Tërmeti 'Shkund Shqipërinë' - Live, 1 Dhjetor 2019

458
53
 
Një tërmet i fuqishëm tronditi në orët e para të mëngjesit të datës 26 Nëntor 2019, Shqipërinë.
Lëkundjet me magnitudë 6.4 në epiqendër apo intensitet 8 ballë fatkeqësisht morën disa jetë njerëzish e mbi 650 janë plagosur në Tiranë, Durrës, Fushë- Krujë e Kurbin.
Pamje të rënda, rrënoja dhe ambulanca në rrugë ishin imazhet surreale që pa sot çdo shqiptar. Lëkundjet u ndjenë në të gjithë vendin por edhe deri në Prishtinë.
Pranë epiqendrës në detin Adriatik pra në Durrës janë dhe dëmet më të mëdha. shumë banorë mbetën nën rrënojat e pallateve të shembura. disa janë nxjerrë të gjallë. të tjerë nuk ia dolën dhe operacionet e shpëtimit vazhdojnë.
Post lëkundjet vazhdojnë, gazetarët dhe kamaremanët e Top Channel ndodhen në lagjet dhe zonat ku ka më shumë dëme dhe në këtë edicion të jashtëzakonshëm lajmesh, Live 30 Nëntor 2019 ne vazhdojmë të përcjellim hap pas hapi.
Intrattenimento
durata: 11:55:01

Commenti

doliio volay
doliio volay - 6 giorni fa
Rama paska ndryshuar qenka ber burre i mire
bocoy noiu
bocoy noiu - 7 giorni fa
Rama paska ndryshuar qenka ber burre i mire
eioshen boboi
eioshen boboi - 7 giorni fa
Rama paska ndryshuar qenka ber burre i mire
bodoti qwiu
bodoti qwiu - 7 giorni fa
Love the video ??
bcvbb hyui
bcvbb hyui - 8 giorni fa
You're so great ??
Θοδωρής Τορι
Θοδωρής Τορι - 8 giorni fa
Please
Θοδωρής Τορι
Θοδωρής Τορι - 8 giorni fa
po si .
Θοδωρής Τορι
Θοδωρής Τορι - 8 giorni fa
po sin
Emil Beq
Emil Beq - 8 giorni fa
Rama paska ndryshuar qenka ber burre i mire
Emil Beq
Emil Beq - 5 giorni fa
@bcvbb hyui i ben masazhe Rames ti??
bcvbb hyui
bcvbb hyui - 6 giorni fa
You're so great ??
Il prossimo