Opinion - Historia e konfliktit SHBA-Iran! (07 janar 2020)

169
42
 
www.tvklan.al Emision LIVE nga Blendi Fevziu në KLANHD & TVKLAN; Të ftuar: Tomor Alizoti, Fitim Zekthi, Ermal Hasimja, Redi Shehu
Intrattenimento
durata: 1:24:58

Commenti

Debian
Debian - Mese fa
Ky qorri thote ishte turp per ameriken, ca do bente amerika te vriste popullin iranian te gjithe ? aty ngrehet populli mer i gjithe ske ca ma bo , vetmja gje eshte ti ndash mes tyre te dobesish idelogjin bindjen e tyre, dhe ate beri regani ne vazhdim, keta trapat aty ne studio flasin sikur jn analista e kan pervoje me pengjet. Ne kohen Enver hoxhes amerika deshtoi me diversante cdo gje , kur nje shtet kundershtar ngrehet gjithe populli ushtar i rru leshte ose do hapesh lufte drejt per drejt.
Alex Barba
Alex Barba - Mese fa
Ju nuk keni zgjedhur pun e juja te zgjthni pun e tjerve,te zgjuarit e shqipris,me shum buthrjepta se te zgjuar!!!
fatmir qyteza
fatmir qyteza - Mese fa
SHAJE VETEN TATE TOMORRE
fatmir qyteza
fatmir qyteza - Mese fa
TURPE DJALI FEJZIUT DHE I ELIT
fatmir qyteza
fatmir qyteza - Mese fa
sali berisha TA FUTI BABEN NE BURGE DY DAJAT
fatmir qyteza
fatmir qyteza - Mese fa
tomorre alizotin e mbaje mende te vogel turpe te jeshe me pd
fatmir qyteza
fatmir qyteza - Mese fa
kure te perekutuarit behen me pd mortja ati vendi
fatmir qyteza
fatmir qyteza - Mese fa
blendi sa blene ne jave
Papi papu
Papi papu - Mese fa
Ne shqiptaret marrim vesh shume nga politika jashtme
Ro Li
Ro Li - Mese fa
Hajde Experta hajde! Ju nuk dini Te ngreni brekt e juaja dhe beni analiza mbi ameriken dhe iranin. Pordhaca muti
Buda Pešt
Buda Pešt - Mese fa
Bone more naj debat qysh me i mbledh mbetrinat ne shqiperi se ju ka marr berllogu anal ista kake 💩 mirreni me usa 🇺🇸 e iran 🇮🇷 ju
alfred cani
alfred cani - Mese fa
ku i ke gjetur kto debatues mo BLENDI ahahaha
Basharat Hussain
Basharat Hussain - Mese fa
Ne shqiptaret kemi imunitet te fort 30 vite demokraci i thanshin ? Te bombardum nga kancerat politikan qe shpirti u hupt . Ma keq se kan ba sala me shok ska as 1 qenje qe ban ma keq pa merak .
Ditmir Grenasi
Ditmir Grenasi - Mese fa
e pse duhet te shesi amerika pasurin natyrore te Iranit? te perfundoj si pjesa tjeter e lindjes te mesme ? bravo iraku te qendrojn der ne fund e jo te nenshtrohen si vendi yn apo 80% e botes.
Nik Calamari
Nik Calamari - 13 giorni fa
Ditmir Grenasi Shqiptaret dhe shqiperia po vuajne por duhet te falenderojme ameriken se eshte I vetmi vend qe e ka ndihmuar shqiperine dhe po te ishe ketu ne USA do ta kuptoje me mire.nga kush pret nga geeku apo serbi te te ndihmoje? Fol me llogjike here tjeter
Ditmir Grenasi
Ditmir Grenasi - Mese fa
@Nik Calamari calispera calamari,me mir se ti ul breket amerikes, por per fat nuk ndikohem nga asnje, thjesht me dhimbset shqiperia cpo vuan nga politikat zioniste oligarkiste, me thuaj nese nuk je dakord
Nik Calamari
Nik Calamari - Mese fa
Shko dhe ti jeto ne irak,por me kusht qe mos kthehesh me
amarildo xhelaj
amarildo xhelaj - Mese fa
o bledi keta ke marre per analiste ti ,keta jane per te mbushur uje me gomer
BIG ALBANIA
BIG ALBANIA - Mese fa
Amerika boom booom boom 💣💣💣
Super Boss
Super Boss - Mese fa
Shume veta nuk e dijne por nje jave para se te Vritej gjenerali Iranian pati nje servitje Shume te madhe ushtarake te perbashket midis Kines, Rusise, Iranit, Korese se Veriut dhe Bjellarusise qe u be ne territorin,e Iranit. Amerika vrau nje Gjeneral qe luftonte terrorizmin dhe mbronte te Krishteret nga terroristet Islamik. Ky gjeneral rrespektohej kudo ne Boten jo Perendimore. Amerika po u fut ne Iran do Shpartallohet perfundimisht. Kina dhe Rusia e kane pritur kete rast me Kohe dhe e kane pergatitur Iranin Prej shume vjetesh. Amerika nuk po fiton dot luften ne Afganistan me ca Talibans rreckaman por me zemer Luani. Amerika ka 40 shtete me vete ne Afganistan por 70 perqind te Afganistanit sot kontrollohet nga Talibani. Mjere Ai Shtet qe do shkoj ne lufte ne Iran perkrah Amerikes. Jo vetem Kina, Rusia, Koreja e Veriut,Turqia por dhe e gjithe Bota Arabe e urren Ameriken. Ky eshte fundi i planifikuar per Amerikanet.
Super Boss
Super Boss - Mese fa
@John Semi Po qellimin nuk po e arrijne dot sepse ka klane te tjera Aziatike kunder kurves Cifute Rothschild
John Semi
John Semi - Mese fa
Paramendoe kjo eshte planifikuar shum heret qe ne ngjarjen e 9/1, per pushtimin e 7 vendeve arabike. E gjitha nafta te kontrollohej nga izraelet, apo Roth...ld dhe te instalohej system kontrolli nga disa bankier.
Super Boss
Super Boss - Mese fa
@Sadam Hysemi Izraeli eshte i financuar nga USA sepse lobi cifut e ka prone Ameriken. Cifutet ju marrin Taksa jo Cifuteve Amerikane dhe ja japin Izraelit. Kjo pune eshte Si puna e Tutorit dge Prostitutes qe prostituta eshte e detyruar te financoj Tutorin. Rezervat me re Medha te naftes i Ka Venezuela,Kanadaja dhe Irani
Sadam Hysemi
Sadam Hysemi - Mese fa
Izraeli esht totalisht i financuar nga SHBA , ashtu si Korea e Jugut . Jane te paret ne prodhimin e naftes , element qe ka shume efekt ne ekonomine e nje vendi
Super Boss
Super Boss - Mese fa
@Sadam Hysemi Trump eshte Kurva e Izraelit. Ekonomia eshte katandisur ne humnere me sanksionet dhe armiqte qe po ben. Rruget rrenohen, urat bien, hekurudhat e Amortizuara, Rruget te mbushura me te pastrehe
Krenar latifi
Krenar latifi - Mese fa
Na rrofshit bolet
ES
ES - Mese fa
Gjerat sjane asnjehere ashtu sic duken kur ndodhin, vetem koha mund ta zbardhe se cfare loje po luhet.
Por ky tifozlleku qorr i alizotit me perrallat e supremacise amerikane esht qesharak.
ES
ES - Mese fa
Emisjon i pasakte. Sic u provua me vone lirimi pengjeve ndodhi pasi u be nje marveshje e fshehte e iranit me fushaten e kandidatit regan ne '80 per furnizimin e iranit nga usa me arme sapo regani te hynte ne shpine e bardhe. Irani u furnizua fuqishem me arme nga '81 deri '85 kur plasi skandali iran-contra. Keni investigime te hollsishme ne media dhe libra per kete. Cuditerisht nuk u permenden fare!!
Auto stop
Auto stop - Mese fa
O mjerana po rregullone more vendin e juaj e lene Iranin more zoti ju marrofte
Alban Albanopolis
Alban Albanopolis - Mese fa
Ne Shqyptaret jemi me USA. Ju Albanofoba, turko-arabeofila, arumun, bani plackat gati dhe largonu nga vendi i Shqypeve. Rroft ALBANIA, USA, IZRAELI! 🇦🇱🇺🇸🇮🇱🇦🇱🇮🇱🇺🇸🇦🇱🇺🇸🇮🇱
King Of Worms
King Of Worms - Mese fa
@Njeriu Mire nuk jane Izraelitet e vertete ata qe jetojne tani ne Izrael.
John Semi
John Semi - Mese fa
Ore leje ameriken dhe izraelin ata jan ne kosov dhe shqiperi per interesat e veta personale, ata i financuan serbet dhe i ushtruan ushtaret serb qe ta marrin nen kontroll kosoven dihen shkaqet per interesat e tyre personale.
Njeriu Mire
Njeriu Mire - Mese fa
@Alban Albanopolis ka shum si puna jote ne bote??
Alban Albanopolis
Alban Albanopolis - Mese fa
@Njeriu Mire Une jam Alban. Une urrej shqipfolsat turko-arabe, ashtu si urrej turqit, serbet, greket. E dua USA dhe e perkrahi Izraelin si investim i saj ne LeM ashtu si ne, Albanet ne Gadishullin Yllirik. Por edhe pse jan popull qe kan vuejt si NE. Ju qe sulmoni IZRAELIN jeni edhe kunder USA dhe kunder NE ne menyr indirekte. Ju nuk jeni Alban po jeni mbetje, shqipfolsa turko-arabe!
Haxhi Plasja
Haxhi Plasja - Mese fa
Keto i dime te gjita ky na bene emisjone qe sna interesojne ne kemi mijra probleme ky bene zhurmusin kujt i intereson ķy emisjon!!!!.
tina krasniqi
tina krasniqi - Mese fa
Redi Shehu te lumte
Cool Smiti
Cool Smiti - Mese fa
O pshurrana mos u merrni me probleme boterore, po merreni me probleme shqipetare ne krejtë ballkanin
Johny Way
Johny Way - Mese fa
Irani cop cop,beri goditje me 24 rraketa dhe gjysmat e tyre nuk plasen,pse me raketa te prishura do ta vej me ameriken ai??? 😂
Une Jam Ai Qe Jam
Une Jam Ai Qe Jam - Mese fa
Na e nxoret ameriken engjell te pafajshem....mostren e koheve qe jetojm ( mjer ato femij çfare tmerresh po shohin) 🙏🏻😔
live life
live life - Mese fa
@Nik Calamari hajde llogjikë hajde. Kemi dhënë dorëheqje nga pushteti ne që jemi kundër USA, u'a kemi lënë ju që jeni pro dhe bëjeni Shqipërinë.
Nik Calamari
Nik Calamari - Mese fa
Te gjithe ju qe flisni kunder USA meritoni enverin.prandaj nuk behet shqiperia se ka akoma talente si ju.
live life
live life - Mese fa
@Alban Albanopolis më albanofob se ty nuk ka, kur nuk di të shkruash!!!
Alban Albanopolis
Alban Albanopolis - Mese fa
Ne Shqyptaret jemi pro USA, e ju Albanofoba turko-arabofil, plasni nga inati .Po pse ti turko-arabofil e vendos flamurin Shqyptar. Ti dhe ata si ty bani plackat gati e shkoni ne tyrqi dhe LM. Se ne Shqyptaret do perkrahim USA edhe sikur ta baj pluhen jo vetem Iranin por edhe krejt LM.
live life
live life - Mese fa
Kjo Amerikë po bën botën lëmsh, është shteti më I poshtër që ekziston. Më vjen habi që nuk e kuptojmë ne si popull që themi America na do, eshte për të qeshur sepse e vetmja gjë që do është të ketë çdo gjë nen kontroll cep më cep botës.
Musa Xheka
Musa Xheka - Mese fa
Prandaj jemi ne NATO,se i kemi dhe analistat strateg e jo me ushtaraket.
er ga
er ga - Mese fa
kur flet ky zekthi mua mperzihet
saimir guri
saimir guri - Mese fa
O hoxh nuk je ne xhami tna tregosh play stasion prralla me vendet arabe. Qetsohu oj kare. Se amerika e ka kollaj fare ta vari ma tbukrin. E gjeti sadamin ne puset dhe e vuni ne litar.
Mirgen Nazemllari
Mirgen Nazemllari - Mese fa
Bo bo na mbyten hallet e te tjerve
Fatmir Beu
Fatmir Beu - Mese fa
Ku je blendi fejziu ,me tomor alizotin,mencuria e kombit shqiptar,o studjo kazanesh,o analist konesh,,po kush po pyet per iranin,!do e shini me von,,
T R
T R - Mese fa
TRAMPI eshte MRETI i presidentve ne AMERIK prandaj mos çani byth dhe te guxoj irani se do behet shosh
Super Boss
Super Boss - Mese fa
@John Semi Asnje nuk,e kontrollon as Afganistanin dhe as Cecenet. Ti vazhdo enderro
John Semi
John Semi - Mese fa
Avash ti tash, afganistani kontrollohet nga izraelet lufta behet vec sa per dram ashtu si ne irak dhe libi.
Super Boss
Super Boss - Mese fa
Ti haj karin sic po ja ha Talibanit ne Afganistan
Rudina Leka
Rudina Leka - Mese fa
Trampi i ka te sigurte fitorem si duhej vrasja e kriminelin , kjo ju ka ngele te mereni me Persidentin Tremp
Berat Athin
Berat Athin - Mese fa
Po shko mor gazetar i koroptuar ngele te besh vec emisjone qe skan lidhje fare kemi shum probleme vet dhe ske ber nje emisjo te hajrit dhe keta analista partiak dheinjorant
strider
strider - Mese fa
IRELEVANT ......kqyrni punt tuaja se ne USA nuk bejne debate per shqiperine pro amerikane E as nuk I behet VONE......USA HAS NO FRIENDS,ONLY COMMON INTERESTS.....
Bejt Bejta
Bejt Bejta - Mese fa
Ca na plasi kari per iranin kemi hallet tona shqiptaret qe vriten si lepuj gjeni kriminelet ne shqipri jo irani
Valton A
Valton A - Mese fa
Iranianet jan per tu qr por ky Alizoti e thot shume thjeshte sikur Amerika ka pune me Shqiperin.Ore Zoteri vetem rikthehu ne kohe dhe shife menyren si shtrin influencen e vet ne rajon dhe do kuptosh se esht nje vend i fuqishem dhe esht nje shtet qe sic u tha edhe ne emision qe nuk eshte pushtuar asnjeher dhe prap e veshtir per tu pushtuar,dhe keta jan poltika te medha ekonomike dhe nuk besoj qe ka me ndodh lufte pasi nuk i leverdis asnjeres pale.Amerika e din fort mire se nje konflikt direkt me Iranin e fuqizon Rusin qe ka jo pak ndikim ne ate rajon keshtu qe nuk do ndodh dicka me e madhe.
Irjat Pasholli
Irjat Pasholli - Mese fa
Irani nuk esht Iraku apo siria apo Libia dhe shume vende te tjeta qe Amerika i ka pushtusr dhe masakruar
Paula Stomini
Paula Stomini - Mese fa
God bless America God bless our president trump
Arjan Stakaj
Arjan Stakaj - Mese fa
MAGA
Njeriu Mire
Njeriu Mire - Mese fa
Fuk trump and u paula.
Super Boss
Super Boss - Mese fa
Fuck usa and fuck oranga moron Trump
Rudina Leka
Rudina Leka - Mese fa
A te lumte ajo goje 🙏🙏🙏🙏
Ilias Priftis
Ilias Priftis - Mese fa
Paula Stomini amen
Lefi Sallata
Lefi Sallata - Mese fa
Sa kot flasin te Tere. Asnje nuk di asgje cka ndodhur. Flasin aq kot sa nje njeri qe e ka pare live ne Rai dhe di cfare ndodhi qe nga musadeku dhe sitauaten e Dy blloqeve. Fuqine e rusise dhe traktatitvarshaves. Kushteve brenda iranit. Si dhe luften me irakun we erdhi Dy vjet me mbrapa.
Me bejn te qesh
Adi Metohu
Adi Metohu - Mese fa
Ju paska degjuar ju irani reagoj 😂
Arjan Berat
Arjan Berat - Mese fa
Analista leshi Amerika nuk e ka problema Iranin po ventosi ti bjeri ?do mbyllet gjiri persik nafta do shkoj 10mij lek litri do ecim me biciclette 🤣🤣🤣
Soiram Lima
Soiram Lima - Mese fa
E po ja dhe një gjë e mirë... Të eliminojmë në minimum emisionet e lëndve ndotëse e ta bëjmë vendin më jeshil 🤪
barumbadum
barumbadum - Mese fa
Do jete edhe me e shendetshme.
666
666 - Mese fa
Amerika nuk mund ti bjeri Iranit.Arsyet jane te shumta do permend disa.Lufta ne Iran Amerikes do i kushtonte nga 5 trillion deri ne 11 trilion dollarë.Irani shte nje shtet qe naften e prodhon vetë keshtu qe lifta do zgjaste me vite te tera.Amerika do kishte humbje shume te madhe ushtarake.Bota do kishte pasoja katastrofike sepse Irani eshte nje nga 11 fuqite qe kane arm berthamore.
google Em
google Em - Mese fa
A e dini pse e gjithë ajo zonë për të cilën po flitet, vazhdon të mbetet në të njëjtën gjendje? Sepse nuk ka opozitë në asnjë vend.
Ato që marrin pushtetin, e marrin me programin: vdekje perëndimit, vdekje Izraelit dhe se do të mbrojnë islamin. Opozita (atje ku ka): vdekje perëndimit, vdekje Izraelit dhe se do të mbrojm islamin.
Të njëjtën idiotësi ka marrë dhe Turqia me Erdoganin.
Të gjithë mendojnë se Izraeli është shkaku i fatkeqësisë së tyre...
Ndërkohë Izraeli është 20.000 km² ne një hapsirë që shtrihet nga Maroku në perëndim, deri në Pakistan në lindje
Pirro Gjoleka
Pirro Gjoleka - Mese fa
nga i gjen keta budallenj o fevzi sali ram berish alkaida ?
Marinela Banka
Marinela Banka - Mese fa
Jezusi ju rujt te gjithve amen
Bejt Bejta
Bejt Bejta - Mese fa
@Albanian Ultra Nationalist 1912 nk debatoj un me VLLEZERIT EMI SHQIPTAR KUSH ME HERET ISLAMI APO KRISHTERIZMI UN KAM BESIMIN TIM DHE ATE E MBAJ MBITE GJITHAVE KOMBIN GJAKUN NUK ESHES ME ASKEND DHE NUK BLIHET GJAKU SHQIPTARIT SHQIPRIN EKEMI TE PERBASHKET JEMI VLLEZER NGA GJAKU E FISI BESIMIN SECILI NETE MBAJ PER VETE KURSE KOMBI NUK SHITET PER TURK E ARAB APO GJERMAN E AMETIKAN POR JAM KETU DHE KETU DOTE VDES PREJ TPARVE TMI EKAN KESHILL
Albanian Ultra Nationalist 1912
Eduard Bond ahhahahahaaashhahahah , po si ka mundsi se islami u shpik mbas 700 vjetesh ?
Bejt Bejta
Bejt Bejta - Mese fa
@Eduard Bond un nuk te permenda as musliman man dhe as katolik pytja ishte duhet punuar zoteri epaske mendjen si Arabet tere diten pi caj neper kafene dhe asgje nuk punojn ose te prodhojn pse nuk poi shpeton zoti ato nga e keqja pote shikosh kujan luftrat mete flliqura i gjen Ne ARABI KUJAN KURVAT METE MDHAJA IGJEN ATJE PONUK I VRAPOVE PAS SHKOLLES ETE PRODHOSH TANKUN RAKETEN AEROPLANIN MAKINA NUK TE NDIMON JEZUSI E AS ZOTI PO THJESHT DUHET PUNUAR E MESUAR
union channel
union channel - Mese fa
Bo bo ca I perserit nga dy here ky Blendi na cavi tra...in
Mario Rossi
Mario Rossi - Mese fa
Mir e the.20 min per te folur te ftuarit
Cavaliero Milano
Cavaliero Milano - Mese fa
Po pra sikur skuptojm sikur çfar po thot
Il prossimo