Janar 2020
2 giorni fa
Çdo ditë në një transmetim live do të vinë ngjarje të aktualitet, fenomene histori njerëzore, por edhe ngjarje të bujshme, ku program do të thellohet në to për të sjellë ekskluzive protagonistët e tyre. Lidhje direkte nga e gjithë Shqipëria. Dinamika e jetës shqiptare do të jetë çdo ditë në ekranin e Top Channel. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #ShqiperiaLive#TopChannel
Shqiptarja e vetme në Wuhan/ Silva Doçi: Jemi në izolim. U sëmura, por ishte thjeshtë grip
Shqiptarja e vetme në Wuhan/ Silva Doçi: Jemi në izolim. U sëmura, por ishte thjeshtë grip
2 giorni fa
Silva Doçi është shqiptarja e vetme që jeton në Wuhan, vatrën e korona virusit që ka infektuar mijëra vetë në Kinë dhe që po përhapet me shpejtësi në shumë vende të botës. Në një intervistë nga Wuhan për Top Channel, Silva tregon se ka 11 vjet që jeton në atë që konsiderohet tani zona zero e virusit më të ri. Studentja e doktoraturës thotë se nuk u largua dot para se qyteti të izolohej, pasi ishte me grip. “Kam kryer analizat dhe kam thjesht një grip sezonal. Nesër kam një analizë tjetër për koronavirusin. E pas kësaj analizë shpresoj që të largohem nga Ëuhani”, ka thënë ajo në lidhjnen live në edicionin informativ. Momentet kur u sëmur ishin stresuese për Silvën dhe familjen e saj. Ajo jeton brenda në kampus dhe çdo ditë dorëzon një raport në universitet për gjendjen shëndetësore. “Unë jetoj në konvikt dhe jemi gati me ushqime prej u dha alarmi. Na kanë dhënë termometra gjithashtu”, shton ajo. Silva dëshiron të largohet nga Wuhani. I kanë ofruar shtëpi në qytete te tjera, por është e pamundur pasi askush nuk ka hyrë e nuk ka dalë nga qyteti në karantinë. “Ambasada po mundohet të më nxjerrë nga Wuhani sepse jam shqiptarja e vetme që kam mbetur këtu”. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Wuhan#SilvaDoci#TopChannel
Qytetarët e Kosovës nuk kanë besim tek drejtësia
Qytetarët e Kosovës nuk kanë besim tek drejtësia
2 giorni fa
65 për qind e qytetarëve të Kosovës, besojnë se politikanët kanë më pak gjasa të ndëshkohen nga ligji. Sipas tyre, personat e përfshirë në politikë janë të pandëshkueshëm. Ndërkohë, më shumë se gjysma e qytetarëve në vend, mohojnë të kenë parë ndonjë përmirësim në sistemin e drejtësisë. Këto janë përfundimet e Grupit për studime juridike dhe politike që u fokusua tek sfidat në sundimin e ligjit në Kosovë. Sipas Rreze Hoxha, duhet punuar shumë për rikthimin e besimit të qytetarëve. “…Nga të dhënat e analizës del se më shumë se gjysma e qytetarëve mohojnë të kenë vërejtur përmirësim në sistemin e drejtësisë. Më pak se 30 për qind besojnë se kanë vërejtur efekte pozitive në këtë aspekt”. Aurora Mullatahiri tha ndërkohë se qytetarët i besojnë më pak gjykatave, pasi mendojnë se janë të ndikuara nga politika. “Sa i përket ndikimit politik për vitin 2019, rreth 65.2 për qind e qytetarëve besojnë se politikanët kanë më pak gjasa të ndëshkohen nga ligji, kurse vetëm 10.3 për qind prej tyre mendojnë se qytetarët janë të barabartë para drejtësisë”. Rreth 40 për qind e qytetarëve të anketuar konsiderojnë se Policia e Kosovës është institucioni më i pavarur, ndërsa 11.7 mendojnë se gjykatat janë të pavarura në ushtrimin e detyrës së tyre. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Kosovo#AuroraMullatahiri#TopChannel
Turizëm në fshat/ Puna në bujtinat e fshatrave të Dropullit
Turizëm në fshat/ Puna në bujtinat e fshatrave të Dropullit
2 giorni fa
Spiro Proko po përpiqet të ngrejë në fshatin Llongo të Dropullit disa shërbime turistike që tregu po i kërkon por vështirësitë janë të shumta. Sipas tij problemi më madhor është se askush nga të rinjtë nuk dëshiron të kthehet në fshat për të punuar dhe ato pak sipërmarrje po administrohen nga mosha e mesme dhe pensionistët. Spiro që nisi idenë e një bujtine të vogël vitin e kaluar thotë se shumë turistë shihen të përshkojnë zonën e Dropullit të Sipërm me këmbë apo me biçikleta e shumë të tjerë kërkojnë mundësi për kamping, kërkesa është e lartë por oferta ende e vogël. Si biznes i ri në një zonë ku emigracioni është në nivelin 80% infrastruktura e mangët dhe shpresa e vogël Spiro është duke punuar e investuar çdo ditë vetë sepse nuk ja as punëtorë të gatshëm të jetojnë në këtë zonë. Ai beson se një ditë zona do të tërheqë shumë vizitorë si për natyrën, malet monumentet, jetën unike, traditën dhe etnografinë. Në të gjithë zonën pranë kufitare me Greqinë shkëndija të vogla të sipërmarrjeve po shfaqen çdo vit. Ajo që presin banorët është mbështetja me informacion, promocion dhe subvencione që iniciativat të marrin rrugë e të rikthejnë shpresën në një zonë që prej 3 dekadash është e braktisur. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #SpiroProko#Dropull#TopChannel
Çfarë po ndodh tani në Kinë me virusin vdekjeprurës? - Shqipëria Live, 27 Janar 2020
Çfarë po ndodh tani në Kinë me virusin vdekjeprurës? - Shqipëria Live, 27 Janar 2020
2 giorni fa
Çdo ditë në një transmetim live do të vinë ngjarje të aktualitet, fenomene histori njerëzore, por edhe ngjarje të bujshme, ku program do të thellohet në to për të sjellë ekskluzive protagonistët e tyre. Lidhje direkte nga e gjithë Shqipëria. Dinamika e jetës shqiptare do të jetë çdo ditë në ekranin e Top Channel. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #ShqiperiaLive#TopChannel
“Take me out Albania”/ Një nga formatet e njohur televiziv në botë, së shpejti në Top Channel
“Take me out Albania”/ Një nga formatet e njohur televiziv në botë, së shpejti në Top Channel
2 giorni fa
Take Me Out, show mjaft i pëlqyer i takimeve në Britani, e ka marrë frymëzimin nga spektakli i ngjashëm Australian Taken Out, suksesi i të cilit ka njohur vetëm rritje. Një episod pilot i tij u krijua në Angli që në vitin 2009 për Channel 4, dhe u rikithye në vitin 2012, me titull të rishikuar. Qëllimi i show-t është që një djalë beqar të arrijë të sigurojë një takim me një prej 30 vajzave të interesuara. Ato qëndrojnë në një skenë me nga një buton përpara poshtë një drite. Djali ngjitet në skenë dhe përpiqet t`i bindë që të pranojnë të dalin me të, dhe për t`i arritur qëllimit duhet të shpalosë të gjitha aftësitë e tij: të kërcejë apo të interpretojë në një instrument muzikor, të tregojë diçka mbi veten, ndërsa mund t`i lejohet edhe të paraqesë edhe një video ku janë të miqtë apo të afërmit që rrëfejnë virtytet ose filozofinë e tij të jetës. Në çdo moment, vajzat mund ta shtypin butonin dhe të fikin dritën, duke treguar kështu se nuk duan të dalin me djalin kandidat. Ndërkohë, po të mbeten shume drita, ato i fik djali vetë derisa në fund të jenë vetëm dy vajza, nga te cilat ai përzgjedh. Por mund të ndodhë edhe që femrat ta shtypin që të gjitha butonin përpara se të arrihet në raundin e tretë te skualifikimit, të cilit britanikët i referohen si “blackout“, dhe atëherë djali duhet ta largohet nga show duarbosh, i shoqëruar nga kënga e Celin Dion, “ All by myself“. Ky është varianti anglez, por show në forma të ngjashme është shfaqur me shume sukses në gati 30 vende te botës, e së fundi, ka mbërritur dhe në Shqipëri. “Take Me Out Albania”, që mbledh 30 singëll me qëllimin të gjejnë një partner, do të jetë prime time në Top Channel. Përmes një aplikimi në faqen e tij online, kushdo që dëshiron mund të bëhet pjesë e programit argëtues, ku nuk mungojnë dozat e humorit, por edhe mundësia për të gjetur dashurinë! Aplikimet kane nisur në faqen e Top Channelit per te gjithë të interesuarit, që mund të jenë në kërkim të dashurisë, si edhe të kthimit në një figurë mjaft të dashur televivize. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #TakeMeOut#Albania#TopChannel
“Dështon” Salvini/ Në Emilia Romania të Italisë fiton PD
“Dështon” Salvini/ Në Emilia Romania të Italisë fiton PD
2 giorni fa
Matteo Salvini i të djathtës ekstreme në Itali, është përballur me një disfatë pasi Lega Nord e tij u mund nga Partia Demokratike e qendrës së majtë në një proces zgjedhor të ndjekur me shumë interes në veri të vendit. E majta ka qeverisur Emilia Romanian që nga fundi i Luftës së Dytë Botërore. Salvini ndërkohë u investua jo pak në këtë zonë, para zgjedhjeve të së dielës. Sidoqoftë, rezultatet paraprake, tregojnë një fitore të Partisë Demokratike atje, ndonëse jo me një distancë të konsiderueshme, mes 49 dhe 51 për qind të votave. Lega e veriut, e Salvinit, duket se ka marrë nga 43 deri në 45 për qind të votave, por gjithsesi, rezultatet përfundimtare priten gjatë ditës. Zgjedhjet janë konsideruar gjerësisht si një test për qeverinë e koalicionit, në të cilën lëvizja populiste “Pesë Yjet”, ka bashkuar forcat me Partinë Demokratike, pasi Salvini tërhoqi mbështetjen e partisë së tij në atë që u pa si një lëvizje taktike por që nuk dha rezultatet e dëshiruara për të. Partia e Salvinit, anti emigracion, dështoi sidoqoftë të fitonte bastionin e hershëm majtist. Emilia Romania ka dërguar një sinjal. Salvini di të flasë për problemet por nuk di ti zgjidhë ato, dhe njerëzit kanë folur qartë - tha lideri i Partisë Demokratike, Nikola Zingareti. Sidoqoftë, Salvini dhe aleatët e tij, duket se do të mundin partinë demokratike në një tjetër proces zgjedhor rajonal, në rajonin jugor të Kalabrisë, sipas exit-polleve. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #LegaNord#MatteoSalvini#TopChannel
Britani e Madhe/ Dalin në qarkullim 10 milionë monedha 50-centëshe për Brexit-in
Britani e Madhe/ Dalin në qarkullim 10 milionë monedha 50-centëshe për Brexit-in
2 giorni fa
10 milionë monedha 50-centëshe, përkujtimore, do të dalin në qarkullim në Britaninë e madhe, muajt e ardhshëm, me fjalët: Paqe, prosperitet dhe miqësi me të gjitha vendet, për të shënuar Brexitin. Britania e madhe i jep fund thuajse gjysmë shekulli anëtarësi në bashkimin evropian këtë javë, duke finalizuar një nga lëvizje historike që e ka ndarë jo pak vendin. Në orën 23.00 sipas orës lokale, të 31 janarit, Britania e Madhe do të bëhet vendi i parë që del nga blloku 28 anëtarësh i BE, zona më e madhe e një tregu të përbashkët në botë, të cilës iu bashkua në 1973. Asgjë nuk do të ndryshojë menjëherë, pasi do të ketë një periudhë tranzicioni mes Londrës dhe Brukselit, që do ti lejojë të dyja palëve të bien dakord për një partnership të ri, në të ardhmen. Britanikët do të mund të punojnë dhe të bëjnë tregti të lirë me vendet e BE deri më 31 dhjetor, dhe anasjelltas, edhe pse ata nuk do të jenë më të përfaqësuar në institucionet e bllokut. Ligjërisht, Britania do të jetë jashtë. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #BREXIT#England#TopChannel
Rivalitet dhe polemika/ Gara e konkurentëve në “Përputhen”
Rivalitet dhe polemika/ Gara e konkurentëve në “Përputhen”
2 giorni fa
Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #EDiell#Perputhen#TopChannel
Rama nga Berlini: Faleminderit për solidaritetin dhe ndihmën, Gjermanisë dhe vendeve të tjera
Rama nga Berlini: Faleminderit për solidaritetin dhe ndihmën, Gjermanisë dhe vendeve të tjera
2 giorni fa
Ka nisur konferenca e kryeministrit Edi Rama me kancelaren Angela Merkel. Ky takim i Ramës është në vijim të turit për mirëorganizmin dhe mbledhjen e fondeve në kuadër të Konferencës së Donatorëve që do të mbahet më 17 shkurt. “Kam ardhur enkas për Konferencën e Donatorëve. Faleminderit për solidaritetin dhe ndihmën si nga Gjermania, ashtu dhe nga vendet e tjera”, tha Rama në fjalën e tij të shkurtër. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #EdiRama#AngelaMerkel#TopChannel
Ylli i NBA që frymëzoi të gjithë/ Ja kush është Kobe Bryant!
Ylli i NBA që frymëzoi të gjithë/ Ja kush është Kobe Bryant!
2 giorni fa
Aksidenti ajror i 26 janarit bëri që bota të humbasë një prej emrat më të mëdhenj të basketbollit e sportit në botë, Kobe Bryant. I njohur me pseudonimin ‘Black Mamba’ për aftësinë e tij për të zgjidhur gjithnjë situatat e vështira, Kobe Bryant ishte një prej 5 shënuesve më të mirë në historinë e kampionatit më spektakolar në botë NBA, madje deri para dy ditësh ishte në vendin e tretë në këtë klasifikim me 33643 pikë, por u kalua nga një tjetër yll i LA Lakers, Lebron James. I lindur në 23 gusht të 1978, Kobe Bryant e shfaqi talentin që në moshën e adoleshencës teksa kaloi direkt në kampionatin e NBA pa luajtur atë të kolegjeve. Ai u zgjodh nga Charlotte në Draftin e vitit 1996 dhe ishte zgjedhja e 13 dhe Bryant ishte vetëm 18 vjec. Por Charlotte e transferoi bryantin e ri te skuadrta e Los Angeles Lakers, ku ky yll i basketbollit krijoi edhe legjendën e tij duke u shndërruar në një burim frymëzimi për të gjithë brezat e rinj. Me skuadrën e Lakers, Kobe bryant arriti të fitojë 5 tituj kampionë të NBA dhe këtu përfshihen edhe ato të periudhës 2000-2002 ku luajti përkrah një tjetër emri të madh të basketbollit amerikan si Shaquille O’Neal edhe pse raportet me të nuk ishin shumë të mira. Pas largimit të O’Neal te Miami në 2004, Bryant ishte ylli i padiskutueshëm i LA Lakers dhe ai nuk i tradhëtoi pritshmëritë e tifozëve të skuiadrës kaliforniane teksa shënoi pa fund, në 2006 ai vendosi edhe rekordin e tij personal në karriere me 81 pikë personale të shënuar në ndeshjen me Toronton, duke u bërë i dyti me më shumë pikë të shënuara brenda një ndeshjeje pas Wilt Chamberlain me 100 pikë. Pas humbjes së titullit të NBA në vitin 2008, Los Angeles Lakers u kthye te triumfi në kampionat në vitet 2009 dhe 2010 duke fituar në të dy rastet çmimin si Lojtari më i Mirë i Finaleve. Ai vijoi të luajë në nivele të larta edhe më pas pavarësisht problemeve fizike ndaj të cilave u dorëzua në sezonin 2015/2016 kur deklaroi tërheqjen e tij nëpërmjet një letre të publikuar në Players Trioobunë duke prekur zemrat e të gjithë fansave të basketbollit në botë. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #KobeBryant#NBA#TopChannel
Shuhet Kobe Bryant/ Bota shpreh dhimbje për yllin e NBA
Shuhet Kobe Bryant/ Bota shpreh dhimbje për yllin e NBA
2 giorni fa
26 janarit ishte një ditë e errët jo vetëm për basketbollin, por për të gjithë botën sportive, teksa humbi jetën në një aksident fatal legjenda e NBA, Kobe Bryant. 41-vjeçari po udhëtonte me helikopterin e tij privat në bordin e së cilës ishte edhe vajza e tij 13 vjeçare Gianna si dhe 7 persona të tjerë duke përfshirë këtu edhe pilotin. Mendohet se shkak i aksidentit u bë mjegulla që shkaktoi problem me vizibilitetin e pilotit me helikopterin që u përplas me një kodër rreth 420 m të lartë teksa po fluturonte me shpejtësi 296 km/h. Kjo tragjedi e Kobe Bryant preku të gjithë botën. Emra të mëdhenj të sportit e jo vetëm, si presidenti Donald Trump, komisioneri i NBA, Adam Silver, basketbollistë si Shaq O’Neal apo edhe futbollistë e klube futbolli mes të cilëve edhe Ronaldo e Messi, shprehën dhimbjen e tyre për humbjen e jetës së Kobe Bryant, mesazhe të cilave iu bashkuan edhe klube futbolli, lojtarë e sportistë shqiptarë. Dy prej yjeve të NBA, Lebron James dhe Dwayne Wade shprehën dhimbjen e tyre për këtë humbje të madhe, madje Wade nuk arriti të përmbajë as lotët. “E kam ndjekur Koben që në vitet e shkollës së mesme, është një person nga i cili u frymëzova, mora motivim. Më ndihmoi edhe para se të më njihte, për shkak të asaj që ai ishte në gjendje që të bënte”, ka thënë Lebron James. “Sot është një nga ditët më të trishtuara të jetës sime. Është si një ëndërr e keqe nga e cila dëshiron që të zgjohesh, është një makth. E di që të gjithë ndiheni si unë për një lider e kampion të madh e një person fantastik. Do të më marrë malli për të e miqësinë e tij”, është shprehur Wade. Kobe Bryant ishte i pranishëm edhe në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Grammy ku këngëtarja e njohur Alicia Keys në momentin e hapjes së mbrëmjes i dedikoi një homazh këtij basketbollisti të madh. Ndërsa Los Angeles tifozë të shumtë iu drejtuan Staples Center për të nderuar kujtimin e Kobe Bryant, një basketbollist spektakolar që ka ditur t’i argëtojë me lojën e tij. Ndërkaq, NBA vendosi të mos pezullojë ndeshjet e radhës së kampionatit dhe skuadrat gjetën mënyrat e tyre për të nderuar këtë legjendë të basketbollit. Në Neë York, Madison Square Garden u ndriçua nga ngjyrat verdhe e vjollcë të skuadrës së LA Lakers. Ndërsa në San Antonio dhe Memphis, në sfidat e luajtura në këto dy qytete basketbollistët vendosën të mbajnë lojën për 8 dhe 24 sekonda në startin e saj, ndërkohë që të pranishmit u dëgjuan të thërrisnin emrin e Kobe Bryant. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #KobeBryant#NBA#TopChannel
Tërmeti, takim Merkel-Rama/ Kryeministri dhe kancelarja flasin para konferencës së donatorëve
Tërmeti, takim Merkel-Rama/ Kryeministri dhe kancelarja flasin para konferencës së donatorëve
2 giorni fa
Kryeministri, Edi Rama ndodhet në Berlin ku është takuar sot me kancelaren Angela Merkel, para konferencës së donatorëve për tërmetin, e cila prite të zhvillohet në 17 shkurt. Ata kanë folur së bashku para takimit. Ndiqni lidhjen live me gazetarin Muhamed Veliu për më tepër. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #EdiRama#AngelaMerkel#TopChannel
Lajme WEB - Ora 13:00 - 27 Janar 2020
Lajme WEB – Ora 13:00 – 27 Janar 2020
2 giorni fa
Lajme web eshte një edicion i shkurtër informativ 60 sekonda në faqen zyrtare top-channel.tv, rrjetet sociale si Instagram dhe Facebook dhe në kanalin e ITmind, Top Channel Albania ,me zhvillimet e fundit në vend, rajon, botë, sport e me gjerë. Lajme Web vjen në tre fasho kohe çdo ditë nga e hëna në të premte 13:00/16:00 dhe 19:00. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #LajmeWeb #TopChannel
Flet studentja nga Wuhan, epiqendra e virusit: Iu nënshtrova analizave dhe jam mirë
Flet studentja nga Wuhan, epiqendra e virusit: Iu nënshtrova analizave dhe jam mirë
2 giorni fa
Top channel është përpjekur gjatë këtyre ditëve të jetë pranë shqiptarëve që ndodhen në Kinë e sidomos në vatrën e koronavirusit të tipit të ri në Whuan. Gjatë edicionit informativ në Top Channel u komunikua me një prej studenteve shqiptare Silva Doci, e cila ndodhet ende në provincën kineze të izoluar. “Unë kam 12 vjet që jam këtej, jam studente në doktoraturë, nuk jam larguar nga këtu sepse kam shkollën. Në fillim kisha pak kollë, por tani jam mirë kam bërë gjithë analizat dhe jam shumë mirë, ishte thjesht grip sezonal, megjithatë nesër do të bëj dhe një test të fundit për të vërtetuar nëse jam apo jo mbartëse e virusit. I kam ndjekur lajmet dhe sidomos familjarët janë shqetësuar, pasi unë jam e vetmja në Wahan dhe kjo gjë i stresoi shumë familjarët e mi. Tashmë këtu rutina ka ndryshuar, pasi shumica e gjërave janë mbyllur për të krijuar sa më pak mundësi të grumbullimit të njerëzve. Unë jetoj në Universitet brenda dhe këtu janë gjithë kushtet e nevojshme. Për mua dhe shqiptarët e tjerë më kanë kontaktuar për ndihmë, por deri më tani askush nuk mund të largohet nga Wahan edhe ambasada ka kontaktuar me mua për tu interesuar për gjendjen”, tha ajo. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #CoronaVirus#SilvaDoci#TopChannel
Alergji nga ndotja - Mjekët këshillojnë si të ruhemi
Alergji nga ndotja – Mjekët këshillojnë si të ruhemi
2 giorni fa
Sëmundjet alergjike në moshën pediatrike janë shumë të shpeshta, sipas mjekëve specialist këto sëmundje janë problematike qoftë për përcaktimin e diagnozës ashtu edhe për zbulimin e shkaqeve. Ndotja e ajrit është një nga faktorët që ka shtuar numrin e fëmijëve të prekur nga sëmundjet alergjike dhe atyre respiratore. “Shkaktarët kryesorë të sëmundjeve alergjike tek fëmijët janë pluhurat e shtëpisë apo polenët, gjithashtu ,mund të jetë myku papastërtitë e kafshëve. Ndër të tjera duhet të vlerësohet tek fëmijët roli që kanë viruset tek fëmijët në alergji”, shprehet Mehmet Hoxha, alerolog. Mehmet Hoxha, mjek alergolog jep disa këshilla se si t’i mbrojmë fëmijët nga këto sëmundje. “E para të evitojë shkaktarët aq sa kemi mundësi, e dyta të minimizojmë ndotjen atmosferike. Ndotja atmosferike ndikon shumë keq që këto grimca saprofite të dëmshme si shkaktar alergjie të shndërrohen në në grimca aktive agresive dhe të provokojnë zhvillimin e inflamacionit në rrugët e frymëmarrjes”, tha Mehmet Hoxha. Shumë herë astmën nënat e ngatërrojnë më virozat e stinës, por nëse gërhitja në fyt përsëritet për shumë ditë atëherë fëmija duhet të dërgohet për ekzaminim pranë një mjeku alergolog. “Kur bëjmë fjalë për kriza kemi parasysh për atë që në gjuhën e popullit quhet fishkëllimë në gjoks, ose gërhitja në fyt. Pra nëse kjo krizë e tillë zgjat 3 ditë dhe përsëritet më shumë se tre herë në vit detyrimisht duhet të bëhet një ekzaminim i detajuar. Në të kundërt nëse nuk paraqitemi tek mjeku farë ndodh? Atëherë mund të bëjë atake asmatike ose kriza të rënda astme në ulje të dukshme të nivelit të oksigjenit që rriskojnë seriozisht jetën e fëmijës”, shton Hoxha. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Alergji#MehmetHoxha#TopChannel
Përkeqësohet indeksi i ndotjes në Shqipëri/ Qytetet më të ndotura, Tiranë, Durrës dhe Elbasan
Përkeqësohet indeksi i ndotjes në Shqipëri/ Qytetet më të ndotura, Tiranë, Durrës dhe Elbasan
2 giorni fa
Indeksi i ndotjes në Shqipëri në dy vitet e fundit është përkeqësuar. Ky është përfundimi në të cilin arrin një studim i kryer nga Numbeo.com. Qytetet më të ndotura në Shqipëri vazhdojnë të jenë midis trekëndëshit Tiranë, Durrës dhe Elbasan ndërsa ambientalistët vërejnë se pavarësisht disa përmirësimeve, situata është shqetësuese. Kryesisht ndotësit më të mëdhenj janë makinat, cilësia e karburantit dhe ndërtimet. Përsa i përket Elbasanit, industria e rëndë gjithashtu vazhdon të jetë faktor ndotës. Pesha më e madhe e ndotjes është e përqendruar në ajër, por nuk mbetet pas ndotja e ujit e cila gjithashtu ka rol të rëndësishëm në mjedis. Në Shqipëri politikat kundër ndotjes përgjithësisht kanë rezultuar joeficente. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Albania#Ndotja#TopChannel
Wake Up/ Lindi Trimi, Ramushit i thashë më mirë t'ia vëmë frikacak emrin, boll me trima
Wake Up/ Lindi Trimi, Ramushit i thashë më mirë t'ia vëmë frikacak emrin, boll me trima
2 giorni fa
Anita ndër të tjera në “Wake Up” ka rrëfyer dhe historinë e emrave të 3 fëmijëve të tyre. Ajo tha se Gjinit ia ka vënë emrin Ramushi, nga historia e Skënderbeut dhe historia e Dukagjinit, duke treguar se është një emër tipik shqiptar. Hanës në fillim donim t’ia vendosnim Zana, por menduam se më femërore është Hana aq më tepër që është dhe emër ndërkombëtar. Ndërsa kur ka lind Trimi ajo rrëfeu se Ramushi ndodhej në Hagë. “E mora në telefon dhe i thashë se po shkoj në spital, çfarë emri t’i vendos djalit? Më tha prit dhe për 3 minuta më mori në telefeon dhe më tha Trim. Degjo ti djalë- i thash- boll me trima, më mirë t’ia vëmë frikacak se do i shkojë jeta më mbarë-, rrëfeu Anita. Më tej ajo theksoi se Trimi me të vërtetë është trim dhe se i dëgjohet shumë fjala në familje. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #WakeUp#TopChannel
Wake Up/ Anita Haradinaj: Ramushi në Hagë, momentet më të vështira për mua
Wake Up/ Anita Haradinaj: Ramushi në Hagë, momentet më të vështira për mua
2 giorni fa
Përgjatë bisedës në studio, Anita, bashkëshortja e kryeministrit në detyrë të Kosovës, Ramush Haradinaj foli edhe për momentin më të vështirë për të. Ajo rrëfeu se padyshim është Haga madje foli dhe për dorëheqjen e Haradinaj, si pasojë e një intervistë në Hagë. “Nuk më pëlqeu ftesa e Hagës, pasi e kishim kaluar atë moment, por na rkitheu pak pas, por mendoj se nuk do jetë diçka e keqe, por politike”, u shpreh ajo në “Wake Up”. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #WakeUp#TopChannel
Edicioni Informativ, 27 Janar 2020, Ora 12:00 - Top Channel Albania - News - Lajme
Edicioni Informativ, 27 Janar 2020, Ora 12:00 - Top Channel Albania - News - Lajme
2 giorni fa
Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #EdicioniInformativ#TopChannel
Wake Up/ Anita Haradinaj: Do të më pëlqente t’i rikthehesha gazetarisë së terrenit
Wake Up/ Anita Haradinaj: Do të më pëlqente t’i rikthehesha gazetarisë së terrenit
2 giorni fa
Më pëlqen më shumë terreni, pasi e kam nisur si gazetare terreni, do vazhdoja të bëja gazetaren e terrenit, është më aktive dhe çfarë nuk sheh në terren. Terreni të sprovon dhe të fal eksperienca më të prekshme. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #WakeUp#TopChannel
Wake Up/ Aktivistja shpërthen në lot për qentë e rrugës
Wake Up/ Aktivistja shpërthen në lot për qentë e rrugës
2 giorni fa
Situata e kafshëve të rrugës në Shqipëri, duket se prej vitesh lë për të dëshiruar. Jo pak qytetarë janë tepër të ndjeshëm veҫanërisht ndaj keqtrajtimit të qenve të rrugës. Një prej tyre është edhe aktivistja Jonida Ҫobani, e cila nuk i mbajti dot emocionet e saj në një lidhje direkte për "Wake Up". Edhe pse jeton prej 20 vitesh në Amerikë, Jonida shpërtheu në lot teksa tregonte se sa keqardhje dhe turp ndjen që Shqipëria është e fundit në botë për trajtimin e kafshëve. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #WakeUp#TopChannel
Wake Up/ "Monger" baleti që bën bashkë gjuhën e trupit dhe fjalën
Wake Up/ "Monger" baleti që bën bashkë gjuhën e trupit dhe fjalën
2 giorni fa
Më 3 shkurt, ora 19:00, në ArTurbina do të shfaqet baleti “Monger” i koreografit të famshëm izrelito-amerikan Barak Marshall, i interpretuar nga balerinët shqiptarë të Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit. Kjo shfaqje e përshtatur edhe për Shqipërinë, është cilësuar nga kritika si “një krijim i shkëlqyer, inteligjent, dhe me humor". E veҫanta e saj është fakti që së bashku me gjuhën e trupit ndërthuret edhe fjala, një element jo i zakonshëm në shfaqjet e baletit. Ky balet kompleks, me situata shumë reale fton publikun, jo vetëm për të ndjekur një shfaqje artistike, por edhe për një përballje me veten dhe raportet me mjedisin ku ushtrojmë aktivitetin çdo ditë. ”Mongeri” do të prezantohet në skenë nga balerinët e TKOB-it, Rovena Shqevi, Ledia Sulaj, Lori Bala, Livia Laro, Fjoralba Zëre, Dion Gjinika, Anxhelo Muçollari, Kristi Dushmani, Beni Skura, Julind Dervishi e Andi Vrapi. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #WakeUp#TopChannel
Skrevan/ Protestë për shkollën e dëmtuar nga tërmeti: Hapni shkollën! Duam të mësojmë
Skrevan/ Protestë për shkollën e dëmtuar nga tërmeti: Hapni shkollën! Duam të mësojmë
2 giorni fa
Banorët e fshatit Skrevan së bashku me fëmijët e tyre, të cilëve ju prish shkolla 9-vjeçare gjatë tërmetit të 26 Nëntorit kanë protestuar sot përpara bashkisë Urë-Vajgurore. Me thirrjet: “Hapni shkollën”,”Duam të mësojmë”,”Mos gënjeni” etj, ata janë grumbulluar të gjithë së bashku përpara bashkisë. Protestuesit kanë kërkuar që fëmijëve tu sigurohet transport për të shkuar në shkollën 9-vjeçare të një fshati tjetër pasi shkolla është shumë larg dhe për fëmijët e tyre është e pamundur të shkojnë e të vijnë çdo ditë në këmbë. Të indinjuar nga deklarata e disa ditëve më parë në media e përfaqësuesit të bashkisë Urë-Vajgurore Albano Kora,që ka deklaruar se bashkia u ka siguruar fëmijëve transport,prindërit deklarojnë se,të gjitha këto janë shpifje. Ata shkojnë edhe më tej dhe deklarojnë se,gjatë takimit që kanë kryer me kryetaren e bashkisë Juljana Mema, kjo e fundit i ka sharë e ofenduar rëndë. Prindërit kanë deklaruar se në bashkinë e Urës-Vajgurore askush nuk ua hap dyert dhe askush nuk i dëgjoj. Prindërit dhe fëmijët kërkojnë me çdo kusht gjetjen e një zgjidhjeje për tu arsimuar sepse-siç shprehen vetë ata-kanë një muaj që nuk venë fare në shkollë. Edhe pse protestuan për rreth 1-orë para bashkisë Urë-Vajgurore,askush nuk ua ka hapur dyert e bashkisë për ti dëgjuar dhe asnjë përfaqësi e tyre nuk është lejuar të takohet për këtë problem me përfaqësuesit e bashkisë. Shkolla 9-vjeçare në fshatin Skrevan është një nga 5 shkollat e dëmtuara nga tërmeti i 26 Nëntorit në bashkinë Urë-Vajgurore dhe kjo shkollë ka rezultuar me dëmtime të rënda nga inxhinierët dhe për pasojë është bllokuar. Që prej ditës së mbylljes së shkollës,rreth 35 nxënës të saj nuk shkojnë më në asnjë shkollë tjetër për shkak të largësisë së fshatit të tyre nga fshatrat e tjera ku ndodhen shkollat më të afërta 9-vjeçare dhe për shkak të mungesës së transportit. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #EarthquakeAlbania#School#TopChannel
Wake Up/ Anita Haradinaj:Tani e kam një arsye pse vij në Tiranë
Wake Up/ Anita Haradinaj:Tani e kam një arsye pse vij në Tiranë
2 giorni fa
Anita Haradinaj e ftuar mëngjesin e sotëm në “Wake Up” në Top Channel zbuloi dhe lidhjen e saj të ngushtë me Tiranën. Ajo preferon të vijë shumë shpesh në kryeqytet madje familjarët e saj gjithmonë e pyesin nëse ka një arsye të veçantë për vizitat e saj të shpeshta. Këtë herë ajo u shpreh se tashmë arsyeja është “Top Talent 3”, duke qenë se është anëtare e jurisë së bashku me Olti Currin, Jonida Vokshin dhe Hervin Çuli. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #WakeUp#TopChannel
Wake Up/ Padia ndaj bashkisë Tiranë: Vidhen fondet dhe qentë helmohen me acid klorhidrik
Wake Up/ Padia ndaj bashkisë Tiranë: Vidhen fondet dhe qentë helmohen me acid klorhidrik
2 giorni fa
Aktivistët e shoqërisë civile ndër vite kanë ngritur rreth 7 padi ndaj bashkisë së Tiranës, duke e akuzuar këtë të fundit për "zhdukjen" e qenve të rrugës. Aktivisti Endri Noti shpreson që padia e fundit të merret në konsideratë pasi prej vitesh po vidhen fondet që duhet të përdoren për sterilizimin e kafshëve të rrugës. Ai tregoi se ҫdo ditë merren mesatarisht 10 qen nga rruga dhe helmohen me acid klorhidrik në qendrën e grumbullimit të tyre në Kombinat. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #WakeUp#TopChannel
Drejtimi i INSTAT, qeveria shtyn afatin e aplikimit
Drejtimi i INSTAT, qeveria shtyn afatin e aplikimit
2 giorni fa
Qeveria ka shtyrë afatin për aplikimet për kanditaturat e pozicionit të drejtorit të përgjithshëm të INSTAT. Të interesuar do të kenë mundësi që deri më 3 shkurt afati i aplikimit shtyhet deri në datën 3 shkurt të vitit 2020 të aplikojnë. Aplikimet e dorëzuar brenda datës 27 dhjetor 2019 nuk duhen ridërguar. Ato do t’i nënshtrohen verifikimit të përmbushjes së kritereve ligjore dhe vlerësimit përkatës, sipas legjislacionit në fuqi. Aplikantët duhet të mbajnë titullin shkencor, Doktor në ekonomi ose shkenca ekzakte. Po ashtu duhet të plotësojnë një sërë kriteresh që kanë të bëjnë me aftësitë profesionale dhe administrative. Drejtori i përgjithshëm i INSTAT-it emërohet nga Kuvendi, me propozimin e Këshillit të Ministrave pas një procedure të hapur dhe publike përzgjedhëse. Ai drejton veprimtarinë koordinuese të aktiviteteve statistikore të prodhuesve brenda sistemit kombëtar statistikor. Prej qershorit të vitit të kaluar në krye të INSTAT ka qenë Znj. Elsa Dhuli, e cila zëvendësoi zonjën Delina Ibrahimaj. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #INSTAT#Aplikime#TopChannel
Çmimet Grammy/ Triumfon 18-vjeçarja Billie Eilish
Çmimet Grammy/ Triumfon 18-vjeçarja Billie Eilish
2 giorni fa
Këngëtarja Billie Eilish, 18-vjeçare ka fituar katër çmime Grammy, në ceremoninë vjetore të mbajtur këtë vit në Los Angelos. Albumi, Kur na zë gjumi, ku shkojmë? (When We All Fall Asleep, Where Do We Go? ), ka bërë që këngëtarja të fitojë çmimet për albumin e vitit, këngën më të mirë, për regjistrimin dhe realizimin më të mirë të këngës, pa harrur edhe shpërblimin për artisten më të mirë. Ajo tani është personi i parë që ka fituar këto çmime, prej kur Christopher Cross kishte shënuar sukses të ngjashëm më 1981. “Unë mendoj se fansat meritojnë gjithçka. Unë ndjej madje se ata nuk kanë folur shumë sot, sepse ata janë arsyeja e vetme që të gjithë ne jemi këtu, sot. Ndaj faleminderit fansa…”, shprehet Eilish. Vëllai më i madh o këngëtares, Finneas O’Connell, i cili i ka ndihmuar Eilish të shkruajë këngët, si dhe në realizim të albumit, ka fituar në anën tjetër gjashtë çmime këtë natë. Në mesin e fituesve të tjerë kanë qenë, Lil Nas X dhe Lizzo. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Grammy#BillieEilish#TopChannel
Wake Up/ Alarmi KE: Nga kozmetika te makinat. Lista e produkteve që na rrezikojnë jetën
Wake Up/ Alarmi KE: Nga kozmetika te makinat. Lista e produkteve që na rrezikojnë jetën
2 giorni fa
Komisioni Evropian në Sistemin e tij të Alertës së Shpejtë ka nxjerrë raportin e fundit, ku jepen me emra artikujt që janë tërhequr nga prodhuesi, apo që duhet të hiqen urgjent nga tregu. Në tre grupe të mëdha, KE sinjalizon për shumë produkte kozmetike, për disa lloje lodrash për fëmijë, por edhe për automjete të cilat prodhuesi i ka tërhequr nga tregu. Në të gjitha produktet kozmetike vërehet se ato përmbajnë mërkur, i cili nëse akumulohet në organizëm, mund të dëmtojnë veshkat, trurin dhe sistemin nervor. Gjithashtu mërkuri dëmton rëndë edhe sistemin riprodhues. Ndërsa përsa u takon lodrave, vërehet se një pjesë e tyre kanë përmbajtje kimike të rrezikshme, ndërsa një pjesë tjetër kanë pjesë të vogla të shkëputshme dhe në të dyja rastet përbëjnë rrezik jetësor për fëmijët. Në raportin e tij, KE gjithashtu reklamon edhe disa automjete të prodhuara në tre vitet e fundit, modelet e të cilave prodhuesi ka bërë thirrje që të kthehen mbrapsht nga blerësit. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #WakeUp#TopChannel
Wake Up/ Apnea, sindroma që të merr frymën, 5-10% e popullatës vuan nga ky çrregullim
Wake Up/ Apnea, sindroma që të merr frymën, 5-10% e popullatës vuan nga ky çrregullim
2 giorni fa
A e dini që në momente të caktuara gjatë natës , mund të mos merrni frymë për disa sekonda...ose mund të gërhisni dhe nuk e dini që kjo ndodh......Në fakt këto janë shenja të një çrregullimi që ndodh gjatë gjumit dhe që quhet sindroma e Apneve Obstruktive të gjumit. Ky çrregullim duket se është diçka e zakonshme në popullatë, pasi ka një përhapje të konsiderueshme te të gjitha moshat , por edhe tek të dyja gjinitë. Studime të ndryshme në SHBA, kanë arritur në konkluzionin se nga apnea e gjumit vuajnë rreth 18 milionë amerikanë të rritur dhe deri në 10% e fëmijëve të moshave pediatrike. Apnea e gjumit ekzaminohet dhe trajtohet, pasi në të kundërt ajo mund të jetë dhe fatale për jetën. Por sa e lehtë është për tu dalluar Apnea e gjumit dhe si është përhapja e saj në popullatën shqiptare. Dr. Holta Sulaj ndau sot me ne disa fakte interesante në lidhje me këtë çrregullim, mjeken otorinolaringologe. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #WakeUp#TopChannel
Ambasadorja e re e SHBA/ Meta pranon letrat kredenciale të Yuri Kim
Ambasadorja e re e SHBA/ Meta pranon letrat kredenciale të Yuri Kim
2 giorni fa
Presidenti Ilir Meta pasi ka pritur ambasadoren Yuri Kim në presidencë ka pranuar letrat kredenciale të saj. “I kënaqur të prisja dhe të pranoja Letrat Kredenciale të Ambasadores së re të SHBA, znj.Yuri Kim’, shkruan ai në facebook. “SHBA një partner strategjik, i pazëvendësueshëm për Shqipërinë.Së bashku të përballojmë me sukses sfidat që ka vendi.Zoti e bekoftë miqësinë shqiptaro-amerikane!”, thotë Meta më tej. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #IlirMeta#YuriKim#TopChannel
Makina përfundon përmbys në rrugë/ Aksident tek “Unaza e madhe”
Makina përfundon përmbys në rrugë/ Aksident tek “Unaza e madhe”
2 giorni fa
Një aksident mësohet se ka ndodhur në kryeqytet në zonën e njohur si “Unaza e Madhe”, pranë kopshtit botanik. Siç shihet dhe nga pamjet makina ka përfunduar përmbys në rrugë. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Aksident#UnazaMadhe#TopChannel
Kujtohet Holokausti/ 75 vite nga çlirimi i Aushvicit
Kujtohet Holokausti/ 75 vite nga çlirimi i Aushvicit
2 giorni fa
Liderët botërorë do t’iu bashkohen të mbijetuarve të Holokasutit të hënën në Poloni për të shënuar 75-vjetorin e çlirimit të kampit të Aushvicit nga forcat sovjetike, teksa anti-semitzmi shënon rritje në botë. Më shumë se 1.1 milion persona, shumica prej tyre hebrenj kanë vdekur nëpër dhoma gazi, nga uria, të ftohtit apo sëmundjet në Aushvic. i ndërtuar nga Gjermania Naziste pas pushtimit të Polonisë më 1940, fillimisht për të burgosurit politikë të Polonisë, këto hapësira janë kthyer në qendra të zbatimit të planit të liderit të nazistëve, Adolf Hitlerit për shfarosje të hebrenjve. Duke folur para nisjes së ceremonive të planifikuara për të hënën, David Harris, udhëheqësi i Komitetit Amerikan të Hebrenjve ka thënë se grupet e supremacistëve të bardhë, xhihadistët dhe të majtët ekstremë janë duke nxitur anti-semitizëm në gjithë botën. “Hebrenjtë në Evropën perëndimore mendohen dy herë para se të shkojnë në sinagag ose para se të hyjnë në dyqane të hebrenjve”, ka thënë ai për agjencinë e lajmeve, Reuters. Përveç të vrarëve në Aushvic, gjatë Holokaustit kanë vdekur rreth 6 milionë hebrenj. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Holocaust#Aushvic#TopChannel
Rama në Berlin/ Pritet nga kancelarja Merkel
Rama në Berlin/ Pritet nga kancelarja Merkel
2 giorni fa
Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #EdiRama#AngelaMerkel#TopChannel
E përditësuar/ 80 të vdekur dhe 2700 raste me koronavirus në Kinë
E përditësuar/ 80 të vdekur dhe 2700 raste me koronavirus në Kinë
2 giorni fa
Janë më shumë se 2,700 raste të konfirmuara të koronavirusit dhe 80 jetë të humbura në Kinë. Në të gjithë Kinën, 15 qytete me një popullsi totale prej mbi 57 milion njerëz janë vendosur nën mbyllje të plotë ose të pjesshme. Shqetësimi në të gjithë botën është duke u rritur në lidhje me shkallën e transmetimit, me zyrtarë kinezë shëndetësorë që thonë se virusi mund të përhapet përpara se të shfaqen simptomat. Këtu keni një përmbledhje të numrit të rasteve në secilën provincë kineze: Hubei (përfshin Wuhan): 1,423, përfshirë 76 vdekje Guangdong: 146 Zhejiang: 128 Henan: 128, përfshirë 1 vdekje Chongqing: 110 Hunan: 100 Pekin: 68 Anhui: 70 Shandong: 63 Sichuan: 69 Shanghai: 53, përfshirë 1 vdekje Guangxi: 46 Jiangxi: 48 Fujian: 35 Jiangsu: 47 Hainan: 22 Shaanxi: 22 Liaoning: 22 Yunnan: 19 Heilongjiang: 21, përfshirë 1 vdekje Tianjin: 14 Hebei: 18, përfshirë 1 vdekje Shanxi: 22 Gansu: 14 Mongolia e Brendshme: 11 Guizhou: 7 Jilin: 6 Ningxia: 4 Xinjiang: 5 Qinghai: 4 Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #China#CoronoVirus#TopChannel
Reshje shiu dhe rritje temperaturash, parashikimi i motit për fillimin e javës
Reshje shiu dhe rritje temperaturash, parashikimi i motit për fillimin e javës
2 giorni fa
Edhe sot do të vazhdojnë reshjet e shiut në vendin tonë. Reshjet herë pas here do të jenë në formë e shtërngatave, ndërsa në zonta e thella malore do ketë reshje dëbore. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga -1ºC deri në 07ºC, në zonat e ulëta nga 04ºC në 13ºC dhe në zonat bregdetare nga 09°C në 15ºC. Era do të fryej në drejtim Juglindor me forcë valëzimi 3 ballë. Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të sjellin reshje shiu dhe dëbore. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -2ºC deri në 07ºC dhe në zonat e ulëta nga 02ºC në 09ºC. Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit për qytetet e Shqipërisë por edhe në qytetet kryesore të botës. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #ParashikimiMotit#Meteoalb#TopChannel
Përkujtimi i Holokaustit/ Meta: Krenar për kombin tonë që mbrojti dhe mirëpriti mijëra hebrenj
Përkujtimi i Holokaustit/ Meta: Krenar për kombin tonë që mbrojti dhe mirëpriti mijëra hebrenj
2 giorni fa
Në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës presidenti Ilir Meta ka përkujtuar viktimat e Holokaustit. “Dy dekada më parë në zemër të Europës, fatkeqësisht ishim dëshmitarë të masakrave e spastrimit etnik dhe fetar në Bosnje e Hercegovinë, dhe Kosovë. Gjenocide dhe akte të tilla çnjerëzore ndaj kujtdo që i përket një feje, etnie apo kombësie ndryshe, nuk duhet të ndodhin dhe nuk duhen lejuar të ndodhin KURRË MË në botën ku jetojmë!”, shkruan Meta. Postimi i Metës Në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës, përkujtojmë me nderim miliona viktima të pafajshme të mizorisë së pashpirt të Holokaustit, në mënyrë që antisemitizmi, mungesa e tolerancës, bashkëjetesës, dhe shkeljet e lirive e të drejtave të njeriut, të mos përsëriten KURRË MË. Dy dekada më parë në zemër të Europës, fatkeqësisht ishim dëshmitarë të masakrave e spastrimit etnik dhe fetar në Bosnje e Hercegovinë, dhe Kosovë. Gjenocide dhe akte të tilla çnjerëzore ndaj kujtdo që i përket një feje, etnie apo kombësie ndryshe, nuk duhet të ndodhin dhe nuk duhen lejuar të ndodhin KURRË MË në botën ku jetojmë! Krenar për kombin tonë, që në periudhën më të errët të njerëzimit, mbrojti dhe mirëpriti mijëra hebrenj të larguar nga vendet e tjera, duke mos dorëzuar asnjë te pushtuesit. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #IlirMeta#Holocaust#TopChannel
Edicioni Informativ, 27 Janar 2020, Ora 00:00 - Top Channel Albania - News - Lajme
Edicioni Informativ, 27 Janar 2020, Ora 00:00 - Top Channel Albania - News - Lajme
3 giorni fa
Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #EdicioniInformativ#TopChannel
“Hear WHO”/ Aplikacioni më i ri dedikuar…
“Hear WHO”/ Aplikacioni më i ri dedikuar…
3 giorni fa
Aplikacionet po gjejnë përdorim gjithmonë e më të madh edhe në drejtim të shëndetit. Disa prej tyre janë bërë mjaft popullore së fundi e po përhapen me shpejtësi mes përdoruesve të telefonëve Android e iOS. Kështu në Britani është vetë autoriteti shëndetësor NHS qw e rekomandon Brush DJ, i cili vendos muzikë ndërkohë që lahen dhëmbët duke treguar se sa kohë duhet saktësisht për këtë proces. HearWHO është një aplikacion që vjen nga Organizata Botërore e Shëndetit (WHO) dhe konsiderohet i dobishëm për personat që dëgjojnë muzikë me zë të lartë, ndërsa mund t`i vijë në ndihmë dhe të moshuarve për të parë nëse ata do të përfitonin nga pajisje te tilla si aparatet e dëgjimit. Në listë gjendet dhe një aplikacion që kujdeset për shëndetin mendor, Moodpath, i cili sinjalizon tre herë në ditë mbi gjendjen emocionale të personit. Këtë e bën duke analizuar përgjigjet që merr nga pyetjet e bëra mbi mënyrën sesi ndihet përdoruesi, dhe synon të shohë nëse ka shenja depresioni. Google Fit, mat aktivitetin fizik; Sipas OBSH-së, të gjithë duhet të bëjnë ushtrime, duke përfshirë këtu dhe ecjen e shpejtë, për të paktën 150 minuta në javë. Ada është aplikacioni shëndetësor që nisur nga shenja si kolla apo temperature dhe ethet, verifikon në internet simptomat dhe sinjalizon për sëmundje të mundshme, duke shërbyer kështu si një paralajmërues për shëndetin, edhe pse diagnostikimin e saktë padyshim duhet ta bëjë mjeku. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #HearWHO#Aplicaciones#TopChannel
Avioni më i madh/ Boeing 777X realizon fluturimin e parë
Avioni më i madh/ Boeing 777X realizon fluturimin e parë
3 giorni fa
Boeing realizoi me sukses fluturimin e provës të avionit më të madh në botë me dy motorë, 777X. Ky zhvillim vjen në kohën kur kompania po përpiqet të forcojë imazhin e saj pasi modeli 737 Max u përfshi vitin e kaluar në dy aksidente fatale ajrore që morën 346 jetë njerëzish. Avioni u ngrit në ajër pranë Seattle-it ndërsa udhëtimi i tij katër orë. Dy përpjekje të mehershme gjatë javës nuk u arrit të realizoheshin për shkak të erërave të forta. Teste të mëtejshme do të jenë për cdo rast të nevojshme përpara se avioni të hyjë në shërbim me linjën ajrore Emiratet vitin e ardhshëm. Avioni gati 77 metra i gjatë duhet të lancohej më herët këtë vit, por data u shty për shkak të disa vështirësive teknike. 777X është një version më i madh dhe më efikas i mini-jumbos së suksesshem 777 të Boingut. Ndër risitë e mëdha që aji sjell janë majat e krahëve të palosshem dhe motorët më të mëdhenj komercialë në botë. Boeing thotë se ka shitur 309 avionë të tillë - që sic tregojnë listat e çmimeve, vlejnë me vlerë më shumë se 442 milion dollarë secili. Avioni I ri do të konkurojë fort Airbus A350-1000 i cili mban rreth 360 pasagjerë. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Boeing#Airplane#TopChannel
“Vdekja e tyre është mister”/ Flet shefi i Repartit të Pediatrisë për vdekjen e binjakëve
“Vdekja e tyre është mister”/ Flet shefi i Repartit të Pediatrisë për vdekjen e binjakëve
3 giorni fa
Pas vdekjes së dy foshnjave 5-muajsh,ka reaguar Shefi i Repartit të Pediatrisë në Spitalin Rajonal të Beratit,Vladimir Kumaraku. Kumaraku deklaron se,të dy foshnjet binjakë mbërritën në Pediatrinë e Beratit pa shenja jete. “Ata mbërritën me prindërit rreth orës 10:00 dhe pasi konstatova se ishin të vdekur,njoftova menjëherë policinë dhe morgun. I mbajtëm në repart deri në mbërritjen e policisë dhe më pas i çuam drejt morgut për të bërë analizat dhe autopsinë”-ka thënë Vladimir Kumaraku. I tronditur në lidhje me ngjarjen dhe duke deklaruar se,foshnjat nuk kanë pasur probleme me shëndetin apo virozat së fundmi,Kumaraku deklaron se për të vdekja e foshnjave mbetet një mister. Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Binjake#Berat#TopChannel
Kukësi - Partizani/ Luhet ndeshja në Air Albania
Kukësi - Partizani/ Luhet ndeshja në Air Albania
3 giorni fa
Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on ITmind Channel for NEWS and TV Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: www.top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH #Kukesi#Partizani#TopChannel
Makfiret Tairi
Makfiret Tairi - Giorno fa
ANTONETA eshte YLL ta vendos kemben ty ina te shkel me bukuri
MAKU
MAKU - Giorno fa
Emision Kurvash e bythqimash njoni me VK se tjetri.
Makfiret Tairi
Makfiret Tairi - Giorno fa
Ina Garderoben e ki shum te poshter me zi se ata ne puffe
dashuria ime bardhok
dashuria ime bardhok - Giorno fa
Aiii nuk ipet vota veq pse esht pak e bukur veq kott po votoniii pa lidhjee
PSF -CLAN
PSF -CLAN - Giorno fa
I paska rrujt musteqet edhe vetllat i paska martu
Makfiret Tairi
Makfiret Tairi - Giorno fa
Ty ina shko la WC se per as ni mut nuk je , e lere me te jesh per cunat . Mos i rej cunat oj mashtruse se ne fund dot ndahesh perseri me at qe dota zgjedhish,,, se ty nuk je femer per shpi . Ty te kisha cu ne puff e jo ne shpi
LEKE PJETRI
LEKE PJETRI - Giorno fa
Po 1milijard duhen 500 milijon jan per rindertim e 500 miljon per shperblim
Makfiret Tairi
Makfiret Tairi - Giorno fa
ANTONETA ty je per nje Familie te ndershme se behesh nje nuse e bukur e zbukuron shtepin, dhe ty je per nje shpi zengin,,,
Fatmir Bara
Fatmir Bara - Giorno fa
Bravo besart rrespekte
Labi Albo
Labi Albo - Giorno fa
Zanati më i vjetër ska kufi 😂😂
Perparim Cili
Perparim Cili - Giorno fa
Po ketej o legen nga liqeni linzes ske mbhelle nje ferr e jo peme o hajdut
Macoku Shqiptar
Macoku Shqiptar - Giorno fa
😂😂😂😂😂
Besim Sallauka
Besim Sallauka - Giorno fa
Ina,🤮🤮🤮🤮🤮
Libero Libero
Libero Libero - Giorno fa
Ne kete menyre misterjoze po' vdesin njerzit ne kine shikoni ne rrjetet sociale
AUXILIARIES AUX
AUXILIARIES AUX - Giorno fa
cfar prostitute ajo eshte si lop ts shpif
Янис Муслиев
Янис Муслиев - Giorno fa
kta përvec se jan te neveritshëm jan edhe qesharak 🤡🤡🤡 hajdutat e [email protected]
Makfiret Tairi
Makfiret Tairi - Giorno fa
Ina largohu nga ky Programm se nuk je ty per te zgjedhur cunat , je vetem nje mute e pa vler pijanec femer ,
Rando Veliu
Rando Veliu - Giorno fa
Kjo sbo me qesh edhe njeriun që qesh kot kush eshte me mua like
Dervishi Albana
Dervishi Albana - Giorno fa
Ju uroj me gjithe shpirt zoti ju dhent jete te gjate e shendet kesaj familje .
Libero Libero
Libero Libero - Giorno fa
Ju lutem kontrolloni virusin korona nga kina po' shkakton shum vdekje te tilla
Makfiret Tairi
Makfiret Tairi - Giorno fa
Ina eshte nje mashtruse e pist, e paraqet veten Kurse eshte e drejt por jo vetem nje mashtruse e vetes ,,, ANTONETA eshte YLL dhe reale, e bukur pa kufi, Zoti te ruajt ANTONETA nga ina se ina eshte gjarperesh te helmon tinza
klentian beqiri
klentian beqiri - Giorno fa
Me at zo q paska ky i tredhmi dallon 5 km larg ska nevoj per kapuc
FLORI
FLORI - Giorno fa
ky qe erdhi i ri ja futi friken palc oltit se ben si bish olti po ky qenka bish
Oparaku i Korces
Oparaku i Korces - Giorno fa
10 mije leke shume lire e shume mire
Enkeljada Mollaymeri
Enkeljada Mollaymeri - Giorno fa
o zot ta paskan pire gjakune o cun..dhe tani bene si i ndershem
Flo Florian Palushi
Flo Florian Palushi - Giorno fa
Si ne itali mo plak
dashuria ime bardhok
dashuria ime bardhok - Giorno fa
Pse a talente ju duket kjo me lojra koti a
Makfiret Tairi
Makfiret Tairi - Giorno fa
Antoneta je si YLL. Kurse Ina eshte vetem nje kuder, inen nuk e mar dot as WC te ma pastroj, eshe ina eshte xheloze dinake , se ANTONETA eshte nje Yll ,lum nena qe te ka ty ANTONETA 😘😘😘
Astriti Schererbauer
Astriti Schererbauer - Giorno fa
Ej mos harroni se rambo osht King edhe sja del as ni shiptar me to qysh menon , Ramushi pet 24 or ti mobilizon 10 mij ushtar kta duhet ta din mir Edi qeni e qent e tjer qe lehin.
Rafa Rafa
Rafa Rafa - Giorno fa
Duhet tja kishit modifiku zerin djalit qe beri deboncim o fiiiiiksi, mos I hapni telashe djalit se nk eshte e drejte. Ky djal qenka zotri I vertet. Bravo vllacko!
Flo Florian Palushi
Flo Florian Palushi - Giorno fa
Nuk te arrostojn ne itali pa patent eh shqipri fut ne burg aktrin ..........
Entela Sinani
Entela Sinani - Giorno fa
Ku po shkojmeeeee o zotttt
dezhavy zhezhavu
dezhavy zhezhavu - Giorno fa
ca spiuni 😑😑😑😑😂
Rei Hana
Rei Hana - Giorno fa
Futu se ta kena Lon gati😂😂😂😂😅😅😅
Brunilda Spahillari
Brunilda Spahillari - Giorno fa
Po ti qe qene me ate cfar ben ti more pse nuk i kth ehesh asaj bushtres qe pi e rreh fmin apo m an sehir ti o qelbanik
Tomas Tomas
Tomas Tomas - Giorno fa
Shum shum bukur fsgati drobinikut e kam maman nga ky fshat flm shum per ket emision ,esht her e dyt qe shkruaj shpresoj qe ta lexosh dhe t realizosh deshiren qe kam per malin e shpiragut aman t lutem vizitoje
Vadim Jurat
Vadim Jurat - Giorno fa
Hajt nanen
Ervis Dybeli
Ervis Dybeli - Giorno fa
Çfar Emisjoni Seks dhe Drog Thot plot Gojen erdhi dhe studenti Po per Motren e Vet A tregoj gje se si esht ky ka dhe trungun e familjes sepse çfar te mbjellesh do korresh
flamurtari1990
flamurtari1990 - Giorno fa
🤮
Kristi Koroveshi
Kristi Koroveshi - Giorno fa
I duket vetja kushedi se cfare ketij .Mashkull trap 😒
Myrteza Kila
Myrteza Kila - Giorno fa
Lum si kjo qe shkon ne palester
Sokol Vladaj
Sokol Vladaj - Giorno fa
Unë për një gjë nuk bie dakord për çfarë tja dërgojnë leket as arbrit as Elvis naçit as sidritit.kush don të bëj bamirësi ti dërgojë direkt të njerëzit që kanë nevojë.keta persona vine nga hiçi dhe bëhen miljonera tallen me të varfrit duke bere dokumentar.Prokuroria duhet të ndërhyjë dhe ti plas në burg kto që abuzojnë me të varfrit dhe pasurohen për vete se ka dalë në modë në shqipri.
Ermal Hasanaj
Ermal Hasanaj - Giorno fa
O ina o baxhell a e shef veten sa e shpifme je aman
bobo bobo
bobo bobo - Giorno fa
Hahahahahahaha sa i madh ai plaku si i tha po ajo eshte gjith ajo balen ti do i hipesh asaj ti je si karkalec hahahaha
JULIAN julius
JULIAN julius - Giorno fa
Kta komentatoret tane e zgjidhen ceshtjen e shipris e Po merren me kosoven ore k**a kosova Po ben sgjedhje te lira e Po nderrojn qeverit e kryeministrat ma mire se vendet evropiane. Jo si ju qe lepini eda e sali e lula e ilira sipas eres. Jua dhiu kryeminstri i kosoves ore njerez injorante ju injoroi intelktualitetin duke ju thon merruni me vendin tuj se ne dalim zot vet.po prap nga ana tjeter kosova esht shipri kur i intereson e pastaj nuk esht shipri ska nevoj per ne. Na cat k qe te gjith na plasi trapi ne te hallet e kosoves kur jemi vet ku therret qameti
k g
k g - Giorno fa
Bravo lulzim👍
bobo bobo
bobo bobo - Giorno fa
Hahahahahhaa e kan rjep na leket ato grat kete mavriun e del e spiunon ky tani hahaha
Jeton Avdulli
Jeton Avdulli - Giorno fa
Je baba oger bosi te lumt brav ti je edhe inan do mat mirt edhe ne fund do jeni qe fit
Янис Муслиев
Янис Муслиев - Giorno fa
top qeni....TV bythqirash historik
aulona adili.22
aulona adili.22 - Giorno fa
This is racist
vali mustafaj
vali mustafaj - Giorno fa
poa
Piter Pann
Piter Pann - Giorno fa
Eshte bere si makina mesimore teta trasha...🤨😏😐
Bardhyl Merko
Bardhyl Merko - Giorno fa
Po ajo pune ngeli per te shkretat te hane buken
Nimet Beqo
Nimet Beqo - Giorno fa
PARTI HITLER JEMI GATI KURDOHER ENVER PARTI JEMI GATI KUR T'DUSH TI RAMA HIK RAMA HAJDE NË mes të natës në qetësi KUR në ballkon më rrije DHE unë të këndojë me ëmbëlsi DHE tinë më dëgjoje ...
Mirela Lamce
Mirela Lamce - Giorno fa
E tmerrshme!
IsmajL
IsmajL - Giorno fa
Stergjyshin e kam pas prej toplice shum kisha pas qef me pa toplicen qysh osht edhe pse nuk di ku e kan pas as shpin as sen Ju pergeoj per Videon
Goc Tirone
Goc Tirone - Giorno fa
Uaaa sa turp, vdekshin jalla s'kan turp gruja 50 vjec pupupupu 🙈🙈🙈🙈😡😡😡😡
Marin Hygo
Marin Hygo - Giorno fa
Antoneta dhe Lulezimi shkoni dhe me shume❤️❤️❤️❤️❤️❤️😘😘😘😘👩‍❤️‍👨👩‍❤️‍👨👩‍❤️‍👨🤜💪💪💅💅
bek bek
bek bek - Giorno fa
Zemrat shqipe
Dr Gashi
Dr Gashi - Giorno fa
Kur thone sex edhe droge keto dy femerat vetem dridhen
Irena Zani
Irena Zani - Giorno fa
Oii I
Erika Erika
Erika Erika - Giorno fa
Uuaaa sa keq qenkan keta cunat me vjen keqe per ju goca qe jeni beqare... ne halle jeni 😂
Petrooo Ortep
Petrooo Ortep - Giorno fa
KTYRE PLAKAVE DO FUTUR NJE HU MU NË VRIMË SHKONI MOJ BENI SEKS ME ARUSHEN ATJE NE PUK A KU MUTIN ESHTE MOS I MSONI KEQ FÊMIJËT SE GJYNA JU THAFT VRIMA PI**IT INSHALLA
V. Xhemaili
V. Xhemaili - Giorno fa
Behemi 1 milion shiptar per me e largu ket inen qe koka bosi 🤮
Ardiana Kontic
Ardiana Kontic - Giorno fa
Zoti na rujt po ku po shkojn kta njerz apapa
Klevis Koka
Klevis Koka - Giorno fa
Hahahha sa bukur I tha ai xhaja ti sun i bosh gjo asja se esht madhe ti je si karkalec hahah
S. m
S. m - Giorno fa
Hahaha kane zbrite nga malet plakat e po.bajne bisnes pika qe su bie,fundi botes o zot.
Dritan Fejzaj
Dritan Fejzaj - Giorno fa
Baton tradhetari ngi syte se te ngela koka per toke.Nuk ke guzim te shikosh ne sy ata qe po bisedojne me ty.
Petrooo Ortep
Petrooo Ortep - Giorno fa
PAK RENDSI KA ESHTE APO JO SPIUN DJALI DROGA NË SHKOLLË ESHTE SKANDAL EDHE MAFIET ME TE MEDHAJA KAN NJE KOD „NUK SHESIN AFER SHKOLLAVE“
marco lucas
marco lucas - Giorno fa
Po ce shpiunon o vlla se e kishim gjetur mir 10 mije lek mbaronim pun, tani veshtir
Diti M
Diti M - Giorno fa
Nga menyra se si flasin keta meshkujt nuk merret vesh kush jane burra e kush jane gra. Tamam si ca gra llafazane te bezdshme, ose si travesti apo homo flasin. Sa te peshtire.
I am The light
I am The light - Giorno fa
O zot ku ka arrit njerezimi, cfar jane keto tokesore pa pike klasi, ajo barkun si lope hollandeze, ku si tokesore, o zot ku ka arrit njerezimi , ma mire te perbyset bota dhe te lere vec hyjnoret, te Zhduk gjithe tokesoret
Mari Eta
Mari Eta - Giorno fa
Pu pu pu po vjen fundi botes
Albgangsta Gangsta
Albgangsta Gangsta - Giorno fa
Nji video shum e rendesishme per vendin ton. Flm nga ti Mema
Valbona Dana
Valbona Dana - Giorno fa
Sa gjë e ultë kurë ajo gruaja ngre pantallonat🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️hapu dhe e futu o femer e ulet
Moisi Guri
Moisi Guri - Giorno fa
Keto jane gjera koti qe jepen neper tv ,sepse tregohet ku ndodhet shoqeria njerzore shqiptare ,dhe shikon çdo njeri çfare beine te tjere,sa per keto lokalet e hotelet te gjimnazi i Kamzez behet seks ,seks nuk behet siç e mendoni ju po jane femra lesbike,ku pederastet e manjaket terhiqen nga njeri tjetri ku jetoin me mendimin e seksit ,keto shfrytezohen vete nga keta persona per para,po te shkosh ne nje gjimnaz tjeter ka stil tjeter,dhe keshtu qe ndryshon gjimnazi nga unversiteti ,ne unversitet ka kode seksi ,po megjithate populli shqiptare ka nje te ardhme te sigurte nen udheheqjen e ps,pd e lsi ,kjo eshte fitore e popullit tone ku rinia e ka çare e do ta çai sa here qe ta kerkoi atdheu yne.
Fatos Rexha
Fatos Rexha - Giorno fa
Hahahahahah sa kam qesh me ate gjagjin si tha gjith asaj balene ti hipish ti hahaha
Dritan Fejzaj
Dritan Fejzaj - Giorno fa
Baton po thua vete qe ke bisedua per nderrim territorresh, dhe pastaj po thua qe kurr nuk ke qen per nderrim territoresh.Ateher pse bisedon dicka qe nuk te intereson me e bere? Dicka qe del na ty rama dhe thaci e jo Ramushi.
Ergi Hoxha
Ergi Hoxha - Giorno fa
Jepi o dardan ilirian
Arban P
Arban P - Giorno fa
Ky eshte bere si parja e kuqe tek ato lokale
Nimet Beqo
Nimet Beqo - Giorno fa
O ENI PYET ÇAKON SE MOS ËSHTË ARTIFICJAL TË KALONI DHE KOHËN E LIRË ...
Valbona Dana
Valbona Dana - Giorno fa
Po ty prinderit te nisen per mesim o djalë e jo te mesoje se si te beje sex🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️me grat mbi 50-vjeç
Valentina Metra
Valentina Metra - Giorno fa
O zot na ruj mend te kokes, turp turp turp i zotit!!!
ed junior
ed junior - Giorno fa
Te mos flasim per emra te perveçem qe perdorin fjale te huaja, ajo qe na pengon shume eshte perdorimi i ketyre fjaleve ne emisionet tuaja dhe ato te cdo televizioni tjeter shqiptar kudo. Si ne lajme,si ne emisione edukative e arsimore perdoren fjale te huaja kur ne kemi fjalet e tilla shume te bukura ne gjuhen shqipe.Fillimisht ndaloni perdorimin e tyre ne Top Channel nga ana e prezantuesve. Ne vend qe ne te mesojme prej jush, ne duhet t iu lutemi juve qe te mesoni se si perdoret gjuha shqipe,turp...
Dhurata Perra
Dhurata Perra - Giorno fa
Kto jan kotttttt......
idriz gumshuta
idriz gumshuta - Giorno fa
5:05 ca te bej zoti hallall..... me bo gjera te tilla? Keto jan haram.
Shmek Arty
Shmek Arty - Giorno fa
A osht vajze kjo a çun ??
Emilia Emi
Emilia Emi - Giorno fa
Yyyyyt u shplafte mortja u vrafte zoti ishalla putanat e m
Ervis Dybeli
Ervis Dybeli - Giorno fa
AH mor Zot Morem Fund Çfar Behet Keshtu
Eva Evvaa
Eva Evvaa - Giorno fa
antoneta
Michele Michele
Michele Michele - Giorno fa
Bravo je tu ba nje djal i drejt, taman spiun i ndershem🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
AMC
AMC - Giorno fa
Ku ndodhe kto po pys per 1 shoke
Valbona Dana
Valbona Dana - Giorno fa
O ditë e zezë ku jetojm e ç'bëhet
Leo Tube
Leo Tube - Giorno fa
profesor paske ik per lesh. me nje frym e the gjith cfare kishe per te then,
Multivanm Multivan
Multivanm Multivan - Giorno fa
Populli mirë e ka!!!
Maria Bullari
Maria Bullari - Giorno fa
Antonet vangjel dhe lulzim Ke burr aty tjerat jan kalamaj.
R M
R M - Giorno fa
Kjo Esht Turpi Edi Kriminelit nje ijorant dhe Tradhtar i shqiptarve Nje Kriminel Si Edi Rama per 6 vjet Beri Nje Qeveri Kriminale🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇺🇸🇺🇸🇺🇸 RAMUSH. JE LUANI I SHQIPTARVE
Gjergji Trebicka
Gjergji Trebicka - Giorno fa
Sinqerisht shumee bukur kendoj .por zgjedhja e kenges ishte shuuuuummmm e veshtirr ppr prap se prap shume mir e percolli tek ne
Multivanm Multivan
Multivanm Multivan - Giorno fa
Hä zoti kryemister!! Kaq shpejt të ban synet ty???? Eheeee
BA Mörder
BA Mörder - Giorno fa
Per Faj Tktyre Gejushave Shumica e Cunave Jan Tvirgjer.