“Jetët e humbura nuk i kthejmë dot”, përlote Rama teksa përmend familjet e prekur rëndë nga tërmeti

2 161
146
 
Moment i vështirë ka qenë për kryeministrin Edi Rama, teksa bëri me dije familjet që ishin prekur rëndë nga tërmeti, dhe kishin humbur disa pjesëtarë të familjes.
Të gjitha familjet e viktimave, tha kryeministri Rama, do të trajtohen në mënyrë të veçantë.
Të gjitha këto familje do të hynë në shtëpi të re në mënyrë urgjente dhe ne jemi gati. Duhet një person kontakti për të komunikuar me ta, për të vendosur se ku ata duhet të rrinë.
Familja Broshka, Gjana, Hajdarmataj, dy familjet Lala, familja Meçja, Misho, Qato, Zeneli, Cakoni, dy familjet Cara, Cuka, Cupi, Greku, Hoxhali, Preci, Steneci, Vata, do të marrin shtëpi.
“Ata do trajtohen në mënyrë të veçantë. Ata duhet të hyjnë në shtëpi të reja urgjent. Duhet caktuar një person specifik në Durrës dhe Tiranë që do bëjë kontaktin me ta për të thënë se ku duhet të rrinë. Familjeve në Thumanë jemi gati t'i ofrojmë menjëherë familjeve të viktimave në Tiranë apo në Thumanë. Do jemi në komunikim me ta për të parë se kush është dëshira e tyre. Jemi gati tani. Komunikimi do sjellë mbrapsht gatishmërinë e tyre se ku duan të qëndrojnë. Ky projekt akt të miratohet. Shtesë në ligjin për tatimin mbi të ardhurat të ndryshuar. Këto familje janë të parat fare që duhet të kenë gjithçka, jetët e humbura nuk i kthejmë dot.”-tha Kryeministri Rama.
durata: 3:17

Commenti

Tony Tony
Tony Tony - 2 giorni fa
Mashtrusi
Vera Kurti
Vera Kurti - 7 giorni fa
Ai , pot ket jep , po ska , ca tjapi 👍
Vera Kurti
Vera Kurti - 7 giorni fa
Duhet te binte ( termeti ) qe ta mernim vesh se kush esht Rama !!! 👍 Nuk them per familjet qe humben jeten ,,, ♥
Frozen Actor
Frozen Actor - 11 giorni fa
Dont forget, Greeks helps anyone who needs help. Rest in peace to families
James Adminston
James Adminston - 8 giorni fa
Greeks, turkey, serbia and more please do not forget these countries and more countries
Dorothea Karapourtsidou Papazoglou
what went wrong????
Αγγελος Αγγελου
Bad actor!
Vera Kurti
Vera Kurti - 12 giorni fa
🇦🇱 O Shqiponj Krenare
Te pash qe po qaje ,,,
Ti je Kombetare
Ne , te vegjel fare !
🕊 Per ty e mori vesh Bota
Se , kush esht (Shqiponja)
Dhe , per ne te t'jeret
Qe t'kemi , se je e jona ! 🇦🇱
🕊 U ( plagose ) pak
Por , do e lidhesh plagen !
Do sherohesh shpejt
Se , vendi jot esht te malet !
🕊Ne Te duam shum
U merzitem te gjith ! 😭
Do ngrihesh prap
Se ti je , per flutirim !
🕊 Jemi krenar per ty
Ti , e di vet !
T' gjitha i ke pa
T' bashkuar per nji jet ! 🇦🇱
🕊 Po e mbyll o Simbol
Tani , do behesh mir !
Jeta kshu esht
Te len nji kujtim !
🕊 Je te cdo njeri
Dhe te cdo gjak !
Qy sot e tutje
Shqipria 🇦🇱 te jet me fat !!!
Romeo Demogllava
Romeo Demogllava - 12 giorni fa
Te lumt Edi Rama jemi te gjith ne Kraun tend. Bravvoooo
Iu Iu
Iu Iu - 12 giorni fa
O plere po ti ke firmosur direkt per shume ndertime se ke marre pjesen . Popull hap syte
Vera Kurti
Vera Kurti - 12 giorni fa
Populli i ka hap syt , mir ksaj rradhe !!!!! Rama ✌
Vera Kurti
Vera Kurti - 12 giorni fa
Ka firmos qe te ngrihen jo se i ka ndertu Rama., Sdu pergjigje !!!
Σπύρος1977 α
Σπύρος1977 α - 13 giorni fa
Rama Pusht
sp2001
sp2001 - 12 giorni fa
Budalla!
Σπύρος1977 α
Σπύρος1977 α - 13 giorni fa
Fuckminister Edi Rama
Ena Meta
Ena Meta - 13 giorni fa
Oo qifsha ropt kosova bjen nima per vllezrit ton ti mut ju lyp zarinen jav lyp ka 5 euro te qifsha ropt e kon iki mar mut
liza corti
liza corti - 13 giorni fa
🙏😥
ΑΧΙΛΛΈΑΣ Λ
ΑΧΙΛΛΈΑΣ Λ - 13 giorni fa
Συλλυπητήρια σε όλες τις οικογένειες των θυμάτων. Σας συμπονούμε να το ξέρετε και σας στηρίζουμε. Είμαστε δίπλα σας.
Vera Kurti
Vera Kurti - 13 giorni fa
🇬🇷♥🇦🇱
Malvin33 Kola
Malvin33 Kola - 13 giorni fa
Mos na kujto me per pak min u shkaterrua gjithcka 😥😥
ledi noka
ledi noka - 13 giorni fa
lot krokodili ti qifsha ropt
speranza gilaj
speranza gilaj - 13 giorni fa
Ngushellime familieve
Etnik BOLETINI
Etnik BOLETINI - 13 giorni fa
Nuk ka nevoj te qaj kryeministri, mjafton qe ligji te jet i njejt per te gjith, te egzistoj drejtesia, te luftohet krimi dhe korrupcioni, te rritet mireqenia e popullit.per ato gjera duhet ti qaj shpirti kryeministrit.
Tina 054
Tina 054 - 13 giorni fa
Respekte rama dhe ngushllime per te gjithe familiet qe humben me te dashurit e tyre
Djali Mire
Djali Mire - 13 giorni fa
Normale qe do perlotet se njeri eshte dhe ky pavarsisht cdo gjeje...
Liv. F
Liv. F - 13 giorni fa
Une me politiken nuk jam mare ndonje here edhe tel politikanet nuk kam pas besim as shprese. Po ky njeri eshte treguar NJERI ne kto momente te veshtira per Shqiperine, ngeli rrugeve me njerzit ka 5 net qe spo flen, plus humbjen qe pati ne familjen e tij. Dhimbja edhe stresi qe ka ky njeri ne koken e tij ne kto momente duket ne sy, ka nje popull rremuje te komandoj, edhe me termetin u be akoma me shum rremuje. Nje bravo e meriton !
Ymer Asllani
Ymer Asllani - 13 giorni fa
Allahu me xhehnet inshalla
Blerim Syla
Blerim Syla - 13 giorni fa
Shih ti nipi i millosheviqit po i dhimbka dikush po ky kriminel krejt shqiptart mei pa te vdekur kti krimineli zemra mal i bahet
Veselina Ivanova
Veselina Ivanova - 14 giorni fa
TE THEMBE SHPIRTI MOJ KURV PER ATA SI UVRAN NE MINJER SKA GJE SA MINJERA JAN TE JUAJA MOR MOTR QIR
Pulceilcane
Pulceilcane - 14 giorni fa
this is in italy's trending and it's way more interesting than the shit there is in the trending tab
Dd Malka
Dd Malka - 14 giorni fa
Zoti ti japi fuqi njerzve qe po kalojn ket tragjrdi amin🙏🙏🙏🙏
NeuManN
NeuManN - 14 giorni fa
Condoglianze a tutti gli amici albanesi
Toni Shehu
Toni Shehu - 14 giorni fa
Nuk shkoj termeti ke vjerra ime ke gruja ime a ka zot apo jo
Unikkatil AL
Unikkatil AL - 14 giorni fa
U bo si me qen 70 vjet Edi Rama tu u shkatru para kohe po shkon
Vera Kurti
Vera Kurti - 14 giorni fa
Per nji jav u (plak) ,,,
ajdjdjdbd jsueheheg
ajdjdjdbd jsueheheg - 14 giorni fa
je ma i miri Edi
altin altin
altin altin - 14 giorni fa
ik ere rrot k..i po prit sa te mbarojne termetet po do qash me verte pastaj..........ti dhe gjithe pd ps lsi ca jeni ju te gjithe llumnat e ketij shteti.........lot krokodili..........bythq.ma politikane
altin altin
altin altin - 14 giorni fa
po me 1 pale rroba me shallvare qe te kujtojne njerezit qe ske kohe as te vishesh !!!!! strategji me detaje....detajet e bejne diferencen !!!!!o 1-sh shyqyr qe je ti se do kishim me shume viktima faleminderit qe ekziston te na rrosh sa malet te puthim muahh!!!
marlin shkalla
marlin shkalla - 14 giorni fa
zoti e bekoft shqiperin
Ferdinant Bogknto
Ferdinant Bogknto - 14 giorni fa
Egjith jeta e tije eshte nje ipokrizi me se evertet. Per te kemi kaqe shume fakte ku nuk na bejne te dyshojme per kete qe me larte shkruam
Viviane Kodra
Viviane Kodra - 14 giorni fa
N'a jepni ndonje adrese per ndonje pako me ushqime spageti per rezistence nje émigrante nga franca blerina kodra adressa 2 b l'abbé de l'épée 78000 versailles france
Viviane Kodra
Viviane Kodra - 14 giorni fa
Ngushellime Femijeve vllezerve motrave kushurinjve shoqeve shokeve gjysherve gjysheve zoti ju mbrofte te gjitheve amen viviane blerina kodra nga France
Viviane Kodra
Viviane Kodra - 14 giorni fa
Ngushellime te gjithe shqiptarve Dhe jeté te gjate familiève
e gega
e gega - 14 giorni fa
Gjynafe ngushllime te gjithve per keto familje Vetem Ju Zoti Krye Minister je i pari qe ke dhane te gjitha mundesit per Infrastructure Shqipetare vetem ju nuke dot kete shanse qe ke token dhe me ba shtepin si te doime ne shqipetaret edhe ti per korrektesin qe ke ba te perzemerta te gjithve familjeve qe kane viktimat e hallet dhimbjet qe nuk harrohen kurre po nje urime nga ana ime famljarisht ju theme te cofte Zoti shendet me gjithmone me familiart e tu keni ba maksimumin te lumte
Vera Kurti
Vera Kurti - 14 giorni fa
Bravo 👏
policani albania
policani albania - 14 giorni fa
O Edi je i madh i shpetove shqipetaret nga kaosi ishe ne cdo front mos te ishe ti do ishte bere si 97 100 per 100
abi ern
abi ern - 14 giorni fa
Jam nje qytetare nga tirana nuk kam asnje dem nga termeti por shpreh ngushellimet e siqerta per te gjithe te prekurit nga termeti dhe te falenderoj perzemersisht zotin edi rama zoti te bekofte me gjithe familjen tende se u ke qendruar afer te gjithe shqiptareve dhe njehere zoti te bekofte
Edi TV
Edi TV - 14 giorni fa
Ky edi rama nganjehere esht i miri nganjehere eshte dreq
Vera Kurti
Vera Kurti - 13 giorni fa
Ca pije pi , na jep dhe neve 👍 Shaka bej 👍👏
Herkenc Arapi
Herkenc Arapi - 14 giorni fa
Po bere mire per popullin ke te drejte te rrish edhe 8 vjet dhe ta besh shqiperine shembull jam krenar qe jam shqiptar urime Edi ngushullime familjarve te prekur
Vera Kurti
Vera Kurti - 14 giorni fa
👏
Herkenc Arapi
Herkenc Arapi - 14 giorni fa
Edi je i madh po bere te pamunduren per popullin respekte
Gjustina Avgustini
Gjustina Avgustini - 14 giorni fa
Respekt per zoteri Ramen qe po e ndan dhimten me popullin shqiptar. Ata luten per ne po me zotin aspak s mund te shtyhemi se rruget e zotit jan te quditshme.
Dragon
Dragon - 14 giorni fa
Clickbait
nderim bytyqi
nderim bytyqi - 14 giorni fa
Nguslime per vllezerit tann nuk dotij harojm kure perjet 😢
Festim Kertusha
Festim Kertusha - 14 giorni fa
Bravo. Shum. Drejte❤️❤️❤️
Γιωργος Πεππας
Τα ήθελες και τα έπαθες που καλύπτεις εγκληματίες ναρκεμπορους και πεθαίνει νέος κόσμος όλα είναι κάρμα αυτό να το θυμάσαι
Γιωργος Πεππας
@Laertis Rak εγώ έτσι το βλέπω τι να σου πω τώρα οι άλλοι Έλληνες μπορεί να έχουν άλλη γνώμη εγώ προσωπικά αυτό πιστεύω
Laertis Rak
Laertis Rak - 14 giorni fa
@Γιωργος Πεππας τι λες ρε φίλε σοβαρά ?? Δηλαδή θεωρείς ότι η ανθρώπινη ζωή έχει σύνορα ?? Τι να σου πω είσαι βαθειά νυχτομενος. Καλή συνέχεια
Γιωργος Πεππας
@Laertis Rak εν μέρη σύμφωνο μαζί σου αλλά αν γινόταν αυτό στην Ελλάδα δεν θα υπήρχε τέτοια υποστήριξη να ξέρεις
Laertis Rak
Laertis Rak - 14 giorni fa
Γιώργος Παππάς διαφωνώ κάθετα με την τοποθέτηση σου. Εδώ μιλάμε για χαμένες ζωές και εσύ λες τι ήθελες και τα έπαθες. Καλύτερα διέγραψε το σχόλιο σου γιατί δεν αρμόζει καθόλου με την δυστυχία τον ανθρώπων.
Vera Kurti
Vera Kurti - 14 giorni fa
Αστο,,, καθένας στη ( Μίρα του )
Queenie Minnie
Queenie Minnie - 14 giorni fa
😢😢be careful people😢😢
Alban Strakosha
Alban Strakosha - 14 giorni fa
Pse ato politikan që kan me qindra pallate nuk i hapin dyert me strehu njerëzit, ça mrrin mLexon viktimat, duke derdh lot krokodili kot? A pse kshu e mba shtetin, jeo dorëhejen, dhe ty Metës Salës Monikës ju dënoftë Zoti me gjën më tkeqe. Copa copa e keni bër ktë vend. Tju vij turp, o tpashpirt, skeni shpirt o plera
Blerim Bislimi
Blerim Bislimi - 14 giorni fa
Kur nuk kam par se nje njeriu i shtetit Politikan te dalin lotet per popull te vet. Per gjarje tragjedik qi i ndodhi vllezerve te Shqiperis kjo esht dhimbje shume e rend per te gjith familjet e prekura te ngjarjes ngushlime te gjithve zoti ju dhavt gajret
Μαιλιντα Μολλαι
Bravo kryeministrit edi rama eshte prekur jashte mase ishalla do ta ndihmoje te gjithe pa spekullime dhe pa nderyrje per te sabotuar per ndihmen e ketyre fatkeqesie qe e zuri shqiperine .Falenderime dhe ngushellime te gjithe familjarrve te viktimave zoti i pushofte ne paqe edhe juve ju dhashte force te qendroni ne kembe
Vera Kurti
Vera Kurti - 14 giorni fa
Bravo , duhet dhe mdihma se vet, ska ca te bej !👍
Gentian Rakipi
Gentian Rakipi - 14 giorni fa
Ik o barbon rruaje mjekren e mos dil me neper tv se qenke ters
Anna Stone
Anna Stone - 14 giorni fa
😥😥😥😥😥😥😥😥😥😥dhimbje PA kufi 😥😥😥😥😥😥😥😥😥🏡do behen dhimbja aty😥😥😥🇺🇸
tiranasot100
tiranasot100 - 14 giorni fa
Zoti te bekofte 🙏
markiljano official
markiljano official - 14 giorni fa
Nuk e dija qe krokodili qanka me vertet 🐊
Gerti Pepa
Gerti Pepa - 14 giorni fa
Ngushellime e shpirti ju prehte ne paqe.Shpresojme qe te mbijetuarit te ken nje sistemim sa me te shpejte e te fillojne te jetojne jeten e tyre ne kushte dinjitoze sepse pervec njerzve te aferm gjenden ne rruge pa çati.
O zoti Rama po Moniken se kam par keto dit...mos do i jet shemb ndonje vile qe ka verdall?interesohu nje here se gjynah ndoshta ka nevoj dhe ajo per nje ndertes...
Pjetro Gjeloshaj
Pjetro Gjeloshaj - 14 giorni fa
NGUSHLLIME FAMILJES ME ZEBER TE PIKLLUAR 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸
Gezime Badallaj
Gezime Badallaj - 14 giorni fa
Ngushellime familjeve😢😢 😢😢😢
Παναγιώτης Γκογκας
Cif sa montre
Il prossimo